27
ismét egy legendás kalandjáték 2009es re-make-je
  • CamelX
    #1
    LINK

    Kíváncsi vagyok hányan fogják felkapni innen a fejüket erre, nekem személy szerint első legemlékezetesebb játékaim között volt és bődületes poénok voltak ebben is, úgy ahogy a Goblins sorozatban is. Grafikán amint látom kicsit simítgattak, meg érdekes artwork-ökkel gazdagították a játék atmoszféráját. Szerintem mindenképp megér majd egy újra-végigjátszást, hiszen nekem pl. az előző kb 10 éve volt :D
  • Tinman #2
    WTB: Topic zárás

    Reason: VÓTMÁN'-E!
  • Terensz
    #3
    Én már a múltkor is felkaptam, de most még annál is feljebb
  • CamelX
    #4
    Csak a falba ne verd be akkor, inkább zárjuk is le XD
  • BBencze
    #5
    fail
  • zsakosfrodo2
    #6
    Már megbocsássatok, de a The Secret of Monkey Island és a Tales of Monkey Island nem ugyanaz a játék. A Secret of MI a régi Monkey Islnad 1-nek a feldolgozása, míg a Tales of MI egy új, havonta új résszel megjelenő sorozat. Szóval aki failt ír annak csak annyit tudok üzenni hogy:

    EPIC FAIL.
  • Terensz
    #7
    Monkey Island zene, nektek, jól.

  • CamelX
    #8
    És még csodálkozzak hogy nem találtam ilyet a keresőben :D thx, amúgy tényleg első része, és csak a többit dobta ki a kereső, az más tészta hogy egyesek egy teljesen más topicba írják az infokat róla, amúgy sztem az első rész vitt mindent, úgyhogy megér 1 topicot
  • edios
    #9
  • gfreak
    #10
    jeee, atomjó!!!! gondolom a régi irányítást nem tartották meg...vagy?
  • MerlinW
    #11
    Egyszerűsítették. Könnyebb lett, de kényelmesebb. Persze így a kihívás is sokkal kisebb.

    A mai fiataloknak úgysincs türelmük open/pick up/use/push/pull ikonokkal tökölni, öregek meg már fejből végigjátsszák :)
  • Kmarha
    #12
    unokatesomnak szivesen bemutatnam, igy mar kevesbe old school ellenerzes fogna el.. csak kerdes hogy mennyire oldahto meg ra a regihez keszult magyaritas. Mert a gyerkoc meg csak kezdi tanulni az angolt, es neki mar nincs annyi turelme mint anno nekem, hogy egy vaskos szotarral uljon le a jatek ele (en kb ezen tanultam meg angolul.. nezzett is neha a tanar, mikor ujjat tanitottam neki :D)
  • MerlinW
    #13
    Ez is fordítható, de a régié ehhez nem jó. A régi is jól néz ki ScummVM+effektekkel
  • Kmarha
    #14
    mondjuk en dosboxal, mindenfele effekt nelkul az eredeti hanggal es zenevel jatszottam, mikor is megszolt hogy oregember vagyok mar.. :D de mar nem nezek utana milyen turbo cucc van hozza, hatha valaki osszedob majd ehez is egy magyaritast (bizok en a fanok eltokeltsegeben). Addig a kolyok meg butuljon csak a vivan. :p
  • MerlinW
    #15
    www.scummvm.org

    Ha nem ismernéd melegen ajánlom megismerését:) Ex Lucasarts-os srácok kalapálják:) Az összes Lucas, Sierra és jó pár egyéb kalandjátékkal elbánik.
  • Timbo
    #16
    hát sajnos csak egy esti program lesz :D de azért durva h mégcsak nem is hallottam róla :D
  • takysoft
    #17
    én anno még a 16 színű változatot nyomtam végig... XD

    ez meg már a remake remake-je:D
  • takysoft
    #18
    és remélhetőleg nem sokára már a Grim Fangango-val is (Residual project)
  • zsakosfrodo2
    #19
    Egyébként nem muszáj a játékot az új nézetben végigvinni, ha játék közben megnyomjátok az F10-et (vagy a Page Down ill. Pade Up gombokat) akkor válthattok a régi "DOS-os" és az új, szinkronos nézet között.
  • CamelX
    #20
    Nagyon nagy volt újra végigjátszani, eszméletlen komoly volt szinkronnal párosítva. Komolyság volt az is, hogy vissza tudtam nézni milyen volt eredetiben a helyszín bármikor, bár Amiga 600-on nagyságrendekkel szebb volt a classic verzió, de nagyot nosztalgiáztam, durva hogy mennyi részre emlékeztem régről, de még így is törtem a fejem jópár résznél, nem egy napos kaland volt :)
  • Kmarha
    #21
    kérdés, valakinél előjött az a hiba, hogy mikor vívni kell tanulni a koborló kalozóktól, akkor a térképre lépve, egy kalózra az egeret téve, kilép a játék? minden alkalommal?
  • MerlinW
    #22
    Monkey 2 Spec Edition 2,5€ Steamen, csak ma.
  • shaba23 #23
    Kéne egy csöpp help...
    Telepítettem a játékot és mivel a barátnőm németes, a németet választottam nyelvnek. Neki nem tetszett, viszont én játszanám, csak sehol nem lehet állítani a nyelvet, és ha újrainstallálom is német lesz:) Sehol nem találom, hogy hol lehet manuálisan átírni a nyelvi beállítást, vagy hogy honnan kellene kitörölni valamit, ahol esetleg a nyelvet mentette.
  • shaba23 #24
    megvan ;)
  • Szabi84
    #25
    steamen leárazva
  • CamelX
    #26
    Jöhetne már a 3 :P
  • JonasSandor
    #27
    Return to Monkey Island ezzel jön a folytatás, de semmit nem tudni róla.