388


Brit tehetségkutató TV show
  • Ability
    #1
    Van egy érzésem, hogy nem lesz túl aktív vagy hosszúéletű ez a topik, de hátha akad pár fórumozó, aki szintén követi ezt a műsort.

    Szóval, Brit tehetségkutató TV show, Megasztárhoz hasonló, de annál jóval színvonalasabb. Én eddig nem követtem ezt a műsort, YouTube-on akadtam rá véletlen. Megtetszett, szóval most nézem. Szerintem tényleg jó, hatalmas és aktív közönség, csinálják a hangulatot rendesen. Nem ilyen magyar módi megszokás, hanem ha valaki béna, akkor az egész közönség próbál lelket önteni belé, és ordítva veszik át az éneklést öszönzésképpen. Ha pedig valaki jó, akkor van sikoltozás rendesen, esetleg énekelnek vele együtt, és ezek még csak a selejtezők, de már itt is hatalmas tömeg van a közönségben. Úgy az egész műsor mentalitása más. A zsűri nekem szimpi, sok karakterjellemző keveredik bennük. A tehetségek is igen változatosak. Vannak szimplán nagyon jók. A bénák meg nem csak annyi, mint a Megasztárban, hogy szar a hangjuk azt nem tudja kibírni a zsűri röhögés nélkül, hanem tényleg nagyon idióták vannak, akik -- szegényes lelkemnek -- tényleg szórakoztatóak. Röviden ennyit, pár videó:

    YouTube - The X Factor UK 2009 Playlist

    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=TzyznEewpio]+ 1 ráadás az idiótább fajtából. -.-"[/URL]
  • mila69en
    #2
    ez sem semmi!:D nem vagyok egy opera sem komoly zene rajongó

    de ettől a hideg kiráz:D

  • Ability
    #3
    Egyébként egy műsor alatt nem darálnak le 200 embert, mint a Megasztárban, viszonylag kevesen lépnek fel, és ezeket próbálják úgy vegyíteni, hogy minden műsorban legyenek nagyon jók, és pár baklövés is, amin azért időnként lehet röhögni. És ezek a "baklövések" mint mondatam változatosak. Valaki úgy táncol, hogy nem bírom ki röhögés nélkül, valaki nem tudja mikor kell elkezdeni az éneklést, és órával megy be, de második próbálkozásra is lekésik az elejéről. Persze, Megasztárban is voltak hasonlók, de itt valahogy máshogy veszi ki magát.

    YouTube-ra nem kerül fel az összes videó minden fellépőről, magyar helyekről is be lehet szerezni a műsort, és egyébként így egyben, full epizódonként azért látszik, hogy mennyire jól van szervezve és látványos, hangulatos is. Első részt megnézhetné akit érdekel teljesben, ezek a YT-os rövidklippek nem igazán tükrözik az egész műsort.
  • Ability
    #4
    Na, és akkor a jelenlegi évad nyitóepizódjának eleje: itt

    Lehet csak én örülök ennyire a fejemnek, hogy rátaláltam, de már ez a bevezető nyitószám is annyira hangulatos, meg látványos, azért elég nagyszabású valami ez. :]
  • Legend Killer
    #5
    WWE X-Factor.

    semmi köze a témához, csak a téma címében. gondoltam megmutatom a véletlen egybeesést.
    WWF Hardy Boyz Kane w Lita vs X-Factor

    tanuljatok :D.

    vagányak voltak mind :D. Hardyk is :D.
  • MerlinW
    #6
    A mostani évad első 3 részének utolsó fellépői mind zseniálisak voltak:) Az első kettő előadás szinten, az ep3 pedig röhögőgörcs:)

    Egyébként szerintem az American Idol után ez a második legjobb tehetségkutató műsor. Mind minőség mind felhozatal szinten.

    Epizódok letöltése

    Műsor:
    2009-Aug-22 The X Factor (UK) 06x01 Series 6 - Auditions
    2009-Aug-29 The X Factor (UK) 06x02 Series 6 - Auditions
    2009-Sep-05 The X Factor (UK) 06x03 Series 6 - Auditions
    2009-Sep-12 The X Factor (UK) 06x04 Series 6 - Auditions
    2009-Sep-19 The X Factor (UK) 06x05 Series 6 - Auditions

    A további részek (a döntők) időpontja még nem fix, de természetesen lesznek (ezeken kívül még 24).
  • tigeroo
    #7
    áh azthittem valamilyen ismeretterjesztő film lesz a címből kiindulva:P

    pont erre nem számítottam:D
  • Noodlee
    #8
    X factor? UK?
    Akkor csak Iron Maiden :)
  • COOLancs
    #9
    Brit? NAh azoktók is csak a fos meg a szar ömlik folyamataosan...
  • artschi2
    #10
    én is erre gondoltam először :P
  • Bandee1987
    #11
    Ez a Jamie Archer mekkora figura már, remekül énekel, és igazi showman, rávette a közönséget, hogy énekeljen...grat neki!
  • Bandee1987
    #12
    Azért mondjuk látszik is, hogy egy brit tehetségkutató mennyivel színvonalasabb, mint mondjuk egy magyar.
  • ba32107
    #13
    A Britain's Got Talent-et én is néztem, mind a 3 évadot, az marha jó volt. Sok különbség nincs a két műsor között, ahogy nézem. Ha azt nem láttad, mindenképp nézd meg :D Én is lehet elkezdem ezt.
  • winnie
    #14
    "ez sem semmi!:D nem vagyok egy opera sem komoly zene rajongó"

    akkor járj sokat operába, mert ott nap mint nap hallhatsz hasonló tehetségeket.
  • Ability
    #15
    Amikor a Megasztár újdonság volt, akkor szerettem, az első széria jó volt. Aztán egyre ment lentebb a színvonal, az utolsó már nem is tetszett. Néztem, de már nem volt hangulata.

    Ez azért eléggé más, szóval az egész szervezése, mentalitása. Nem csak szólóban lehet fellépni, sokkal nagyobb tömegeket mozgat meg, van utánpótlás rendesen. A fellépők változatosak, minden műsorba jutnak vicces jelenetek (nem csak ilyen falshangúak), illetve kiemelkedőek. A selejtezők alatt nem darálják le a népet, olyan 8-10 fellépőt mutatnak kb, meg párat bevágva, de rögtön zenére énekelhetnek, és kapnak 2-3 percet, hogy kibontakozzanak. A zsűri mentalitása más, itt is itt van Simon, aki ilyen nyers, örök kritikus, de mégsem olyan mint Fridi, korrekt, ért is hozzá, van ízlése, nem csak fikázódik, és nem bukik bele a baromságaiba. Csak nyers, kb azt mondja, amit mindenki gondol, csak senki nem mondana ki. Amikor viszont valaki tényleg jó, akkor dícsérik nagyon. Mikor hallottatok Megasztárba zsűritől olyan szavakat, hogy "brilliáns, elképesztő, hihetetlen, bámulatos"? Még ha tetszett is nekik mindig csak valamilyen szélső irányból szemlélték. Fenyő sem tudott egy rohadt kritikát mondani még szar produkciókra sem, mindig azt emelte ki, hogy miben volt jó, ami lehet szép gesztus, csak kutyát nem érdekel. Fridi meg próbált fogást találni, csak nem értett hozzá. Nekem tetszik, hogy amikor valaki tényleg jó, akkor fényezik, és adják alá a lovat, és kreatív módon biztatják szép jelzőkkel. Ha valaki szar, akkor meg mennek a beoltások, és sokszor a fellépők is jól odaszólnak. Illetve az is egy pont, hogy a Megasztárba kiszórták a népet, mert hogy ilyen univerzális pop énekest kerestek, itt meg az ilyen alteros fellépők is bent maradnak. A legutóbbi Megaszátrba nekem a zsűri nem volt szimpi. Ez a műsor meg alapból más, sokat mutatnak a színfalak mögött, vannak viták, a családtagok elkísérik őket és ott örömködnek.

    De ami nekem nagyon tetszik, hogy jól van szervezve. Szóval aki nem sírva menekül az ilyen műsoroktól az nézze már meg a #4 kommentben az első 6 percet. Sokan utálják az ilyen szenzációhajhász bevezetőket, de nekem kicsit ilyen álleesős új rajongóként, hogy milyen hatalmas tömegeket mozgat meg. Tök jó zenék vannak bevágva, jól össze van gyúrva, aztán amikor indul hangulatos, hogy fel kell a nap, az emberek integetve vonulnak az utcán, és hatalmas tömeg gyűlik össze. Aztán meg az is látványos, amikor London-t mutogatják, ott motorcsónakáznak. És ugye a nagy közönség, akik adják a hangulatot, amikor vannak 10 ezren egy csarnokban. :)
  • Logitech
    #16
    Őt kellett volna elsőnek belinkelned: http://www.youtube.com/watch?v=S4dLIxD-Bmw
  • Ability
    #17
    Jól bemutatta a magyarokat. :D
  • Ability
    #18
    Na én meg abbahagyom a fényezést, úgysem tudom átadni az "érzést". A lényeg csak annyi, hogy nekem nagyon megtetszett elsőre, szinte már rajongok érte, és teljesen más, mint a magyar megfelelője.
  • Noodlee
    #19
    Az rendben van, hogy az ilyenek alá adják a lovat a haverok, hogy "nagyon jó vagy, menj csak el!" de a szülei is süketek, mint ahogy ő is?
  • MerlinW
    #20
    Legjobb volt:) S06E02

  • mila69en
    #21
    nem az én világom:) így is hallok rengetek tehetséget
  • CzGobe
    #22
    Ne bántsátok szegény lányt, nem tehet róla. Már középsuliban is meg volt a maga világa...
  • Ability
    #23
    Tegnap megnéztem a The Xtra Factor részeit is, ez amolyan hülyére vett kiegészítő az eredeti műsor mellé. Hát túl jónak nem mondanám, de van benne pár beteg rész. :D
  • Cabell
    #24
    http://xfactor.itv.com/2008/videos/video-detail/item_200549.html

    szerintem ez az eddigi legjobb X Factor produkció, amit eddig láttam.

    ezek ma már viszonylag befutott fiúk, már magyarországon is lehet őket látni néha a viván..
  • Ability
    #25
    Nekem annyira nem jön be, meg az előző szériákból ki is maradtam. Nekem eddig a beszt a Sex On Fire Jamie Archer-től. Most a negyedik részben szerintem nem voltak igazán kiemelkedők, várom a következőt. :]
  • Ability
    #26
    Na ez a mai új rész zseniális volt, talán az eddigi lejobb. Simon mondjuk jó geci volt. :D Az előzőbe szerintem nem voltak olyan igazán jók, ebben szinte csak az volt. Remélem a holnapiban is akad...
  • Ability
    #27
    Az xtra factorban mutatták a magyar nagykövetséget, ott lobogott a magyar zászló. :)
  • VinylToy #28
    A topik hatására kezdtem el nézni, és nagyon örülök hogy rátaláltam erre a show-ra, alig várom a bootcamp-et, a heti két résszel.
  • VinylToy #29
    Meg van a 12 döntős. Nagy meglepetés nem ért, egyre jobban nem kedvelem a John&Edwards duót. Bár a csapatokból egy valakit küldtem volna tovább és a 25 év felettiek között lett volna még aki befért volna (nálam).
    Várom a hétvégét.
    Szegény Jamie, levágták a haját (egy picit) :D
  • Ability
    #30
    Nem értem Louis miért futtatja ezt a két bolond, klisés, sablonos, klónozott nyálbandát játszó ikerduót. Bár az csak az én véleményem hogy rohadtul irritálóak, de szerintem nem is igazán jók. Akkor már helyettünk egy Project A-t előbb juttatnék tovább. (Persze ezt most hasraütésszerűen mondtam, most annyira nincs előttem az összes banda teljesítménye.)

    Ez az over 25s kategória mit jelent pontosan? Mert a neve nem mond sokat, csak annyit látok, hogy szinte az összes nagy tehetség oda került. Vagyis ott kiemelkedően sok jó van, és mégis kiszórják őket. Nehéz is volt, mert pl. szerintem Trayc nagyon erősen rohadtjó, mégsem jutott tovább. Kicsit igazságtalannak is érzem, mert végülis a kiválasztott 3 is marhajó, de nők közül szerintem Treyc kiemelkedően első helyezett lenne nálam a 12-ből. És persze nem igazán lehet összehasonlítani őt egy Danyl-el mert eléggé más műfaj, kategória, előadásmód, de akkor is kicsit ... igazságtalan... szerintem ki lehetett volna cserélni az említett kettőt. :D
  • Ability
    #31
    Danyl-t is hasraütésszerűen mondtam. Mindenkitől láttunk már lenyűgöző, igazi showman féle előadást, és láttunk tőlük gyengébb, nem kimondott "tehetségmutogató" számot énekelni.
  • MerlinW
    #32
    "Ez az over 25s kategória mit jelent pontosan"
    25 éven felüliek:)
  • Ability
    #33
    Hmm, tényleg. :D Nem értem, nincs egy kimondott jó angoltudásom, de azért nem is rossz, meg nem tudom létezik-e felirat, de én csak úgy natúr angolul nézem, és mindent szoktam érteni, de ez valahogy nem esett le.
  • Ability
    #34
    Amúgy én valami olyasmire asszociáltam elsőre, hogy "a végső 25", pedig tényleg egyértelmű mit jelent, de valahogy nem esett le. :D
  • Ability
    #35
    Na, ha már feliratról beszéltem, akkor most meg is kérdezném, hogy valahol létezik-e angol nyelvű felirat? Mert én elsőre Google-ben nem találtam. A selejtezők alatt nem okozott gondot az angol, értettem szinte midnent, nagyon általános stílusban beszéltek, nagyon néha beesett egy jelző, aztán gyorsan rákerestem hogy mit jelent. Itt ebbe a szombati részben viszont már voltak viták meg minden, és bár szintén ritkán, de megesik, hogy nem tudom kivenni mit mondanak. Úgy a 98%-át biztos értem az egésznek, és jól, könnyen megértem, de néha nem lenne szar, ha el is tudnám olvasni, könnyebb is lenne. Bár végülis ha valamit nagyon tudni akarok, akkor visszatekerem egyszer-kétszer és utána felfogom, csak gáz. :D
  • Ability
    #36
    Vélemény: tegnap itt volt haverom sokáig, hajnali 4kor jutottam oda, hogy elkezdem nézni, nem éreztem magam álmosnak. Jött az első produkció, eléggé lenyűgözött a koreográfia. Aztán jöttek a többiek és valahogy fáradt is lettem, beteg és lázas is vagyok még mindig, szóval otthagytam. Ma délután nekikezdtem tesómmal, de még akkor sem éreztem jól magam, és szinte már idegesített az egész, nem élveztem a fellépőket, idegesített az a nagy fényhalmaz meg ez a túleffektezett intrók meg minden. Aztán ma délután sem néztem végig. Most estére végre már kikupálódtam és nem úgy kezdtem neki, hogy szédülök és szétmegy a fejem, és így kb. a felétől folytatva rohadtul tetszett a vége. :) Mondjuk az kicsit ilyen váratlanul ért (nem láttam az előző szériákat), hogy a zsűri ennyire egymás ellen tud dolgozni, és ennyire nagyon szókimondók meg olykor eltúlozzák a dolgokat.
  • MerlinW
    #37
    Felirat szerintem nincs. A zsűri, főleg Simon mindig adja a velős véleményt, ezért szeretjük American Idol-ban is:) Ez direkt van így kitalálva, van a nekem minden tetszik Lui, a semmi sem tetszik Simon és az itt-ott semleges lányok:) Jó zsaru-rossz zsaru felállásban, hogy érdekes legyen:)

    X-Factor még rátesz egy lapáttal azzal, hogy a zsűrikhez vannak osztva a csoportok, így még a saját banda iránti hájp is izzítja a levegőt. Jó ez:)

    Egyébként Simonnak is ez a kedvenc műsora. (Ő az atyja az egész Idol, Got talent, X-Factor műsorcsoportnak) Van a srácnak egy életútja, érdemes átfutni a Wiki oldalát:)
  • Ability
    #38
    Jaja, ez világos és tetszik is. Végülis el lehetne mondani, hogy a Megasztárba is hasonló szisztéma szerint válogatták a zsűrit, de az nagyon nem volt összehasonlítható ezzel. Mert azért valljuk be, Simon lehet g*ci, szókimondó és nyers a véleménye, de azért nagyon sokszor igaza van, vagy legalábbis részben van benne igazság, mégha olykor el is ragadtattja magát. Én bírom, és bár nem tudom mivel foglalkozott egész élete alatt, még ha nem is kimondottan ért a szakmához, azért elég jó kritikus. Megasztárról ezt nem igazán lehetett elmondani, bár édekes, hogy így nézve az X Factor-t eléggé úgy tűnik nekem, hogy még ők is azt másolták, átvették még a beszólásokat is, csak elég szarul időzítve sütötték el. Visszatérve az X Factor-ra: tudom, hogy a selejtező alatt többnyire összedolgozott a zsűri, most meg valamennyire egymás ellen vannak, csak kicsit meglepett, hogy pár dolgot túlreagáltak.

    Amúgy a tegnapi, vasárnapi részben Alexandra eléggé meglepett. Ugye nem láttam az előző szériát, és elkezd énekelni, az elején még semmi extra, aztán amikor meg beindult azon agyaltam, hogy ez még egy studiófelvételnek is szinte már túl jó, de hát mondom egy ilyen műsorban csak nem playbackről énekel. Aztán a vége fele kicsit csavarta, szóval enyhült a gyanum. :D
  • VinylToy #39
    A másolásra visszatérve, aki látta múlt szombaton a Csillag születik című műsort az RTL-en, és látott már X-factor részt, hát rájöhetett hogy mekkora másolás.
    A zsűri, a négy igen, hogy továbbjusson valaki, a beszólások (amik csak próbálkozások igazából) az átkötések, még azt is elsütötték hogy amikor a versenyző vonult ki a színpadról akkor lelassították, pont mint az X-factorban. Kicsit érdekes volt. :D
  • MerlinW
    #40
    Nem az X-et másoljuk, hanem a Got Talent sorozatot. Megasztár pedig az Idol-t. X-Factor az más.