599
vampire-diaries-02banner.jpg
  • gibson9
    #1
    Tegnap leltem rá erre a sorozatra, amiről azt írják, hogy Supernatural és True Blood keverék. Mivel nekem a Supernatural az egyik kedvencem, és a vámpíros téma sem hagy hidegen így nem lehet rossz :D El is kezdtem szaggatni lefele, eddig 2 rész került fel.
    Ismertető

    trailer
  • zsutyesz
    #2
    kíváncsi vagyok...
  • msstz
    #3
    uncsi már ez a vámpírosdi.
  • Yeltzin
    #4
    kár, hogy keverék, és nem egyedi alkotás
  • zsutyesz
    #5
    én nem unom :)
  • werkfilm
    #6
    szörnyű ez
  • Casillas
    #7
    3 rész ;)
  • Kicsikiraly
    #8
    első két részt megnéztem, most ma bepróbálom a 3.-t is, de ha a nyálas részek lesznek többségben akkor kaszálom.
  • gibson9
    #9
    így ezzel a tini vonallal kicsit twilight beütése van :D
  • Mardel
    #10
    True Bloodnak van Twilight beütése.
    Bár ha azt nézzük True Blood első évada Charlaine Harris: Dead Until Dark könyvén alapul, amit 2001ben írt, és további 8 könyv követte még.
    Stephenie Meyer azt mondta, hogy 2003. Június 2-án álmodta meg a Twilight történetét, amiben egy vámpír beleszeret egy lányba, de a vérére szomjazik.

    Hasonlóság mindössze annyi, hogy itt nem a vámpír hanem a lány a gondolatolvasó, és történet is egyezik, hogy egymásba szeretnek.
    Tehát Twilightot nem nevezhetjük a maganemében úttörőnek, ha az első könyvében pár dolog hasonlóságot mutat egy másik író korábbi könyvével, vagy könyveivel.
  • gibson9
    #11
    Ezek szerint True Bloodnak Twilight beütése van és The Vampire Diariesnek pedig True Blood beütése?! :P

    Nem kell a körítés kedves Mardel.. a The Vampire Diariesnek így is úgy is Twilight beütése van szvsz nem kicsit (sőt néha már szinte pofátlanul nagy hasonlóságot éreztem benne)

    Mindenesetre nekem eddig tetszik.
  • MerlinW
    #12
    Maradjunk annyiban hogy Diaries kalapsz@r, True Blood elmegy, Twilight pedig zsáksz@r:) (ez utóbbi könyvben nem rossz, de a film... szóra sem érdemes)

    Mindegyik ugyanarról szól. Jön a rideg jóképű vámpírsrác és a félénk babaarcú leány, aztán X évadon keresztül vacillálnak, dugjanak-e vagy se. Közben magasra ugranak, verekednek, történelem órákat tartanak, morognak és szörcsögnek.

    A másik, amit nem értek; manapság minden vámpírtörténet az önmegtartóztatásról szól és az emberszeretetről... miért nem csinálnak végre ismét vámpír sztorikat "emovámpír" sztorik helyett?
  • Mardel
    #13
    Mekkora már a 4. részben Damon Twilight egyik kötetét olvassa (nem az elsőt) és még Anne Ricet is megemlíti.
  • gibson9
    #14
    Na úgy tűnik, hogy boszorkány-leányzónak aktív képessége is van a "jövőbelátás" mellett?! :)

    Egyébként kíváncsi leszek, hogy megemlítik e majd valamelyik elkövetkező részben, hogy miért kell a vámpírokat beinvitálni a házba. Ismerősöm mesélte, hogy az Angel című sorozatban említették, hogy egy vámpír csak akkor léphet be idegen házba, ha behívják őket, viszont onnantól kezdve akármikor beléphetnek. Na ha ezt nem említik a sorozatban, akkor ezt nehezen érthetik (vagy észre sem veszik) a nézők. Már a 4. résznél tart és 4x is volt olyan jelenet, hogy csak bámulják a küszöböt a vámpírtesók, amíg be nem invitálják őket :D Na de nyilván lesz szó majd róla, hisz csak így lehet kerek a dolog. Nem hiszem, hogy elvárják a rendezők, hogy a nézők rendelkezzenek bármi fajta vámpír ismerettel :D
  • liliom89
    #15
    Én egy kicsit unom ezeket a hasonlítgatásokat.. Én nem úgy nézek egy sorozatot, hogy minden percben azzal vagyok elfoglalva mi hasonlít és mi nem..Nekem tetszik mind a három vámpíros film, és mindháromba más szálon fut a történet...
  • gibson9
    #16
    Én sem úgy nézem, hogy minden percben a hasonlóságokat figyelem. De ettől még lehet szembetűnő bizonyos nemű hasonlóság. Ezt megemlítettem és ennyi. A sorozat tetszik így is úgy is. De mivel Amerikában a tizenévesek most a "tiniemovámpírságra" buknak így várható volt, hogy ezen a szálon alkotnak majd sorozatokat, filmeket az illetékesek. Ebben van a pénz. De ez nem von le semmit az értékéből. Csak előbb-utóbb unalmas lesz, amikor már a sokadik ilyen kaliberű sorozat fog kijönni. De aminek megvan a színvonala az életképes lesz. Ennek nagyon úgy tűnik, hogy megvan.
  • Mardel
    #17
    Hmm, most tudtam meg, hogy ez a sorozat is egy novellán alapul aminek idén jelent meg a 6. kötete az első meg 1991-ben.
  • gibson9
    #18
    egyre jobb ez a sorozat is.. a mostani rész valami brutális volt :D szerencsére nincs túlzásba véve a szerelmi szál és egyre több akció van, de ahogy látom nem nagyon nézi senki ezt a sorozatot rajtam kívül :D
  • Mardel
    #19
    Nézem.
  • gibson9
    #20
    Na és neked mi a véleményed? Hogy tetszik?
  • AntiHero
    #21
    Jaja egyre jobb. Kár hogy a 8. részbe
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    meghalt a csaj vámpír:(
  • gibson9
    #22
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen sajnos azt a szálat hamar lerendezték. Pedig még erősebb is volt, mint Damon. Ki lehetett volna hozni még belőle valamit. Most meg arra leszek kíváncsi, hogy került képbe a 9. rész végén megint az a riporter csávó. Hiszen neki kitörték a nyakát és csak ezután ivott belőle az átváltozott csaj, tehát elvileg így nem válhat vámpírrá, hanem pont fordítva (megharapják, vért iszik, meghal, vámpír lesz) Kíváncsian várom a következő részt a boszorkányos téma miatt is :D
  • gibson9
    #23
    na a következő rész majd csak 2010 január 14-ére várható..

  • AntiHero
    #24
    hát ja sajna:( "utolsó" rész jó volt.
  • gibson9
    #25
    jah fasza rész volt.. volt benne minden.. szerelem, akció, halál és a végén egy jó kis nyitott szál, aminek folytatására 2 hónapig várhatunk.
  • Andr0
    #26
    hmm most kezdtem el nézni a sorozatot... eddig nem olyan rossz.. tényleg elején nem tűnik túl eredetinek de azért szerintem elég jó ;)
  • gibson9
    #27
    szerencsére a kezdeti romantikázásból kezd átmenni a sorozat akcióba minimális romantikával :D
  • Andr0
    #28
    hát most nézem a 6. részt és kezd elég jó lenni :D hmm a végén mé megtartom ^^
  • Andr0
    #29
    na végeztem a jelenlegi 12 résszel és hát elég jó a cucc so megtartom:D nekem bejön a kicsit akció kicsit love story keverék + van egy igen jó főszál is az évadra aztán ha nem kap kaszát (ha valaki tud linkeljen be lécci nézettségi adatokat) akkor meglátjuk mi lesz 2. évadra:D
  • gibson9
    #30
    az előző heti rész (11. rész) nézettsége 3,69 millió fő volt, a legutóbbi részé(12)pedig 3,72 millió fő
  • Andr0
    #31
    hmm a 13. rész elég jóra sikerült ;) kíváncsi vagyok mi fog kijönni belőle
  • mosoporr
    #32
    banner lesz?
  • gibson9
    #33
    Most kértem a moderátoroktól, szóval nemsokára remélhetőleg beteszik. Semmi extra, de ha valaki tud jobbat, akkor bátran mutassa és cseréljük is.
  • mosoporr
    #34
    Szép
  • Mardel
    #35
    Szép, bár a holló nem kéne oda szerintem.
  • gibson9
    #36
    nem én raktam oda a hollót.. ezt a bannert a "hivatalos" plakátból készítettem.
    És végül is a holló az első részben amolyan "főszereplő" volt :D
  • gibson9
    #37
    Ez a 14. rész az eddigi legjobb volt talán :D nagyon fasza lett..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    remélem a többi vámpír is kijön a kriptából
  • gibson9
    #38
    A következő rész csak március 25.-én jön :/


  • mosoporr
    #39
    vér nélkül nehezen,de nem értem h maradt nyitva
  • mosoporr
    #40