63
Ashampoo Burning Studio program különböző verzióinak használata
  • Orionk
    #1
    Hello!

    Azért nyitottam a topic-ot, mert nem találtam olyat, amely az Ashampoo Burning Studio CD/DVD/BlueRay lemezek írásával foglalkozna.

    Csak ilyen topic-ot találtam: Ashampoo AntySpyware. Ez meg szerintem nem teljesen ezzel foglalkozik.

    Remélem, hogy nem sértettem meg semilyen szabályzatot ezzel, ha mégis, akkor nem volt szándékos, és elnézést kérek.

    köszönöm a lehetőséget
  • Orionk
    #2
    Hello!
    Jöjjön az első probléma :)

    Szóval Vista alatt nem a Nero-t használom, hanem az Ashampoo Burning Studio 9-et.

    'Dvd video' dvd-t szeretnék kiírni, aminél ugye két mappa van AUDIO_TS és VIDEO_TS. Szóval ashampoo alatt is megtaláltam ezt a funkciót, de nem tudok a dvd-nek nevet adni. Nero 6 alatt meg ilyen 'Dvd video' dvd készítésekor is lehetett nevet adni a dvd-nek.

    Ezt tudja valaki, hogy ashampoo alatt hogyan kell neki nevet adni?

    köszi
  • zeli
    #3
    A 2005-ös verzióban ott lehetett nevet adni, ahol a fájlokat kellett kijelölni, amit ráírsz a lemezre, ha jól emlékszem.
    Amúgy ebben a 9-es BS-ban van újraírható lemez törlése opció?
  • Narxis
    #4
    Van.
  • MerlinW
    #5
    ABS jó cucc, évek óta használom. Nero-ból meg kizárólag portable 6-os:)
  • Narxis
    #6
    Jaja, én a 7-es óta használom.

    Viszont Nero-ból lett egy ingyenes változat, 50MB-os: Link

    Érdemes kipróbálni?
  • Orionk
    #7
    hali!

    Segítséget szeretnék kérni, hogy ha valaki nyit egy új topic-ot, akkor hogyan tudja szerkeszteni a topic-nak a banner-jét?

    köszönöm
  • Orionk
    #8
    Gondoltam, hogy kirakok fentre valami képet
  • Máté94
    #9
    500hsz után lehetsz Házigazda és majd akkor.Vagy megkéred a modikat.
  • bajusza
    #10
    Jó ideig fenn volt a gépemen ez a program, működött szépen. Most inkább a Nero 6.6.1.15-ös verziót és a CDBurnerXP-t használom.
  • Orionk
    #11
    Beraktam egy ujrairható dvd-t, amin kb. 3 giga adat volt.

    Törölni akartam Ashampoo Burning Studio 9-el, nem jelölte be azt, hogy Quick erase. De még igy is, egyik pillanatról a másikra letörölte a lemezt!!

    Ehhez mit szóltok?

    Nero-val egy ilyen törlés kb. 8 percig tartott volna...
  • Orionk
    #12
    kipróbálni ki lehet, én feltettem csak, hogy megnézzem, de nem láttam rajta különösebbet. Még szerintem várni kellene, egy stabilabb-ra
  • Orionk
    #13
    Hát a mostani Ashampoo Burning Studio 9-ben a következő képpen csináltam a DVD film írását: (nem volt hol megadni, hogy mi legyen a lemez neve):
    DVD film, amikor a DVD-n, csak a köv.két mappa van: AUDIO_TS, VIDEO_TS


    1. lépés: a képen látható helyre megyek
    először ide mentem

    2.lépés: itt kiválasztom, hogy hol van a film VIDEO_TS mappája, majd a NEXT-re megyek. TEHÁT ITT SEM LEHETETT A DVD-nek CIMET ADNI.
    Megjegyzés: azért nem kell megadni az AUDIO_TS mappát, mert azt a program az iráskor magától létrehozza, mert az ugyis üres, mint mindig.
    szóval ez a második lépés

    3.lépés:ITT SEM LEHET NEVET ADNI A DVD-nek. Általános beállításokat lehet tenni,és a WRITE DVD gombbal, már indul is a DVD írás.
    ez az utolsó lépés az írás előtt

    Szóval sehol sem lehetett megadni nevet a DVD-nek. Tudja valaki, hogy hogyan kellene?

    Ez a topic-nak az első problémája.
    Az #2 hozzászólásnál (kicsit lentebb) írtam erről először.

    Előre is kösz a megoldásokat.

    Ti hogy adtok nevet a dvd-nek?, hogy írtok Ashampoo-val DVD film dvd-t.

    üdv.,
  • gyepesjoint
    #14
    ne okoskogy csírahead,vagy lepúzlak!
  • Orionk
    #15
    Na de kérem, az én topicomban így beszélni?

    Inkább beszéljük meg békés megoldással!

    mi a probléma?
  • Falcon87
    #16
    szélgörcse van, minden bizonnyal az lehet a gond
  • Orionk
    #17
    semmi ötlet?
  • Orionk
    #18
    Hiába próbálkozom néha, amikor ráérek, nekem semmi ötletem :S
  • trabilaci
    #19
    AUDIO_TS, VIDEO_TS

    szevasztok Roppant egyszerü a dolog szerintem..Mivel az alábbi fájlokkal dolgozol Így nyugodtan megirhatod adat DVD - nek is a lemezedet..tehát Ashampoo megnyit és egyböl adat DVD nek írod és ott tudzs Nevet adni a DVD nek ha annyirra akarod..
    Tisztelettel W666W
  • gabetipo
    #20
    Sziasztok!
    Tudja valaki hogyan lehet rábírni az Ashampoo Burning Studio 2009-et, hogy ne zárja le a megírt lemezt?
    Előre is köszi.
  • computerguru
    #21
    Miért kinlódsz vele? Használj nero 7-et az mindent megcsinál,többek között a többmenetes cd irást is támogatja.
  • trabilaci
    #22

    Na szóval elkezded irni pl az adat cd-t DVD-t eljutsz odáig, hogy a fájlokat hozzáadod majd tovább ott be kell raknod a lemezt ellenörzi, hogy benne van alemez és okézza ugyanazon az oldalon van egy beállítások kis fül a jobb alsó szélen arra mész majd ott beállígatod, a sebességet az ellenörzést meg azt is hogy lezárja avagy nem..nem értem miért kell a NERO-t favorizálni amikor az ashampoo ugyanazokat a CD-DVD irási dolgokat megcsinálja ..Ráadásul Az ashapoo 2009 telepítöje 35 Mb míg a nero 7 is alapból ha jol tudom 180 ?????
    A nero 7-es verzéje felrak mindeféle felesleges szir szart aminek a Cd iráshoz vajmi köze van foglalja a rengeteg helyet ráadásul akinek csak CD-t DVD-t kell irni feleslegesen sok pénzt kell kidobni érte..mÍG az ashapoo 2009 lemezmellékletként teljes verziós
    De ha nem multimédiás alkalmazás irásokhoz kell CD -DVD iró progi akkor van egy csomo ingyenes is ami ugyanzokat tudja mint a Nero és még jobbak is mivel ugye ingyenesek és KISEBBEK....

    Sajnos a nero kora lejárt már akkor amikor a szimpla iróprogiból egy hatalmasra dagasztott csillivili multimédiás alakalmazcsomagok csináltak..Tipikusana a sokat akart a szarka de nem birta a afarka esete avagy a kevesebb néha több ....Valaki látta az Új nero freet ?? NEVETSÉGES ..Az ashampoo free-nek is többa tudása mint a nero frre nek..vicc az a program
  • computerguru
    #23
    Nézd!Kinek hogy,kinek a pap,kinek a papné.
    Egyáltalán nem rossz a nero!!! Sőt,sok olyan dolgot tud,amit az asampo nem,én is próbálkoztam asampoval videot szerkeszteni,klipeket összerakni,és mikor kellett volna ez,meg az a szerkesztésben,meglepődtem,hogy nincs benne,úgy hogy én töröltem!
    Amúgy meg nem véletlen hogy annyi helyet foglal,hiszen sok mindent tud,csak ismerni kell minden csinját-binját.Az hogy sokba kerül?Az vessen magára ha olyan hülye hogy megveszi,én a 7-es verziót szedtem le a netről,hozzá egy fullos sorozatszámot,amivel minden működik,és nem jár le az idelye sosem,azonkivűl,még van hozzá a videoszerkesztéshez plussz effektek,azonkivűl az audiórészhez pedig egy plugin,amitől legalább vagy 20 formátumot ismer és kezel.Úgy hogy egyenlőre ennyi!Egyáltalán nem kell leirni a nerot!!!Évek óta ezt használom és megvagyok vele elégedve!
    Csak magánvélemény!
  • trabilaci
    #24
    Az vessen magára ha olyan hülye hogy megveszi,én a 7-es verziót szedtem le a netről,hozzá egy fullos sorozatszámot,amivel minden működik,és nem jár le az idelye sosem,azonkivűl,még van hozzá a videoszerkesztéshez plussz effektek,azonkivűl az audiórészhez pedig egy plugin,amitől legalább vagy 20 formátumot ismer és kezel.Úgy hogy egyenlőre ennyi!Egyáltalán nem kell leirni a nerot!

    EZT Tüled Idéztem....Tudod az ilyen hozzáállásról meg van a véleményem és az sajnos nem bírja a nyomdafestéket...Az egészröl csak annyit hogy Nekem ne magyarázzon olyan aki egy majd 30.000 ft-os progit dicsüit uyg hogy gyakorlatilag lopta....Ugy könnyü a másik progit fikázni..De ha azon lenne a hangsuly , hogy igyanazon feladatot akarod elvégezni jelen esetben szimpla CD-DVD irást akkor bizony az ASHAMPOO kenederbe veri a NERO-t egyszerüen azért mert kevesebb memót fogyaszt olcsobb és még gyorsabb is..ja és van olyan stabil mont a nero..Ezt Nem ÉN mondom hanem a PC-s ujságok....

    DE hangsúlyozom most cd-dvd ÍRÁSRÓL BESZÉLTÜNK !!!!
    Tehát azokra a feladatokra az ingyenes ING BURN ASHAMPOO is sokkal jobb mint a NERO, pont a fentebb vázolt dolgok miatt..Ráadásul az IMG BURN INGYENES..

    Számomra nagyon ellenszenvesek az olyan felhasználok akik ugy alkotnak véleményt hogy a progoikat lopott kulccsal használják és eszük ágában sincs megvenni azokat....

    Gyakorlatilag Ma már a Windows-on kivül nem kell semmiért pénzt adnod mert mindennek meg van a Free változata...Akkor nem értem miért is nem vetetd meg a nERO-t ?? ja mert 30.000 ??
  • trabilaci
    #25
    Arról nem is beszélve hogy szerintem eszed ágában sem volt kiprobálni a többi CD-DVD iró progit és kiprobálás nélkül alkotsz Véleményt szerintem...

    Nyugodtan kiprobálhatod a köv progikat
    ASHAMPOO FREE
    IMG BURN
    INFRA RECORDER

    ha csak szimplán CD-t DVD-t akarsz irni netán zenét lemezre egyszerüen NINCS SZÜKSÉG a Nero tipusu megaprogikra ....ennyi ja és nyugodtan vegyél progit pénzért ne csak lopj azt akkor rájössz arra , hogy jéé van élet a freeware progik területén is...
  • computerguru
    #26
    Nekem ne magyarázzon olyan aki egy majd 30.000 ft-os progit dicsüit uyg hogy gyakorlatilag lopta..
    Először is nem lopva van,simán fent van a neten,bárki leszedheti,és rengetegen használják,erről ennyit!

    DE hangsúlyozom most cd-dvd ÍRÁSRÓL BESZÉLTÜNK !!!!

    Én meg videószerkesztésről beszélek,úgy látszik nem vagyunk egy hullámhosszon,na mindegy!Erre pedig a nero sokkal jobb,hiszen sokkal többet tud!
    Ismerem a progikat,amit irtál,de mint mondtam,nem tudnak eleget ahoz,hogy használjam,pl.:videószerkesztésekhez.Nem akarom az egész nero szakkönyvet leirni,mert az is van,nem férne ide,de hiddel hogy jobb,ezekszerint nem ismered igazán!

    A másik,miből gondolod hogy én a windowsért fizettem,ma már majdnem mindenki a tört verziókat használja és sikerrel,hiszen vannak olyan progik,amivel már mindent ellehet hitetni a Microsofttal,de ezt gondolom te is tudod,és nem titok,erről kár is vitázni,mint mondtam CSAK MAGÁNVÉLEMÉNY! Nem kell reagálni rá!
    A másik dolog,gabetiponak irtam a véleményem és nem neked,de ha gondolod szivesen vitázok veled,bár nem érdemes!
    Szia!
  • Narxis
    #27
    Vitatkozzatok még. XD
  • computerguru
    #28
    Köszi,de én már befejeztem!!!
    Szia!
  • Narxis
    #29
    Szia!
  • lck
    #30
    Nero valamikor a legjobb íróprogi volt. Mindent tudott ami az íráshoz kell - gyakorlatilag kész volt. A fejlesztők meg ott ültek és vakarták a fejüket - miből lesz így megint pénz ?
    És ez lett belőle. Ott terpeszkedik jópárszáz megával. Az embernek az az érzése hogy azt hiszik a gép csak a Nero-ért van. Azért kapcsolják be hogy csak Nerot használják. Nem tetszik ez nekem.

    Én is Ashampoo Burning Studio-t használok.
  • Narxis
    #31
    Neró íróprogram része tetszik, ma is azt használnám, de baromira idegesítő a többi cucc, egyedül a médialejátszójukat használtam huzamosabb ideig, néha a képszerkesztőt, de eléggé lelassítják a gépet, a háttérben futnak nero folyamatok, autostartba is beírja magát, igazi bloatware lett. Kár érte.
  • gabetipo
    #32
    Köszi Trabilaci!
    Sokat segítettél.
  • trabilaci
    #33
    Gabetiponak problémája volt, és ahelyett, hogy segítettél volna irtál valamit.miért nem nero-t használsz ??? szöveggel..Én vettem a fáradságot Azt megnéztem az ashampoo progimat , hogyan kell a problémáját megoldani..Aztán a kérdésedre meg válaszoltam, hogy miért NE a NERO-t használja, videoszerkesztéshez meg használj Adobe Premiere progit valahogy az illik a videoszerkesztéshez és nem a NERO ..-)))
    Összegzésképpen a Mostani 9-es nero CD-DVD íráshoz túl "sok " felesleges cuccot pakol fel mindenhova amire meg használod arra meg vannak igazán professzionális progik pl a fentebb irt Adobe premier...:-))

    ASHAMPOO 9 Telepítöje 55 MB / ebbe a változatban is van már video szerkesztö / ja és most 5600 ft-ért meg is veheted...
    NERO 9 Telepítöje 382 MB !!!! 18900 FT

    Ja és köszönöm a többi HSZ-t úgy látom nem csak nekem tünt fel a NERO "hizása" csak ök sokkal diplomatikusabban le tudták írni a véleményüket , nekem sajna kilóg a kapanyél a számból..:-))

  • computerguru
    #34
    A videoszerkesztéshez nagyon is jó a vision expressz 4,évek óta ezt használom,sok olyan dolog van benne mint mondtam amit pl.?az ashampo nem tud,úgy látszik nem elég többször leirnom.És nem a 9-est használom,(azzal még várni kell,amig nem lesz tökéletes)de viszont a 7,azzal megvagyok elégedve!
  • Narxis
    #35
    De ő videoszerkesztéshez az Adobe programját ajánlotta!
  • computerguru
    #36
    Ajánlani lehet,de maradok a jól bevált vision express 4-nél!
    Talán majd egyszer kipróbálom,azért köszi!
  • trabilaci
    #37
    De akkor hadd kötözködjek egy kicsit..:-)))
    ASHAMPOO MOVIE EDITOR
    * Szerkessze videóit időzítővel és előnézettel
    * Különösen egyszerű vidd&dobd-funkció videók, alcímek, stb. szerkesztéséhez
    * Grafikus idősor klipekhez, átmenetekhez, címekhez, alcímekhez és képekhez
    * Írjon DVD-re kész filmeket animált menükkel
    * Használatra kész minták (témák) a DVD-menükhöz
    * Vágjon részekre filmeket és klipeket trimmelheti, vagy kivonatolhatja ezeket
    * Készítsen néhány lépésben különböző és komplex klipeket
    * Adjon hozzá címet, alcímeket és speciálisan készített (pl. körformátumú) szövegeket, valamint még sok mást
    * Adjon hozzá képeket, logókat és grafikai formátumokat
    * Helyezzen el a klipek között pompás átmeneteket
    * Minden elem (kép, szöveg, stb.) tetszés szerint láthatóvá, vagy láthatatlanná tehető
    * Tekintse meg saját összeállítását a előnézetben közvetlenül a szerkesztőben
    * Fordítson el képeket közvetlenül a Movie-Editorban
    * Határozza meg saját klipjeinek kezdő- és végpontját
    * Egyedi jelenetek automatikus keresése

    Plusz ehhez még van DVD them pack is

    vettem a fáradságot és felraktam a nero vision express 4-et nos ennél többet az sem tud....igaz Én nem vagyok egy nagy filmes szerkesztö de azt hiszem a nero vision express 4 sema profiknak készült hanem házi vieobarkácshoz....

    nem akarok a videoszerkesztésbe beleokoskodni csak azért irtam le , mert szerintem nem ismerted az AHAMPOO BURNING STUDIO 9-et és úgy probáltál véleményt alkotni....remélem segyteni tudtam a tisztánlátásodat ASHAMPOO szoftverek terén..
    J aés nyugodtan ki is probálhatod hidd el van abban is annyi lehetöség mint a neri VE 4 ben...

  • computerguru
    #38
    Nos mint mondtam,maradok a jol bevált vision express 4-nél!Épp a mai napon lett kész a nem is tudom már hanyadik videoklip gyüjteménnyem,amit a vision expressel szerkesztettem(rendes dvd mozgóanimációs többoldalas zenés,szines, feliratozott menü,külön szám belenézéssel,számok közötti effektezéssel,átúsztatással,lekeveréssel,felkeveréssel és még amit akarsz,ja és a lényeget kihagytam,pl.:a rossz hangminőségű,de ugyanakkor képileg jó klipeknek a hangsávjának kicserélése cd minőségre,szinkronbeállitás,hangerősségbeállitása,egyesével minden számnál is)és akkor sokmindent még nem irtam le,de felesleges,mert ezek szerint nem ismered,hogy miket tud.
    Természetesen kiirás előtti működés leellenörzése,majd kiirás.
    Hidd el értek hozzá,évek óta ezt használom és megvagyok vele elégedve!Volt már fent a gépemen az ashamppoo burning studio,de videoszerkesztéseknél nem nyújtotta mind azt a szolgáltatást,amit elvártam volna,hogy olyan dvd-t tudjak csinálni,mint a neroval,kár hogy nem tudom megmutatni neked a dvd-t,de meglepődnél,hogy milyen klassz lett,úgy hogy letöröltem a gépemről az ashampoot,de megvan a többi progijaim között,filmekhez,egyszerű menükhöz alkalmas az ashampoo,de amit én csinálok ahoz nem!
    Egyébként próbáltam még az:Ulead DVD Workshop 2 és DVD-lab PRO-t is,de egyik sem nyerte el sem tudásban sem máshogyan a tetszésemet,nem beszélve arról,hogy egyikkel komplikáltabb,bonyolúltabb a szerkesztés,mint a másikkal!
    Úgy hogy amit mondtam,nem kell leirni egyáltalán a nerot!
    De mint mondtad nem akarsz beleokoskodni a videoszerkesztésekbe,szerintem is ne tedd,gondolom még nem is foglalkoztál mélyebben a témával,ezért mondom mégegyszer:a nerot nem kell leirni egyáltalán,sőt!
    Remélem én is segitettem a tisztánlátásodon,na szia!

    Ja és linkelgetni én is tudnák,de én legalább a saját szavaimmal irtam le,hogy mit tud a vision,te meg gondolom innen szedted:
    http://www2.ashampoo.com/webcache/html/1/product_5_2210___EUR.htm
    Ebből is látszik,hogy nem igazán vágod a témát,de sebaj egyszer talán belejössz!
  • trabilaci
    #39
    összegzek
    1. Még mindig nem arra válaszolsz amit kérdeznek
    2. Megtudtuk, hogy lopott kulccsal használsz fizetös progit
    3. CD irásnál miért beszélsz video szerkesztésröl ????
    4. Ha nem tudod a kérdésre a választ akkor miért azt írod, hogy használj nerót ????

    Ugyanis az alapkérdés az volt idézek : " Hol tudom beállítani az ashampoo Burning Studioban a többmenetes írást ??? "
    Ugye így már világos a kérdés ?? nem neroban videoszerkesztés meg vision express 4 meg stb stb...Err írtam a váalszt hogy hol , meg zárojelben megírtam, hogy minek használjon CD irásra egy olyan eröforrászabáló szörnyteget mint a nero....Azt még mindig adódik a kérdés amit nem vagy hajlando megválaszolni csak a magad videoszerkeszgetös monológját irod....

    magyarázzd el pls pár szóban, hogy miért is használjon valaki CD-DVD iráshoz aki csak zenékezt adatokat ír CD-DVDre egy olyan megagiga szörnyteget mint a nero ?????

    Azt jöttek ugye a Nero ellen az érvek amiket úgy látszik megint csak félresöpörtél irok párat..
    1. megkérdezésed nélkül a tálcán terpeszkedik felrak egy csomo felesleges progit
    2. magas memoriafogyasztás
    3. rengeteg helyet foglal
    4. 398 megás telepítö
    5. Drága
    Igaz egy nagyon jó progi de akkor is ADNÁL ÉRTE TE PÉNZT ?????
    de még ezek után is a videoszerkesztéses monológodat irod.....

    egyszerü a kérdés kifizetnél egy NERO-ért 18.000 ft-ot igen vagy nem ???

    Én az ashampoo burning studio 9 -ért kifizettem 10 eurot ugyanis okt 10-ig ennyibe kerül..ennyit nekem megér..

    várom szives válaszodat....

    remélem TE is megveszed egyszer a Hön szeretett dicsért progidat és nem csak lopott kulccsal használod...
  • computerguru
    #40
    Látom csak benézel hébe hóba,ezért nem vagy te képbe bizonyos dolgokkal,nem foglalkozol a progikkal annyit mint én és hát ebből adódóan nem is tudsz annyit,én minden nap többször is fentvagyok,mivel ezzel foglalkozom,és kiváncsi voltam,mikor dugod be az orrod a forumra,hát nem valami sűrűn járkálsz itt!
    Nos:2. Megtudtuk, hogy lopott kulccsal használsz fizetös progit-A különböző programokat használók több mint 90°% igy használja,és nem lopott,mivel bárki letöltheti a netről,csak azt ne mond,hogy te mindent megveszel,akkor te egy milliomos vagy!
    Nem kötelező a nerot használni,de az ashampoot sem,mert mindentől függetlenül lehet szeretni, és lehet gyűlölni a nero-t, de azt mindenképpen el kell ismerni, hogy az egyik legkomplexebb stabil program, amit valaha is készítettek.
    A magas memória fogyasztásról meg csak annyit,attól függ milyen gépen van,én a több mint 2gb rammal,2,6-os procival,512mb videókártyával nem panaszkodom,tehát nekem tökéletes!
    Rengeteg helyet foglal,ez megint csak a géptól függ,nekem a több mint 360GB Winyón bőven elfér!
    Drága!Mint mondtam bárki leszedheti a netről,akkor miért adjak érte pénz,az sem tud többet.
    Kiadtál az ashampooért 10 eurot,hát ha ilyen sok pénzed van?Van aki megteheti,én nem!
    Egyébként ashampooból a 8-as volt,de most szedtem le a netről(hangsúlyozom! Bárki letöltheti,tehát nem lopott!) a 9-es verziót,most próbálgattam,de mint már leirtam egyszerűbb dolgokra jó,de amire én használom arra nem jó!
    Tehát összegezve kinek a pap,kinek a papné,én maradok a neronál,te meg maradj csak az ashampoonál!Én erről többet nem vitázom veled!
    Szia!