175
Ez vajon milyen faj(alfaj,fajta) lehet?
  • Jrex
    #1
    Azért nyitottam ezt a topicot,mert láttam 1-2 olyan pókot amiről nem találtam semmit,és szeretném megkérdezni,h szerintetek milyen faj lehet.

    Felvettem videóra.
    De már láttam barna színben is,és néhány évvel ezelőtt láttam a fókuszban is hasonlót.
    Talán erre hasonlít
    vagy a hamvas pókokra.
  • Jocex
    #8
    Sg szint. Mit vártál? Lenne végre egy értelmes topik, erre ezt is szétkúrják-.-.
  • [NST]Cifu
    #9
    Csak úgy szólok, hogy a hülye hozzászólásokat elakadásjelzővel honoráljuk. Lehet idióta képeket berakni, és hülyeségeket irkálni, de nem kell csodálkozni, ha következmények is lesznek.
  • mukievil
    #10
    Ezt magyarországon vetted fel ???

    Egyébként hazánkban kb 700 pókfaj él :)

    A kertünkben pedig egy szongáriai cselőpók :D
  • [NST]Cifu
    #11
    A pókok nem az én műfajom, de szvsz kezd el a kutakodást a pok.lap.hu oldalon, ha tényleg ki akarod deríteni milyen fajtába tartozik.
  • toto2700
    #12
    azt a mindenit, az jó nagy darab lehet.
  • Bruk
    #13
    Ez legalább nem a nyomorék kockák leáldozott féle topikja. Sajnos nem értek a pókokhoz de végre nyílt 1 értlemes topik.
  • Sorius
    #14
    Ez az a pók amiről úgy gondolod hogy hasonlít rá, csak mozgásban. Szerintem ugyan az a kettő.
  • Jocex
    #16
    Amit ő vett fel, az nagyobb volt ennék, sokkal.
  • Jocex
    #17
    Ennél*
  • Sorius
    #18
    Nekem nem tűnik nagynak, bár ahogy elnézem a potroha télleg nagyobbnak tűnik. De nem vagyok szakértő.
  • Cuchulainn
    #19
    Ez valószínűleg egy faggyúpók, talán a háromszöges faggyúpók (Steatoda triangulosa). Nálunk elsősorban lakott területeken élnek, délebbre előfordulnak a természetben is.
  • Dave John
    #20
    Ilyet láttam régebben, kisebb kiszerelésben:)
    Azt nem tudja valaki, hogy melyik az a rovar ami itt él hazánkban és sok hasonlóságot mutat a kolibrival? Időnként feltűnik a kertben,de elég gyorsan repül virágról virágra..
  • Cuchulainn
    #21
    Szenderlepke.
    Három fajuk is él nálunk, a leggyakoribb a kacsafarkú szender.
  • Dave John
    #22
    Köszi
  • mukievil
    #23
    Itt a pókom :)

  • jackcsabi
    #24
    Undorítóak mind
  • tpeterr
    #25
    De legalább nem hangosak. :-)
  • mukievil
    #26
    Jeff, a szongáriai cselő (házi) pók :)

    Elvileg magyarország legnagyobb testű pókja, bár nem olyan nagy sztem, darázspókot még nemláttak a kutatok szerintem :), az kb 3szor ekkora :D

    Ja és Jeff már meg is szült a multhéten :D, egy kispokot már láttam :D

    (több ilyen pok is volt, csak sajnos a kiskutya kiásta öket, egyéébként az egyik ritka védett pokfajok közé tartozik)
  • tpeterr
    #27
  • tpeterr
    #28
    Csinos kis házőrző lenne...
  • Cuchulainn
    #29
    Nekem van egy Theraphosa apophysisem, bár nincs szabadon a lakásban :) (A képen a Theraphosa blondi látható ami a világ legnagyobb pókja, az apophysis ugyanakkora, csak a legnagyobb eddig megtalált állat blondi)

    Az enyém:
  • mila69en
    #30
    na ez egy szép példány:D
  • Terensz
    #31
    Tudom, pókos topic. Amúgy pont mostanában akartam nyitni egy hasonló topicot, bármilyen beazosítatlan élőlényre. Ugyanis kb 3 éve láttam egy nagyon furcsa bogarat. Ti pedig hátha tudjátok, mi az ördög lehetett.

    Ezeket tudom róla felsorolni:
    - bogárféle
    - kb 6 cm magas, 2-3 cm széles, tehát igen nagy
    - kékesfekete, fényes a páncélja
    - a budai hegyekben találkoztam vele
    - repült, a földtől kb 1.6 méterre (nyakmagasságban) szabályosan: előre, az útról le nem térve, sem vízszintesen, sem függőlegesen nem változtatta a pozícióját
    - repülés közben (többször nem teszem ezt hozzá: nem láttam leszállni) testhelyzete függőleges volt (mintha állna)
    - egyenletes búgó hangot ad
    - szürkületkor láttam, összesen 3-at 1 négyzetkilóméteren belül, de mindhárom magányosan repült
    - ha az úton állsz, jön feléd, mintha nem látna. Csak félreálltam, és elrepült mellettem, ügyet sem vetve rám

    Valakinek van ötlete, mi lehet ez?
  • jackcsabi
    #32
    Ilyenek nálunk szoktak repkedni minden nyáron a kertben a muskátliknál.
    Már ha egyre gondolunk, de igaz rá a leírás.
  • tpeterr
    #33
    Nekem nincs pókom, bár megfordult a fejemben, de inkább letettem róle, tekintve, hogy nem hiszem, hogy tudnám gondozni, name összefosom magamat tőlük, bár tisztelem e lényeket. :-)
  • tpeterr
    #34
    Ezigen!
  • tpeterr
    #35
    Poén lehet vele másokat ijesztgetni. Ha nekem lenne egy, és nem fosnék tőlük, én naphosszat ezt csinálnám. XD
  • tpeterr
    #36
    Csak az érdekesség kedvéért raktam be a képet erről a góliát madárpókról.
  • Neoncsoves
    #37
    legjobb:D
  • Terensz
    #38
    Még annyit teszek hozzá:

    aránylag lassan repül: kb 1,5 m/s a sebessége.
  • jackcsabi
    #39
    Akkor szerintem egyre gondolunk :)
  • Terensz
    #40
    Van ötleted, mi lehet az?
  • jackcsabi
    #44
    Sajnos nem, nem értek ezekhez a dolgokhoz :s
  • Laky
    #45
    http://www.break.com/index/camelspider.html
  • Fujiryu
    #46
    Hát én rájöttem, hogy ezek az állatok csak akkor agresszívek ha félsz tőlük.Az első kígyómat 8 éve vettem és fél évig fostam tőle és addig oda is kapott mindig felém.De utána amikor úgy mentem oda, hogy marj belém köcsög leszarom, szépen engedte hogy kivegyem és kitakarítsam a helyét.A pókokkal is ez van.Szóval ha megadod neki a tiszteletet és nem basztatod reggeltől estig akkor nem lesz gond.Csak ne akard taperolni.

    Tartani őket meg a legegyszerűbb.Egy nagyobb pókot meg kígyót 1 hónapra is otthon hagyhatsz, ha adsz neki vizet és lejjebb veszed a fűtést és semmi baja nem lesz ha visszajössz.Kicsit le fog fogyni, de az étvágya nagyon jó lesz és szépen visszaszedi magát pár hét alatt.Az egyhetes szüneteket meg meg se érzik, ha előtte és utána lévő héten több kaját adsz neki mint szoktál.

    Egy hüllő/ízeltlábú sokkal jobb választás mint egy hörcsög vagy macska, mert az ember nyugodtan kirándulhat, utazhat nem kell aggódni miattuk.Meg nem utolsó sorban olcsó az etetésük és szépen néz ki egy jól megcsinált terrárium.Mondjuk vannak dolgok amire figyelni kell, de vannak fajok amiken meg lehet tanulni 1-2 hónap alatt mi kell egy ilyen állatnak és pár év után, már egyre több lesz nálad otthon.Hamar függővé válik az ember.Aki egy hörcsögöt rendesen el tud tartani annak egy sivatagi madárpók sem okozhat túl nagy gondot.Mondjuk érdemes 5 centi körülivel kezdeni, mert a kisebbek azok érzékenyek a penészre és azért kell pár hónap amíg az ember ráérez a párásításra, hogy ne legyen tele penésszel a terrárium.

    Szóval ha kedvet és erőt érzel magadban akkor vegyél bátran.1 nap alatt kiképzed magad a netről a tartásukból és már tudni fogod milyen pókot vegyél.Terrárium 3000Ft.Én egy 1 centis Vagansal kezdtem pár éve, mert kígyókaja vásárlás közben megtetszettek.Azóta szépen felnőtt.200 Ftért vettem és most is megúszom 100 Ft-ból egy héten az etetését.Egy kígyó meg 300Ft/hét.Egy macska egy fél nap alatt fogyaszt ennyit :)
  • Bruk
    #47
    Ha megszökik a kígyó vagy a pók amíg nyaralsz és rámászik a szomszédodra az nem lesz cuki. :D
  • macselek #48
    Nem lehetett egy kék fadongó ?
  • Petike125
    #49
    Én is arra tippelnék.
    Én is sokáig nem tudtam hogy mi ez a kék dög, aztán a Biológia topicban megkaptam a választ :)
  • Falcon87
    #50
    Hát ha vagy olyan balfék, hogy ezt az állat megteheti, magadra vess :D