109
ki milyen programot használ, milyen módszerekkel pakolja össze, stb :]
  • csgery
    #1
    Sziasztok!
    Nem nagyon találtam ilyen topikot (remélem hogy tényleg nincs), és szerintem ez bőven belefér az általános eszmecserébe:].
    Én magam 1 éve kezdtem el komolyan foglalkozni videóvágással, gördeszkás videókat vágok, egész filmeket készítek néha (igaz, csak 20 percesek max., de lehet őket filmnek nevezni.)

    Felteszem én az első kérdést, remélem valaki tud rá válaszolni:
    Rengeteg videovágó programot használtam már, és az az egy kérdésem lenne, hogy ki tud ajánlani egy olyan progit, amellyel így lehet lassítani: mint pl. itt 0:04 nél.

    Ha valaki tud valamit segíteni, esetleg kérdése van, tegye fel nyugodtan:]
  • Monoton
    #2
    http://www.sg.hu/forumkereso.php?mit=v%E1g%E1s&hol=topic
  • csgery
    #3
    Ahham, és melyik nincs kihalva?
  • Monoton
    #4
    Amelyikbe írsz.
  • csgery
    #5
    Konkrétan szerintem egyikbe se tudnám pl. az én kérdésemet feltenni.
    Na de mindegy akkor...
  • Tyler1
    #6
    lejátszási sebességet felére csökkented az adott periódusban! ezt tudják általában az ilyen progik...
  • csgery
    #7
    Mármint úgy érted, hogy teszemazt egy video minden darabját lelassítom, majd minden következőt lassítom egyre jobban?
    Én olyan "folyamatos" lassítást szeretnék, mint az általam linkelt videoban mutattam.
  • Tyler1
    #8
    kijelölöl a szkaszt amit lassítani szeretnél és ott állítod a lejátszási sebességet
  • Alexease
    #9
    A Sony Vegas tud olyat, hasznald azt.

    Amugy labrazast kapok a gordeszkas kolykoktol, egesz nap kepesek csattogni, zorogni, raadasul szetbarmolnak minden lepcsot, korlatot, viragtartot, mindenfele marvany- es ko peremet, patkat stb.:/

    De ha a videoban latott helyeken csinalnak, meg tetszene is (mert amugy ugyesek), talan meg nezegetnem is oket.
  • csgery
    #10
    Megnézted a videot amit linkeltem?
    Az olyan lassítás megvan, de nekem nem olyan kéne, hogy egyből lassú, hanem folyamatosan lassul le a videó.
  • csgery
    #11
    Az a baj, hogy itt magyarba semerre sincs ilyen park. Egy fedett se (kivéve egy Pesten, meg egy Miskolcon, de a miskolci úgy szét van barmolva, hogy az hihetetlen:/.

    Sony Vegasra még nem is gondoltam.
    Köszönöm, megnézem hogy mit tudok vele
  • Tyler1
    #12
    jah értem. hát az sztem külön olyan effect! beállítod az időt, vagy kijelölöd és magától lassítja le arra a periódusra.
  • csgery
    #13
    Lehetséges:D
  • 0Fritz0
    #14
    Az Adobe Premiere Pro is tudja és ezenkívül még kismillió program. :)
  • solo
    #15
    Szerintem tök mind1: D
    Ebben az országban már minden el van barmolva..Most nehogymár egy korlát legye a fő problem:]


    Erről jut eszembe, multkor europarknál megyünk 66 ossal, pont indultunk a vá-ról, gyerek csinált egy kick flip et, és úgy orraesett mint a szar xD
    Fél busz ott röhögött: DD
  • csgery
    #16
    Aki röhögött,annak üzenem, hogy próbálja a srác után, és ha megy neki, akkor röhögjön

    Am letöltöttem ezt a Sony Vegast, nézegetem ittjobbra-balra, de nemtalálokbenne semmi ilyet. Valaki ért hozzá?:$
  • Alexease
    #17
    A videosavon jobb gomb, Insert Envelope, Velocity, a savon megjeleno vonallal tudod allitani a "sebesseget". Duplaklikkel csomopontot keszitesz, mozgatod le-fel.
  • DeerHunter01
    #18
    tevoltál az?
  • csgery
    #19
    Ezt senki nem mondta... :]
  • csgery
    #20
    Nemlassít, csak összevissza ugrál:(
    Rákell még errejönnöm, az eddigieket pedig köszönöm
  • 0Fritz0
    #21
    Mivel a kamerák általában 24-30 fps között veszik fel az anayagot, ezért megszűnik a folyamatos mozgás látszata, ha túlságosan belassítod.
  • Yeltzin
    #22
    Ne vidd le mínuszba, és akkor nem ugrál. Max 50%-ig húzd le.
  • bp
    #23
    A kirakott zöld vonalon kijelölhetsz pontokat, azok fogják a 100%-os sebességhez képest gyorsítani vagy lassítani a videód sebességét attól függően, hogy felfelé(gyorsítás) vagy lefelé (lassítás) mozgatod a pontokat a vonallal együtt.
    Ha folyamatos lassulást szeretnél mondjuk 25%-ig, akkor nagyon egyszerű a megoldás, raksz 3 pontot: az elsőtől (100%) kezd lassulni, a második pontig (amit lefelé mozgatsz mondjuk 25%-ra) és a harmadik pontnál meghatározod mikor álljon vissza 100%-ra a sebesség és milyen módszerrel. Ez lehet folyamatosan visszagyorsuló, lehet azonnali 100%-os sebesség......és egyéb kedvedre variálhatod a sebességet. Akárcsak a Transporter c. film verekedős jeleneteiben, gyorsíthatod és lassíthatod bárhol, akár határozott időre meg is állíthatod.

    Ez a Sony Vegasra igaz, a Premiert nem ismerem.
  • csgery
    #24
    De úgy értem az ugrálást, hogy minden egyes kis csomópontnál visszaugrik a videó ahhoz a képkockához, ahova az első "csomópontot tettem" :(
  • Yeltzin
    #25
    Szerintem neked első körben ez kéne: http://libri.hu/konyv/videoszerkesztes-hazilag.html
  • akyyy
    #26
    fogadok fényképezőgéppel vetted fel.
  • Molnibalage
    #27
    És szerinted ki néz vissza abba?

    Ajánlom a Sony Vegas-t.
  • Molnibalage
    #28
    Na ezzel egyetértek. A Goldmann Györt teret 8 év alatt csak kétszer kúrták szét...
  • csgery
    #29
    Ha rengeteg önkormányzat támogatná ezt a sportot, mint pl a focit, akkor nem lenne ez. Mi is tudnánk hova menni. Ennek hiányában csak ez van:/.

    #akyyy : tulképpen digifényképező, de végülis FPS en kívül nemhiszem, hogy valami más befolyásoló tényező lenne a lassítást illetően. Szerintem a program hibádzik vmit. Itt a gép :] .
  • Cat 02 #30
    Vegas-ban nincs olyan lassítás, mint zoom-olás ?
  • IMYke2.0.0.0
    #31
    YouTube-on rengeteg Tutorial videot találni a Sony Vegas-szal való munkához - így többek között a lassításhoz és a részlet zoomoláshoz is.
  • Yeltzin
    #32
    Ennek a mondatnak van értelme?
  • Cat 02 #33
    Nem egyből zoom, mint egyből lassítás, hanem átmenettel, olyan amilyet az 1. hozz. szólásban kértek.
  • Yeltzin
    #34
    Track motionben ugyanúgy görbéhez tudod rendelni (vagy akár kockánként beállítani), mint az átmenetet vagy a lejátszási sebességet.
  • akyyy
    #35
    Digitális fényképezőgéppel felvett videó szaggatni fog és ugrálni, ha lassítást alkalmazol rá. Mivel ez nem kamera, ezért alapból mikor felveszi, le is tömöríti az anyagot veszteségesen, és csak nehezen lehet megoldani hogy úgy nézzen ki a lassítás, ahogy szeretnéd.

    Megoldás: vegyél egy kamerát. :D
  • stp4trick
    #36
    telefon hangtovábbításra, fényképezőgép állóképrögzítésre, videokamera mozgóképkészítésre szolgál

    minden más funkció amit a fenti három készülék bármelyike tud, csak felesleges helyfoglalás és a célnak meg nem felelés netovábbja
  • akyyy
    #37
    Kivéve ha telóba jobb kamera van, mint egy olcsóbb fényképezőgépbe, de a kamerám(HD) szebb fényképeket csinál, mint az itthoni fényképezőgép.
  • Hassan B
    #38
    Hát ennél nagyobb hülyeséget rég hallottam... N82-vel(5MP) szebb képeket és videókat készítek, mint egy középkategóriás Sony kompakttal(7.2MP).
  • Yeltzin
    #39
    "turista" szinten ez biztosan így is van, de adj nekem két képet, és 10 pontban bebizonyítom, hogy miért tévedsz (ha folytatni akarjuk az offolást)
  • Hassan B
    #40
    Igaz, még csak hat éve foglalkozom komolyan fotózással, de ebben a megállapításban nincs szükségem a véleményedre...