57
  • Ferrer
    #1
    Brtutális ez a gép!
  • Flashy
    #2
    "Nincs a gépben HDMI video felvételi lehetőség"
  • kecskeszeme
    #3
    A 7-es képen a lány, a kenyértartóval szerintem kicsavarná a szerző kezéből a gépet és feld... ...obná, jó magasra, majd elfelejtené elkapni.
    Hogy lehet egy olyan képet publikálni, amin az egyik szereplőről ordít, hogy nem akart lefényképezve lenni...!?

    A géppel kapcsolatban: szerintem minden olyan gép komolytalan, ami nem ceruzaakkukkal megy... 1100mAh-s akku... mire elég az? Fityfenére...
  • Szemjuel
    #4
    Az SG által fejlesztett új nagy felbontású szabvány neve! 23:9 képarány, 2100*1500-as felbontás! És a tömörítési eljárásnak köszönhetően csak 1 MB egy film!

    A képek pedig szörnyen zajosak :S Nem értek hozzá, de ezen az oldalon még nem láttam szép fotót a tesztelt gépektől... Talán a cikket író egyén is csak más honlapokról ollózza össze? Kitudja... :S
  • Szemjuel
    #5
    jah még annyit, hogy egy 40ezer forintos panasonic kompaktal amiket bulikra viszünk, pengeéles képeket csinálunk, akár részegen is... szóval lehet írni az okokat, hogy mi az a sok genny a fotókon! :)
  • zyppy
    #6
    en a kezenfogva setalo ket not szurtam ki (telihóód!!!4)
  • Thrawn
    #7
    " Rendkívül idegesítő elképzelni, mit is tudna ez a gép mondjuk 6 megapixeles, vagy azonos felbontású, de nagyobb fizikai méretű szenzorral."

    Igen, valahol ott meg kellett volna állni. Így azonban ezeket a gépeket - nem csak a Nikonét, a többit is - fel kellene dugni a marketingesek seggébe és ott kihajtani a kijelzőt.
  • Szemjuel
    #8
    végignézve újra a képeket, tényleg látszik, hogy nem profi fotósról van szó... az összes kép olyan ferde, hogy ha pizzaban készítette volna a toronynál, az a másik irányba dőlt volna... nah de kár is ezen mérgelődnöm... csak így sajnos az összes kép hiteltelen...
  • Thrawn
    #9
    Ha nem lenne ferde, akkor kevesebb lenne a zaj? Mert akkor vízmértékkel fogok fényképezni.
    Egyébként meg egy ilyen gépet nem profi fotós által készített képekkel kell ismertetni (maximum csak reklámozni), mert nem nekik készült. Jó ez így, a lényegen nem változtat, seggbe kéne rúgni az egész bagázst, mert nagyon rossz felé mennek.
  • waterman
    #10
    semmi gond a képekkel. tökéletesen utánozzák amint egy általános fényképezőgépet használnak és nem pedig műtermi beállított képek, amik semmit nem adnak vissza a mindennapi használatban nyújtott teljesítményről.
    ez a gép nekem csalódás. iszonyatos mennyiségű zaj, az egymásba rakott székes képen azt hittem behalok, egy olyan kontrasztos témánál nincsenek élek. az egy éve 24ezerért vett canon-om lepipálja..
  • Fuleske
    #11
    Mivel valószínűleg nem 1,2 V feszültségű mint a ceruzaakkuk, hanem legalább 7,2 V-os, rögtön nem is olyan rossz az az akku...
  • gosub
    #12
    "...szerintem minden olyan gép komolytalan, ami nem ceruzaakkukkal megy..." Mutass egy olyan DSLR gépet amit ceruza aksikkal működtetnek! Mert ha nincs, akkor szerinted az összes DSLR nem komoly gép.
  • gosub
    #13
    Remélem ekkora érzékelő méret mellett még legalább 25 MPixelig fogják felnyomni a felbontást! Akkor lesznek majd csak igazán faszentos képek
  • petyka2
    #14
    Pentax K200.
    Mondjuk azt nem mondom, hogy a ceruzaelem a nyerő, egy DSLR-ben, kimondottan komolytalan megoldás.
  • petyka2
    #15
    Jó képek ezek...:D
    Zőőőőd kockával ennyit tud, adhatod ezt bárki kezébe, ISO400-on olyan zajos képeket produkál, mint egy DSLR ISO3200-on.
  • Blasta
    #16
    A tesztképeken túl... Richárd!
    Mik ezek a termékképek???? Zseblámpával lettek bevilágítva???
    Ennél tán jobb lenne a gyári termékképek használata is.

    No és szép hatást kelt a nagy képek összenyomva thumbnail-ekké.
  • babajaga
    #17
    Miért volna az jóság? A Li-ion akkuk cellafeszültsége 3,6V min. Az tévedés hogy a NiMH akkuké 1,2V, mert az jól feltöltött állapotban 1,45V. 1,2V-nál a fényképezőgép már nem működik.
  • Szemjuel
    #18
    egy komoly fotós figyel arra, hogy vízszintben legyen... és ez azzal függ össze, hogy akkor valszeg nem tudod megmutatni mit is tud igazán a gép! abban teljesen igazad van, hogy az átlaguser átlagfotóit megmutatod vele, de szerintem 100000 forintos kategóriában ez igencsak kevés, és nem hiszem, hogy az átlagfelhasználó fog ennyit költeni egy gépre! nekik megvan a 40k -s kompakt oszt kész!...
  • gosub
    #19
    Hát akkor a Pentax K200D az egyetlen komoly gép A többi csak félkarú óriás
  • Beatmaster
    #20
    Az osszes Pentax DSLR AA akkumulátorokra megy, ha jól tudom. Az én K100D-m is (mondjuk nemsokban kulonbozik tole a K200D)
  • petyka2
    #21
    Ja, tényleg jó... Lemerül, minden előjel nékül, és a súlyáról már nem is beszélek.
    Pont ezért vettem anno Li-ion aksival üzemelő DSLR-t.
  • babajaga
    #22
    Nem mindegyik de a 200-as azzal megy csak háklis az akkukra Eneloopot szereti míg a 100-as abszolut nem válogat az akkukban.
  • kecskeszeme
    #23
    Tegyük fel 2-3 év múlva is szeretnéd majd használni azt a gépet, de szükséged lesz új akkura - mekkora esélyt látsz arra, hogy fogsz kapni megfelelő típust...?
    Inkább "találnának ki" valami AA tokozású (értsd méretű/formátumú) akkut...
    Rendkívül visszataszító számomra, az "ahány gép, annyiféle akku" játék.
  • uniu
    #24
    Több mint 4 éve használok egy Pana FZ4-et. amelett, hogy szebb képeket csinál mint ez a Nikon az akksija még mindig jó, és 3-400 képet el tudok lőni vele. Megnézném ezt a teljesítményt a ceruzáiddal és azt is, hogy hány kiló lenne velük a gép...
  • babajaga
    #25
    Direkt megmértem 4 ceruzaakkut és egy Li-iont 5dkg a különbség pontosan. Hát az tényleg borzalmas súlytöbblet.
  • concrete
    #26
    "szóval lehet írni az okokat, hogy mi az a sok genny a fotókon! :)"

    nincs benne képérzékelő ...
  • JTBM
    #27
    Szerintem az idióta marketingeseknek a felbontás helyett a szenzor mérettel kellene reklámozni a fényképezőgépeket.

    Tud valaki egy olyan új fényképezőgépet, ami kompakt nagy szenzorral rendelkezik és max. 8-10 MP felbontással rendelkezik?

    Nekem egyébként egy Canon 650 van 12MP felbontással, a képek elmennek, de az előző, "kicsi" fényképezőgépem képei nem rosszabbak, sőt...
  • JTBM
    #28
    Találtam egyet - Sigma DP2
  • babajaga
    #29
    De emiatt az optikát is nagyra kell tervezni így meg nem lehet beépíteni nagyobb zoomot ezért a használhatósága csökkent.
  • babajaga
    #30
    És mire lehet használni? Mert nem sokra.
  • petyka2
    #31
    Csak a ceruzaakkuk miatt nem vettem pentaxot. De ne húzd fel magad, tudom, hogy a Pentax szent és sérthetelen...:D
  • Blasta
    #32
    Pentax=olcsó játék hülye gyerekeknek
    (tisztelet a kivételnek)
  • Thrawn
    #33
    Még az akksi témához: közel 5 éve használok BP-511 lítium ion akkukat, gyengülést nem tapasztalok, kiszámítható, bármikor tölthető, előveszem fél év múlva, akkor is számíthatok rá. 600-800 felvételt bír ki átlagosan, ha nem akarom a gépet visszanézésre használni, akkor könnyen 1000 feletti kép is lőhető egyszeri feltöltéssel.
    A gép egy Canon 20D, tisztességes optikai kereső, semmi élőkép.
  • Ferrer
    #34
    Ha csendben maradtál volna....
  • babajaga
    #35
    A NiMH akku is bármikor tölthető, csak rátölteni nem szabad. Ha várhatóan sok felvételt csinálok elötte kisütök feltöltök egy v két garnitúrát.
  • Thrawn
    #36
    A bármikor tölthető alatt azt értem, hogy nem kell kisütni, csak tölteni. Rátölteni is. Meg nem kell tudnom, hogy várhatóan mikor fogok sok felvételt csinálni. Állandóan ott a teljesen feltöltött tartalék a táskában, ha cserélni kell, biztos, hogy még mindig szinte 100%-on van, meg hónapok múlva is ott lesz, ha fel nem használom. Nem fikázom a NiMH akkukat, de látom a különbséget. A feleségemnek Canon S3 van, össze tudom hasonlítani a két akku típust.
  • viizo
    #37
    jajjj... jaaaaj

    [családban van 2 Pentax, 2 Nikon és egy Fuji digitgép - a pentaxok a legjobbak ;)]
  • JTBM
    #38
    Utánaolvastam a Sigma DP2-nek, tényleg sok a gond vele, de a képek minősége kiváló.

    Mivel más kiváló képet készítő kompakt nem létezik, ezért az ember eldöntheti, hogy a kényelmet v. a minőséget választja.

    Most még nem tervezem lecserélni a Canon 650-t, de ha veszek újat, lehet, hogy a Sigma DP2 lesz, a feleségem meg megkapja a Canont. ;-)))

    Egyébként egy ekkora testbe, mint a Nikon P90, már simán beleférne egy full DSL szenzor. Nem lenne ultra zoom, de az a gyakorlatban ritkán kell. Nekem a fotóim 80%-a nagyítás nélkül készül.
  • babajaga
    #39
    Az nem kényelem hogy egy témát ami 5fokos szög alatt látszik 40fok alatt fényképezek. A lényeg kivágásakor máris elveszik a minőség.A DP1 28mm-es gyújtótávolsága a táj és városképhez még jó volt, de ez a 41mm se nagylátószög se tele.
  • kukacos
    #40
    Panaszkodik a cikkíró, hogy nincs új a nap alatt. Most vettünk egy Casio EX-FC100-ast tartaléknak, és van benne egy funkció, ami szerintem a legjobb ötlet az elmúlt tíz évben ami consumer kamerába került, és tényleg nagyon meg tudja változtatni a fényképezést. Ez a nagy sebességű videó és fotózás. Még elég alacsony felbontású a film nagyobb fps-sel (ami felmehet 1000-ig), de lesz még jobb is. Viszont a kamera ezzel tud néhány új trükköt 6 megapixelen, pl. lenyomsz egy gombot, és utána visszakeresed a 30 fps-sel rögzített 1-2 másodpercből a legjobb fotót.