39
  • Déta
    #1
    Ez butaság. Köztudott, hogy Tunguzkát egy lezuhant UFO anyag-antianyag magjának kilövésekor keletkező robbanás idézte elő.
  • Berber
    #2
    Csacsiság! Illetve csak féligazság! Az erről szóló dokumentum filmet mint AVP nézhettük meg, természetesen a valós helyszinek felfedése nélkül. "A legjobban úgy tüntetheted el, ha szem elé teszed."
  • szasz85
    #3
    Tehát a zuhanó ufo égésterméke okozta a gyöngyházfényű felhőket.
  • sz4bolcs
    #4
    Őrültség. Tesla kísérletezett egy csodafegyverrel. 8)
  • Pares
    #5
    Az igazság az, hogy Tesla kisérletezett egy csodafegyverrel, amikor véletlenül szétlőtte egy arrafelé repülő UFO anyag/antianyag magját, erre az elkezdett zuhanni és az égéstermékei gyöngyházfényű felhőket okoztak...
  • Adenoma
    #6
  • haxy27
    #7
    a borg volt.
  • Turdus
    #8
    Nekem speciel Tesla kísérlete tűnik a leghihetőbbnek. Egyrészt azért, mert kiszámolták, ekkora robbanáshoz 11km/sec-el kellett volna becsapódnia, ami nagyon sok, másodszor felettébb gyanús, ha egy ekkora sebességgel érkező bárminek egyáltalán ne legyen krátere... Ha teszem azt jégmagú üstökös volt, ilyen sebességgel akkor sem lett volna ideje elolvadni.
    Eddig a fizikai tények, az már más kérdés, hogy egyéb dolgok is alátámasztani látszanak a fegyverkísérletet, de azok már csak spekulációk, ezért nem is hozom fel őket.
  • Turdus
    #9
    Ja, itt is volt már erről szó: sg cikk
    "Habár a fák koncentrikus körben döltek ki, semmilyen becsapódási nyomot, krátert vagy visszamaradt nem földi anyagból származó anyagot nem találtak"
    ill.
    "Feltevésük szerint a Tunguzkára délkelet felől érkező "valami" 11 km/sec sebességgel haladt"
  • Archenemy
    #10
    én ott voltam, és tényleg így volt
  • Chocho
    #11
    A lényeg ott van a cikkben. Ez üstökösről szól, és nem meteoritról, mint a Te mondókád.
  • Ronny
    #12
    mindenesetre gyanús, hogy pont egy abszolút kietlen területen történt a becsapódás!
  • uwu
    #13
    Az a gyanús ami nem gyanús.
  • Wharyoo
    #14
    Ha egy totál lakott területre esett volna, akkor meg az lenne a gyanús :)
  • Garga Pitic #15
    Csak az európai szemnek. Minden rendes kontinensen nagy abszolút kietlen területek vannak és ott van még az óceán.
  • KillerBee
    #16
    Sőt az lenne igazán gyanús, tekintve a települések sűrűségét az adott területen.
  • Sir Ny
    #17
    persze, mert akkor mindenki fegyvert gyanított volna. egyébként én tudom, hogy egy szupertitkosan nyilvánosságra hozott, Észak-Koreainak álcázott, Dél-Koreai fegyver volt, amit Kínában terveztek, és az USÁban gyártották le, és a célja az volt, hogy szép felhőket csináljanak az égre.
  • jhetedikj
    #18
    szerintem ezt is a terrorisák csinálták
  • kissssss
    #19
    hát ez csak természetes hogy csak ők lehetek ki más????
  • Molnibalage
    #20
    Gratulálok...
  • Ronny
    #21
    tessék már meghagyni a hitemben:)
  • sz4bolcs
    #22
    Nem is értem, Zefram Cochrane hogy maradhatott ki a történetből..:D
  • sz4bolcs
    #23
    Ebben a világban ez mindig gyanús.. :D
  • Alfa Of NS
    #24
    A nagypapám elmesélte hogy mi történt. Favágóként dolgozott arra és estére a sok munka után nagyon megéhezett. Benyomott egy nagy tál hagymás babot és hát reggelre meglett a hatása.
  • Falcon87
    #25
    Az okozta a felhőket is?:D:D ez a legjobb magyarázat
  • who am I 7
    #26
    a vízbű veszi ki a zoxigént!teccikérteni?
  • Antiga
    #27
    ugyanmar csak noris meg ítí buborekfujokazott itt a pont...
  • Turdus
    #28
    "Ez üstökösről szól, és nem meteoritról, mint a Te mondókád."

    Figyelmetlen vagy. A linkelt cikkből:
    "A számításokból 886 lehetséges pálya adodótt, több mint 80%-uk aszteroidagyanús, és igen kevés valószinűséget adtak üstökös voltának."

    Mindkettő sg cikk, akkor most melyiknek higgyünk?
  • karmicsek
    #29
    Összegyűlt néhány haszonló egyén és addi sorolta az okokat hogy a fák kidőltek röhögtükben és a felkavarodott por még 90 kilométert menekült föl ahol megfagyott.

    Ezek a hozzászólások jobbak mint egy kabaré
  • roliika
    #30
    Üstökös....meteorit...frankó, de ezek a jóemberek csupán 3 dolgot nem vettek figyelembe.

    1: Miért nem a Hold vonzotta be?
    2: Hol vannak a darabjai?
    3: Korabeli beszámolók elmondják, hogy gyorsult majd lebegett majd zuhant, és a légkörben robbant fel!

    Ezt melyik meteorit tudja utána csinálni?
  • KillerBee
    #31
    1) Talán azért, mert nem olyan volt a pályája?

    2) Nagy részük vsz. elégett, a többi meg szétszóródott párszáz kilométeren. Azóta meg szétmosta őket a csapadék, benőtte a növényzet stb.

    3) Senki nem látta közvetlenül magát az égitestet, így megalapozottan senki nem is állíthatta, hogy gyorsult vagy lebegett. Az általad említett beszámolók hitelessége kb. egy szinten lehet az UFO-észlelésekével.
  • Warhola
    #32
    "a lökéshullám kétszer kerülte meg a földet"

    Pár hete láttam egy szuper dokumentumfilmet a második világháború nagyhatalmainak leghíresebb kísérleteiről. Állítólag az oroszok akkor is készítettek valamilyen bombát, aminek a lökéshulláma kétszer kerülte meg a Földet.

    Nem tudom mi volt az, mindenesetre én nagyon remélem, hogy nem UFO Ja és bárcsak énis láthattam volna azokat a gyöngyházfényű felhőket
  • Molnibalage
    #33
    Az a Cár bomba amiről te beszélsz. A 60-as évek elején robbantották fel novaja Zemlja szigetén. Kb. 60 tonnás hatóereje volt. Mai napig a lenagyobb hatóerejű termonukleáris fegyver ami valaha épült. Értelme nem volt...
  • KillerBee
    #34
    Az egyetlen értelme az volt, hogy Hruscsov megmutathassa: neki nagyobb van. :D

    Itt van róla leírás, amely szerint eredetileg 100 megatonnásra tervezték, de a várható szennyezés miatt (amelynek nagy része a Szovjetunió területére hullott volna) csökkentették a robbanóeerjét. Láttam a Trinity and Beyond c. filmben a robbantást, hát nem volt semmi.
  • moikboy
    #35
    60 megatonnásra gondolsz, nem? (wikipedia szerint 50 Mt)
  • Molnibalage
    #36
    Máig nem tisztázott a hatóerő, csak becsült érték. Nem biztos, hogy jól emlékszem, de három fázisúnak tervezték, de az U-238 köpenyt ólómra cserélték. Így "csak" fele lett az eredetileg becsült hatóerőnek.

    Az USA ellen nem tudták volna bevetni (max. Alaszkában), mert ekkora teherrel is egyirányú repülést feltételezve (tehát tutire öngyilkos akció) a gép nem ért volna el egy nagyvárost sem. Európában talán le lehetett volna dobni, de ekkora hatóerőnek semmi értelme. Eleinte azért kellett 8-10 Mt, mert a ICBM-ek körkörös szóráa 8 km volt. A MIRV és pontosság komóbal nincs szükség erre. Valójában 3 db 500 kt-ás töltet hatékonyabb, mint 1 db 2 Mt-ás.
  • Mashu
    #37
    "Mai napig a lenagyobb hatóerejű NEM termonukleáris fegyver ami valaha épült"
  • Mashu
    #38
    Vagyis igen, másra gondoltam :D
  • lekvároshurka
    #39
    A "cár" bomba hatoereje azért volt értelmetlen mert ha utána olvastok minden ilyen hatoerö értelmetlen az atombombák(legyen hagyományos vagy H-bomba, mint az volt, mert a megfelelö hatékonysághoz magasan a légkörbe kell robbantani és valahol relativ precizen leirták hogy ekkora robbanásnál,mivel adott a magaság is,és nyilván a föld meg a légkör mérete nemváltozik :) a hatoerö legnagyobb része elvész pld az ür irányába,abban a cikkben foglyuk rá ezt precizen vázolták is,hogy max. kb erödemonstrácio, és nem hatékonyság volt a cél.