41
  • Adenoma
    #1
    lesznek cikkek is majd itt az sg-n újra mint régen? a mostaniak eléggé ilyen búvárhírek.
  • DJviolin
    #2
    Megépül a világ első utasforgalmi bázisa, amelynek nincsen cél desztinációja. Űrugrásokat meg csinálnak sokkal kevesebb pénzből sokkal alacsonyabbra is. Szuhojjal... Amíg nem lesz fent civil űrállomás, felesleges pénzkidobásnak tartom ezt a majálisi sétarepülést. Nagyvonalú parasztvakítás, no de ezt megszokhattuk már a Virgin fejesétől. Mindazonáltal ha csődbe megy a vállalkozás, még mindig használható hagyományos polgári reptérnek, mint az emberiség történelmének legnagyobb befektetői tévedése. :)
  • DJviolin
    #3
    Igaz, az a Szuhojos dolog nem egészen "űrugrás"... :)
  • Frosty01
    #4
    előbb utóbb, valszeg inkább utóbb kifizetődik :]

    talán még az életemben valódi ürkikötőként fog üzemelni :]
  • kvp
    #5
    A nasa most adott megbizast ket magancegnek teherszallitasra az iss-re. Ok hagyomanyos raketakat hasznalnanak, tehat ez az urkikoto nem lesz jo nekik. Viszont a legiero egyik kiserleti gepe a wihte knight-ot hasznalta az elso tesztjeihez. Gyakorlatilag akkora mint a spaceship one es evileg kepes lesz palyara allni, csak az uzemanyaga hatekonyabb. (hidrogen peroxid es kerozin) Egy space ship two meretu ursiklo, amire rendes hajtomuvet raktak mar kepes lenne emberekkel palyara allni.

    A tobbi maganvallalkozas pedig maradt a raketaknal, pl. a spacex dragon a nasa kidobott big gemini tervein alapul, ami egy nagyobb mertu (tobb fos) kabin lett volna, egy nagyobb ballisztikus raketara rogzitve. Ez azert jo megoldas mert egyszeru es relative olcso, tovabba konnyu tomeggyartani, de megbizhatosagot ekkor jobb nem nezni. Az amerikai legiero, a boeing es a scaled composites pedig szerintem jo iranyba megy, csak nem eleg gyorsan.
  • B0nFire
    #6
    Bruhaha! Gyönyörű látványterv. Tiszta Sztárvórsz.
  • Ruley
    #7
    Nem az a lényeg hogy menyire felesleges, meg mennyire nem nagy fejlődés, ha egyszer tényleg több százan fizetnek ezért, akkor már jó, majd lesz miből fejlődni. Talán majd a SpaceShipThree, vagy a SpacShipFour már megy is valahova.
  • KillerBee
    #8
    "melyek falai megfelelő helyet biztosítanak a rakéta alapú repülőgépek, és az összes velük járó biztonsági kockázat számára."

    Milyen jó, hogy a biztonsági kockázatok sem maradnak fedél nélkül.
  • who am I 7
    #9
    Hát..ha visszaforgatják, és fejlesztésekre költik akkor igen...elég sok cég nem ezt csinálja, hanem vádorol a privátszámlára és luxus cikkek lesznek belőle...bár azzal meg azokat az embereket támogatja közvetetten..de én pl. jobban örülnék az ürrepülés támogatásának..bár 200.000$t nem mostanra fogok összespórolni :9999
  • dzsagon
    #10
    Túl sok scifit néztek gyerekkorukban ennek a hüjeségnek a kitalálói.
  • kicsibicska
    #11
    Az lehet. De fogadunk hogy a _hüjeséget_ le tudják _hejesen_ írni? :)
  • Sanyix
    #12
    CS.N.A.T.K.K!
  • roliika
    #13
    Pffffssz....húúúúú...pfffsszzz...húúúúú...

    Luke!

    Én vagyok az apád!
  • Apocalipto
    #14
    Ott legalább nincsen válság :D
  • Julius Caesar
    #15
    nem értem mit hőbörögtök. ha az állam pénzéből menne, persze, az én adomból ne költsenek fasságokra, tessék járdát foltozni. de ha magánpénzből megy? titeket az miért bánt, hogy más hülyeségre költ? nyilván vagy megtérül vagy nem. az is igaz, hogy mehetne jobb dolgokra is az a töméntelen pénz, de hát istenem. azt se akadályozzák meg hogy alkoholista legyen az ember, aztán az is hülyeség.
  • Tsol
    #16
    Ennyi pénzből mennyi fogpiszkálót lehetne venni?!
  • joebacsi
    #17
    Az ilyen befektetői tévedések pörgetik előre az emberiséget.
    Volt egy idióta, aki a földet megkerülve akart Indiába hajózni. El is cseszte és jó szegényen is halt meg.
  • DJviolin
    #18
    Ezzel arra akarsz kilyukadni, hogy véletlenül az egyszerű sétarepülés helyett eljutnak a szíriuszi ősmagyarokhoz és beindul a világaink közti bőséges teanövény kereskedelem? :DDD
  • kissssss
    #19
    OMFG XDXDXDXD
  • Epikurosz
    #20
    Én amúgy egyetértek veled, bár szerintem A PÉNZNEK VAN SZAGA, tehát nem mindegy, hogy azt a bizonyos magántőkét milyen módon harácsolta össze a tőkés úr. Mert, ugye, így elsőre kinek mi köze hozzá, hogy Mr Simor, az MNB elnöke ofsorozik a pénzével, de ha tovább vizsgálódunk, akkor rájövünk, hogy őméltósága ofsorozása miatt nem tudok én elmenni 10 napra nyaralni a Seychelles szigetekre. tehát, lényegében az én pénzemmel villog ő. És akkor nem beszéltünk azokról, akik csont maffia tevékenységekből szerzik a lóvét. Nem, nem a segélyből élőket sajnálom. Aki nem dolgozik, azt ott egye meg a fene, az ne is egyék. Én azt sajnálom, aki megtermeli a javakat (a középosztályt), hogy aztán a felső rablóelit és az alsó élősködő lumpenség dúskáljon benne. A középosztály az, amely lehetővé teszi a marsutazást, a rák ellenes gyógyszert, de a mindennapi kenyeret is.
  • Epikurosz
    #21
    OFF
    Olvassátok el ezt a
    villanyautóról (REVA) szóló cikket, és lobbizzatok a Fővárosi Önkormányzatnál, hogy az ilyen autók egész nap ingyen parkolhassanak Budapest belvárosában!

    OFF
  • Randal
    #22
    Öööö, nem értelek... Miért kellett most ezt felhozni? Meg mi köze van az ő offshore cégének tehozzád? Te nem ezt tennéd? Ugyanmár...
    Más oldalon , a cikk megemlíti, hogy Új-Mexikó is hozzájárul az építkezéshez, tehát állami pénzből is épül a cucc.
  • Banano
    #23
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!
  • lotsopa
    #24
    Sok nyafogós majom.
  • N3ro
    #25
    az űrkikötő nem az űrben van ? vagy a kikötő az űr ?
  • Epikurosz
    #26
    Hű, a mindenit! Szóval, ennyire rossz véleményed van rólam. Képzeld, nem, én nem azt tenném, mint Mr. Simor.
    Mert az ilyenek miatt nincs nekünk űrhajónk. Pedig lehetne. Már hallom is, hogy de, de, van nekünk pillepalackunk, és aki a kicsit nem becsüli, az a nagyot nem érdemli. De mit tegyünk olyanokkal, akik - bár van nekik - a nagyot sem becsülik? Fűzfapoétai kérdés, a lényeg ott van az utolsó bekezdésben.
  • lotsopa
    #27
    A pénz mindenkire hatással van.
  • webdesigner973
    #28
    Így igaz.
  • kvp
    #29
    A spaceship one-t Paul Allan finanszirozta. Ennek hatasara kezdett el az amerikai legiero ujbol urrepulot fejlesztetni a boeing-al. A virgin galactic mogott Richard Branson all, aki a tavolabbi jovoben reszben urugrast hasznalo szemelyszallitast, reszben bolygokoruli palyara allo urhajokat szeretne. Pedig akar el is szorhatna a penzet vagy eldughatna valami nehezen azonosithato offshore bankba.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Virgin_Group

    Meg ilyenekre kolti:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Virgin_Earth_Challenge
  • djw
    #30
    na de tényleg... mit keres az űrkikötő a földön?
  • djw
    #31
    ja és a másik: kivel fognak kereskedni?
  • KillerBee
    #32
    Na de Branson és társai nem bennfentes kereskedelemmel, mutyizással, az állami vagyon ellopásával és az ország kirablásával keresték a vagyonukat.

    Egyszer van az a tőkés, aki innovatív módon vagy legalábbis a gazdaság hasznára fekteti be a vagyonát. Aztán vannak az állam kirablásán meggazgadogodott magyar tőkések, akik csak összelopkodják a vagyonukat: ők erre nem képesek, mert a lopáson kívül máshoz nem értenek.
  • kvp
    #33
    "na de tényleg... mit keres az űrkikötő a földön?
    a és a másik: kivel fognak kereskedni?"

    Igazabol ezt urrepuloternek hivjak, csak az nem olyan vicces. Kereskedni meg senkivel, mivel ez utasforgalmi terminal lesz, tehat csak utasok jarnak majd arra. Aztan egy ido utan akar europaba is at lehet majd urugrani. (urugrassal ki lehet kerulni a nagyvarosok folotti hangrobbanas problemajat, mert a partmenti nagyvarosok folott a jarmu az ur hataran van es csak a sivatag kozepen hallatszik hangrobbanas, az is csak indulasnal)
  • Randal
    #34
    Nincs kifejezett rossz véleményem rólad, bár tény, hogy számodra én ismeretlen vagyok, mégis, én nem igazán kedvellek. Ettől függetlenül írtam ezt, nem tudom, hogy miért ezt a példát kellett felhozni erre a cikkre.

    Meg gondoltam, hogy más forrásokat is elolvas az ember, mielőtt ír valamit és azt állítja, hogy lop, csal, hazudik...
  • emile zola
    #35
    hát először új, sokkal jobb űrhajók építésével kellene valóban foglalkozni, csak utána "űrkikötőkel"
  • emile zola
    #36
    űrkikötőkkel
  • brueni
    #37
    számomra olyan az egész, mintha feltalálnák a biciklit, amikor még a kerék sincs kész...
  • kvp
    #38
    Annak idejen pont ez tortent, feltalatak a biciklit, de a kerek meg fabol volt, szeker kullokkel es nem volt rajta gumi, csak egy vasabroncs. A biciklit meg pedalok es lanc helyett hajtorudak lokdosesevel kellett hajtani. Ennek ellenere a mukodesi elv ugyanaz maradt a kesobbi valtoztatasok ellenere.

    Ez az 'urkikoto' is ilyen. Azert epitik, mert valahova tenni kell az 'urturistakat' addig amig varnak arra, hogy felszallhassanak a gepukre. Ez olyan, mintha valaki azt kifogasolna, hogy addig ne epitsunk vidamparkot, amig a legmodernebb jatekok nincsennek keszen. Addig amig kitalaljak milyen legyen, addig jo lesz a korhinta es a cellovolde, hiszen abbol is van bevetel es majd abbol a penzbol fizetik az oriaskerek es a hullamvasut epiteset, ha sikerul kifejleszteni oket. A lenyeg, hogy valami epul, talan meg hasznalhato is lesz es az igy befolyo penzbol elobb utobb lesz valami hasznos is.
  • Epikurosz
    #39
    Hát, őszintén szólva fittyet hányok arra, hogy kedvelsz vagy sem. Engem sokan nem kedvelnek itt, azok, akiknek az orruk alá dörgölöm a hazugságait, a manipulációit, vagy csak simán az illúzióikat. És, mint köztudott, az emberek azokat gyűlölik leginkább, akik a magukról vagy a világról alkotott illúzióikat rombolják le.
    Nekem ez benne van a pakliban.
  • Sir Ny
    #40
    "És, mint köztudott, az emberek azokat gyűlölik leginkább, akik a magukról vagy a világról alkotott illúzióikat rombolják le."
    akkor a saját biztonságom érdekében jobb lesz messzire elkerülnöm téged.