373
NKS
  • tigeroo
    #1
    N-K-S



    Az NKS, azaz a Nem Közölt Sáv CRU 1996 óta rendszeresen tűnik fel Közép- és Kelet-Európa underground pódiumain. Közreműködtek külföldi és magyar csapatok korszakalkotó lemezein mint például Bankos Rapmoteljén, a Kool Kasko-mixtape-eken, két Fila Rap Jam CD-n és több East Side Unia (Csehország legnépszerűbb underground -hiphop válogatáslemeze) kiadványon. Szerves részét képezték Az Idő Urai mostanra már legendává vált legénységének, és debütáló ***** (azaz Öt csillag) albumuk a Kriminal Beats 2007-es nagy megjelenése, amire már kiéhezve várt a magyar underground hiphop-közönség. Az álltaluk itthon is meghonosított battle rap képviselői, akik a színpadon feléledve bárhol bármikor (és bárkivel szemben) forró hangulatot szítanak. Rappelési technikájukkal,önálló gondolataikkal, szókimondó szövegeikkel, őszinte és átütő előadásmódjukkal felforgatták az országot. forrás: A38


    Szóval én még csak pár hónapja ismerem ezt az együttest, de valami iszonyat hogy mennyire értik a dolgukat!
    Nospáról és Zenkről van szó. Idő urai, hah?:D Bátran állítom, hogy ők jelenleg a legjobbak Magyarországon! Remélem hogy még páran azért ismerik őket, nomeg persze azis célom a topikkal hogy minél több ember megismerje őket! Az ***** albumuk fullos lett, és nemsokára jön az új lemezük TDi néven! :D

    myspace
    weboldaluk (igazából ez még üres, under construction)
    interjúú (kicsit régi már)
  • tigeroo
    #2


  • Alexease
    #3
    SzSzSZ - vagyis, szornyu, szomoru es szanalmas, hogy ilyen es hasonlo, zenenek nevezett szarokon no fel es nevelkedik egy teljes generacio:(
  • hunbasser
    #4
    mit hoztok,mit vesztek
    mindenkit kifosztok nesztek
    mostantól más idők lesznek
    nem tudjátok kivel kezdtek

    GDL city blá sírni fogsz
    mert ilyena ilyena ilyena box
  • hunbasser
    #5
    ez egy magányvélemény. de szerintem a 70-es évek pszichedelikus rockzenéi sem voltak sokkal jobbak,mert azok meg inkább csak drog- és piacentrikusak voltak.
  • VRSDM
    #6
    SzSzSz - szörnyű, szomorú és szánalmas hogy vannak emberek akik nem képesek kinyílni a világ felé, és inkább élnek a bezárkózott életükbe mint egy nyavajás crícíipó. bocs. de ez vagy.
  • leho94
    #7
    wáá +fav
  • hunbasser
    #8
    áhh,nem is erről van szó

    Életkor: 35-40 között

    úgy néz ki "kinőtt" ebből a zenéből,szerintem komolytalannak tartja,már a 40 felé közelít,más az értékrendje,ízlése,más generáció ő.
    de akkor sem kell elítélni egy ilyen zenét.az NKS a magyar UG hip hop egyik tartóoszlopa kb. ha nem lenne,szegényebb lenne a magyar hip hop.
    aki nem tudja meglátni a zenéjükben a művészetet,az ne hallgasson hip hopot,ilyen egyszerű,de akkor ne is kritizáljon.
  • tigeroo
    #9
    köszönjük!
  • Pipör
    #10
    kb most hallottam először de bejövös zene
  • tigeroo
    #11
    ezt énsem értettem sohasem. van, aki úgy fejezi ki magát, hogy fest, valaki hímez, valaki megy garázsba és rockzenét játszik, valaki pedig ír és reppel.
    nincs ezzel baj, mindenki szeretne valamit adni a világnak, és szerintem nincs olyan ember akiben nincsen egy kis "művész"
    ha így nézem a dolgokat, máris máshogy látom az ilyen alkotásokat. az megint más, hogy egyszerűen magával ragadott az NKS előadásmódja, hihetetlen fülbemászó szövegek, alapok.

    Elég csak belehallgatni az Oh-la la-ba, hát ottis milyen szöveg vanmár, kegyetlen jó:) Ehhez tehetség kell, hogy valaki így lássa a világot, és ilyen szövegeket találjon ki!

    (vagy a g.o.t. tróger refrénje pl.)
  • VRSDM
    #12
    ma szereltük be apummal a kocsimba az új blaupunkt rendszert.
    namost hónapok óta akkezdet cédé van benne. nem is akarom kivenni, nekem tökéletes az autózáshoz.

    min próbáljuk ki? hát azon, fateromnak a túlzott káromkódástól eltekintve még tetszett is. pedig faterom 46...
    csak úgy rázta a fejét erre...


    szóval a korra ne tessék fogni!
  • tigeroo
    #13
    jah, a kezdet phiai anyámnak is tetszett! azt mondta rájuk hogy kreatívak (meg pihentek)
  • leho94
    #14
    tudod milyen jó ilyen zenére deszkázni ,csövelni stb?
  • hunbasser
    #15
    uhh,pont a kettőfélre :DDddddddd legnagyobb füves zene
  • Lacee
    #16
    speciel én pont másféle zenéket hallgatok (elsősorban jazz, trip-hop, magyar alternatív zenék), de NKS és Ludditák mindig van a lejátszón... nyitottság kérdése, hogy az ember meg tudja-e találni az értéket az olyan zenében is, amihez amúgy nincs hozzászokva.
  • zdlr
    #17
    és a szöveget értette a faterod? :)

    amúgy én ilyen és ehhez hasonló zenéken nőttem fel, és mégis teljes értékű embernek képzelem magam.
    tízenkét-három évesen mss-t hallgattunk, mégsem lettem gengszter..

    szerintem inkább az a szánalmas, ha valaki úgy hallgatja a zenét, hogy azonosulni próbál az előadóval/szöveggel, mármint, hogy ők akar lenni az akiről szól.
  • Sugam
    #18
    teljesen igazad van, ez nem zene hanem 1 szar. és itt szó szerint a zenei istrumentekről beszélek. ez 1 nulla zeneileg, de eza szánalmas repp szöveg amit a niggerek hoztak be, ez is förtelmes..
  • [HUN]FaTaL
    #19
    egyetértek
  • hunbasser
    #20
    figyelj,ha nem értesz hozzá,akkor inkább kritizálni se próbálj meg,mert ez így szánalmas,amit írtál.
  • tigeroo
    #21
    hát, ez nem teljesen igaz, mivel a mostani rapzenék nagyrésze a régi funky dalokból merít, sőt, a legtöbb underground repper a 70-80s évek zenéiből használja fel az alapokat...

    szánalmas rap szöveg? tudod mi a rap (mozaik)szó jelentése?
  • tigeroo
    #22
    demost ezis mennyire szánalmas már:DDdd

    kb. olyanok vagytok, mint valami komolyzenét hallgató burzsoá nyugdíjas, aki a mai fiatalokat fikázná... a csipát meg töröljétek ki a szemetekből:D fikázni/kritizálni lehet, de csak észérvekkel szerintem..
  • zdlr
    #23
    nem igazán értem, ti hallgattok zenét, úgy amúgy?
    vagy még mindig le vagytok ragadva azon az ovodás szinten, hogy a zene csak az amit élő hangszerekkel játszanak?
    vagy mi a bajotok?
  • kuci06
    #24
    voltam a szűklátókörű, begyepesedett rokkerek előtt

    ja, várju~ :S
  • tigeroo
    #25
    hát egen. ez meg a másik
    a zenét nemis lehet meghatározni szerintem! minden mindennel összefügg. pl. csomó repper raggázik is;
    aki utálja a reppet, az gondolom a reggaet ki nem állhatja mert csak lassú "um-csiki um-csá" az egész, ilyen néger beszéddel...
    utálja a jazzt, mert nincs benne disortion gitár, utálja a technot mert mosógépzene stb....

    akkor mit szeret?:D
  • zdlr
    #26
    csodálom, hogy még nem volt:


    teljes verzióban itt a zene:


    na ezt az alapot nem tudom ki csinálta, lopták e, feldolgozták e vagy mi, de, hogy az egyik legjobb amit magyar lemezen hallottam az biztos!
  • tigeroo
    #27
    a piromániába 2perctől milyet tol má nospa(Y)
  • Sugam
    #28
    én még mindig ezt vallom. hogy zene az ami hangszeren van játszva. elfogadok én sokmindent , de ezeket a szövegelésket. hát ez valami förtelmes. miért irtam hülyeséget? mert 1 alapra megy a duma ? ez aztán teknikás, nehézkes nagyon. a fitaloknak nem kell más, csak az rnb a diszkó, meg ezek az underground magyarázok, akik mindent megmondanak. itt a nem értesz hozzá ne szólalj meg :D.. jajajj, vannak bajok . :/
  • kuci06
    #29
    "ez aztán teknikás, nehézkes nagyon"

    próbáld elmondani utána, ugyanolyan ritmussal. egyben.

    meg fogsz lepődni
  • Matt07
    #30
    NAGY KÜLÖNBSÉG van a nigger és az underground rap között..1 dolog h NEKED nem tetszik.személy szerint nekem a feka rap már nem jön be a sok semmitmondó szöveg miatt(gengszterség,meg a nőzés pl.).az underground rap másról szól,az egy dolog h nem érdekel a szövege vagy h hülye vagy ahhoz hogy megértsd.. no comment
  • Matt07
    #31



    sok előfordult h nem tudtam olyan gyorsan olvasni a szöveget mint ahogy azt elrappelni tudják a számban..
  • hunbasser
    #32
    minden laikus úgy áll hozzá,hogy Magyarországon vicc a hip hop,usát majmolják,stb. sztem a magyar UG hip hop kicsit se akar hasonlítani egy-két kivétellel persze.
  • zdlr
    #33
    gondolom baszott öreg 18 éves vagy, mondjuk én annyi idősen már kinőttem ezt a baromságot...
    nekem is volt hasonló hóbortom, én az elektronikus zenékhez álltam hasonlóan, mint te mindenhez...
    kiváncsi lennék milyen zenéket hallgatsz, de komolyan, írj már be pár példát.
    meg ha már itt tartunk mutatnék valamit, hangszerekkel játszák, neked mégsem biztos, hogy tetszene, pedig a te definíciódba belefér.
    ez zene? szerintem az

    ui.: amúgy a rockzenének nem az a lényege, hogy egy alapra megy a szöveg?
    tudom, vannak instrumentális zenék is, de most általánoságban beszélünk szerintem.
  • hunbasser
    #34
    én is hasonlóan gondolkoztam,aztán mikor megláttam,hogy mekkora tudás pl. rendesen keverni ráadásul jó zenéket,háát...
    és ugyanez a helyzet a hip hopban is. alapot csinálni se kis dolog,az NKS alá meg elég jó beateket vágnak :)
  • hunbasser
    #35
    egyébként underground hip hopban is hangszeres zenére nyomják :D csak éppen samplerekre tolják rá a dobot és ennyi,de az attól még hangszeres zene. persze vannak olyanok,akik csak FL-ben simán megcsinálják az alapot és szia,de nem ez a jellemző. tovább megyek: ott van Pixa,ő rendesen szintizik az alapjaira,MEGÍRJA a zenéit. sőt,még tovább megyek: olyan előadók is vannak,akik rendesen hangszeres zenére nyomják,gitárral,basszussal,dobbal.

    az hogy most az NKS nem ilyen és sampleres alapokat vágnak alájuk,vagy mondjuk nem samplert,hanem egy az egyben alájuk vágják az eredeti zenét amire tesznek dobot,hát szerintem ugyanmind1, a hip hop utoljára a 70-es években volt az a zene,ahol az alap ugyanúgy számított,mint a szöveg,sőt talán akkor még jobban is. mostmár inkább szövegcentrikus,és 60%-ban a szöveg és csak 40%-ban az alap a lényeg.
  • passatgt
    #36
    már nem azért, de ez tényleg szar
  • tigeroo
    #37
    birom, aki jött oltogatni, az eddig egy számot sem rakott be "ellenpéldának"

    no comment.
  • hunbasser
    #38
    "de mi csak arról beszélünk, mit a magunkfajta ért meg"
  • tigeroo
    #39
    jaja!
    meg mondjuk van egy zeneszerkesztő emberke, aki tegyük fel remixeket csinál...neki ugyanúgy megkell csinálni a dobot, megírni a bass-t a dal alá... attól hogy programmal csinálja, billentyűzeten, nem pedig a gitárhúr és bund segítségével...attól még ugyan olyan érzéke van hozzá, mint mondjuk egy zenésznek, csak nincs lehetősége rá (ellenben van egy csepp esze) hogy nem csak egy hangszerre korlátozza le magát...hanem dalokat ír és csinál...

    de ezt a zene/nem zene vitát szerintem hanyagoljuk, mert nagyon nincs értelme, ez nagyon szubjektív. csak sajnálom hogy a sok habi raj idejön és olyanról alkot véleményt amit nem is ismer, vagy max. csak a vivatévén látta. ez underground. ne csak nézz, a szövegek mögé a mondanivalót lásd meg (annyit erről még, hogy régen a poéták is lant vagy más hangszerrel kísérték a szerzeményeiket)

    ez olyan mintha azt mondanánk hogy egy filmnek nincs művészi értéke/mondanivalója egy drámához képest...

    pont a bassgitár-oktatóm mondta az első alkalomkor: minél több mindent tanulok meg rá kell jönnöm, hogy semmit sem tudok. asszem mostmár tökéletesen értem, hogy mire gondolt
  • Sugam
    #40
    ez a zene amit linkeltél, érzésnek és stilusnak megfelelően biztos jó. én nem élem ezt. nehzéség szinterén sem mondható nehéz , ez nem erről szól..
    ellenpélda? mi ellen , legyen ellenpélda? tény h nehéz gyorsan szövegelni. rendes alapot csinálni nevetségesen könnyű 1 tech death riffhez képest, vagy 1 prog metal riffhez képest. és hallgattam már 1-2 magyar undergroundot , nem igazán jön be. szerintem csak annyi szúrja szemem , h nem hangszeres, és nagyban hasonlít repphez amit a faszlógató niggerek küldtek amcsiban.. amúgy ez nem nagy szó h megírja a zenéit, ez a minimum ha zenélsz, és nem a gép szarokat küldöd.

    ellenpéldaként meg lehet tekinteni, between the buried and me-t, necrophagist-ot, the faceless-t, és sorolhatnám.ez a megláttad mekkora tudás kell ez mi? próbáltad? ha igen elsőre nem jön össze semmi :). pl hiába veszel gitárt a kezedbe, ha nem tanultad 1 hangot nem tudsz rajta befogni, tisztelet annak akinek a vérében van..