22
Avagy mivel játszanak a Japán Pc játékosok
  • zola2000
    #1
    Sziasztok, azért nyitottam a témát, mert egyrészt ilyen még nem volt, másrészt az animeaddictsen találtam erről egy jó cikket katt ide, és kezd érdekelni a téma, eddig elsősorban jrpgkkel játszottam elsősorban konzolokon. Játszik innen valaki visual novellekkel, nem tud ajánlani valaki valami jót, esetleg honnan lehet őket beszerezni angolul?
  • Rundstedt17
    #2
    Az összes beszerezhető torrentről ami említésre méltó(azaz van angol fordítása),csak rá kell keresni.
    Mit értesz jó alatt?Attól függ hogy milyen stílusút szeretnél
  • zola2000
    #3
    Olyan nincs, hogy esetleg magyarosítás valamelyiknek?
  • Rundstedt17
    #4
    Nincs.Majd lesz egy ami magyar nyelven is meg fog jelenni.
    Amúgy meg angolul sincs vmi sok VN nemhogy magyarul.
  • zola2000
    #5
    Mi fog mejelenni magyarul?
  • Rundstedt17
    #6
    Nem tudom pontosan a címét csak olvastam vmikor,mondjuk nem nyerte el a tetszésemet.A lényeg az hogy egy csávó bőrébe bújunk aki vmi fogyi iskolába kerül az ott lévők meg mind lányok csak mindegyik rendelkezik vmi kis testi fogyatékosságal és az egyikkel kell összejönni.
    Ez engem valahogy hidegen hagy
  • Nuki
    #7
    Amiket ott olvasol visual novelleket AA-n azok mind jók.
    Egyet tudok: van két összetartozó játék amit csak egymás után érdemes játszani: Tsukihime és a folytatása Kagetsu Tohya.
  • armageddon666
    #8
    Jah ezt Anime topicba írták meg láttam is 1-2 helyen... nem is japán cucc asszem:D de Visual Novel ez tény...
  • zola2000
    #9
    A nem japán visual novel, az olyan mint az ukrán pick szalámi? ^_^
  • Rundstedt17
    #10
    Igen de még annál is rosszabb.
    Számomra ugyanolyan szentségtörés mint amikor rajzfilmeket neveznek animének egyesek.ANIME CSAK JAPÁN LEHET ÉS UGYANÚGY ANIMÉT NÉZNI SZINKRON NÉLKÜL KELL NÉZNI,EREDETI HANGGAL,angol felirattal!
  • Rundstedt17
    #11
    Megjegyzem hogy én is gyanakodtam mert mondom sztori és képek alapján is elment tőle a kedvem.Meg ugye fogyikról,gondolhattam volna hogy vmi európai multikultúrális vmi
  • zola2000
    #12
    Magyar felirattal, és lehetőleg olyannal, amit közvetlenül japánból fordítottak (a japán dolgok átvételénél kerüljük az angolszász közvetítést, közvetlenül japánból vegyük át amit lehet).
  • zola2000
    #13
    Mellesleg ha jól megcsinálják a magyar szinkront nekem úgy is jó (sőt úgy jobb mint a feliratos, de az ritka, viszont kényelmesebb ha nem kell olvasni).
  • zola2000
    #14
    Mellesleg az AnimeAddicton letölthetővé tettek sok teljes Visual Novel Angol Patches változatát, akit érdekel lehet tölteni

    INNEN.

    elvileg nem illegális, mivel ezek magyarországról (sajnos) semmilyen formában nem beszerezhetők.
  • zola2000
    #15
    Ennyire nem érdekelnek senkit a japán pc játékok errefelé, pl nem játszik senki a rapelayel (rape play)? Pedig szerintem az minden idők legjobb pc játéka ^_^
  • Rundstedt17
    #16
    Hát nem akarlak elkeseríteni de a rapeplay dögunalmas játékmenettel rendelkezik és sztorija is borzalmas.Egyébiránt engem érdekelnek néha napján,de a rapeplaynél ezerszer találsz jobbakat,mármint szerintem a hentai játékoknak sok értelme nincs,ha már jó japán játékokat akarsz akkor játszol visual novelt.....
  • zola2000
    #17
    nyugi, azt csak viccből írtam ^^, most pl a castle fantasia 2t tolom, bár az inkább stratiégiai rpg, hasonló az utawaterumono, a sima visual novellek amiket csak olvasni kell szerintem unalmasak, de amikben van valamennyire rpg rész azok a jók.
  • zola2000
    #18
    http://visualnovel.hu/

    Elindult egy ilyen magyarra fordító oldal, meglátjuk mi lesz ebből.


    Ha jól látom eddig 10 japán visual novellnek van magyar fordítása:
    http://animeaddicts.hu/download.php?category.29.full
  • csaba93
    #19
    Sajnos nagyon kevés novelnak van fordítása :S Az egyik aminek örültem a Narcissu volt...de nem értem hogy az ilyen "kicsi novelleket" miért fordítják pl Never Lonely Again meg hasonlók pl engem nem izgatnak az ilyenek
  • zola2000
    #20
    Gondolom azért mert azokat könnyebb, gyorsan megvan egy.
  • zola2000
    #21
    Mostanában elég sok felkerül a steamre: http://store.steampowered.com/tag/en/Visual%20Novel/#p=0&tab=NewReleases
    Itt dátum szerint vannak rendezve, érdekes, 2012 előttről nincs semmi, 2012 és 2013ból 3 és 5 játék, aztán tavaly elárasztották a steamet.

    Mindenesetre nagy előrelépés ahhoz képest hogy régebben csak warezolni lehetett és amatőr felirattal tolni, ma meg steamről hivatalos felirattal, gondolom nagy piaci űrre bukkantak.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2015.01.26. 18:39:39
  • Prttp
    #22


    Üdvözletem!

    Szeretnénk bemutatni ezt az érdekes kis visual novelt, melyben ki kell derítenünk mi történt a főszereplő nagymamájával és meg kell ismernünk megannyi receptet. Természetesen az egészet magyar nyelven.

    Az oldalunkról tölthetitek le. Ha bármi hibát észleltek, nyugodtan írjatok.

    Jó szórakozást kíván a Garasu;Re csapata!
    Utoljára szerkesztette: Prttp, 2018.02.11. 20:18:24