18
Windows XP - USB Stick Edition
  • rooney8
    #1
    Keresőbe néztem, de nem találtam ehhez hasonló témát.

    És gondolom a cím magáért beszél. Esetleg valaki már próbálta? Tapasztalatok? Vélemény? Működik? Nem működik?

    Én is ki szeretném próbálni, de először várom a tapasztalatokat, véleményeket.
  • Apocalipto
    #2
    Szerintem ez simán elfért volna az XP topikban.
  • Calver
    #3
    Tiny Xp-nek és van külön téma, sőt, pár másik XP mutációnak is. sztem elfér.
  • rooney8
    #4
    Látom nem sok mindenki próbálta :D Most leszedtem, majd estefelé kipróbálom, hogy működik-e rendesen. Bár nem sok jóra számítok, mert sokan írták, hogy nem működik...
  • FGB
    #5
    Ez most engem is érdekelne hogyan miképp müködik, mert ugy nézki egyik gépen elszált vagy a vinyó vagy a windows, és mivel nem igazán szeretnék feleslegessen telepítgetni így érdekelnének a tapasztalatok.
  • MerlinW
    #6
    Teljesen jól működik, de miután hivatalosan nem léteznek torrentről kell vadászni egyet. Ezeket persze privát személyek készítik, így olyan amilyen.

    Több értelme van egy ubuntu-notebook-remix kiadásnak (direkt USB-s live rendszer lapgépekhez - akár telepíthető is). Gyorsabb és nem kell neki semmilyen driver, míg XP gépfüggő.

  • rooney8
    #7
    Én is gondolkoztam XP-n kívül, de nem tudom mennyire tudnám használni :D Igazából az a fontos, hogy grafikus legyen, pár kisebb program fusson rajta és portable legyen (tehát pl. egy másik gépbe bedugva ugyan úgy használható legyen).

    Ha jól értelmezem ez az Ubuntu-s cucc pont ilyen :) Esetleg tudnál bővebb információval szolgálni?
  • Dj Faustus #8
    Unetbootin - Linuxot (sok féle disztribúció közül választhatsz) USB meghajtóra felrakó progi.
  • rooney8
    #9
    Huhh... Köszi. Ez jónak tűnik. Holnap kipróbálom.
    Most még az XP-vel szar*kodok... De most elvileg sínen vagyok :D
  • Dj Faustus #10
    Windows XP futtatása USB-kulcsról
  • rooney8
    #11

    Mér mindenhogy kerestem gugliba, csak éppen magyarul nem :D
  • MerlinW
    #12
    Ubuntu Notebook Remix

  • rooney8
    #13
    Na sikerült beizzítani az XP-t... Hát mit mondjak? Kicsit másra számítottam :D Bár nem volt sok időm kipróbálni, de asszem ebből #12 lesz :)
  • MerlinW
    #14
    Sebesség terén nagyon sok mindenre nem lehet számítani, USB a szűk keresztmetszet. Legalábbis nekem a LiveCD-k mindig sokkal gyorsabbak voltak mint a pendrive-os megoldások. Persze lehet kapni gyorsabb darabokat is, de olyanom nekem nincs:)

    Ettől függetlenül a célnak megfelelnek.
  • Lammer
    #15
    nekem pont ezert van SanDisk Cruzer Contour-om ;>
  • rooney8
    #16
    Ki is próbáltam. Nagyon tetszik, ajánlom másoknak is :)
  • bodo1del
    #17
    Hehehhh Tomikaaa
  • rooney8
    #18
    most minden topikomba írni fogsz?:D