133
google őrülete elérte kishazánkat
  • Wolfsnack
    #1
    Tudom hogy voltak hírek hogy angol kis faluból kitiltották a google panorámafotós autóját.
    Ekkor azt gondoltam, hozzánk sose jut el ez a marhaság.
    Igen marhaság, mert kinek kell fotó a város bármelyik pontjáról?
    megmondom: a betörőnek
    erről az oldalról találtam oda, de ahogy nézem a google map-et használja.
    Nosza, keress rá a címedre, csodálkozol? én is azt tettem

    Aláírást kellene gyűjteni vagy ombudsmanhoz fordulni, mert ez az ügy nagyon sötét, vissza lehet élni az adatokkal.
  • Heffi
    #2
  • The Garrett
    #3
    érdekelne mit tud egy betörő kezdeni a képekkel, amit személyesen nem tud megállapítani. :D
  • David2
    #4
    betörési inger elmulasztása?
  • F1re
    #5
    mi van akkor ha van 1 házadrol 1 kép ?:D
  • G_ArchAngel #6
    Istenem...
    Hogy lehet valaki ilyen korlatolt?
    Fogom magam es utcarol barmilyen hazat lefotozok, kozteruleten azt csinalok amit akarok, a hazadat nem vedi szemelyisegi jog, csak akkor vagyok buntetheto, ha bizonyithato, hogy az ablakon befotozva megsertem a privat szferadat...

    Felni meg csak annak kell, akinek valami rejtegetni valoja van vagy sotet folt van az eleteben...

    (aki meg profi betoreshez gyujt anyagot, az nem ilyen szart fog felhasznalni...)
  • Calver
    #7
    kössz az ötletet, itt az idő keresni egy kis pénzt... már csak ki kell nézni a megfelelő házat.
  • jacky87
    #8
    A NORC nem google panorámafotós, hanem ennek a román megfelelője!
    A google megcsinálta az autót marha sok pénzből, és így annyira féltették, hogy Oroszország egyes részeire nem is akartak elmenni! :D
    Erre jöttek a románok, felszereltek pár dácsiára néhány sima középkategóriás fényképezőgépet és járják a világot! És mindezt fillérekből megoldották! Nyáron lehetett is látni őket, Bp-t pár nap alatt bejárták.
  • Wolfsnack
    #9
    mondjuk ott van a háznak támasztva a vadiúj bringám?
    vagy napközben amikor nincs otthon senki nyitva a wc ablak
    most soroljam?
    szerintetek mit néznek a betörők?
    most már terepszemlét se kell tartaniuk, elég a fotelből kattintani
    értelme meg amúgy semmi ennek a sok fotónak
    és igen, engem zavar hogy ott a házam, azért is mert erről senki nem tájékoztatott
  • 5c0rp330n
    #10
    ha ezt komolyan irtad, akkor elismeresem.
  • passatgt
    #11
    pff, bármelyik betörő odamegy a házadhoz, és megnézi előtte, hogy mi hogy van...

    inkább azok ellen kéne aláírást gyűjteni, akiket ez zavar, és elkülöníteni őket egy 15m magas falon belülre egy 10m-es sugarú körben
  • F1re
    #12
    atyaég a képen csak az van amit minden nap bárki lát a házadrol baszod
  • Wolfsnack
    #13
    ezt csak azért írod mert mucsafalván laksz
  • Wolfsnack
    #14
    ki bárki? mondjuk te? nem hiszem, te csak neten láthatod
  • passatgt
    #15
    majdnem, ott lakok, amit linkeltél;)
  • n3whous3
    #16
    jaj bazz, szerinted nem ugyanennyi idő megtudni, hogy hol vannak szép házak és kimenni 1-2 percre terepszemlézni? Ombucban, az....
  • n3whous3
    #17
  • spy803
    #18
    Azt se tudjuk hol laksz. :D
  • jacky87
    #19
    Ha valaki be akar törni hozzád (vagy máshova) akkor nem itt fog kattintgatni abban biztos lehetsz! Ezek naprakész fotók, most elkészültek és ennyi. Majd jópár év múlva talán frissítik. És ha nem olyan hülye a betörő, hogy nyakába akaszt egy táblát "Betörő vagyok, lopni megyek xy utcába" felirattal, akkor nem a ezeken a képeken fogja megnézni, hogy nyitva van-e az ablakod! ;)
  • Narxis
    #20
    Jaj, de baromság.

    Szegeden pl. egyetemisták csinálják ugyanazt amit a Google, most nem tudok címet adni de a delmagyar.hu-n rákereshetsz.

    Én pl. kíváncsi vagyok, hogy mondjuk Miami utcái hogy néznek ki, vagy Tokyo vagy Peking de kisebb falvak is érdekelnek. Ha adsz pénzt, hogy körbeutazhassam a világot akkor utána nem fog már érdekelni. Addig meg psszt...
  • jacky87
    #21
    naprakész fotók = NEM naprakész fotók :)
  • n3whous3
    #22
    És szerinted minden nap 4x végigfényképezik a várost és felrakják és láthatja mindenki, hogy "na most épp ott van a kerója", meg hogy nyitva van az ablak és lehet menni??? Túl sok az idióta már ebben az országban
  • n3whous3
    #23
    itt fent is van Szeged, Pest és Balaton
  • F1re
    #24
    ez fájt
  • passatgt
    #25
    hát persze, vip regnél már élőben lehet nézni, röntgenkamerával, így a falon is átlehet nézni
  • bardocz
    #26
    Kurvajó, ott a szocreál, meg a ház bejárata :D
  • n3whous3
    #27
    ASD::asdasdas
  • jhetedikj
    #28
    a mi házunkat nem fényképezték le :((
  • n3whous3
    #29
    én igen, csináltam panoráma képet róla és felraktam a www.lopasipraktikak.hu/hazak.php oldalra
  • Tyler1
    #30
    nekem is lefotózták a házamat, sőt még én is rajta voltam :O igaz még elsős koromban a tanítónénim volt, de akkor is a rohadt szemét... XD
  • F1re
    #31
    miénketse de ha ebbe az utcába bejönnek akkor kabrio kocsival mennek haza kamera nélkül ha meg látják a cigok :D menet közbe leszedik a kerekeket meg amit akarsz :D gyorsabbak mint a forma1es szerelő brigád
  • jhetedikj
    #32
    :DD Legalább a kutya jóllakik egyszer.
  • VRSDM
    #33
    honnan tudsz erről ilyen sokat?
    csak nem véééééletttleeen hogy " olasz " a nicked?!
  • DanielT
    #34
    Te vagy a nagyon sötét.
  • BaliBoy
    #35
    Beszarok. Benne van a debreceni házunk. :DDDDDDDD
  • Lunatic83
    #36
  • Bruk
    #37
    Nálunk a wc-n nincs ablak. :)
    Amúgy bolond vagy.
  • Legend Killer
    #38
    biztos az FBI volt.
  • Bruk
    #39
  • ZilogR
    #40
    A BME egyik tanszékén komolyan foglalkoztak valami affélével, h az egyes termékek az áruházakban kapnak valami rádiós azonosító bizbaszt, ami kiváltja a vonalkódot, magyarul: eltolod a kosaradat a pénztár előtt és már le is olvasták, h mit akarsz hazavinni és már lehet is fizetni.

    Ez annyira jónak és szépnek tűnik, hogy mindenki tapsolt örömében.

    Erről rögtön eszembe jutott, ha szerzek egy ilyen leolvasót és azzal járnám a várost, már meg is lenne, ki vette meg a 35 millás Samsung tévét vagy kinek van otthon felesleges vibrátoros művaginája...