6424



A topikban a személyeskedés, trollkodás nem elfogadott. A téma a magyar őstörténelem!
Mindenki szíveskedjen forrást, bizonyítást bemutatni az érvelésénél. (az értelmetlen vitákat kiküszöböli)



Akit sérelem ért, az lehetőleg ne álljon le vitázni a másik féllel, hanem írjon nekem (Zenty) privát üzenetet.
  • Tetsuo
    #1
    Mikor Széchenyi megalapította a Magyar Tudományos Akadémiát, akkor a következő volt a hivatalos álláspont: minden magyar krónika, ősgeszta, az ország lakosságának szájhagyományai tanúsítása alapján köztudott volt és az MTA (alapítása és létrehozása óta) hivatalos elfogadása alapján is elfogadott tény, hogy a scytha eredetű - hun, avar, magyar nemzet azonosság révén, a Kárpát medencei magyarság ittléte minimum 12. 000 éves.
    Ugyancsak elfogadott volt Torma Zsófia erdélyi régész Tordas melletti ásatásainak alapján, melynek során a mezopotámiai legrégebbi leleteknél 1. 500 évvel régebbi írásos leleteket talált, ezzel írásos igazolást nyert a scytha, hun, avar, magyar nemzetazonosság. Erre nézve az írás végén adatokat, tényeket ismertetünk, olyanokat, melyek Magyarországon SOHA nem kerültek ismertetésre, mivel az MTA meggátolta ezek publikálását - úgy az osztrák uralom, mint a náci éra, mint az orosz megszállás évtizedei alatt, mivel mindezen idegen megszállóknak azonos volt az érdeke, hisz idegen szempontból nézve mire jó a finnugor elmélet? Megsemmisíti a magyar nemzeti öntudatot, a világ legelmaradottabb, legprimitívebb népének állít be minket a világ országainak színe előtt, kitűnő alap magyarellenes propagandára, és 1920-ban igazolásul szolgált Hazánk feldarabolására, és mind a mai napig, úgy a germán, mint a szláv népek kedvenc hivatkozási alapja magyarellenes propagandájukban. Azaz, a finnugor elmélet abszolút magyarellenes célokat szolgált, és szolgál ma is… Immáron 150 esztendeje folyik ez a magyarellenes MTA tevékenység, méghozzá a magyar lakosság pénzén. Miért? És hogyan kezdődött?

    1850-ben, a Magyar Tudományos Akadémia hirtelen szemétbe dobta a krónikáinkat, azt mondva, hogy a magyarok szeretnének egy dicső múltat hazudni maguknak. (ezt, megjegyzem dr. Glatz Ferenc szóról szóra megismételte egyik tévé interjújában, amit a Duna TV-ben láttam, kis híján agyvérzést kaptam tőle) és 1850-ben minden, a még Széchenyi által alkalmazott kutatót, tudóst, nyelvészt kirúgtak, a magyar tudósok helyére német, és cseh „tudósok" érkeztek. Az új kinevezett igazgató Joseph Budenz német nyelvész lett. Az ő vezetése alatt került bevezetésre a finnugor elmélet, mely szent-tehén dogmává vált mára. Mi volt a háttérben, és miért maradt ez 1850 óta egyeduralkodó az MTA hivatalos vonalán?
    A magyarázat egyszerű. Mikor az osztrák és orosz elnyomók, közös erővel leverték a magyar szabadságharcot, Európa nemzetei szimpátiával fordultak felénk, és megvetéssel az osztrákok iránt. Ferenc József utasítására az osztrákok, és évszázadok óta hűséges kiszolgálóik a csehek, közösen kidolgoztak egy remek tervet - a terv célja Magyarország és a magyar nemzet sárba tiprása, a magyar nemzeti öntudat megsemmisítése volt, s az hogy Európa nemzetei soha többé ne fogják Magyarország pártját.

    Ennek a tervnek eszköze a finnugor elmélet - ezt egy Joseph Budenz nevű német dolgozta ki, 5 cseh asszisztensével. Érdemes megjegyezni, hogy, habár a finnugor elmélet nyelvészeten alapszik ezen „szakemberek" egyike sem tudott magyarul. Közel 50 éven át, míg óriási fizetést húztak a magyaroktól, a Magyar Tudományos Akadémia vezetőiként Pesten éltek, haláluk napjáig nem is tanulták meg nyelvünket, soha nem szűntek meg a nemzetközi tudományos konferenciákon hangoztatni, hogy a magyar a világ legelmaradottabb legprimitívebb csordája, egy primitív horda, akik vezetésre szorulnak. Hálásaknak kellene lenniük azért, hogy Ausztria, a kultúrát és műveltséget nyújtotta nekik, de a primitív magyarok, hála helyett örökös rebellisként, állandóan megtámadják Ausztriát.
    A propaganda fényesen bevált. Európa nemzetei, amelyek azelőtt szimpátiával támogatták a magyar függetlenségi törekvéseket, ezután Magyarország ellen fordultak. (…) A német és cseh, magyarul nem tudó emberek keresnek egy ősnyelvet - amiről beismerik, hogy nincs. Beismerik hogy teljesen ismeretlen ez a sosem volt nyelv. Azt az ősnyelvet kinevezik 7. 000 évesnek, de az a nép, mely állítólag ezen beszélgetett, csak 2. 000 évvel ezelőtt keletkezett. Ezen az ismeretlen és sosem volt nyelven szövegeket írnak maguk a kutatók. Saját elképzelésük alapján kreálva a szövegeket. Ezt komoly és tudományos nyelvészetnek nevezni nem lehet.”
  • Muki100
    #2
    A származás szerintem hülyeség, a "rokonság" olyan formában hogy valamikor volt kapcsolat a két nép között(találkoztak? együtt éltek?) nem.
    1000 évvel ezelőtt még nem volt divat a nacionalizmus meg a történelemhamisítás, mégse a finnektől eredeztették magukat a magyarok, hanem olyanoktól akik tényleg passzoltak hozzájuk, mint a nagy sztyeppei népek.
  • Proview
    #3
    Tudtok-e olyan könyvet, ami az MTA alapításakor érvényes "hivatalos álláspontot" ismerteti?
    Pár hónapja újságárusnál láttam valami "Magyar erededettörténet" vagy valami hasonló könyvet; egyből az jutott eszembe; hogy ha már egyre többen érdeklődnek a _valódi_ eredettörténet iránt, hát majd ők szállítják nekik olcsón a "valódit".
  • V43 1105
    #4
    Flame topic lesz :|
  • Solt
    #5
    Pedig ezen nincs mit flémelni. A finnugor eredeztetés pusztán politika. Genetikailag cáfolható... sőt, ma már a finnek is tagadják...
  • Solt
    #6
    Pár indok, érv...
  • Pluskast
    #7
    Jaj jaj jaj jaj jaj. Ezt itt neee. Ebből olyan flém lesz...
  • mod
    #8
    Azért a nyelvünkben van némi közös. Tudtommal a magyar nyelv finnugor eredetű.
  • TheRock18
    #9
    semmi közünk a finnekhez...zárható!
  • Tetsuo
    #10
    Sajnos a tankonyvekben meg mindig az ellenkezoje all.
    Ha mindenki oyan "evidensen" tudná, mint te, nem jott volna letre a topik. ;)
  • Solt
    #11
    Mindkét nyelv ragozó, azt kb ennyi. Ha jól emlékszem kb 200 közös szó mutatható ki. A sumer-ral kb 2000... Aki pedig most felszisszen, annak csak azt tudom mondani, hogy nem kell nekem hinni... tessék utánajárni...

    Amit az oskolában belénk vernek, hogy innen onnan lopkodtuk, kölcsönöztük a szavainkat, az ugyanúgy politika, mint a finnugor eredeztetés... Tessék a vallási szavainkat megnézni...
  • TheRock18
    #12
    az egész történelmünket meghamisították sajnos :(
    a lényeg az,hogy finnugor dolog nem igaz...
    nem vagyunk sem finnek,sem ugorok
    avar,szkíta,székely,hun,magon,magyar törzsekből alakult ki a magyar nép...semmi közünk hozzájuk
  • dronkZero
    #13
    Én egy ilyet találtam a témában, még régebben:

    Szkíta-magyar kapcsolatról

    Hozzátenném, hogy erősen jobbos oldalnak tűnik.
  • Balumann
    #14
    Elhazudott történelmünk I., II., III., IV., V.
  • robgros
    #15
    Szóval nemcsak a kommunisták találmánya a történelem meghamisítása. Ezt már előttük is jóval korábban alkalmazták. Amúgy nekem is elmagyarázták mindazt, ami eme topikban szerepel.
    Ja, és pont a magyar volt az, amely olyan sok újítást hozott be Európába, mikor ide betelepült.
  • TheRock18
    #16
    hidd el,hogy a szélsőjobbtól nem kell félned,mindegy,hogy magyar vagy-e vagy sem...ha nem követsz el bűnt,akkor nem kell félned...
  • TDantes
    #17
    Olyanokat hordok össze hogy még...
    http://igaztortenelem.freeblog.hu/

    Ezt olvassátok már el...én írtam. Nem akarok külön külön minden téves dologra válaszolni


    2000 közös szó a sumérokkal? Egész egyszerűen nem igaz.

    avar,szkíta,székely,hun,magon,magyar törzsekből alakult ki a magyar nép? Te jó isten...a magyar nép a hét törzsből alakult ki( + három kabar) amik közül a vezető törzset hívták Megyernek , és ennek torzult változatából lett a magyar,és ez lett az egész nép neve...

    Semmi közünk a finnekhez? Zárható? Szíves engedelmetekkel: a nyelvtani bizonyítékok? Az nem számít? Nem közös szavak, hanem nyelvtan!

    Genetika? Egy ilyen kevert népnél? Na ne...
  • TheRock18
    #18
    téged is félre oktattak barátom...nem az iskolában kell tanulni
  • dronkZero
    #19
    És ezt ki a faszom kérdezte, meg azt honnan a picsából gondolod, hogy félek?

    Azért tettem hozzá, hogy erősen jobbosnak tűnik, mert elég csúnyán leosztja, hülyének nézi ezt a Papp-féle szkítamagyar vonalat, miközben szintén jobbos, nacionalista beállítottságú oldal, nem zsidóboldilibsi. Csak azért említettem, hogy a csuklóból picsába elküldést megelőzzem, mert hajlamosak vagytok rá, hogy ami nem tetszik nektek, az hirtelen zsidóvá válik...
  • Muki100
    #20
    Nézd meg a blogjában a másik postot, nem is érdemes válaszolgatni neki.
  • Solt
    #21
    Hát Uram! Ahogy a cikked elején is javaslod, keress fel egy jó pszichológust! No nem azért, mert eltér egymástól a véleményünk! Nem. Azért, mert rögtön ezzel kezdesz. Tudod, az nem érv, hogy a másikat, akitől eltér a véleményed, azt kapásból hülyének nézed. Kezdésnek én is linkelek neked pár írást ( Tőlem ) amik korábban születtek itt az SG-n, egy másik topikban. Az írásom szóhasználata pár helyen ingerült, vagy lekezelő... ez annak tudható be, hogy némelyik már egy elmérgesedett vita keretein belül született.

    Szóval:

    1.

    2.

    3.

    Hirtelen ennyi...
  • TheRock18
    #22
    tudod,én nem nyomom el,aki nem ért velem egyet...elfogadom,ha mások a nézetei...csak egyszerűen kíváncsi vagyok rá,hogy ő miért gondolja azt

    többieknek: igen is válaszolni fogok neki,mert én nem zárkózom el senki mondanivalója alól,én pártatlan vagyok akkor,ha vitában kell igazat tenni
  • Balumann
    #23
    Vagy azt olvassátok el amit én linkeltem (#14), szerintem az jól érthető :)
  • Solt
    #24
    Anyám ez a stílus... miért? Nyugodtan, kulturáltan, civilizáltan tényleg nem megy?

    Mellesleg Pap és nem Papp, ráadásul megnézném azt aki az állításai közül valamit is tételesen cáfolni tud...

    A Sacrum Imperium pedig a vicc kategóriája... már ennek a latin kifejezésnek a tartalma sem egyeztethető össze velünk, magyarokkal... az őseinkkel meg főleg nem...
  • TheRock18
    #25
    a "magyarkodásomért" nagyon sokat szenvedtem már és még fogok is,de az igazság győzni fog
    volt egy vér fideszes magyar tanárnőm,aki addig adta az 1-est,amíg el nem ismertem az általa tanított "finnugor" elméletet... nem ismertem el...4 egyessel távoztam az óráról...
    volt az osztályfőnököm,aki egyben a töritanárom is volt...annyit hazudott a történelemből,hogy folyton csak vitáztunk, és gyakran beírás,vagy 1-es volt a jutalom érte,hogy ellent mertem mondani...gondoljatok bele...egy olyan töri tanár..aki fidesz-kdnp elnök is egyben...nem volt egyszerű :S
  • dronkZero
    #26
    Most komolyan, a faszt kezd el nyugtatgatni, hogy nem kell félnem? Mi az isten faszától félnék, most úgy őszintén? Zsidóknak néz, vagy mi a büdös lófasz? Ráadásul hogy a pöcsömbe jött ez neki abból a 3 sorból?

    Na ezért.
  • Solt
    #27
    A tanár tudta, hogy kos vagy? :D Arra figyelj, hogy nem szabad ego kérdést csinálni ebből. Én sokszor belementem ebbe, és pont az ellenkezőjét értem el vele... Nem számít, ha az akivel vitázol nem ért veled egyet, vagy nem akarja megérteni amit mondasz. Olvassa más is a topikokat... ha csak egy ember is utána olvas azoknak amik elhangzanak, és ezen el is gondolkozik, már megérte...

    Annyi szilárd érv szól a véleményünk mellett, hogy teljes nyugodtsággal "vitázhatunk"... ;)
  • Solt
    #28
    Köszönöm, ez válasznak bőven sok volt.
  • sapkafej
    #29
    :DD mekkora lázadóó! vitatkozol egy történelem tanárral és szopod a brét, ahelyett hogy leszarnád. de Mo-ért teszed:DD
  • TheRock18
    #30
    kos,vagy okos-t akartál írni? :)
    sosem hagytam magam,nem érdekelt ki az ellenfél,max. elpusztítani tudna,de a becsületem és a hitemet nem adom soha,semmiért!
  • TheRock18
    #31
    röhöghetsz... :S
  • Solt
    #32
    Nem személy szerint neked szól, csak úgy nagy általánosságban. Ilyen témákban senkinek nem szabad hinni anélkül, hogy az ember ne járna utána. Még a tanárnak sem! A tanár is mondja amit neki tanítottak... aki meg a tankönyveket írja manapság ( is )... inkább nem mondok semmit.
  • Solt
    #33
    A hit ne legyen vak, és ne irányuljon senki ellen... így adom!
  • tigeroo
    #34
    fú várjatok már, az ősmagyarok nem pont ellenkező irányból indultak?
    rokonság? alószínű. de eredet...hát sanszos, inkább valamilyen ázsiai nép...

  • Solt
    #35
    Találsz pár linket pro és kontra... szemezgess! ;)
  • TheRock18
    #36
    ajánlom figyelmetekbe az Atilla a Hun és az Atilla az Isten ostora c. filmeket
    mongoloid barbár törzsek lehettünk 526ig...majd csak aztán indultunk el európába
    az atillát nem azért írtam így,mert nem tudom,hogy kell írni,hanem azért,mert így írták régen..
  • Solt
    #37
    "mongoloid barbár törzsek lehettünk 526ig...majd csak aztán indultunk el európába"

    Őőő... :)
  • TheRock18
    #38
    én soha nem mondtam,hogy minket ide "szartak" európa szívébe...
    ide jöttünk...és inkább mutatkoznak közös jegyek az ázsiai népekkel...
    mit gondoltok kik ellen emelték a kínai nagy falat...bezony a vad HUN hordák ellen...nyílvánvaló,hogy nem a alföldből nőttünk ki
  • nonicks
    #39
    és csodálkozik ha 1-est kap a töri tanártól:DD
  • TheRock18
    #40
    nah akkor okosítsál már ki,te mit tudsz jobban? mesélj,hallgatlak