80
A pápaság története, Egyháztörténelem
  • Yulcsa
    #1
    Sziasztok! Nem találtam hasonló témát, ami úgy általánosságban a pápaságról, pápákról, illetve a katolikus egyház történetéről szólna, ezért hoztam létre ezt a topikot. Bízom benne, hogy azért leszünk páran, akiket érdekel a téma.

    Kedvcsinálónak a pápák nemzetiségéről egy statisztika:

    A 265 pápa közül 215 a mai Olaszország területén született, és csak 50 máshol. Közülük 16 francia földön, nyolc Görögországban, 6 a mai Németország területén, 4 Szíriában, 3 Spanyolországban, kettő-kettő Afrikában, Palesztinában és Dalmáciában és egy-egy Püroszban, Törökországban, Angliában, Portugáliában, a Németalföldön és Lengyelországban.
  • Barnabyka
    #2
    ha a zsidókról szóló topikot zárták nem hinném ,h fair lenne ha ez nyitva maradna.
  • w77d
    #3
    totál fair lenne... keresztény állam vagyunk, a vallási vezetőnk a pápa...
  • davidka003
    #4
    Már akinek. Engem nem érdekelnek az ilyen vallási hülyeségek.
  • Willi Betz
    #5
    Mondod te XD Saját univerzum,saját vallás:DDD
  • Monoton
    #6
    Ilyen alapon te nem jössz a topikba, és már nincs is probléma.
  • jackcsabi
    #7
    Engem annyira nem izgat ez a vallás dolog... De ha tényleg úgy van ahogy #2 mondja akkor zárható -.-
  • Yulcsa
    #8
    Éppen ezért írtam, hogy leszünk páran, akiket érdekel a téma. Akit nem, annak semmi keresnivalója itt, nem muszáj ide jönni szidni a vallást. Eszem ágában sincs vitatkozni a vallásokról, annál inkább beszélgetni a pápákról, történelemről. Rengeteg érdekes személyiségű pápa élt a múltban, akik szerintem megérdemelnek egy topikot.
  • Laceee
    #9
    Engem sem érdekelnek a vallások menjenek a templomba hazudozni a papok, ott még talán hisznek nekik.
  • TheRock18
    #10
    a pápaságról van szó...ne keverjük össze a vallással
    legalábbis én az egyházat messze elválasztom a vallástól..:S
    ez nem az én hibám,hanem az egyházé...
    több bűn van már ott is,mint jó...
  • Narxxis
    #11
    Zárható.

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1043590550
  • w77d
    #12
    én a téma történelmi jelentőségét találom érdekesnek, nem az aktuálvalláspolitikai részét...
  • w77d
    #13
    ez nem ugyanaz a téma...
  • Yulcsa
    #14
    "Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?" szerinted ez a topik takarja a pápaság történetét? Mert szerintem nem...

    Azt hiszem nem teljesen világos a téma tartalma... szeretném tisztázni, nem a kereszténységet szeretném vitatni, hanem a PÁPÁKról szeretnék csevegni. Pl, hogy XVI. Benedek címerében mit jelent a kagyló, vagy hogy XXIII. János nevű pápából 2 is akadt, stb. Pápai érdekességek na, talán így érthetőbb.
  • zöldike manó
    #15
    az egyház nem összekötendő a vallással, ez így van. Én nem szeretem az egyházat, sok hülyeséget csináltak sztem a történelemben. Hinni lehet, de nem feltétlen jó, ha ezt egy templomban tesszük, közösségben stb... én is hiszek vmiben, de attól még nem járok teplomba.
    Egyébként nem tudom ez mennyire igaz, de azt hallottam a mostani pápáról, hogy volt vmi náci múltja.. csak nem emlékszem már pontosan mi is. A sztori kiesett a fejemből. Vki nem tud erről esetleg vmit?
  • w77d
    #16
    HitlerJugend tag volt
  • zöldike manó
    #17
    és ez nem fura? nem nagyon értek a dologhoz, de nekem ez furának tűnik..
  • Maniacfool
    #18
    Tekintve, hogy kötelező volt, nem hiszem hogy az lenne.
  • w77d
    #19
    miért lenne fura? Akkor a hazáját szolgálta fiatalként, rengeteg más fiatallal együtt...
  • w77d
    #20
    nem tudom miért itélik el sokan a német katonákat... csak azért, mert ők vesztettek?? az okokról nem ők tehetnek, hanem a politikai hatalom. Én éppen ezért becsülöm éppúgy a német katonákat, mint az oroszokat. Ők csak a hazájukért és az eszmeiségért harcoltak.
  • Cowie
    #21
    Mint még Németországban akkoriban kb. 2.3 millióan.
  • TheRock18
    #22
    jajj...ha nem ők vesztenek,akkor meg mindenki mást utáltak volna
    a történelmet mindig a győztesek írják
    akkor a németek,osztrákok,olaszok,meg mi lettünk volna a szentek...tehát mind1
  • Csirke4
    #23
    Hmm érdekes eza topic, már a 20-as hozzászólásban totál más a téma mint a cím. :D
  • Maniacfool
    #24
    És ezt miért nekem címezted?
  • w77d
    #25
    elnyomtam, az alattad levőnek ment :)
  • w77d
    #26
    ez van XD
  • mila69en
    #27
    "több bűn van már ott is,mint jó..."

    ugye minden ép elméjű tudja, hogy az egyik legnagyobb mafia az egyház:)
  • w77d
    #28
    legnagyobb és a legrégebbi mafia...
  • veszelka
    #29
    voltál úttörő?
  • Yulcsa
    #30
    hogy kicsit a helyes irányba tereljem a témát, tudja valaki melyik volt a leghosszabb konklávé? és hogy miért is lett vége 36 hónap után?
  • Calver
    #31
    valamint ő alakította Palpatine-t is.
  • Yulcsa
    #32
    na jó, azt hittem vannak komolyabb emberek is a forumon, de tévedtem... zárható a topik
  • terribad
    #33
    El akarták venni az emberek pénzét, és elvették.
  • bardocz
    #34
    Mindegy,hogy most a pápa dugja meg a 8 éves kisfiad,vagy csak a helyi pap
  • Vardar
    #35
    Ki volt a dalmát???
  • Yulcsa
    #36
    te senkit sem tisztelsz???
    már látom, miért nincsenek hasonló topikok a forumokon... tévedtem, amikor azt hittem itt talán lesz 1-2 ember akit tényleg érdekel a téma, és nem csak szidni meg sértegetni tud!
  • Yulcsa
    #37
    IV. János pápa
  • Laceee
    #38
    , az is elég komoly, hogy én kereszteltem meg a keresztlányom, miközben én megsem vagyok keresztelve , de mondanom se kell elöször nem engedték volna, hogy megkereszteljem, de a pénz gyözött
  • Narxxis
    #39
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Risu Führer
    #40
    hát bazdmeg az ilyen beszólásoktól megy fel a pumpa bennem...
    igen vannak pedofil papok akiket úgy kibasznak a rendjükből vagy mittoménhonnan mint a szart.de azokért a tettekért amiket ezek elkövetnek azokért a pápa bocsánatot is kér.a PÁPA! a legfőbb egyházi vezető kér bocsánatot. a zsidó rabbik miért nem kérnek bocsánatot azért ha megerőszakolnak egy kislányt vagy éppen fiút, hiszen maguk szerint megtehetik mivel benne van a talmudban.
    igen elismerem sok rohadék pap van az egyház vezetői között is, és ezt úgy mondom hogy most fejeztem be a tanulmányaimat egy bencés gimnáziumban.itt a papok rendesek, és sok olyan okos dolgot tud mondani némelyik az életről és a hitről amin elég rendesen el lehet gondolkozni.

    különben én 2.János Pált nagyon bírtam, ő különösen rendes volt és marha karizmatikus.