116
A Google operációs rendszere
  • GregSB
    #1
    Kulcsszavakban a lényeg: Nyílt forráskód, minimál dizájn, elsősorban netbookokra, netezésre tervezve, de hosszútávon céljuk a normál desktop gépeken való megjelenés is. Android platformtól külön kell kezelni, az inkább mobil eszközökre és netbookokra lett fejlesztve, ez pedig kifejezetten netbookokra és desktop gépekre.

    Első verziója 2010 második felében fog megjelenni netbookokra, de addig tuti jönnek a kiszivárgott alfák meg béták :)

    Link 1, Link 2

    Kinek lesz ez jó? Aki komolyabb dolgokat akar a gépével csinálni (videóvágás, játszás, grafika, stb...) annak továbbra is a Win marad a nyerő SZVSZ, de ha van egy régebbi gép elfekvőben, amivel csak netezni akarunk arra ingyen feltehetjük. Erre eddig ott volt az Ubuntu, de ez attól elvileg felhasználóbarátabb lesz.
  • BB7
    #2
    Meg aki rengeteg Google cuccot használ, annak is perfekt lesz!
    Nem mellesleg a nyílt forráskódnak hála elég hamar belakható OS-nek ígérkezik! :)
  • Máté94
    #3
    Hat az Android az nagyon jo!
  • BB7
    #4
    Amúgy mit jelent, hogy az Android-tól külön kell kezelni, semmi nagyobb közös vonása nem lesz?
  • Máté94
    #5
    Hmm
  • karajjj
    #6
    jól hangzik, laptopra jó lesz
  • kuci06
    #7
    No, erre kíváncsi vagyok...

  • Lammer
    #8
    no, erre en is :)

    bar szerintem ingyenes OSek teren az ubuntu kikupalodott egesz juzerfrendlive' szal nehez lesz :)
    (9# ua-t irtuk kb :D)
  • autoszimulator
    #9


    főleg az lesz előny az elején, hogy kevés lesz rá a vírus, ma már kezdő netezőknek elég 15-20 perc hogy szétfertőzzék a gépüket, hiába van vírusvédelem. De aztán szerintem ezt még jobban elárasztják a kémprogramok, mint a windowst valaha is fogják.

    Ubuntu meg a grafikus felületet használva teljesen korrekt most már, igaz néhány dologban egy windowshoz szokott, jobbkatt társításból élő usernek fura, de a parancssorra már szüksége sincs benne.
  • Csirke4
    #10
    Ha emlékeztek a Chrome legelső EULA-jára akkor tudjátok, hogy ez az oprendszer maga lesz a kémprogram. ;-)
  • Narxis
    #11
    Olyan embereknek lesz jó akiknek a netbook is. Akik nem sokat értenek a géphez, csak netezni, e-mailezni meg "emesenezni" tudnak.

    #10 mert szerinted a Windows-t csak az EULA tartja vissza a kémkedéstől? :-)

    Ilyen világban élünk, ekkora cégek a segglyukadba is benéznek ha akarnak. Nem egy szaros jogi maszlag fogja őket visszatartani.
  • passatgt
    #12
    nyilván egy nyílt forráskodú rendszer kémprogram lesz(nem beszélve arról, hogy a chrome is az, abban sincs semmi "kém")
  • ldavid
    #13
    szerintem valami más név szerencsésebb lett volna
  • Hegi90
    #14
    én valami Wave-ről hallottam... vagy az nem az?
  • ldavid
    #15
    az más, az egy webes kommunikációs eszköz lesz
  • Mo.Organ
    #16
    a nyílt forráskód az emberek 99,99% nem érdekli.
    Mégis mindenki erre veri ...
  • FGB
    #17
    az hogy nyílt forráskódú vagy sem az az emberek 99,99%-át nem érdekli.
    Ennek a 99,99%-nak a 90%-át meg csak az érdekli, hogy elfusson rajta az áhított programja anélkül, hogy azzal babrálnia kellene és ezalapján fognak majd dönteni, ki milyen OP-ot tesz fel (Játékok miatt előny a Win-nek kb:70-80%). Biztos sokan ki fogják probálni, de a nagy kérdés ki marad meg mellette.
    Én egy VirtuálBox particiot azért szánok majd rá, csak kiváncsiságból.
  • MerlinW
    #18
    "az hogy nyílt forráskódú vagy sem az az emberek 99,99%-át nem érdekli."

    Igen mert: Ingyenes, egyszerűen javijató-frissíthető-bővíthető (cvs), forráskódot sokkal nehezebb vírussal támadni, illetve nem is igazán célpont.

    "Amúgy mit jelent, hogy az Android-tól külön kell kezelni, semmi nagyobb közös vonása nem lesz?"

    Windows Mobile és Windows között sincs sok közös vonás

    "Ha emlékeztek a Chrome legelső EULA-jára akkor tudjátok, hogy ez az oprendszer maga lesz a kémprogram. ;-)"

    Nyílt forráskód mellett, igen nehéz kémkedni - ha meg is próbálják, pillanatok alatt eltávolítható minden ami nem kell bele - nyílt forráskód powa
  • Lord Nomak
    #19
    http://itcafe.hu/hir/fake_google_chrome_os.html
  • BB7
    #20
    Hehe! :D
    Fail!
  • Máté94
    #21
    :D
  • ldavid
    #22
    nagy balfasznak kell ahhoz lenni, hogy azokat a képeket igazinak nézze az ember
  • MerlinW
    #23
    Okos srác, ügyes reklámkampány:) Most már csak azt kell elhitetni a jövőbeli látogatókkal, hogy nem hazudik a későbbi cikkeiben:) Ez lesz a nehezebb projekt:)
  • BB7
    #24
    Szerintem túl hamar nyögte be, hogy fake!
  • MerlinW
    #25
    Lehet, bár azért vigyázni kell meddig feszítjük a húrt. Rosszul is elsülhet a dolog, ha bejelentés előtt kiderül és nekünk esik a közösség:)
  • BB7
    #26
    De azért így is hihetetlen, hogy menyi ember bevette, meg, hogy szinte egy nap alatt, hány oldal leközölte! :O
  • Máté94
    #27
    Az emberek olyanok mint a birkák,mutass nekik utat és arra mennek.:)
  • GregSB
    #28
    Félig off: Androidos tablet

    Utolsó (3.) oldalon van egy bemutató videó.



  • ldavid
    #29
    2 állítólagos screenshot
  • BB7
    #30
    És ha ez is fake mint anno?
  • ldavid
    #31
    szerintem az
  • BB7
    #32
    Nekem fake szagú!
    Meg olyan semmitmondó! -.-
  • GregSB
    #33
    Hivatalos preview a gúglitól:

  • MerlinW
    #34
    Hát nos...izééé:)
  • BB7
    #35
    Elég gyenge, elég furcsa...
  • GregSB
    #36
    Vicces hogy az OSX-ből mindenki nyúl :D

    Egyébként annyira nem vészes szerintem. Netbookok és érintőképernyős tabletekre lett fejlesztve ez látszik rajta, nem komoly munkára...
  • BB7
    #37
    Most neked az tűnik mindig föl elsőre, ha lopnak az OSX-ből, mert [meg ne sértődj, nem azért írom] almab*zi vagy!
    Mindenki lop mindenkitől, s ez nem baj! Most ha tényleg minden OS teljesen eltérne egymástól, s semmit se lopnának el [de nem is csak OS-re kell gondolni...] akkor milyen lenne már? Így azért sokkal jobban lehet tökéletesíteni bármit!
    Ha az egyik cég előrukkol valami forradalmival, s egyedivel, mint ahogy az mindenben megtalálható, azt amúgy is levédetik!
  • MerlinW
    #38
    Ubuntu Netbook Remix messze használhatóbbnak néz ki:)
  • GregSB
    #39
    Tévedsz. Nem almabuzi vagyok, hanem techbuzi :D

    Ha nem vetted volna észre ugyanúgy tudok rajognai a Google, Palm, Microsoft, stb.. újdonságaiért, mint bármiért amit az Apple kiad.

    Nincs Macem, egy Wines laptopot használok, OSX-et csak elvétve használtam eddig haveroknál. De még így is szembetűnő, hogy a 0:52-nél lévő programlista "behozás" egy az egybe az OSX widget screenjének koppintása.

    Nem mondtam hogy ez baj lenne, max nevetni fogok azon ahogy megint egymásnak esnek és elkezdenek pereskedni :P
  • savior
    #40
    kicsit kiabrandito.