32
elektronikus-könyv olvasók
  • Tetsuo
    #1
    Sony PRS-505

    Amazon Kindle DX

    Hanlin cuccok

    Meg van nehany kinai gyarto, akik tudomasom szerint mind a Hanlint masoltak..
    pl Koobe, BeBook, Bookeen - Cybook.

    E Ink technológia kiindulásnak.

    Felmerult kérdések:
    Itthoni v europai rendelés (garancia?), magyar karakterek tamogatasa, minoségi specifikaciók (mondjuk errol konnyu tajekozodni), újabb típusok..

    Szvsz a Sony-nak kicsi a kijelzoje, a Kindle DX draga es egesz EUban nem kaphato, a kinai cuccok pedig zsakbamacskak (vagyis kosz, nem).
    Tudtok vmi megoldast, melyiket szeressem? :)
  • Narxxis
    #2
    Egyiket se, használd a könyvtárat.
  • Beton Fej
    #3
    Nekem Sony PRS-505 van. Erre nagyon egyszeruen ramasolhatsz egy csomo formatumu dolgot, nem kell a programot hasznalni, amit hozza adnak.
    En rtf, doc, pdf formatumot hasznalok siman, problema nelkul. A magyar karaktereket gond nelkul megjeleniti. A kijelzoje (szerintem) pont jo, nem is nagy, nem is kicsi es szepen olvashato.
    Kb 300 konyv, kepregeny van most az enyemen, mindegyiket rendesen megnyitja.
    Eleg regota hasznalom es teljesen elegedett vagyok vele.
  • vasziszdasz
    #4
    Nekem egyik sincs, de bármelyiket elfogadnám. ^^
  • vasziszdasz
    #5
    Én az amazonra szavazok, bár azt nemtom mennyire stabil, sztem nem nagyon bírja ha ráteszel vmit vagy a sarokba hajítod.
  • w77d
    #6
    én nem tudnék ilyenen olvasni... komolyan mondom egy könyvnek megvan a saját hangulata, szaga és tapintása. Ez az e-olvasás egy lófasz, sosem fog egy konkrét könyvet helyettesíteni...
  • Beton Fej
    #7
    Talán ki kéne előbb próbálni, azután ilyen velős véleményt alkotni.
    Sokkal több előnye van, mint hátránya és kb. egy óra után már nem is foglalkozol a különbséggel.
  • jackcsabi
    #8
    Aha és te 400-500 dollárokat képes lennél ilyenre költeni? Akkor már inkább a könyv...
  • Vaxi
    #9
    az első felével egyetértek, én is preferálom a könyveket. DE! Az e-olvasás viszont nem lófasz, a PDA-mon legalább 100 mb-nyi könyv van, amiket vonaton, buszon szoktam olvasni.
    lehet, hogy te ezt a kb 15.000 kötetből álló gyűjteményt mindig magaddal viszed könyvekből, nekem kényelmesebb egy kis kütyün tárolni..
    Ismét DE! Az e-olvasókat nem értem. drága. vegyél inkább egy pda-t, azon is lehet olvasni, és ráadásul többet tud.
  • Beton Fej
    #10
    Az e-olvasódon viszont elolvashatsz 4-5 könyvet anélkül, hogy fel kéne tölteni. Nem valószínű, hogy pl. a vonaton nem tudod befejezni a könyvedet, mert éppen lemerül az aksi.
  • Beton Fej
    #11
    A kijelzőnek sincs háttérvilágítása, olyan, mintha papírra lenne nyomtatva a szöveg. Semmivel sem fárasztja jobban a szemet, mint egy valódi könyv.
  • Tetsuo
    #12
    LOL eleg vaskalapos hozzaallas.
    Az E-Ink technologia hattervilagitas nelkuli es nagyon "szembarát", vagyis nem farasztja a szemet. Kbszottul nem olyan mint 1 LCD kijelzo, ezert is vicces holmi PDA-kal osszehasonlitani.
    Persze h hangulata van 1 konyvnek, de a konyvek 1re dragabbak lesznek, az e-olvasok meg 1re olcsobbak (eljon az ido, h atlag ember nem tud venni igazi konyvet); bizonyos esetekben praktikusabb 1 e-olvaso mint sok konyv, ha hiszed - ha nem.

    Pl jelenleg kulfoldon elek es szeretnek nehanyszaz magyarnyelvu konyvet olvasgatni, amit ugye nem hurcolaszhatok repulon csak ugy.
    A munkahelyemen 1oranyi szunet van az oda-vissza ut megint csak 1-1ora..
    Rengeteg olyan .doc fajlom van amit el szertnek olvasni, de monitoron faraszto, konyv alakban pedig nem jelent meg es rengeteg inygenes e-book van.
  • Vaxi
    #13
    "holmi PDA-kal osszehasonlitani"
    Óvatosabban ember, ha nem tudod miről beszélsz.
    Ne szóld le a pda-kat, okosabbak azok, mint hinnéd..
    Btw: pda-n is le lehet venni a háttérvilágítást...
  • Vaxi
    #14
    meg nem akarok beleszólni, de ha ennyire vigyázunk a szemünkre, és ennyire szar az LCD, akkor kapcsold ki a monitort, a tv-t, a mesterséges fényt, és ülj ki a szabadba.
    ne ezzel érvelj, mert demagóg szaga van.
    egyébként, ahogy leírtam, szerintem sem rossz dolog, hasznos tud lenni egy ilyen. manapság a technika arra törekszik, hogy minél kisebb kütyükbe zárják bele a szórakoztatást illetve a technikát, miért ne lehetne a könyveket is beletenni egy ilyenbe.
  • Tetsuo
    #15
    LOL Te vagy a demagóg ember! Rossz topikban vagy. Ez e-olvasokrol szol, csak jeleztem, te istenited az uberfasza all-in-1 PDA-dat..
    Volt PDA-m, PDA-telefonom, laptopom stb.. 1ik SEM valo e-konyvek olvasasara. Arra kulon van 1 eszkoz kepzeld. Es ez a topik arrol szol, nem a faszom laptopokrol, annak kulon foruma van.
    1 PDA kijelzoje (altalaban) kisebb felbontasu, mint 1 jo e-olvasoje.
    1 PDA akksija sokkal hamarabb lemerul, mint 1 e-olvasoje.
    1 PDA kijelzoje (bar "gyonyoruen" megjeleniti a szineket), jobban farasztja a szemet, mint 1 E-Ink display.
    Az emberek igy is sokat bamulnak kepcsoveket v LCD-ket, minek kell meg konyvet is azokon olvasni..
    Koztudott, h az all-in-1 keszulekek, rengeteg dolgot tudnak, talan olyat is amit feleslegesen vesz meg az ember, es 1ik dolgot sem tudjak kiemelkedoen.
    Pl a Nokia MusicExpress telefonjainak iszonyu hangja van, 1 1xu Sony walkmanhaz kepest is.. de ebbe ne menjunk bele. Ha nemked tetszik a PDA, orulj neki.
    En ne tudom kihasznalni, szvsz nekem jobb 1 laptop, mp3, e-olvaso kombo.. persze h a PDA belefer a zsebedbe, mig 1 laptop nem. De en nem is akarom zsebbe rakni.. Kinek mi..
    Tehat ez 1 e-olvaso topik, maradjunk az e-olvasoknal..

  • Beton Fej
    #16
    Ennek kapcsán eszembe jutott, hogy a múltkor kb. 10 órára egy repülőtéren rekedtem, bizony elég jó volt, hogy nálam volt egy ilyen kütyü.
  • Beton Fej
    #17
    Ha jól sejtem Angliában laksz, ott bármelyik Waterstonesban kipróbálhatod a Sony-t.
  • Vaxi
    #18
    azért a hangnemeden változtass.. nem bántásból írtam, vélemény alkottam..
    részemről vége.
  • Tetsuo
    #19
    Gondolom a Sony-centerekben egesz Europaban ki lehet probalni.. nekem ranezesre kicsinek tunik a kijelzo, vagyis v a betumeret lesz tul kicsi, v az 1xre megjeleno tartalom lesz keves rajt.. de kezbe meg nem vettem. ;)
  • vasziszdasz
    #20
    Inkább hurcolsz magaddal 1000 könyvet mint egy ilyet? IFA-val jársz? ^^
  • vasziszdasz
    #21
    Le lehet, csak akkor nem látsz semmit. Nekem is van PDA-m, de ez azért nem ugyanaz a kategória mint egy ereader.
  • Willi Betz
    #22
    Neked is van szagod XD
  • ivjoe
    #23
    hi
  • Tetsuo
    #24
    Sajna a Sony sem jatsza le a DejaVu fajlokat, pedig rengeteg helyen azok vannak. :(
    Na sebaj, kiprobaltam, nekem tetszett, lehet h megveszem.
    Remelem a magyar karakterekkel nem lesz baja az angol cuccnak. ;)
  • Beton Fej
    #25
    Nem lesz baja, az enyém is angol.
    Ha meg már megvetted, hát úgyis tudod :)
  • Tetsuo
    #26
    csak kiprobaltam a konyvesboltban..
  • Alwares
    #27
    Jópofa dolog, a jövőben majd szívesen vennék egy ilyesmit, csak most ez irreálisan drága nekem. Az ilyen olvasók árából veszek 30-40 könyvet, inkább. De használom az ingyenes városi könyvtárat egész jó dolgok vannak ott.

    A Kindle viszont nagyon tetszik, főleg az újságvásárlásával, meg az ügyes vezetéknélküli rendszere miatt. Eléggé jövőbe mutató cucc.
  • Tetsuo
    #28
    Ez sokkal jobb, mint a Sony! ;) Csak vilagszerte, kb jovore lehet kapni..
  • Tetsuo
    #29
    Na, megvettem a Sony-t.
    Nem kezel minden formatumot, jo ronda a barna borito (nem lopjak el :), viszont eleg kellemes rajt olvasni.

    Ha vkinek van kerdese..
  • QuippeR
    #30
    elsőként az ára érdekelne :D
  • Tetsuo
    #31
    £200-ert vettem itt Angliaban, a Sony Centerben.. nem volt vmi jo a kiszolgalas, de azt hagyjuk. :)
  • Manna9
    #32
    www.9elet.mlap.hu