38
  • NEXUS6
    #1
    Ezt a baxakodást!

    Inkább megyek és csinálok valami hidegfúziós kütyüt, minthogy az ember erre a csődtömegre várjon.
  • Wharyoo
    #2
    Lehet, hogy azokat az ominózus forrasztásokat még beszerelés elött ellenörizni kellett volna?
  • kanduhr
    #3
    És szerinted a 2 millió forrasztás közül, hogyan szűrjék ki tökéletesen.
  • Talgi
    #4
    Egy ilyen 27 km-es ember által épített monstrumnál szerintem természetes, hogy ennyi hibát találnak. Az lett volna a meglepő, ha elsőre tökéletesen működik.
  • Hegi90
    #5
    Miért nem pont szilveszterre? :D
  • Dj Faustus #6
    "Egy ilyen 27 km-es ember által épített monstrumnál szerintem természetes, hogy ennyi hibát találnak. Az lett volna a meglepő, ha elsőre tökéletesen működik."
    Pláne hogy ez egy eléggé komplex szerkezet, nem egy kávéfőző... :)

    "Inkább megyek és csinálok valami hidegfúziós kütyüt, minthogy az ember erre a csődtömegre várjon. "
    Aha hidegfúzió... Arra a vásári szemfényvesztésre gondolsz, ami akusztikus kavitációval hoz létre szonolumineszcenciát, és az előtte történt neutronbesugárzás kapcsán jön létre a neutronemisszió? Ismerjük, lejárt lemez.
  • Csirke4
    #7
    "A javítások költségei eddig 40 millió svájci frankra rúgnak."
    Én olcsóbban is beforrasztok pár rézdrótot. :o
    Viszont még belegondolni is szörnyű mi lesz ha ez tenoristák kezébe kerül. :'(
  • neoG
    #8
    Aztán majd becsúszik megint egy kis hiba, megint egy kis javítás, aztán majd 2012. december 21-én beindítják, és akkor végre tökéletesen fog üzemelni
  • Szemjuel
    #9
    nagyon sok óceánjáró hajót csinálnak meg úgy, hogy tökéletes hegesztéseket kell produkálniuk, amiket utána ultrahanggal ellenőriznek... lehet itt is így kellett volna tenni ? :)
  • 5c0rp330n
    #10
    arra a sötét anyagra kiváncsi lennék :)
  • HiddenTruth
    #11
    Nesze semmi, fogd meg jól ... lehetne az LHC mottója.
  • LaszloLedzenyi
    #12
    Én annyira nem, szerintem rossz fog kisülni ebből a dologból nagyon rossz
  • netperformer
    #13
    Tökéletesen lol... kezdek félni... svájc túl közel van...
  • Dj Faustus #14
    Jön Gordon Freeman, aztán lesz nemulass:

    :D
  • NEXUS6
    #15
    Minmeghalunk!!!!
    Pláne, ha terroristák kezébe kerülünk!
  • Sanyix
    #16
    Éppen ezért, csak nehogy a kezükbe kerüljünk!
  • Jerry90
    #17
    Egy részecske a végtelen felé osztható... szerintem a Higgs bozont éppen ezért nem fogják soha megtalálni.... vagyis meg lehet: de ahhoz végtelen energia kell..
    Szerintem.
  • Epikurosz
    #18
    A terrorizmussal lehet viccelődni, de Magyarországon minden nap jelen van.
  • Tsol
    #19
    Nehezen de leesett.
  • moikboy
    #20
    Ez maximum annyiban kapcsolódik a cikkhez, hogy a meggyilkolt asszony is svájci volt.
  • Epikurosz
    #21
    Eltöprengetem, hogy mit jelent itt a lefelé mutató hüvelykujj:
    - rossz a hír
    - rosszak azok, akik ilyent elkövetnek
    - rossz vagyok én, mert rossz hírt hoztam (és offoltam)?
  • HiddenTruth
    #22
    Ha minden létező anyag elektromágneses hullámokból áll, az atomfizika jelenlegi állása szerint, akor nem értem milyen "egzotikus részecskét" és "sötét anyagot" keresnek annyira ...
  • blessyou
    #23
    "...minden létező anyag elektromágneses hullámokból áll..."

    He? Az atomfizika nem állít ilyet.

    tudomásom szerint csak egyféle részecske áll elektromágneses hullámokból, a foton...

    Valamit öszekevertél, talán a valószínűségi hullámokkal?

  • Dj Faustus #24
    "Ha minden létező anyag elektromágneses hullámokból áll,"
    Na ezt hol olvastad...
    Minden anyag atomokból áll, amik protonokra neutronokra és elektronokra bonthatók, azok meg tovább - lásd [url=http://hu.wikipedia.org/wiki/Elemi_r%C3%A9szecske]elemi részecskék[url].

    "milyen "egzotikus részecskét" és "sötét anyagot" keresnek annyira ..."
    A kutatás céljai.
  • blessyou
    #25
    A részecskék standard modellje (amiről feltesszük, hogy igaz) feltételezi egyes részecskék létezését (pl. Higgs-részecske). Az, hogy ezeket nem találtuk meg eddig, az vagy azért van, mert nem tudtunk elég nagy energiájú ütközéseket produkálni, hogy ki tudjuk ütni a vákuumból, vagy hibás a standard modell. Akármelyik is bizonyosodik be, mindenesetre nagy előrelépést jelenthet a magfizikában (az utóbbi mindenképp, már ha rájövünk, hol a hiba, és fel tudnánk állítani egy valóságot jobban leíró elméletet).
  • Epikurosz
    #26
    Azért a húrelméletből következik, hogy végül minden energiahullám, nemdebár?
  • blessyou
    #27
    a húrelmélet jelenleg nem igazolható, és nem nagyon valószínű, hogy a közeljövőben sikerül megbizonyosodnunk az igazáról.

  • drfaust
    #28
    Na a végén csak meglesz az a piros gomb.Aztán nagy REEEEECS!
  • pasi29uk
    #29
    Raknák a közepére egy szinesfémátvevőt meg szónék a tesóknak keressnek hibás rezeket. Átvizsgánák egy perc alatt azagésszet...
  • HiddenTruth
    #30
    Még a kilencvenes években olvastam egy atomfizikáról szóló könyvben, elég meggyőző volt. Elméleteket bárki alkothat így nekem is van egy, miszerint csak egy fajta "részecske" létezik, ez egy elektromágneses hullám helyhezkötött része aminek csak a rezgésszáma változik.
  • Sanyix
    #31
    Ez hol terrorizmus? Ez sima gyilkosság.
  • NEXUS6
    #32
    Annihiláció és párkeltés. Az elsőnél töltéssel, tömeggel, spinnel, egyéb kvantumszámokkal rendelkező részecskék találkozásakor gyak fénnyé sugárzódnak szét. A másodiknál nagy energiájú fotonok keltenek anyagi tulajdonságokkal rendelkező ellentétes töltésű részecskéket.
  • NEXUS6
    #33
    Ugyanmár! Csak politikai indíttatásból, előre megfontolt, aljas indokkal elkövetett öngyilkosság!
  • NEXUS6
    #34
    Vagy is terrorizmus!
  • zyppy
    #35
    azthittem én akpom meg az lhc-t karácsonyi ajándékként :CCC
  • djhambi
    #36
    Pont azért kell az LHC, mert a fizika kísérleti tudomány, de kicsit előreszaladt az elméletekkel. Pl. fejben én is kitalálhatok egy univerzumot, ahol pl. az energia nem marad meg, és ott tök mások az egyenltek, de az az univerzum nem ekvivalens ezzel.
  • tenkenorman
    #37
    de sok itt az önjelölt fizikus. nem svájcban kéne lennetek? vagy csak lekéstétek a vonatot?
  • blessyou
    #38
    Valóban vannak ilyen elméletek, és egyébként lehet, hogy van bennük valami, de amíg a Stanard Modell olyan jól igazolódik, mint ahogy eddig is tette, addig nem kezdenek komolyan áttérni egy másik modellre. Ha az LHC kísérletei nyomán a Standard Modell hibásnak bizonyul, akkor valószínűleg újra átnézik az eddig parkolópályán lévő hipotéziseket.