38
Saját ötlet hivatalos levédése
  • ktomi22
    #1
    Hy..
    Foglalkoztat a dolog, mivel nagyon sok minden megfordult már a fejemben, ami megvalósítható lenne és nicsn is a piacon még, de nem vagyok egy gyár tulajdonosa, hogy csak ugy pikk-pakk legyárthassam (felfigyeljenek a termékre).. ezért azon kezdtem el gondolkodni, hogy elég nekem a kevés is ("aki a kicsit nem becsüli....")
    így hát azon kedtem gondolkodni, hogy elég ha levédetem, aztan valami kis profitálás jöhetne ha netán valami nagyobb cég felfigyel rá... esetleg gyártásba is hozza)
    bár nem csak tárgyilagos 5leteim vannak...
    ezért kérdezném A HOZZÁ ÉRTŐKET, hogy saját tervet hogyan lehet levédetni?!
    amugy szlovákiában élek... szlovákiai magyar vagyok...bár most ez mellékes...
    mi az eljárás hogy lehet ebből profitálni?:P
  • geo91
    #2
    magyar szabadalmi hivatal
  • ktomi22
    #3
    köszi a gyors választ... olvasgattam is..
    csak a hozzá értők véleményére lennék itt kíváncsi, meg vesézzük má' ki :)

    más:
    pl aki feltalálta a fogpiszkállót.. kis fadarabok.. mégis milliomos lett a csáveszból....
  • ktomi22
    #4
    amugy meg nem feltétlen a meggazdagodás a célom...
    .. szerintem minden tudós , feltaláló azért talat fel valamit mert vagy az agyába pattant.. és nem nyogodott... vagy pedig mert a saját életéből hianyzott egy dolog, amit sajááát és mások élete megkönnyítése céljából megalkotott
    csak hát a mai világban már nem csak 2drót kell meg 1 kis darab vas... meg kalapács... :S hanem egy gyár pl :D
  • Tyler1
    #5
    mien áttörő találmányod van amit érdemes levédetni?? csak mert évente többszáz/ezer találmány érkezik a szabadalmi hivatalba aminek a 98%-át azonnal el is vetik.
  • karajjj
    #6
    csak hát aki feltalálta a fogpiszkálót, vagy pl a fültisztítót, az nem azért kezdett neki mert fúúú, neki ezzel nagy tervei vannak...
  • tirpitz
    #7
    1999. évi LXXVI. tv a szerzői jogról 1.§ (6): Valamely ötlet, elv, elgondolás, eljárás, működési módszer vagy matematikai művelet nem lehet tárgya a szerzői jogi védelemnek.
  • karajjj
    #8
    nem gondolod komolyan, hogy el fogja mondani :O
    ezért akarja levédetni
  • Tyler1
    #9
    jó a témáját ellehet mondani! de nem hiszem h itt akárki is ellopná az ötletét, főleg mivel a megvalósítást sem tudjuk.
  • desigo
    #10
    kannásbor automatát kéne szabadalmaztatni...
  • tirpitz
    #11
    Ha meg szabadalmi oltalmat akarsz (azaz "le akarod védetni"), akkor ha jól emlékszem kötelező igénybe venned egy szabadalmi ügyvivőt (nem biztos hogy ez a pontos neve), ő intézi a dolgokat.
    Szabadalomra egyébként már a 1995. évi XXXIII. tv. vonatkozik. Ajánlom figyelmedbe az első szakaszt: "Szabadalmazható minden új, feltalálói tevékenységen alapuló, iparilag alkalmazható találmány a technika bármely területén." Szóval azért nem minden állatságot lehet "levédetni", elég szigorúak a szabályok.
  • Verseghy
    #12
    Jaja:D:D
    Amsterdamba olyan autómata van, ahol kis csomagot kapsz. Papír, egy kis dohány, kicsi fű meg csiga. Kurvajó!:)
  • karajjj
    #13
    mennyi egy pakk? :O
  • karajjj
    #14
    az tuti... milliomos lenne, aki megcsinálná, kis félliteres zacskókba kéne árulni 100-ért darabját :D
  • zyppy
    #15
    en kitalaltamaz ORRTISZTITO PALCIKAT
  • Yeltzin
    #16
    fémdobozos fröccs ;)
  • Viktor99
    #17
    Nekem egy tök jó ötletem van... SG.HU!!! Informatikai és Tudományos hírekről szóló portál aminek a fóruma is nagyon híres lesz... Remélem nem késtem még el! :S
  • Carloska
    #18
    én vennék belőle sztem sorok álnnának elötte :D
  • Yeltzin
    #19
    már van ilyen: www.sg.hu
  • desigo
    #20
    és ezt már 12 éve kitaláltuk
    csak a megvalósítás késik :)
  • Kojiro
    #21
    KITALÁLTAM VALAMIT!!!!

    megyek levédetem! én úgy hívom: spanyol viasz!
    világsiker lesz!
  • passatgt
    #22
    azt feltalálni szokták
  • Wolfsnack
    #23
    az ötlet és a technikai megvalósítás két külön dolog
    volt például egy fószer aki kitalálta hogyan lehet eloltani egy égő olajkutat
    aztán az ő elvét felhasználva kezdték oltani a kutakat és nem kapott egy fillért se
    aztán pereskedett és végül ítélt neki a bíróság

    volt egy magyar ürge is aki sportcipő talpának valami izéjét találta ki és lenyúlta az egyik mamut sportszergyár
    nem tudom mi lett az ügy vége, de ez mindig necces
    sok találmányt párhuzamosan, egymástól függetlenül találtak ki
    és vannak levédések amik egyenesen hülyeségek, ilyen a duplaklikk, vagy az ablakos operációs rendszer interface

    ahhoz hogy levédess valamit, nagyon benne kell lenned a témában, ráadásul valószínű már más is gondolt rá
    nekem is volt világmegváltó ötletem, jobban beleástam magam és kiderült hogy már sokkal korábban másoknak is eszükbe jutott
    szóval a legtöbb "kitaláltam valamit" a téma ismeretének hiányosságára vezethető vissza

    de tényleg leírhatnád pár szabadalmaztatnivaló ötletedet, mert különben a semmiről beszélünk
  • John Cena
    #24
    de nem mondhatja el mert titok :D arra meg ott van a most nyílt "A nagy titok topik" xD
  • karajjj
    #25
    az olajkutak oltására nem a magyarok találták ki a teherautóra szerelt repülőgép hajtóművet?
  • Fbn Lx
    #26
    egy ismerősömnek volt egy zseniális ötlete, mégpedig a műanyag fakanál.
    de mivel elkésett a szabadalmaztatással, ezért én fogok profitálni belőle
  • rooney8
    #27
    Nekem reggel volt egy kurv*jó ötletem, de sajnos elfelejtettem. Nem tudnátok segíteni, hogy eszembe jusson? :S
  • Fbn Lx
    #28
    mókuspunci, szivacsos kandisznólárva, aszteroidahoki

    dereng már valami?
  • rooney8
    #29
    áá sajnos nem... a pics*ba :@
  • Lacee86
    #30
    Hogy lehet krematóriumból fűtőerőművet csinálni?
  • ZilogR
    #31
    nekem olyan ötletem volt, h az optikai zoom-ot a telefon hosszabbik oldalán lehet elhelyezni és egy 45 fokban álló síktükörrel vagy prizmával kell a képet a CCD chip-re vetíteni (az ábrán egy lehetséges megoldás, de lehet máshogy is, értelem szerűen), ezzel jelentősen lehet növelni a mobiltelefonok képminőségét.



    Írtam egy emailt a SonyEricsson-nak és nem röhögtek körbe, hanem arra kértek, h mutassam be a szabadalmi hivatal által kiállított papírokat, h ez egy szabadalmi védettség alatt álló ötlet és megadtak egy postacímet, hogy hová forduljak.

    Szóba állnak veled, de nem úgy, hogy bemész az utcáról, azzal, hogy van egy jó ötletem, mennyit adtok érte...!?
  • rooney8
    #32
    Nem talált. De most már mind1... Soha többet nem fog eszembe jutni :(
  • polarka
    #33
    Nem feltételeztem volna, h ez nem jutott az eszükbe.
  • gyepesjoint
    #34
  • ollie
    #35
    Ha le akarsz védetni valamit (ötlet, terv, bármi), akkor százezrekben gondolkodj, és ezt néhány évente el kell játszanod. ÉS akkor még csak az EU-ban lesz levédve a dolog, semmi sem védené a találmányod azon kívül.
  • readswift
    #36
    "any idea worth a damn is already patented. Twice."
  • Dean Winchester
    #37
    érdekes valaki megkérdezte,hogy mi lenne az ötlet azóta a szerző egy szót sem szólt :(
    pdig engem is érdekelne :S
    nem kéne elmondania ,csak hogy miről szól :D
  • ZilogR
    #38
    régi lemez, de én gondoltam olyan mikróra, ami mindig ugyanabban a pozícióban állítja meg a forgótányért, ahogyan indításkor volt... nem kell a forró bögre fülét keresgélned... (persze ha hamarabb leállítod, akkor nem, de ha hagyod "lejárni"), akkor műxik