72
  • tntmax
    #1
    Gagyi cég gagyi termékekkel, jó marketinggel meg jó ügyvédekkel.. aki meg alma cuccot vesz, meg is érdemli. :D
  • Tetsuo
    #2
    Ennyit az Apple-rol. Regen, lehet h jo szamitogepeket gyartott, de az mp3 lejatszoik ubergagyik, 1 Sony lazan lekorozi, csilli-villi nelkul..
  • readswift
    #3
    dont get me started :DD

    1:20 :D
  • Sanyix
    #4
    Apple minőség... olyan mint a kínai dzsunkák "shangshung" meg "soni" márkajelzésekkel :D
  • bigjoe
    #5
    A probléma, az, hogy ha az Apple ezt elismerné akkor anyagilag nagyon nagy bajba kerülne.
    VISZONT így akár ember életekkel is játszhat..
    Mindenesetre nem egy szimpatikus történet. Ezek után biztos nem veszek tőlük semmit.
    Kizárásos alapon az aksival lehet a gond.
    Hát, ha az a kérdés. hogy melyik a legjobb/legelismertebb lejátszó márka szerintem a COWON/Iaudió.
  • coolbboy83
    #6
    A Nokia is hallgatott annak idején a robbanó telefonjairól úgy 2004 táján..... ez megesik.
    Sony-t kell venni ....ennyi

    Már az Apple minőseg sem a régi....amióta szar Intel van csak a gond van.
    Bár Apple gépem van, tudom, hogy az iBookom megbízhatóbb volt, mint most a MacBookom.

    Asszem a következő Sony VAIO lesz.....persze nem a hulladék Windowssal.
  • coolbboy83
    #7
    Azért bár az Apple minőség relatív fogalom lett mára, a többi gyártó előszeretettel másolja le a termékeit.
    Technikai újításai azért rendesen vannak a cégnek.
  • passatgt
    #8
    "Az illető elővigyázatosságból kihajította az udvarra a készüléket"

    életszerű:D
  • gecselac
    #9
    Szerintem egyszeűen az udvaron lett hagyva a kütyü, ami felforrósodott, és felrobbant benne az akksi.. .. .. :D
  • zola2000
    #10
    Ugyanaz mint az xbox, az is szar, ez is szar. Nálam már az amerikai márkák a kínai márkák szintjén állnak, japán/európai cuccokat kell venni.
  • narumon
    #11
    "A Nokia is hallgatott annak idején a robbanó telefonjairól úgy 2004 táján..... ez megesik.
    Sony-t kell venni ....ennyi"

    Miért? A Sony tűzre lobbanó notebook akksija jobb történet?
  • narumon
    #12
    "Ugyanaz mint az xbox, az is szar, ez is szar. Nálam már az amerikai márkák a kínai márkák szintjén állnak, japán/európai cuccokat kell venni."

    Mhm ez igy merészt történet. Főleg, hogy van olyan cucc amit pl én csak kínaiban veszek mert az a legjobb. Európai cucc csak kocsiban jó, japán cucc meg hirtelen nem tudom miben, de szerintem erősen középszerű szinte az összes.
  • kvp
    #13
    Az apple azota nem gyart jo hardvereket amiota nem Wozniak tervezi oket. O volt az utolso valodi mernok az apple-nel. Mar a ppc alapu gepeik jo resze is kinaban keszult, amikor a legtobb markas nyugati gyarto meg irorszagban gyartatott. (van otthon a szekrenyben egy regi mac pro, mar az is kinai volt) De volt mar szivargo mergezo hutofolyadekos ppc-s gep is vagy onkent barnulo feher laptop es hutesi hiba miatt egy ido utan rovidzaras alaplap is, csak az elmult par evben.

    Az apple-nek nagyon jo a marketing-je, nepszeru a design-ja, de az ugyvedjeik es az orokos titkolozasuk soha nem volt szimpatikus. Mar az sem amikor jobs direkt osszeugrasztotta a lisa es a mac csapatot, hogy jobban dolgozzanak.

    ""Az illető elővigyázatosságból kihajította az udvarra a készüléket"
    életszerű:D"

    Van egy keszulek ami zorog mintha belul szikrazna es kezd fustolni. Egy ertelmes ember ilyenkor altalaban kidobja az ablakon, mivel ha a lakasban robban fel akkor nagy gaz van. Egy litium aksi tobb energiat tarol mint a vele azonos tomegu rud dinamit. Egy ego rud dinamittal mit lehet meg csinalni, mint eldobni?

    "Technikai újításai azért rendesen vannak a cégnek."

    Mint az egy gombos eger? Vagy az ultra lapos billentyuzet, ahol szinte nincs utja a gomboknak? De a multitouch sem az o otletuk, mert egy amerikai egyetemen fejlesztettek ki, majd eladtak a microsoft-nak. Az apple nem tudom hol es mikor vette meg, de most o hasznalja. De a macosx sem az o fejlesztesuk, az osszes komponenset vasaroltak vagy ingyenes volt. Amit az apple gyartott az utobbi 10 evben az a quicktime es az itunes. Csak az uzlethez ertenek nagyon, a technikahoz semmennyire, foleg amiota sima pc alkatreszeket hasznalnak a gepeikben es kinai gyarakban rakatjak ossze oket.

    ps: Az apple-t lehet szeretni vagy nem szeretni, de ha valaki nem szereti oket, akkor ha tehetik addig perlik amig ki nem nyuvad. Az torvenyes, de nem etikus viselkedes. Mint ahogy a termekeik is nepszeruek, de nem jok.
  • narumon
    #14
    "Az torvenyes, de nem etikus viselkedes. Mint ahogy a termekeik is nepszeruek, de nem jok. "

    Szerintem ezt majd azért a vevő eldönti. Nem vennék MAC-et, appletvt és egyéb baromságokat, de az iphone-t nem cserélném le semmilyen más telefonra jelenleg.
  • BIZ0906
    #15
    És gránát alma lett belőle xD Megjegyzem soha nem volt egy almás készülékem se és már nem is lesz.
  • TommyC
    #16
    erről nekem is ez ugrott be, a Dell laptopokban xD
  • passatgt
    #17
    nekem úgy tűnik, hogy kevés esetben fordulnak elő ilyenek(ha előfordulnak egyáltalán, én még nem láttam se képet, se videót, ami bizonyítaná), csak nagy feneket kerítenek neki

    tuti, hogy más gyártó termékei is meghibásodnak, csak a kutyát nem érdekli, elviszik gariba és kész:)
  • FoodLFG
    #18
    ójaj ne.. Most egy epül világ omlott össze bennem.

    Mondjuk végül is tökmindegy. Nekem úgysincs szükségem olyan cuccokra, amit az epül kínál. Lehet akármennyire jó, vagy rossz. És különben is a majomállat Sztív Bálmer jobb arc, mint a sznob Sztív Dzsobsz. :Ð
  • Sanyix
    #19
    tilcsuk be az epl-t mert sznobfelhőt generál!
  • NEXUS6
    #20
    Valójában ez egy speckó eldobható modell volt, amit direkt az iraki katonáknak terveztek és önvédelmi funkcióval is ellátták.
  • Tetsuo
    #21
    A sony beismerte es 1bol visszahivta az osszeset!!
  • Tetsuo
    #22
    minden gyartonal vannak hibas termekek, de az apple titoktartasi kotelezettseggel akarja intezni, ami undorito! :P
  • Gaboca76
    #23
    Nem baj emberek sok ilyen terméket veszünk és ezekkel megnyerjük a harmadik világ háborut!XD
  • Inquisitor
    #24
    Nem vagyok nagy Apple rajongó, de véletlenül az Ő robbanó aksijaik nem Sony gyármányúak, mint oly sok másik hasonló esetben? :)
  • Inquisitor
    #25
    "De a macosx sem az o fejlesztesuk, az osszes komponenset vasaroltak vagy ingyenes volt."
    Ez így azért nem igaz, a neXt projektből elég sokat átvettek, miután a neXt tulaj "tékozló fiu" visszatért a cég kebelére. A neXt jó kis X alapú OS volt, direkt többprocis gépekre. Az lett jelentősen átpofozva OSX.
  • passatgt
    #26
    és ha nem tartom titokban, mint csinál?:D
  • Hoz_Hun
    #27
    Ez Apple termék?
    Kell félnem, hogy felrobban?
  • moikboy
    #28
    Az én gen2-es Touchom is rendesen melegszik egy-egy GPUsabb játéknál.
  • dilofekete
    #29
    Most már átérnek az almaszörp gyártásba. :)
  • mrlujoak
    #30
    narumon:
    "Miért? A Sony tűzre lobbanó notebook akksija jobb történet? "

    Igen! Jobb történet, mivel nem titkolózni, meg lefizetősdi játékba kezdtek - emberéletekkel, meg maradandó sérülésekkel - hanem óriási pénzkieséssel cserélték őket.
    Ez nagy különbség. Egy cég, ennél gusztustalanabb, etikátlanabb döntést nehezen hozhat. Gratulálok Apple!

    mrlujoak
  • item
    #31
    Hát ha minden termékük ilyen "minőségű" lenne akkor többen választanák.
  • item
    #32
    Még jó hogy melegszik,olyan vékony kivitelbe mégis mit csodálkozol,dolgozik benne a technika ami ugyebár hőt termel. Gyorsabb proci több fesz,több hő. Nekem elsőgenerációs van,néha az is melegszik egy cpu/graf intenzív alkalmazás használatakor,de pont annyira amennyire kell. Mellesleg az alu hátlap jól vezeti a hőt szal örülök hogy azt tettek rá.
  • item
    #33
    Na az meg hogy kínában készül valami az még nem biztos hogy sz@r is.. A nagyobb gyártóknál komolyabban veszik a minőségellenőrzést,amire elég nagy szükség van. Eddig még nem hallottam olyan gyártóról akinek minden terméke tökéletes lett volna. Mindenbe csúszhat hiba,ezt el kell fogadni. Az meg hogy az Apple így reagál a dolgokra egy részt érthető,másrészt pedig gusztustalan dolog,de hasonlókat sok más neves cég is elszokott játszani.
  • who am I 7
    #34
  • pixx
    #35
    Na, most hol vannak az nagy Apple buzi gyerek, aki itt oltott, minket két hétig az Apple minőségével.

    Amúgy ha már nem kínában készül, akkor tuti hamis :)
  • moikboy
    #36
    Nem mondtam egy szóval sem, hogy csodálkozom, csupán megemlítettem a jelenséget.
  • item
    #37
    Rendben, remélem nincs harag ?!
  • aaaaa
    #38
    A rossz technológiával gyártott Li-Ion akkumulátorok néha nagy ritkán felrobbannak, felgyulladnak , kb 1000-ből egy, vagy még kevesebb.
    Volt már ilyen visszahívás nem egy gyártónál, akik kicserélték az ÖSSZESET.
    Az Apple részéről több okból is gusztustalan húzás ez. Az Ipod akku egy kis vacak, tehát nem egy amúgy is drága nagyméretű notebook akku. A lejátszót általában zsebben hordják miközben használják, sokszor nincs idő a hirtelen eldobására baj esetén, ha épp egy belső zseb legmélyén lapul.
    Egy ilyen dolgot elhallgatni több mint bűn. Egy ideig lehet titkolózni, de ha beüt a nagyobb baleset, és meghal, vagy súlyosan megsérül valaki, porig ég egy ház, elképzelhető hogy átfogó vizsgálat indul a cég terméke ügyében. Ekkor már senkit nem fog érdekelni a pitiáner titoktartási szerződésük. Sőt még külön büntetést kaphatnak azért is, hogy szándékosan eltitkoltak egy termékükről, hogy tűz és balesetveszélyes.
  • aaaaa
    #39
    Kevés eset ? 1 millióból 14-et már a videóban is bemutattak. Szénné égett akksival. Ennek kb. minimum a 2-3 szorosa lehet az, amit szó nélkül kidobtak, és nem mentek vele sehová. Ha a Te zsebedben robbanna szét minden előjel nélkül, Te sem örülnél.
  • coolbboy83
    #40
    Ki volt az?? az Apple minősége ugyanolyan relatív mint a legtöbb gyártóé... nézz körbe!!!
    szinte minden elektronikai termék hulladék minőségű..... Azért az vicc, hogy csak 300 ezertől nem hepehupás egy LCD TV burkolata..... minden gagyi fos... a tuti cuccot meg csak a köcsög gazdagok engedhetik meg.

    Menjetek fel a beszmac oldalára...... HONNAN VAN SZAROS TINIKNEK 800 EZRES MACPRO, MEG A TÖBBI MASINÁJA????