4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • ktomi22
    #1
    Ide jöhetnek kérdések, irányár mellékelésével.. a többiek meg segítenek :P...
    Én érdeklődnék, hogy véleményetek szerint kb. 2000-2500eur ért most mi a legjobb ár/minőség arány a piacon a használt autók terén.. (gőzöm sincs hogy fiat, peugeot, stb, stb, stb... a jó márka.. nem értek az autókhoz.. csak azt tudom hogy kb ennyi zsé van most kcosira.. és szükséges vennem..és nem akarom elherdálni a nehezen megszerzett pénzt)
    ezért kérem segítségeteket.. biztosan van itt olyan, aki ért hozzá..
    eére is köszönöm :)
  • Fehercsoki
    #2
    Szia!Ezt a honlapot tudom ajánlani,itt elég sok használt autó van és ár(meg sok más paraméter)szerint lehet keresni.
  • akyyy
    #3
    Szerintem most ne vegyél mert válság van, max használt kocsit.
  • Fehercsoki
    #4
    A topic címe szerint használtat keres,és ezt is írta.
  • ktomi22
    #5
    jo... csak azt sem tudom milyen márkát keressek meg semmit.. mi éri meg..minek van jó ára és minek rossz .. szal érted :)
  • immovable
    #6
    Hát, ha rám hallgatsz hanyagolod az olasz, illetve francia autókat,(nem a megbízhatóságukról híresek) meg a Suzukit(hamar rád hajlik). Vegyél, német, vagy japán autót. Böngészd pl a totalcar.hu népítélet rovatát, ha már van konkrét típus amit szeretnél. Onnan könnyen leszűrheted mi az adott típus típushibái, meg, hogy mi az általános vélemény a kocsiról. Plusz nem árt egy pár tesztet elolvasni az adott kocsiról, különböző autós portálokon.
  • HTS s3rg1nh00
    #7
    értő olvasás rulz.
    amúgy abból valami jobban felszerelt F Astrát érdemes venni az Opeltől,elég sok hozzá az alkatrész is,ha netán valami beszarna.aztán van itt még B Vectra ugyaninnen,vagy esetleg Calibra,Omega...
    aztán 3-as BMW-t is lehet találni ennyiért,de azokat jól meg kell nézni,plusz számítani kell arra,hogy az alkatrészek és a fenntartás nem lesz a legolcsóbb...
    hirtelen ez a 2 típus jutott eszembe ami viszonylag jó,van még egy pár a lentebb linkelt oldalon,de én mondjuk ezek közül választanék ha lenne ennyi pénzem(ennyi nincs csak kb.a fele,de nem én veszek belőle autót,aki meg venne az nem vesz,szóval neki bizony a k-annyát)
  • somdav95
    #8
    franciát ne nagyon, angolt se ( max terepjárót ) vegyél németet vagy japánt (Y) vagy vegyél egy kis olcsó suzuki swift-et, ha nemkell a megjelenés, azok a kis autók rengeteget kibírnak... :)
  • immovable
    #9
    Illetve ha mész megnézni személyesen a kocsit, ami már bejönne neked, vigyél magaddal egy szerelőt. A rutinosabb szakik gyorsan megmondják milyen a kocsi. Plusz próbakör természetesen.
  • ktomi22
    #10
    opelok teccenek meg bmw is (csak ahogy irod..a javítás)..szal maradnák opelnél.. ennyi zséjért milyeneket lehet venni?.. azt írtad jobban felszerelteket mán lehet... pl? :P
  • kemszi2
    #11
    mire kell az autó.szerintem ez az első kérdés....
  • ktomi22
    #12
    hát.. sajat hasznalatra.. felszereltség fontos..
  • Tinman #13
    - Francia autót semmiképpen se vegyél!
    - Olasz elmegy kategória.
    - Új Suzuki Swift sem rossz annyira, bár én nem szeretem a böszme kinézetét, meg sajna ilyet nem nagyon kapsz 5-700 ezer körül.
    -Volkswagen-t szintén ne, mert ilyen árkategóriában már szét vannak hajtva, sokat futottak és !baromi sokat esznek!
    -Japán kocsi lenne a te barátod, meg úgy mindenkié, de normálisat ennyiét abból meg nem nagyon fogsz kapni, vagy úgy le lesz harcolva, hogy csak költesz majd rá.

    A te árszabásodba jól belefér egyébként akár egy használt Fiat Brava, Fiat Marea vagy egy Opel Vectra. De fel kell készülnöd rá, hogy tuti, hogy 1-2 dolgot kapásból cserélned kell.

    Ja és csakis vezetett szervizkönyves verdát vegyél, mert 99%-ban visszatekerik az órát!!!
  • redbull0304
    #14
    Így ennek a topiknak semmi értelmes nem lesz, jön majd a sok ember és okoskodni, vitázni fog, hogy melyik is a jobb autó! Valami távpontot azért adhatnál! Egyáltalán mire használnád az autót? Városbeli cirkálás, esetleg autópályán ingázás, mennyire fontos a biztonság, kényelem, extrák, formavilág, márka... stb... Azért biztos van 1-2olyan márka amit kedvelsz, esetleg jó tapasztalataid vannak vele. Mennyire fontos a megbízhatóság, mennyire legyen szervizigényes, mennyire legyen olcsó a javítása stb...

    Vehetsz 2000-2500e-ért pl egy Swiftet

    Viszonylag "olcsó" az alkatrész hozzájuk, keveset fogyaszt, igénytelen egy autó, ha nem akarsz rá nagyon költeni akkor érdemes egy ilyet venni...

    Vehetsz 2000-2500e-ért pl egy A8-ast

    Alkatrészár kb annyi hogy egy év alatt még 2000-3000e tuti belemegy, 15-20l alatt nem igatzán mászkál el vele az ember, erre az ember az életét ráköltheti viszont mégis csak egy A8 van alatta...


    Remélem érted mire akarok célozni! :) Nagyon fontos lenne, hogy leírd mik a fontos szempontok a számodra, és a későbbiekben mennyit szeretnék költeni az autó fenntartására! :)
  • kemszi2
    #15
    az rendben.de városi használat/családi/csomagtér nagysága mennyire számít stb sport legyen vagy kicsi,közép kategória.ilyenekre gondoltam.sok km-t fogsz vele menni?
  • Csabesz6
    #16
    AE86-_-
  • redbull0304
    #17
    Persze... :D Vagy egy 100/S4-et! :D
  • Csabesz6
    #18
    simán:DDDD

    ebből látszik, hogy értelmetlen topik.
    Mindenkinek mást jelent az autó.
  • TheRock18
    #19
    nem értem mi a fasz bajotok van a franciaautókkal:S
    szerintem egyikőtöknek se volt még,de azért a francia szar...:S
    2 franciaautónk is volt,és igen jó autók...annyi,hogy drága a alkatrész hozzá..de egy német autónak is kerülnek ennyibe az alkatrészei
    régebben volt egy peugeot-unk,most renault van,és kiválóak
    suzukink is volt,nah annak aztán mind1 volt,hogy mit adsz neki,vagy merre mész..mindent kibír
    aki igénytelen autóra vágyik,annak csak suzuki
    amúgy átszámolva a 2500 eurót...az kb. 712500Ft...amiből kurvára nem veszel A8-ast...mert a legrégebbi is 1,5-2milla és 4.2L-es motorral vannak,ami nem egy pénztárcakímélő megoldás
    www.expressz.hu
    www.hasznaltauto.hu
  • Wolfsnack
    #20

    link
  • Zsolti9014
    #21
    Én is ajánlanék:

    Suzuki Swiftből az a széria, amit #14-ben mutatott már a hozzászóló.
    Viszonylag olcsón kijöhetsz biztosításban is, a fogyasztása városban sem nagyon megy feljebb a 6-7 liter közti tartományból. Megbízható nagyon, az én igényeimnek anno kényelmes is volt, hely van benne, persze a kategóriához képest. Ha nem értsz az autókhoz, azért is lehet ez jó választás, mert nem nagyon kell szerelgetni otthon. Menni is megy, de természetesen a maga hibája is megvan, a gyengus karosszériájával.
    Az új Swift más kategória már, de az drága most a keretedhez.

    Olasz autókat sokan szidják, én azonban megvédeném őket: egy 16 éves Fiat Unót hajtok, és ami eddig volt baja, az nem a konstrukció, hanem az előző tulaj hibája volt. Ezeknek a gépeknek valóban lelkük van, nagyon szerethetőek, azonban az mindenképpen igaz, hogy régebbi olaszt inkább annak érdemes venni, aki (vagy ismerőse) ért a kocsikhoz.

    Viszont egy Fiat Bravót én a helyedben átgondolnék (sőt, lehet nekem is az lesz a következő) :D
    Szerintem szép (ez persze szubjektív), és egyáltalán nem rossz.


    De igazándiból német autók közt is akadhat ami megfelelne neked, gondolok itt pl. egy VW Golfra, de ezeknek az árával nem vagyok tisztában. Szerintem 3-ast lehet már kapni ilyen árban, de a 4-est ne tudom.


    Összességében valóban szükség lenne több információra a használatot illetően, de feltételezve azt, hogy elsősorban városban hajtva, évi max. 10-12 ezer km-rel számolva a Swift lenne az ideáis, abból is sztem egy 2000 körüli, mindenképpen 1.3-as. Az 1.0 se rossz, fogyasztása állítólag nagyon kedvező, de mégiscsak 3 hengeres, ami azért talán kevésbé tartós.
  • Willi Betz
    #22
    mobile24.hu-t ne hagyd ki:DD
  • TheRock18
    #23
    jaja,mondj több adatot,és segítünk
    mostanság órákat töltöttem autók nézegetésével,nagyjából tisztában vagyok az árakkal
  • Csabesz6
    #24
    nekem VAN francia autóm...:DDDDDDDDDD
    én mondjuk az eddig fellépő problémáit a kor számlájára írom(27 kemény, kalandokkal teli esztendő)
    viszont a buzi technikai megoldásait a csigazabálók számlájára írom
    szóval ha valaki nem akar szántszándékkal szopni( esetleg kicsit szeret bütykölészni, ne adj isten ez a hobbija, élete:D), akkor kerülje őket-.-
  • kemszi2
    #25
    a többség úgy is azt mondja amit tapasztalt,és azt általánosítja az egész márkára..nekünk 5 francia autónk volt (4 pug 1 citroen) egyikkel se volt gond(még se állítom hogy mindjó mert hajlamosak az elektronikai hibákra ez tény).És volt 5 német is amiből 2 szivatott minket(vw ,opel).attól függetlenül nem okádom ide be hogy az összes német autó szar...
  • ktomi22
    #26
    ertem mire gondolsz... hát.. opel corsa, astra teccik, ugye bmw is..de mivel nem sokat akarok utana beleinvesztalni így.. bmw kiazarva.. viszont amit tudni kell... sajat celra lesz... 20 eves vagyok..kocsi kell .. eddig volt egy 96 évjárati fiat puntom.. kicsi volt motor, meg kezdett romlani..így eladtam.. jelenleg van egy kölcsön autó.. de nem sokáig.. és valamit kell venni... 1500 eurért adtam el a puntot.... jo kcis kocsi..punto elx teccik belőle.. (nekem 1.0 S volt)
    vagy teccik a formavilága pl vw golf 3,4.... esetleg punto 2.... bmw m3 compact, opel corsa, opel astra... felszereltség terén: nem kell luxus..de apróságok legyenek.. centrál, el.ablakemelő elől, meg aprosagok.. (pl sötetitett ablak ..ezt ma en is raköltöm ha ugyvan)..szal ne noi kocsi.. hanem 20eves sracnak egy olcso kis kocsi, ami azer jol nez ki... és nem 30 éves rohadófélben lévő gépjármú..
    tudom..kevés ez a pénz..de többet nem akarok hasznalt autora költeni nagyon.. ujra meg nem teli.. ennel többet meg mint irtam hasznalt öregebb autora nem kültök... és most ujra nem telik....
  • Zsolti9014
    #27
    Így van, és ez a helyes szemlélet!

    (zárójelben megjegyzem, hogy sokan szidják az olasz autók elektronikáját is. namost, a gyakran szidott elektronika az a német bosch, a marellivel szerelt gépeknél ez megbízhatók - mégsem szabad itt sem általánosítani)
  • n3whous3
    #28
    semmilyet ne vegyél, gazdasági válság van
  • Csabesz6
    #29
    1.0 borzalom, a múltkor mentem eggyel...
    1.3 van spanoméknak, pár hete mentem azzal is egy karikát. hát ég és föld.
  • jhetedikj
    #30
    Én most vettem márciusban egy 96' Citröen Saxo-t 300k-ért annyit megért!
    Van egy ismerősöm autószerelő,rögtön a vétel után csináltattam rajta egy olaj,szűrő,kopóalkatrész cserét és megnézettem,hogy lehet-e még más baja ez volt +20k(csak az anyagárért kellett fizetnem:)! Aztán volt egy olyan gondja,hogy nem akart elindulni nyár elején önindító szétesett,de szerencsére meg lehetett hegeszteni 3000Ft-ért azt is megúsztam. Szóval egy kis szerencsével,meg ha jól megnézed az autót lehet ennyiért is venni.

    Ui: Meg hát az átiratás volt még 50k azt nem számoltam.
  • Csabesz6
    #31
    :)
    A 155 QV-ben is Marelli van, nincs is vele olyan sok gond.
  • Csabesz6
    #32
    Q4, bocsánat.
  • Zsolti9014
    #33
    Puntóból volt 1.0 motorral szerelt?

    Végülis most így hirtelen találtam egy Punto 2-t, azt írtad hogy tetszik.
    ITT VAN

    Ez 1.2-es, igaz nem sokkal erősebb szerintem mint az előző autód.

    Viszont azért azt tudni kell, hogy az Astrák sem a bivaly motorjukról híresek.
  • kemszi2
    #34
    szerintem válasz ki 2-3 típust ami tetszik és nézzél meg minél többet belőlük(egy szakértővel ahogy már említették).úgy is az számít legjobban hogy ki és hogyan használta
  • jhetedikj
    #35
    Ja most nézem,hogy neked puntód volt,az kb. ugyanaz a kategória,ha ennél jobbra vágysz akkor valaki más biztos segít,én meg vok elégedve ezzel is.:)
  • Zsolti9014
    #36
    Az Unómban egyébként a vezérlő computer Bosch, de vannak benne szép számmal Marelli cuccok, hálisten csak kevés gondom volt az elektronikával. :)
    És ez viszont ezres létére lép rendesen. Nem egy alázós gép, de körültekintően lehet vele még előzgetni is, kedvencei a Kalos meg a Samara. :D
  • Willi Betz
    #37
    Nos ezen információk alapján neked valami kényelmes,de kisautó kell.
    Talán ez a Seat Ibiza. 1.9-es SDI motorral nem fogyaszt sokat és eléggé egyszerű is. Mondjuk nem pont ez az Seat,de ilyen:)
  • ktomi22
    #38
    1.1..elnézést
  • Zsolti9014
    #39
    értem, nos, ha erősebbre vágysz, akkor az általam linkelt 1.2-es nem feltétlenül jó választás, hiszen csupán 5 lóerő a különbség. az 1.3 Swift viszont már kellemesebb ebből a szempontból.

    És bizony azok az Ibizák sem tűnnek rossz választásnak (szerintem).
  • ktomi22
    #40
    valami fasz nem női kisautó kéne, ami jó..puntommal csak a motor volt a bajopm.... oclsón elx verzt is elfogadnák belőle..seat teccik, nemrossz :)... csak minel oclsobb kell jelenleg...