45
Bármiből lehet hangszóró
  • REPS0L
    #1
    Szerintem sokan kerülünk problémába, ha outdoor (tehát nem otthoni) zenehallgatásról van szó. Persze vannak fülhallgatók, amik nagyszerűen hozzásegítenek minket a muzsika élvezetéhez, ám ha társaságban vagyunk, elég furán veszi ki magát a használata. Főleg, ha barátaink is vágynak a „fülbevaló talpalávalóra”. Ha úgy alakul, megoszthatjuk az általunk hallgatottakat, mondjuk walkman mobilunk beépített „cicergőjén”, de valljuk be, akkor már inkább a csend. Használhatjuk külső hangszórón is, amik már régóta léteznek, de azok meg túl nagyok, vagy ha kicsik is, nem nyújtják a megfelelő minőséget.



    Nos, ezt a résecskét tömte be a Kerchoonz, (kercsúnz) a K-box audio system segítségével. Megmondom őszintén, az olvasottak alapján eléggé szkeptikus voltam, hiszen a leírásban az szerepel, hogy miután összedugjuk zenelejátszónkkal (tehetjük mindezt 3.5 mm jack, vagy USB segítségével), nincs más dolgunk, mint elindítani a hanganyagot, a kis hangdobozt pedig rögzíteni egy kemény, lehetőleg fa felületen és máris kész a társasági zenei élmény.



    Persze a specifikációban tudósabban szerepelt mindez. A lényeg, hogy a dobozka nem tartalmaz igazi hangszórókat. Működése magasabb szinten leledzik. A K-box-ba juttatott jel ugyanis csak rezgést hoz létre, ami átadódva az alátámasztó felületnek (asztal, polc, stb), jelentkezik, mint zene. Még jó, hogy találtam videót a holmiról, amin működés közben is látható, különben sosem hittem volna el, hogy létezik ilyen.

    K-Box
  • VRSDM
    #2
    jópofa.
    viszont a nokia telcsikhez ingyen dobják a kis fekete hangszórókat.
    és bizony sokkal szebben szól mint hinnéd. nomeg ócsó :D
  • VRSDM
    #3
    szerk1.
    a kis nokia-t mi pl. biciklipályán használjuk. vagy streetelsénél találunk egy spot-ot. lerakjuk és ennyi.

    szóval a hordozhatóságot épp megöli ez a kütyü azzal hogy sima felület kell neki amire rakhatod. és a felület anyaga sem mindegy ... nálam itt bukta a dolog csak.
  • REPS0L
    #4
    a videóban is csempén vereti a csávó, nem asztalon és így is eléggé szól video alapján. bicópályán meg egy műanyag vagy fa negyedcső tetejére felrakva csak remeg már moregádzsó!
    nokija kisfeketedobozosminihangszóróról meg linkt meg árt, htx.
  • VRSDM
    #5
    adták ingyé a telcsihez szóval nemtudok árat.

    /a bicóspályánk az erdőbe van. ott hova rakom? :D a föld ugróra? :D
  • VRSDM
    #6
    ez a neve:
    Nokia Mini Speakers MD-8
  • VRSDM
    #7
    ebayen 9euro
  • REPS0L
    #8
    itthon 5 péz. jee.
  • Yeltzin
    #9
    egyszerűbb, ha mindenki dúdolja a kedvenc dalát némán, belül :) csak memória és egy kis fantázia kell hozzá.... pl. képzeld el Jacko legnagyobb slágereit Demjén Rózsi hangján :D Ilyet nem tud egyik kütyü sem
  • SrAta
    #10
    Mire való az a 9 különböző hosszúságú jelecske a burkolatán a k-boxnak?
    Először azthittem, kivezérlésjelző(Equalizer) de hát az nem villog ami a vidin van....
  • REPS0L
    #11
    equalizer alakú "légbeömlő"
    (látszik nem aludtam este)
  • Metalmilitiakid
    #12
    nemtom mennyire értettétek , de ez mono, mondja is a végén ha gazdag vagy veszel kettőt meg elosztót és akkor sztereó lesz , szal vannak még hiányosságai
  • BB7
    #13
    Hát ilyen hangzás mellett szerintem nem nagyon izgat, hogy Mono!
  • solo
    #14
    Jópofa kis cucc, de ára is van gondolom: D


    Bár, belőled kinézem, hogy szerzel egyet és rácigánykodod a motorodra: DDDDDD
  • F1re
    #15
    érdekes de az 1. video olyan fakes :D
  • F1re
    #16
    na ez már nem tunik annak

  • ChuckyHUN
    #17
    Motoron semmit sem érne, gondoloj csak bele, a szél miatt :)
  • MerlinW
    #18
    Miután egy készülék, én nincs benne hangszóró, valószínű hogy mono.
  • MerlinW
    #19
    Rendeltem egyet, meglátjuk milyen. (15 pénz szállítással együtt)
  • solo
    #20
    Valamit csak odahergel: D
  • n3whous3
    #21
    ezaz, 12-18 éves kis emós buzi csapatok most már még hangosabban csinálhatják a zajt a fos zenéikkel
  • autoszimulator
    #22
    teszteld le szifonnal, ha jó akkor még én is utánanézek jobban :)
  • n3whous3
    #23
    ez a kurva idegesítő majom hogy képes úgy reklámozni a saját szarját, hogy a hangminősége a videónak HQ-n is olyan (nem vicc), mint a 20-as években egy rádióban? OMG
  • n3whous3
    #24
    ellenben egy másik videóban már jól hallható, érdekesen van kivitelezve, meglepő a hangminőség
  • MerlinW
    #25
    Az a majom nem reklámozza a "saját szarját", hanem linkelte az online magazinok bemutatóit a weboldalán. Tehát külsősök készítették a videókat, nem a Kerchoonz. Már megint okádod a sz@rt bután, ahogy szoktad - persze anélkül, hogy a ránéztél volna a nyomorult weboldalára - ami megjegyzem egy cég weboldala ami egy nem régi (kb. másfél éves a cég), de bizonyos körökben elismert zenei portál.

    (Ha nem ismerném őket, nem rendeltem volna be első kézből a kütyüjüket)
  • n3whous3
    #26
    aztán rájöttem, hogy egy öntelt fan, de ettől függetlenül még mindig nem értem, hogy egy zenei cuccot miért kell úgy bemutatni, hogy a hangminőség az kb 8000Hz felső határ és 24 kbps.
  • MerlinW
    #27
    Az más kérdés. Egyébként ennyit ír a weboldal:

    * High Quality Audio
    * Full Bass response 40-20KHz
    * Compact and Portable
    (115x55x20mm)
    * Up to 20 hours battery life
    (recharge via USB)

  • REPS0L
    #28
    szolj ha rendelsz, beszállok.
  • Frosty01
    #29
    talán előbb gondolkozz aztán fröcsögj teleszájjal little troll
  • n3whous3
    #30
    mért, olyan jó trollkodni egy ilyen emókiegészítőt reklámozó topikot
  • REPS0L
    #31
    emókiegészítő? te miről beszélsz?
  • n3whous3
    #32
    nemtom, eddig csak ilyen kurva idegesítő 2-3 emberes tínédzser bandáknál láttam azt, hogy mennek és kenik neki a mobiltelefont max hangon, és nagy részüknek lógott az arcába a haj
  • MerlinW
    #33
    Ezt te még nem nagyon láthattad Magyarországon... lévén hogy egy hónapos sincs a kütyü.

    Sima mp3-as mobilokkal szoktak zenélni (sony, nokia) Egyébként nem tudom mi azzal a baj , ha az emberek zenét hallgatnak az utcán. Zavar, maradj otthon.
  • n3whous3
    #34
    arra mondtam, de valszeg ezt is ilyen célból fogják használni
  • REPS0L
    #35
    a valosaggal az a baj hogy nincsen hozza hatterzene, kerdes hogy aterzed-e :)
  • pyrohun #36
    Bocs, engem is zavar, roppant primitív tapló dolog, amikor pár tizenéves kis suttyó azt hiszi, hogy az övék a világ és szarnak mindenkire és mondjuk a villamoson üvöltetik a szarfos zenéjüket. Általában egy erélyesebb szóra kikapcsolják, de ha nem, akkor nagyon szívesen meg is etetem velük a mobiljukat... aztán lehet pampogni.
  • MerlinW
    #37
    Tömegközlekedésen oké, de az utcán azt csinálnak amit akarnak.
  • n3whous3
    #38
    azt csinálnak, de attól még kurva idegesítő :D
  • tigeroo
    #39
    :D



    amugy én mindig csak ilyen diszkós embereknél halottam bömböltetni a zenét, az akciós se mobiljukon
  • Loál János #40
    Romák is nyomják ám metrón, utcán, evryver.