95
Cirque du Freak: The Vampire\'s Assistant
  • Kicsikiraly
    #1
    A 14 éves Darren olyan, mint a legtöbb környékbéli srác a kertvárosban. A legjobb barátjával lóg, tűrhető jegyeket hoz a suliból, és általában kerüli a bajt. Ám amikor ráakadnak egy utazó cirkuszra, Darranben megváltozik valami. Pontosan ez az a pillanat, amikor egy Lartan Crepsley nevű vámpír, nos, vérszomjassá változtatja.
    Az újdonsült élőholt beáll a Rémségek Cirkuszába, az utazó vurstliba, amelyet olyan szörnyű lények töltenek meg, mint a kígyófiú, a farkasember, a szakállas nő vagy a gigantikus kikiáltó. Amint Darren újonnan kapott erejét próbálgatja ebben a sötét világban, értékes közkatonává válik a vámpírok és halálos ellenfeleik között folyó harcban. És miközben megpróbál életben maradni, azért küzd, hogy a készülődő háború ne eméssze fel a maradék emberségét.

    A film Darren Shan vámpírokról szóló könyvsorozatából készült (a szereposztást elnézve össze is vonták az első három kötetet, vagy csak belenyúltak a sztoriba).

    Az első könyv olvasása óta egy filmre várok, szerintem ezek a könyvek sokkal jobbak egy Harry Potternél is, kiváncsi vagyok milyen lesz a mozikban :D A szereposztás Crepsley kivételével nekem nagyon bejön, Salma Hayek szakállas nőként viccesen néz ki :D

    trailer
  • Kicsikiraly
    #2
    Utólag láttam, a film régi címe volt Cirque du Freak, a hivatalos neve csak simán The Vampire's Assistant lesz
  • masoma
    #3
    olvastam az összes könyvet, meg az eddig megjelent démonosokat is. hát elnézve az előzetest nem tudom mennyit várhatok ettől a filmtől...sztem már ott rossz, hogy 3 könyvet 1 filmbe "belezsufoltak".
  • Looooser
    #4
    Tényleg csak a Crepsley lett rosszul kiválasztva :S:S:S
  • Looooser
    #5
    viszont már csak 2 hónap és megy a mozikban :)
  • Black Hawk
    #6
    Jesssszz :D de várom már
  • yakisha
    #7
    Hát nem tudom, de nekem a trailer alapján, nagyon nem fog tetszeni a film :S.
    Crepsley választása tényleg nagyon nagy melléfogás, abszolúte nem így képzelné el az ember könyv alapján, a film meg nem tudom mennyire adja majd vissza azt, amit a könyv nyújtott, főleg ha egybetömörítenek jó pár részt :S
    Ezt meg h Salma Hayek is benne van , eléggé furának tartom :S
  • Kicsikiraly
    #8
    az első kötetet nekem úgy néz ki hogy vissza fogja adni, én azt nem is tudnám olyan hosszú filmben elképzelni, simán össze lehetne vonni a másodikkal. a probléma csak ott van, hogy a trailer és szereposztás alapján a második kötetet mintha kihagynák, csak a cirkuszbeli részeket hagyják benne, és inkább ugranak a harmadik kötetre (de Debbie Hemlockot mégis kihagyva, úgyhogy valszeg Murlaugh fog odajönni a cirkuszhoz vagy ilyesmi)

    A másik amire kiváncsi vagyok hogy hogy fognak megoldani ha akarják folytatni a filmeket, hogy a színész ugye öregedni fog, és már Harry Potter filmekben is kezdenek túl felnőttnek kinézni a szereplők meg évekkel idősebbek is ugye mint a filmbéli szerepük, itt meg ráadásul csak 2 évet öregszik Darren az első 6 kötetben.
  • I3andy
    #9
    Na én oriási fanja vagyok akönyvnek, de ez a film....

    pff, ettől féltem nagyon, hogy így elfogják kúrni
  • I3andy
    #10
    ja és +fav
  • I3andy
    #11
    Újra néztem a trailer-t és egyre jobban le vagyok keseredve, Debbie? hol van, mert elvileg három könyvenként csinálnak belőle filmet, mint ahogy az angolszász területeken ki is jött a könyv
    és így nagyon is fontos lenne bele Debbie, nem is beszélve az utolsó 5könyvről, mert ha itt kihagyják akkor ott hogyan rakják vissza

    Crepsley egy vicc...Darren dettó, Mr Tall alakítása se nagyon jön be, Salma Hayek szerintem pont nagyon illik bele
  • Kicsikiraly
    #12
    sztem Darren pont az akit nagyon eltaláltak én tök ilyennek képzeltem el.

    amúgy Debbiet nem hagyják ki, csak belerakták ezt a Rebeccát is, de mindenhol írták róla hogy nem helyettesíti, csak pluszban ott van. (bár ha már csinálják a 3. kötetet is simán lehetett volna Debbie is nem értem miért kell későbbre tenni)
  • I3andy
    #13
    Nem tudom, én fiatalabb gyereket raktam volna be. A mostani 17 éves Darren meg 13-14körül volt, ha jól emlékszem. Meg mi az a lazaság, amikor kiszedi a sírból, az a búcsú pillanata, elhagyja a családot, a szülő városát,

    Ebből késöbb sok problémájuk lesz a készítőknek, mert ugye Darren egyik baja a vámpírsággal, hogy nem fejlődik úgy, mint a többiek.

    A másik kérdés, hogy mikor rakják bele debbie-t, mert a következőben a hegyben lesznek vagy 20 évig. A másik baj ezzel, hogy nem alakul ki olyan kapcsolat, mert nincs a veszély.

    Miért nem lehet egy könyvet lemásolni, amikor megfilmesítik? Főleg itt, amikor nem hosszúak a könyvek és, ha ki is hagynak kevésbé fontos részeket belőle, ne tegyenek hozzá és ne változtassanak rajta.
  • I3andy
    #14
    Ja és a suhanásról ne is beszéljünk, egy vicc. Miért nem lehet azt megcsinálni, hogy elkezd futni, gyorsul, gyorsul és amikor suhanni kezd eltűnik.
  • Kicsikiraly
    #15
    a könyvben sem volt olyan sok futás, szerintem vannak nagyobb problémák is mint ez :D
  • Kicsikiraly
    #16
    én a trailerből hiányoltam azt is hogy eredetileg Steve akar ugye vámpír lenni. Lehet csak szokásosan ferdít a trailer a filmen, de abban csak annyi van hogy besétál, akarsz-e vámpír lenni, oké. A pókellopós kórházas ellenszeres történetet remélem azért nem hagyják ki.
  • I3andy
    #17
    Az is igaz, de ez egy elég ratyi megoldás, ezzel is csökken sokat a kép a vámpírokról. Röhejes és nem tiszteletre méltó

    de nagy kár ezért a filmért, banderas pl milyen jól illet volna Larten szerepébe vagy Johnny Depp-et is elviseltem volna még, de Banderas nálam a tökéletes (Interjú a vámpírral) annyi, kár, hogy nem szinész óriásokkal csinálták meg ezt a filmet
  • Kicsikiraly
    #18
    Most hogy mondod Jhonny Deppet tényleg el tudnám képzelni :D

    A másik még közben jutnak eszembe dolgok, a törpe személyek is elég hülyén lettek megcsinálva. így olyanok mint vmi gonosz manók. Nincs a nagy zöld szem meg a sok varrat rajtuk.
  • masoma
    #19
    ez egy gyerekeknek készült film lesz...öszintén szólva sztem larten úgy néz ki ebben a filmben mint egy bohóc :S
  • Kicsikiraly
    #20
    hát ezért szar a szereplőválogatás :S a könyv alapján ennek azért legalább egy picit horrorosnak kéne lennie. főleg a Murlaughos részek a csatornában.

    remélem azért lesz ilyen narráció mint a könyvben. márminthogy Darren gondolatai meg hasonlók. Kezdőthetne mondjuk fekete képernyő és "-világéletemben odavoltam a pókokért" :D
  • I3andy
    #21
    Ja az a kezdés nagy lenne :D

    De baszki miért nem tudják végig olvasni a szaros filmesek a könyvet mielőtt megcsinálják, de ez nem gyerek könyv áááááááá, de mérges vagyok, amikor kb 10 éve elkezdtem olvasni arra vártam h milyen filmet csinálnak belőle, faszért kell így elbaszni :( :(
  • Kicsikiraly
    #22
    sajnos olyan filmeket csinálnak amire van igény. mondjuk szerintem ha csináltak volna egy filmet szépen pontosan a könyvből, és nem ilyen gyerekeset, a könyv olvasótábora is szép nézettség lenne
  • Fujiryu
    #23
    Hát azért ha megnézed egyik könyv sem az a hű de nagy terjedelmű.Én 2-3 óra alatt végigolvastam egyet...Szerintem 3 könyvet egy filmbe belenyomni nem olyan mint egy Harry Pottert egybe.A gyűrűk urát elolvasni sokkal tovább tartott, mégis jó filmet csináltak belőle, amiből nem hagytak ki sok fontos mozzanatot(ahol lényegesen több háttértörténés és bonyodalom volt.Nem ilyen egysíkú mint a DS könyvek).Meg nem utolsó sorban a 12 kötetet 4 trilógiában írta meg.Ha nem egy másfélórás, hanem mondjuk egy 2 órás filmet csinálnak belőle 3 kötetenként, akkor szerintem nem igazán kell félni attól, hogy kihagynak fontos részeket(az meg hogy gyerekes lesz...a könyv is eléggé gyerekes volt.Meg se közelített egy igazi vámpíros könyvet.Eléggé látszott az írón, hogy 20 alatt van.Egy Anne Rice regénnynek a közelébe se ér).

    Az meg hogy nincsenek igazi színészek a filmben, az annak köszönhető, hogy a Warner nem csinálta meg.Egyszerűen tudták, hogy ez a film nem lesz akkora siker mint a többi filmjük és nem éri meg 10 milliós színészt szerezni egy mellékszerepre, amikor semmi se garantálja a 500+ millás bevételt.Aztán így került az Universalhoz...Az első kötetek gyerekeknek íródtak.Nem komoly egyik sem.Az utolsó 3 az amire az ember azt mondja, hogy talán lehet jó filmet csinálni belőle, mert nem a gyerekek az elsődleges korosztály egy filmstúdiónak.
  • Nuki
    #24
    Egy 2 perces filmbemutató alapján amúgy sem szabad ítélkezni, hogy a filmben milyen érzelmek tombolhatnak vagy bármi. Ez elhamarkodottság.

    Én így is úgy is meg fogom nézni, akár rossznak néz ki akár nem.
  • Looooser
    #25
    én csak attól félek hogy ne olyan legyen mint az Eragon, hogy jó-jó de hol vannak a főszereplők(???), és hol vannak a meghatározó jelenetek ????
    szóval remélem hogy nem csak a címe lesz Cirque De Freak, és közben semmi köze hozzá, a neveken kívül..
  • Kicsikiraly
    #26
    De a második kötetes farkasemberes rész úgy néz ki mintha teljesen kimaradna. Debbie is csak a későbbi filmekben (amennyiben megéri majd folytatni) fog előkerülni, sőt nekem a trailerből nagyon úgy néz ki mintha a farkasembert egy az egyben kihagyták volna. (elvégre a cirkusz egyik legnagyobb mutatványa volt, ha már a többi mutatványt betették, hülyeség lett volna pont ezt kihagyni a trailerből.)
  • I3andy
    #27
    Szar lesz ez a film nagyon úgy érzuem, nagyon méltatlan ehhez a könyvhöz :(

    farkasember nincs darren soha nem ivott volna vért ergo soha nem ment volna a hegyre soha se lett volna herceg stb.
  • Kicsikiraly
    #28
    na ez meg a másik, a trailerben nem nagyon látszik hogy gondja lenne a vérivással. kicsit gáz lenne ezt kihagyni, az egész második kötet, meg úgy darren vámpírléte erre alapul
  • ivjoe
    #29
    Ehe,ezt sem kímélik? :)

    Kb. 8 évvel ezelőtt olvastam az első kötetet, hát jöjjön a film, nincsenek elvárásaim. :)

    "Pontosan ez az a pillanat, amikor egy Lartan Crepsley nevű vámpír, nos, vérszomjassá változtatja."

    Nem LartEn Crepsley? :)
  • ivjoe
    #30
    Amúgy érdekes, sorban filmesítik meg a könyveket, amiket kb. az idő tájt olvastam:

    - Harry Potter (bár ezt talán már forgatták, mikor olvastam)
    - Philip Pullman: Északi fény
    - Darren Shan vámpírkönyvei

    :)
  • Fujiryu
    #31
    Szerintem neked felesleges filmeket nézni, elég csak a trailert megnézned és tudod mi lesz benne...Mint írták két perces trailerről van szó...
  • Kicsikiraly
    #32
    csak következtetek az alapján :P a trailerbe már belepakolják egy film fontosabb jeleneteit, a poént lelövik sokszor benne. + tudom mi lesz a filmben hogyha a könyv szerint mennek :D meg amúgyis jó erről spekulálgatni, nem nagyon ismerek sajnos olyan embereket akik ovlasták a könyveket.
  • I3andy
    #33
    Szerintem meg ha nem tetszik ne gyere be és ne olvassd el a hsz-t

    Egyébként, ha olvastad volna könyvet láthatnád, hogy milyen hibák vannak a trailerben
  • Fujiryu
    #34
    Imádom az ilyen zseniket :)
    Nem nemtetszik amit írt, csak próbálom meggyőzni, hogy ne nevezze a trailer alapján szarnak a filmet, mert nincs benne a vérfarkas meg Debie.Persze ha tényleg kihagyják belőle akkor sem fogom nagyon hiányolni.Ettől még lehet jó film, mert nem attól lesz valami a történet fő része, hogy a 2. meg a 10. kötetben is szerepel 2-2 fejezetben.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valóban kihagyhatatlanul fontos a történet szempontjából, hogy egy vérfarkas megöli a haverját és még egy természetvédőnek is leharapja a kezét, aki meg mint kampós vérszipoly visszatér, hogy karcolja a falat és meghaljon
    Nem attól lesz valami fontos, hogy a 2. meg 10. kötetben is szerepelt.A kampós csávót akármelyik másik vérszipoly eljátszhatja.

    Debiet meg ha kihagyják szerintem azért fogják kihagyni, mert túl sok a Mr. védem-a-gyerekeket-az-őket-megróntó-tvtartalomtól politikus és televíziós-pszichológus szakértő aki tiltakozna a film ellen.Egy felnőtt nő csábít el egy 16 évesnek látszó fiút és ezt a kis gyerekek nem tudnák feldolgozni egyedül, mert nem fogják fel, hogy az a csávó idősebb, csak úgy néz ki mint egy gyerek és ezzel helyrehozhatatlan kár keletkezik a lelkükben.A stúdió nem fog egy botrányt és pert megengedni, vagy veszélyeztetni azt, hogy a film 18as karikával menjen a mozikban, mert ennek a filmnek a bázisa a 13-18 évesek közül kerül ki főleg.Szóval inkább elviszik egy kicsit mesésebb és kevésbé komoly irányba, mert azért valljuk be a könyv sem egy kifejezetten komoly mű.
  • Kicsikiraly
    #35
    ilyen is ritkán hangzik el egy fórumon, de igazad van.
  • Looooser
    #36
    Híd Therabítia földjére, ott a kisrác szerelmes a tanárnőjébe, azt miért engedik?????
  • Kicsikiraly
    #37
    sztem kicsit más ott a helyzet mint itt :D
  • Looooser
    #38
    különösebben nem, mert ott azért hal meg a kislány mert a kisrác szerelmes a tanárnőjébe, és nem akarja hogy velük legyen....
  • I3andy
    #39
    Van benne igazság, de Debbie kihagyása értelmetlenné tenné a 7. kötettől kezdve az eseményeket. Ha nincs Debbie akkor miért foglalkoznak az iskola társaival, ugye a vámpíroknak a klán az első és ezért a küldetést kell folytatni, és Darren a hegyben töltött idő alatt igazi vámpírrá vált, ráadásul Herceg is, nem foglya kockáztatni a küldetés sikerét olyanok kedvéért, akiket alig ismer és a további események a Megtorlás Barlangjában sem történnének meg

    A komolyságról: szerintem olvassd értve a könyvet, nézz a sorok mögé, Kurda tette mi?, Darren önfeláldozása a végén, mi? a vámpírok és vérszipolyok életmódja, mi, ha nem komoly dolgok?

    attól még, hogy fantázia világban játszódik a mű, nagyon is komoly dolgokról szól, olyanokró amin érdemes elgondolkodni

    ha ezeket nem képesek megérteni a készítők, akkor ne könyv adaptációt készítsenek...

    (1ébként a 10-es könyvet benézted: az a Lekek tava :D)
  • I3andy
    #40
    Ez meg a másik dolog, Debbie nem akarja a kapcsolatot Darrennel, hanem nagyon sokáig elutasítja és el is magyarázza miért

    egy ilyen filmet minimum 16-os karika betervezésével kezdjenek elkészíteni