54
  • NEXUS6
    #1
    "A valóság ugyanis az, hogy a Sony drágábban kínálja Walkman készülékeit, mint amennyit az Apple kér el iPod sorozatának tagjaiért, akármelyik kategóriára tekintünk."

    Japánban lehet, nálunk pont fordított a helyzet. Azonos kapacitású lejátszókat nézve az Apple kb. 30%-kal drágább.
  • NullZ3r0
    #2
    Pár napon belül jönnek ki az új iPodok, termékfrissítés előtt meg senki nem akart régi modellt venni.
  • kvp
    #3
    A sony itthon legnepszerubb walkman sorozata a sony-ericsson telefonok. Ma mar szinte mindegyikbe a walkman lejatszo szoftvert rakjak, mint ahogy a sztereo headset is alapbol jar hozzajuk. Sokkal egyszerubb egy keszuleket hordani, mint kulon zenelejatszot, telefont, fenykepezogepet, videokamerat, pendrive-okat es radiot.

    A sony termekeknek van egy nagy elonyuk az apple-lel szemben, meghozza az, hogy barmit lejatsznak, nem csak az itunes boltban kaphato muveket es sokkal hasznalhatobbak is ha az embernek (vagy az osszes ismerosenek) mac helyett veletlenul pc-je van. Ennek ellenere amerikaban azert az apple a nepszeru, de nem annyira a hasznalhatosag hanem a statuszszimbolum helyzete miatt. (lasd itthon: karvastagsagu aranylanc, regebben bologatos kutya az autoba)
  • carville
    #4
    Ha az iPod csak az iTunes-ban megvett zenéket játszaná le, itthon nem sokra mennénk vele. :P
    Maga az iTunes szofver viszont valóban kell hozzá. De magunktól beimportált zenékkel is működik.
  • Mike at home
    #5
    nem tudom mi szükség van külön zenelejátszó kütyüre, amikor ott a mobil, és csak szoftver kérdése hogy mit tud
  • Azorut
    #6
    Egyszerűbbnek egyszerűbb egy készüléket hordani, de nekem pl. kikopott a headset aljzata, úgyhogy annyi volt, inkább vettem külön mp4-et meg fülhallgatót, a hangzása is sokkal jobb, mint a walkman mobiloké.
  • 05lampard
    #7
    Arról nem is beszélve, hogy eddig nem találkoztam olyan telefonnal a W mobilok között, ami ne laggolt volna 2 gigás kártyától. Azért egy mp4 lejátszó ilyet nem csinál.
  • narumon
    #8
    Már megint a sok hülyeség. Miért van minden apple forumban egykét emberke aki semmit nem tud az apple lejátszóról, telefonról és mégis beszól. Természetesen bármit át lehet húzni az itunes-on keresztül vásárolt zenéket (szép is lenne, hiszen magyarországon nincs elérhető zeneáruház) ráadásként az ipdhoz még itunes sem kell winamp simán lekezeli. (Mac meg mégannyira sem kell sem iphonehoz sem ipodhoz.)
  • narumon
    #9
    helyesen: húzni NEM CSAK az itunes (sorry)
  • zola2000
    #10
    Én meg úgy vagyok vele hogy ha buszon akarok zenét hallgatni akkor megfelel a mobil, otthon meg tvn szoktam (wiivel). Nagy előnye ilyenkor az az apróság hogy gyakorlatilag nincs hangja és hogy nagyon jó hangszórók vannak a tvmben.
  • Szemjuel
    #11
    hát rohadtul nem mind1, hogy egy telefonnal, egy 10ezer forintos szarral, vagy egy ipod,iaudio lejátszóval hallgatod a zenét! nem kell audiofilnek lenni ahhoz, hogy halld a különbséget! ezért nem veszek fülesből se mást mint sennheisert!
  • narumon
    #12
    hűha ez nekem azért kemény :D (mármint a tvs rész :D)
  • cloud.strife
    #13
    Na ez érdekes. Itthon is szép számmal viszik a Sony MP3, MP4 lejátszókat így nem is furcsa ez az eredmény. Itthon valszeg sehol sincs az iPod.

    u.i.: kedves cikkírónk berakhatott volna új Walkman képet is, ez a modell van vagy 3 éves.
    Pl. ez igencsak jó cucc a mostani szériából és ez tényleg hasonló árban van mint az iPod:

  • barret
    #14
    Ugye Te még nem láttál jó minőségű TV-t?
    Ez felment :)
  • KillerBee
    #15
    Biztos lehetsz benne, hogy látott.
  • PhilipMorris
    #16
    ha már elkezdesz okoskodni elöbb nézz utána miről beszélsz, látszik hogy még életedben nem láttál ipodot ugyanis, tapasztalataim szerint lejátszik mindent és 1 itunes-ról vásárolt albumom sincs...
    Az hogy pc-d vagy maced van megint nem lényeges, van pc-s itunes program is ami annyit jelent hogy azzal töltöd rá a zenéidet nem csak bele húzod egy könyvtárba.
    Használhatóság... egyszer ajánlom nézz meg egy ipodot kicsit közelebbről, ugyanis nem éppen a használhatatlan vagy a bonyolult jelző illik rá
    "karvastagsagu aranylanc, regebben bologatos kutya az autoba" nem hiszem hogy egy ipodot ezekhez kéne hasonlítani...
    Szóval legközelebb nézz körül egy kicsit, esetleg nézz meg közelebről egy ipodot...

  • tom..
    #17
    Érdekes. Nekem k750-em van, ami hivatalosan nem is támogatja a 2G-s kártyát, de csak bekapcsolásnál kell várni vele kb 1 percet, utána úgy olvassa a kártyát mint egy akár egy 256-ost. Semmi késlekedés. Valamit nagyon benéztél :)
  • torcipepe
    #18
    szerintem egészséges férfi Mac-et nem használ
  • narumon
    #19
    Hát egy párat már láttam, de azért a zene szintjét egyik sem üti meg. Persze ez szigorúan szvsz, mások lehetnek az igényeink ugyanis.
  • grizzly21
    #20
    ilyenem van, kurva jo. A noise cancelling nagyon sokat dob a dolgon.
  • neoG
    #21
    Hahóóóó!Külön oda is írta, hogy "nagyon jó hangszórók" vannak a TV-jében
  • Ajnasz
    #22
    Erdekes latni, ahogyan az emberek vedik a cegeket, akiket leginkabb csak a haszon erdekel :)
  • Tetsuo
    #23
    :)
  • B0nFire
    #24
    Ződ meg sárga mé' nincs??? Látom látom, hogy van kékeszöld, meg aranyszínű (vagy szarbarna?), de mégse ződ, meg sárga.

    Még mielőtt valaki belém kötne, hogy szerinte a jobb szélső az zöld:

    A szlájderen világosan látszik, hogy inkább a kék tartományba esik, mint a zöldbe.
  • KillerBee
    #25
    A négyzet mellett jobb oldalt lévő színskálán huzigálni kell a függőleges slidert.
  • Lazarus
    #26
  • kvp
    #27
    "Arról nem is beszélve, hogy eddig nem találkoztam olyan telefonnal a W mobilok között, ami ne laggolt volna 2 gigás kártyától. Azért egy mp4 lejátszó ilyet nem csinál."

    Egy sima k660-as egy 4GB-os kingston kartyaval ilyet nem csinal, meg videonezes kozben sem. A celnak viszont tokeletesen megfelel.

    "ha már elkezdesz okoskodni elöbb nézz utána miről beszélsz, látszik hogy még életedben nem láttál ipodot ugyanis, tapasztalataim szerint lejátszik mindent és 1 itunes-ról vásárolt albumom sincs..."

    Barmit amit:
    -itunes-al toltottunk fel
    -benne van az itunes user listajaban
    -atkonvertalt a sajat formatumara, mert a nyilt formatumok jo reszet nem eszi meg

    A legnagyobb bajom az, hogy nem lehet az ipod-okat pendrive-kent kezelve feltolteni es a nagyon nehez es a lehetetlen kozott van roluk a zenet leszedni egy masik itunes account-ra. Meg akkor is ha eredetileg vedelem nelkuli mp3-rol volt szo. En minimum elvarom, hogy barmilyen mac/windows/linux alapu gepbe dugva mukodjon a file masolas, az adott os sajat alap szoftverevel. Tovabba jol jon az is, hogy barmit kabel es minden mas nelkul at lehet kuldeni ket gep kozott, pl. blutooth-on at. Eppen tegnap masoltam at par sajat videofelvetelt egy ismerosom laptopjara, majd onnan egy-ket koncertfelvetelt (mp3-ban) es egy par doksit a telefonra, mindezt kabel nelkul. Ezt nem nagyon lehet megtenni egy ipod-dal, pedig a kerdeses keszulek az apple gepekkel is kompatibilis, tehat csak szoftveres limitrol beszelhetunk. Pedig csak egy sima gagyi lejatszorol van szo, es meg csak nem is walkman kategorias. (a youtube-os hq videokat azert meg viszi)

    "egyszer ajánlom nézz meg egy ipodot kicsit közelebbről, ugyanis nem éppen a használhatatlan vagy a bonyolult jelző illik rá"

    A hasznalhatatlan azt jelenti, hogy nem lehet rendesen hasznalni, mert tul kicsi a tudasa. Bonyolultnak tenyleg nem bonyolult, mivel alig van benne par lehetoseg, de egy ertelmes embernek ez azert keves. En nem akarnek az itunes-al szorakozni, ha eppen masolgati szeretnek par szamot.

    ""karvastagsagu aranylanc, regebben bologatos kutya az autoba" nem hiszem hogy egy ipodot ezekhez kéne hasonlítani... Szóval legközelebb nézz körül egy kicsit, esetleg nézz meg közelebről egy ipodot ..."

    Ket teny: A shuffle-t a hivatalos oldal 'fashion accessory'-kent tehat divatkiegeszitokent reklamozza. Direkt azert lehet jol lathato helyre csiptetni a ruhan. A sony hasonlo megoldasa lathatatlan, mert a fullhallgatoban van az egesz. A hagyomanyos ipod-okrol pedig kimutattak, hogy a legtobb amerikai a kezeben viszi, maga elott tartva, mivel fontos szamukra, hogy masok lassak, hogy nekik is van. Egy atlag mp3 lejatszot inkabb eldugni szokas, hogy ne legyen utban mozgas kozben.

    ps: Az apple oldala szerint az ipod shuffle az elso zene lejatszo ami beszel az emberhez. Ezt kikerem az elso ipod elott egy evvel megjelent msi mega-m neveben is. Azon kivul, hogy akkor hasonloan nezett ki, mint a mai shuffle-k, de valahogy rafert a grafikus kijelzo, a szabvany jack dugok (in/out) az usb csatlakozo, a cserelheto aksi, diktafon funkcio es meg egy fm radio is. A bemondott szovegeket pedig ugyanugy mp3-ban lehetett felmasolni ra, mint a shuffle eseten, majd ugyanugy szelektiven jatszotta azokat vissza. Csak mindezek melle meg volt rajta rendes menu is, sot meg file kezelot is raktak bele. (pl. lejatszasi lista szerkesztesre vagy file-ok masolasahoz/torlesehez) Jo pelda arra, hogy az apple nem fejleszt, hanem ugyesen vasarol uj technologiakat. Ket 100%-ban apple fejlesztesu technologia jott ki az elmult par evben, az egyik a quicktime a masik az itunes.
  • who am I 7
    #28
    Egyik létező legxarabb program az itunes....komolyon, nevetségeset "alkottak" az almás srácok..még egy refresh sincs benne, nem hogy még elrendezgetni a számokat, izlés szerint...Az meg, h nem lehet használi ipodot mass storage ként maga a vicc kategória :) Hálistennek én túl adtam rajta mihamarabb..szóval, azóta jó a hangzás, másodpercek alatt megcsinálok egy jó kis playlistet...háttértárként is tom használni esetleg ha progikat is vinnék 1-2 spanhoz vagy ide oda...hát ennyi :) Sony-t nem próbáltam még, de sztem user friendly-bb...
  • davidka003
    #29
    Sony nekem jobban bejön. Az IPod/itunes faszságaitól kiráz a hideg.
  • PhilipMorris
    #30
    Látom te igazi Ipod szakértő vagy, mit értesz azon hogy "saját formátumára" konvertálja a zenéket? Én eddig ezt nem tapasztaltam....
    Ha mp3-tól eltérő formátumot akarsz rárakni akkor ajánlja fel hogy átalakitja mp3-ra, szóval Mp3-ra...

    tapasztaltaim szerint semmi akadálya annak hogy adatot tárolj egy ipodon, ezért is él az az állításom hogy még nem is láttatok közelről ipodot csak a szátok jár.
  • PhilipMorris
    #31
    "A hagyomanyos ipod-okrol pedig kimutattak"
    Az ilyen kimutatásokat a blikk újságból olvasod ki?

    Az hogy egy elektronikai cikket is divatosra csinálnak és ezáltal eladási plusszt jelent az nem hiszem hogy gond lenne bárkinek is....
  • narumon
    #32
    Részemről én is sokkal jobban kezelhetőnek tartok egy ipodot/iphonetbármelyik Sony W-nél.
  • G_ArchAngel #33
    csak aki dolgozik vagy aki kreativ, az egyszeru embereknek es a gyerekeknek jo a winfos is jatszani...
  • G_ArchAngel #34
    Elobb kicsit hasznalni kellett volna az iTunes-t, aztan lehetne velemenyt irni rola - vagy a Te esetedben siman user-error allapithato meg?
  • acdc
    #35
    "A hagyomanyos ipod-okrol pedig kimutattak, hogy a legtobb amerikai a kezeben viszi, maga elott tartva, mivel fontos szamukra"

    Amerikaban annyi megvenni egy ipodot mint nalunk egy rud teliszalimit.Ha van egy uj mercid meg se neznek vele elarulom valszeg mas miatt hordjak kezbe szeretik vagy allandoan szamokat valt
  • narumon
    #36
    POnt ezt akartam én is irni, hogy nem tudom mit lehetne vele janizni amikor egyrészt mindenkinek olyan van másrészt vettünk egy fényképezőt és adtak mellé ajándékba egy ipodot... a gyerek meg zsebpénzből kiköhögi
  • Szemjuel
    #37
    ha van egy új mercid megnéznek, mivel import európai kocsid van, ami sikk ;)viszont egy kedilek eszköléddel valszeg nem néznének ki a tömegből. de hozzá kell tenni, ott sincs kolbászból a kerítés!
  • narumon
    #38
    Nem is ezt mondtuk, hanem hogy kint 70$ egy ipod shuffle... ami magyar pénzben is fika lenne hát még nekik, tehát villogni nemigen lehet vele. Jó egy touch már komolyabb mert az már 200-250$
  • KillerBee
    #39
    Én csak a PC-s iTunest használtam egy ideig kényszerűségből, mert a Demonoidról Apple Lossless formátumban leszedett zenéket csak azzal tudtam konvertálni WAV-ba, majd abból FLAC-ba. (Később aztán megjelent a dBPowerAmp konvertere és akkor az iTunest legyalultam.)

    Elsősorban azért utáltam az iTunest, mert a track teljes neve csak az iTunesban jelent meg, és a kiírt WAV file nevét következetesen csonkolta x karakterre. Ezért azt kézzel kellett kimásolni az iTunesból. Több más bajom is volt vele, pl. a lassúsága, de ezeket szerencsére már elfelejtettem az iTuneszal együtt.
  • narumon
    #40
    Viszont ha forditva csinálod... tehát hogy mindenféle programmal megcsinálod a zenét (amit amúgy is megteszel legalábbis én), az itunes csak arra van hogy egérrel behúzom melyik albumot akarom az iphonera és nyomok egy sync gombot. Az égvilágon semmilyen kényelmetlenséget nem okoz. Az hogy fent van az itunes nem azt jelenti, hogy mindenre az van.