17
Középiskolai könyvek kijegyzetelve
  • Eli Jah
    #1
    Sziasztok!

    Keresek elektronikus formában középiskolai tankönyveket kijegyzetelve.
    Nem ilyen pár szavas vázlet, hanem inkább egy rövid összefoglaló.
    Nehezen tanuló diákoknak szeretnéksegíteni vele.
    Kellene, fizika, töi, magyar, kémnia, biosz, stb. mind a 4 év...
    A netet már átneéztem, de nem találtam ilyet. Az érettségi tételek meg nem fedik le a tankönyveket 100%-ban sajnos.
    (eduline, jegyzetek.hu., doksi.hu, és még egy csomót átnéztem már...)

    Tudtok ilyen weboldalt?
    pls help!
  • Eli Jah
    #2
    Nem tudok gyorsan gépelni, bocs a sok betűhibáért.
  • harcu
    #3
    Röviden kijegyzetelt tankönyv? Ez valami olyan, mintha valaki kijegyzetelne egy telefonkönyvet.
  • dronkZero
    #4
    Ja. A tankönyv már maga egy rövid jegyzet.
    A "nehezen tanuló" középiskolai szinten == lusta. Ne a tananyag mennyiségét csökkentsd náluk, annak nem lesz jó vége.

    Természetesen híjján vagyok minden pedagógiai érzéknek és empátiának, úgyhogy nagyon nem érdekel, hogy ez kinek mennyire esik rosszul, meg kinek mennyire kényelmetlen. Szerintem ez a megoldása ennek a "problémának". Ne te tanulj helyettük, és amit meg meg kell nekik tanulni az a szükséges minimum!
  • jazzy
    #5
    Szerintem a segítség szép dolog, nekem is segítettek sokszor a tanáraim, jól meg is szívtam.
    Egyetemen, Főiskolán nem segítenek, mindennek magam kellett utánajárnom és eleinte elég rossz volt ebbe beleszokni mert ahhoz voltam hozzászokva, hogy mindent a seggem alá toltak. Így hát utólag sokkal inkább támogatom azt, hogy valamilyen szinten középiskolában erre legyenek készítve a tanulók.
  • BaliBoy
    #6
  • n3whous3
    #7
    Talán akkor nem kéne gyorsan gépelni
  • autoszimulator
    #8
    alapból, ő maga kell hogy kijegyzetelje, átolvassa, azzal is tanul, vagy talán az sem megy neki? Akkor valóban lusta. Majd később mind rájön, hogy nem lesz kinyalva a popsi minden vizsga előtt (:
  • dronkZero
    #9
    Arról nem is beszélve, hogy egy bármilyen középiskolai tankönyv másnapi vizsgára cakumpakk megtanulható. Úgyhogy nemigen értem az egészet...
  • Slayerboy
    #10
    1. Nem feltétlen lesz minden középiskolásból egyetemista/főiskolás.
    2. Az viszont igaz, hogy tankönyvön már nincs sokmindent "tömöríteni". Vannak kiemelt (fontosabb) részei a szövegnek, ezt a gyerek magától is ki tudja hámozni a szövegből... ha akarja.
  • dronkZero
    #11
    "1. Nem feltétlen lesz minden középiskolásból egyetemista/főiskolás."

    Hm, na igen, de nem is azt mondtam, hogy egy nap alatt kellene azt bárkinek is megtanulnia, csak hogy _lehetséges_, tehát akárhogy is nézzük, nem sok anyag.
  • Slayerboy
    #12
    Nyilván nem sok. De azért amikor te voltál középiskolás neked is soknak tűnt az a 25-30 oldal.. Igaz, mostmár visszasírod (gondolom én) de azért az első komolyabb tanulnivalónál te is kivoltál akadva ;)
  • autoszimulator
    #13
    Nekem az első kiakadásom az érettségi előtt volt, na akkor, mikor megláttam a sok tételt szóbelire, magyar, töri, sok oldal, húú, és ezt mind tudni kell? addig nem igazán éreztem a súlyát az órákra 1-2 oldalnyi tanulnivalónak (kivéve a verstanulás, utáltam, felesleges). Aztán jött az első ZH időszak, és mondom érettségi? miaz? :D

    Azt meg vágom hogy nem lesz mindenki egyetemista, de a munkahelyeken is hasznát veszi az önállóságnak, ha nem is annak, hogy mennyi oldalt magol be, de átvitt értelemben segít.
  • polarka
    #14
    "Vannak kiemelt (fontosabb) részei a szövegnek, ezt a gyerek magától is ki tudja hámozni a szövegből... ha akarja."
    Vagy van amelyik könyvben nincs. Vagy van olyan, amelyikben csak 1-1 kulcsszó/fogalom fejezetenként.
  • minigirl
    #15
    Feltalálták az internetet, google-t. Ha otthon nem is tudja használni valaki, mert nincs neki, ettől még van könyvtár, ahol még lexikon is akad. Ez már tényleg csak szorgalom kérdése...
  • Slayerboy
    #16
    Én nem igazán láttam még olyan könyvet amiben nincs "vastag betűs", kiemelt rész. Még az elektronika könyvben is volt, bár annak sok értelme nem volt, mert az is érthetetlen volt :D
  • werkfilm
    #17
    történelemből ajánlom Rubovszky Péter történelem vázlatok sorozatát, de biztos van másból is hasonló.