10
  • Frayer
    #1
    "Az árnyékkormány tagjai, valamint számos képviselőjük említette meg"

    Máskor meg intenzíven próbálják még a látszatát is tagadni, hogy létezik árnyékkormány.

    Kormány a kormány felett.

    Hatalom a választott képviselet felett.
  • B0nFire
    #2
    Nem mindegy neki, hogy az USA-ban vagy Nagy Britanniában rohad a sitten?
  • Falcon87
    #3
    Mindenütt jó, de a legjobb otthon, tudod
  • Tetsuo
    #4
    USAban eletfogyt (ami lehet h ott hamar be is kovetkezne). Angliaban lehet h felmentenek.. mar lassan 7 eve ul.
  • mad mind
    #5
    Valamit félreértesz. Az árnyékkormányt általában az ellenzék állítja fel. Angliában ez, amennyire tudom bevett szokás.
  • grobs
    #6
    Az árnyékkormány az brit típusú demokráciákban bevett (és szerintem jó) szokás. Az ellenzék állítja fel, és azt mutatja, hogy ők is képesek kormányzásra. A választásoknak is általában ezzel a kabinettel futnak neki. Ez biztosítja a folyamatosságot, és azt, hogy a frakció ellenzékben is konstruktív tud lenni.
    Ezzel szemben pl. Magyarországon nincs folytonosság, amikor egy frakciónak kormányt kell alakítani, akkor kezdi el a tárgyalásokat egy-egy emberrel és akivel jobb alkut tudnak kötni azt választják be.
    De ha a mai magyar helyzetet nézzük, ha megbukik egy kormány, akkor az ellenzék akár másnap képes átvenni, és folytatni a kormányzást úgy, hogy a kabinet tagjai teljesen képben vannak a folyamatokról és, megvan a háttér csapatuk.
  • lammaer
    #7
    Komolyan, most sajnáljam a gyereket?
    Mindenkit büntessenek meg ott, ahol a kárt okozta/bűnt elkövette - a rossebért kell ennyi erőforrást ilyen hülyeségekre pazarolni.

    Kis hazánkban se értettem, hogy a politika miért harcolt olyan vehemensen azokért akiket dél amerikában kábitószercsempészet közben lebuktak. Hogy jajj de hozzuk haza őket - minek? (nyilván más súlyú cselekmény, de az elv...)

    Vagy itt van az az ir (?) fejes, aki halálra gázolta Magyarországon a nagymamát meg az unokát. Hazarohant Irországba, ott meg tán fel is mentették... miért fájna egy ir birónak hogy kinyirt két külföldit külföldön?

    Szóval adják csak ki...
  • zotyaxxx
    #8
    Amerikában áll bíróság elé a NASA-Hacker
  • Barpi
    #9
    Nem veszed eszre, hogy a hozzaszolasodban, sajat magadnak mondasz ellent?
  • lammaer
    #10
    Nem, vilagosits fel...