30
  • KillerBee
    #1
    A 779_3 kép hiányosan van fenn.

    Néhány cég már kitalálta az Advanced menüpontot, amelyben már hozzáférhetőek a részletesebb beállítások is. Aztán a user választhat, alap- vagy advanced funkciókkal akarja használni a gépet.

    A vízparton álló fiú képe ISO 99-es érzékenységgel készült, ehhez képest ilyen mosott sz@rt még a kiskompaktok közül is csak kevés típus készít. A 779_2 és a 779_5 képeket meg akár festő is festhette volna, annyira mosottak, a kromatikus aberrációról (779_5) már nem is beszélve. Hiába a fancy profeszionális kinézet, ezért a gépért max. a fele ár lenne elfogadható. De inkább annyiért sem kellene.
  • nkmedve
    #2
    "Összességében véve a már említett jó expozíciónak és minden egyébnek köszönhetően folyamatosan jó kinézetű fotókat gyárthat a gép tulajdonosa a Coolpix L100-al"

    Ezek a képek szerintem katasztrofálisak, ha mostanában már ez számit átlagnak akkor nagyon rossz irányba haladunk. Az én Canon A720 IS-em képeit össze se lehet ezekkel hasonlitani, pedig azok hol vannak még a legolcsóbb DSLR-től?
  • KillerBee
    #3
    Egyebekben nagyon jó a teszt és most is csak azt igazolja, hogy sz@rból (pici érzékelő) nem lehet várat építeni. Az ember rádob még 30 rugót és kap érte egy belépőszintű DSLR-t, amivel az abszolút laikus is nagyságrendekkel jobb képeket készít.
  • concrete
    #4
    ebben a gépben valami mobiltelefon ccd van? hihetetlen minőségűek a képek. szerintem optikát erre tenni teljesen felesleges volt ...

    nem is értem az egészet, itt valami hibának kell lennie ... a búzatáblás kép egyszerűen értékelhetetlenül rossz. erre a gépre iso 3200 áááááááá, hát sikítani lehetne ezen ....

    ez csakis tévedés lehet 70ezer forintért
  • vonyarc
    #5
    Ebben az árkategóriában mit érdemes venni?
  • KillerBee
    #6
    Az ISO 3200 és hasonló érzékenységek szerintem csak azért vannak a kompaktokon, mert vannak esetek, amikor a semminél még az ilyen képek is jobbak.
  • KillerBee
    #7
    Szerintem vegyél egy olcsó APS-C érzékelős kamerát kitobjektívvel, esetleg használtan.
  • Ferrer
    #8
    Az se mindig a legjobb megoldás, főleg, ha "zsebkamera" kell.
    A legjobb az lenne, ha kevesebb pixelt zsúfolnának össze az érzékelőre. De hát marketing az marketing..

    De tényleg érthető, ha az ilyen képeket nézve sok család beruház valami tükörreflexes gépre, mert ezek már komolyan szét is mossák az emlékeket, lol..
    Méghogy "coolpix" ... Olyan, mintha ezek a gagyik egész más gyártó kezében lennének, mint a nagy Nikonok. Mondjuk mintha rossz kínai utánzatok lennének csak.
  • smv
    #9
    De rég láttam ilyen szörnyű minőségű képeket:D
  • Grandpenge
    #10
    megvan még a régi coolpix 4-em, de erre nem cserélném el!
  • attes
    #11
    "Összességében véve a már említett jó expozíciónak és minden egyébnek köszönhetően folyamatosan jó kinézetű fotókat gyárthat a gép tulajdonosa a Coolpix L100-al."

    Akkor a "jó kinézetű fotók"-ból is lehetett volna feltenni, nem csak a ratyi kinézetűekből.
  • Gery Greyhound
    #12
    Úristen ezek a képek, mint ha valami pocsékabb mobillal készültek volna...

    a tulajdonos nem érzi butának és tudatlannak magát saját fényképezőgépe használata közben

    Majd cserébe butának és tudatlannak fogja érezni őt az, akinek először megmutatja a képeket :)
  • Blasta
    #13
    Ejj, de jó kis "tesztképek" lettek ezek :DDDD
  • archelf
    #14
    Ez rémes. A zoom-tól eltekintve a 10 éves samsung gépem (http://www.dpreview.com/reviews/specs/Samsung/samsung_d130.asp) produkált ilyen minőségű képeket.

    AE
  • archelf
    #15
    DPreview-n néztem rá egy kicsit, plusz egy érdekesség:
    Aperture range: F3.5 - F5.4 (mi a fene, kétállású a rekesz, vagy fix???)

    AE
  • Garga Pitic #16
    Nincs benne hagyományos íriszes rekesz, egy szűrőt húz be a fény útjába.
  • Möci
    #17
    Ezeket a tesztképeket látva biztosan tízesével fogják kapkodni ezt a monstrumot!
  • OldM4n
    #18
    Szerintem az S7000 Finepixem szebb képeket csinált. Sőt, biztos! Megnéztem közelről, hát zajosak mint állat, pixelesedik mintha fizetnének érte (túl sok képpont van a lapkára zsúfolva, ami zajosodást idéz elő, amit a gép software-esen korrigál... meg lehet nézni!) látszik, hogy vakújjparaszt-ezermegapikszel géppel csinálták. A megapixel nem minden. Mutatok olyan három megás gépet, aminek (a jobb tömörítő algoritmus, a kiváló lapka és a tisztességes optika miatt) ezerszer szebb, élőbb, látványosabb képei vannak. Pfffff... egy ilyen monstrumtól többet vártam volna. De legalább tudom, hogy ilyent ne akarjak. (Mondjuk szerintem a Nikon (D60-at használtam már párezer felvétel erejéig) a kategóriájának az alját gyártja - olcsón. Ez a sikere titka.)
  • Citrooom
    #19
    Miért nem lehet normális objektívvel szerelt 4-6 Mpixeles kompakt gépeket készíteni Egy átlag júzernak bőven elég lenne ez a felbontás. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ezek a túlzsúfolt érzékelős gépek mire jók. Az összes marketingest
  • babajaga
    #20
    "öncélú díszítések helyett a gép dögös, egyszerű és lényegretörő"

    Meg is lehet baszni!
  • babajaga
    #21
    Ez a gyújtótávolság növekedésével előálló ún kihúzatos fényerőcsökkenés. A legkisebb gyújtótávolságon 3,5 a zoom legnagyobb állásában 5,4 a kezdő fényerő.
  • uniu
    #22
    Ha a 779_5-ös kép max zommal készült akkor épphogy átlagos(de csak azért mert itt kapta a legtöbb fényt), a többi borzasztó vacak! Még pár ilyen húzás, és a Nikon név már egy gagyi márka lesz. Ez a fényképező kb 30-40 eFt-s kategória de csak is a zoom miatt ilyen magas.
  • uniu
    #23
    Ill most látom, hogy elemekkel műxik a gép. Lehet, hogy ez gép valami elfekvő 3-4 éves készletről maradt vissza ?
  • Garga Pitic #24
    Már van hozzá firmware-frissítés, kezeli az aksikat is.
  • kittlee
    #25
    Hello!
    Valaki le tudná írni , hogy hogyan kell a firmware frissítést telepíteni a gépre ? Angol nyelvű telepítést nem értem . Kösz!
  • Garga Pitic #26
    Töltsd le a firmware telepítőjét számítógépre, futtasd le. Ez létrehoz egy firmware nevű mappát.

    Új elemek vagy töltött aksik a fényképezőbe.
    Formázd le a kártyát, másold rá a firmware nevű mappát, kártyát tedd a fényképezőbe
    Menü, setup, firmware version, update.
    Amíg ki nem írja, hogy kész (Done), addig ne piszkáld, ne kapcsold ki.
    Ha kész, formázd a kártyát (menu,setup, format card).

    Ezzel jól fogja kezelni a töltöttségi szinteket különböző típusú aksikkal, persze csak ha a típusát helyesen állítod be a menüben.
  • kittlee
    #27
    Köszönöm a választ
    Így már érthetőbb, de a firmware mappát pontossan hová kell bemásolni?
    mert én próbáltam behúzni , meg total commanderrel átmásolni , de nem engedi még a géppel készűlt régebbi fényképeket sem tudom átmásolni a kártyára pff
  • babajaga
    #28
    Az ISO 3200-al készült kép ami nem is nagyon rossz fényviszonyban készült teljesen használhatatlan szemét ez azt jelenti hogy nagyobb érzékenységen szemetet csinál. Használhatatlan.
  • Garga Pitic #29
    Ha USB-n kötöd össze a kamerát szgéppel, nem tudsz rá másolni.
    Kártyaolvasó kell a művelethez.
    Ha szereztél, a telepítő által készített firmware mappát a kártya főkönyvtárába tedd.
    Ha nagyon nincs olvasó de sürgős lenne, vidd szervizbe.
  • kittlee
    #30
    Köszönöm így már minden világos :)