121
Deagostini AMG Mercedes C-Klasse DTM 2008
  • greg benz
    #1
    Úgy tűnik kis hazánkban is viszonylag nagy sikere volt a Deagostini kiadó által lebonyolított Ferraris csináld magad RC láznak,ugyanis új modellel ismét kiadásra került az újság!
    Ezúttal egy 2008-as évjáratú C osztályú DTM Mergát rakhatunk össze,nagyjából ugyanúgy ahogy anno a tűzpiros rakétát.
    Magyar oldalt/reklámot nem találtam még sajnos,viszont ma délután a Discovery Channel-en láttam a magyar reklámot,amiben hirdették!
    Érdemlegeset csak ennyit találtam róla,a képek alapján nagyon durva a cumó! Hogy mennyibe fog kerülni az autó és hány számból fog állni a sorozat azt egyelőre sajnos nem tudom,de szerintem 1-2 hét és sokkal okosabbak leszünk!
    Mivel alig lábaltunk ki a ferrari megépítéséből,így ezt én inkább ki fogom hagyni (megjegyzem szívesebben építeném ezt),de szívesen végignézném ahogy valaki megépíti itt az SG-sek között

  • norbi56
    #2
    +fav!

    ha valami infó van akkor szólj,faterral beszélek most merga lázban ég nemrég vettük meg az S klasse mercit:D szóval ha benne van a kifizetésben akkor összepakolom:)
  • Willi Betz
    #3
    Hmm...ez érdekes lesz! Bár nem leszek olyan elvetemült,hogy megvegyem:DDD
  • soma22
    #4
    én a ferrarit a felénél sajnas abbahagytam anyagi okok miatt, viszont jol el tudtam adni az alkatrészeit, amiből vettem egy rtr kyosho fazer-t. technikailag sokkal fejlettebb, erősebb. félő, hogy ez a cucc is ugyanez lenne, drágán elavult szerkezet(képekből ez máris lejön, minden műanyag).

    kiváncsi leszek azért a részletekre, de mostmár tudom hogy ez nagyon nem kifizetődő móka, jobb ha megveszi egyben az ember
  • greg benz
    #5
    Igen,erre mi is rájöttünk elég gyorsan,hogy drága móka lesz ez:( Igazából annyiért,amennyiben a ferrari is megállt,kaptunk volna készen 2 hasonló autót is... Ebben az volt a "csábító",hogy lényegében részletben fizettük ki,így azért más..mert egyben sosem vettük volna meg ennyiért,de a feléért sem:) Mondjuk mióta összeraktuk azóta is csak be van rakva a szekrénybe,még egy métert sem ment..kellene hozzá olaj,meg benzin,meg irányító..szal kb még egy 20ast kéne így a végére rákölteni,hogy beindulhasson:) Aztán nem sok kedvünk van hozzá..
    Gondolom a merci is hasonló lesz mint a ferrari volt,ennek is sok jegyű szám lesz a végösszege
  • soma22
    #6
    hát igen, én ezt a fazert 80ért megvettem mindennel együtt, és mint kezdő modellező tökéletes.
  • greg benz
    #7

  • greg benz
    #8
    Igazából mikor már megvett az ember pár számot,akkor azt mondja,hogy mostmár nem fogom félbehagyni,akkor úszik a pénz..mert eladni nem könnyű a cuccokat,rengetegen hagyták abba a vásásrlást,így a mai napig dugig vannak az expressz oldalak a lapszámokkal bontatlanul,alkatrészekkel együtt..Ha valaki ügyes,és sokkal olcsóbban veszi meg így ezeke a számokat,akár össze is szedheti a teljes kollekciót és kicsivel olcsóbban jön ki,mintha megvette volna mindig az újságostól
  • soma22
    #9
    én szerencsére nagyon jol meg tudtam válni a cuccoktol, szinte fedezte a komplett modellemet.
  • greg benz
    #10
    Mázlid volt:)
    Ha el tudnám adni jó pénzért a ferkát,akkor lehet elkezdeném ezt a DTM mergát:D Vagy vennék vmi kész cuccot
  • soma22
    #11
    ezt a mercit(vagy hasonlot) szerintem egy 100asból meg tudod venni
  • greg benz
    #12
    Ha jól tudom a ferrarit elvileg nem lehet(ett) kapni sehol,csak és kizárólag az újságból lehetett összerakni..és a merci is valszeg így van,nem?
  • soma22
    #13
    ilyesmi mercit majdnem minden gyártó kiadott.
  • greg benz
    #14
    Akkor ez megint lehúzós téma
  • HTS s3rg1nh00
    #15
    régen mennyiért lehetett megvenni az újságot?és mennyi rész volt belőle kb.?
  • greg benz
    #16
    Az első szám asszem 500 körül volt,a második-harmadik 1500 vagy valahogy így,aztán utána hetente jelent meg,és 2790Ft volt..78 szám volt
  • kemszi2
    #17
    abból egy raklap makettet összeépíthettél volna
  • kemszi2
    #18
    de talán belevágok
  • greg benz
    #19
  • kemszi2
    #20
    ha lanciát lehetne építeni akkor már mennék is az újságért
  • kemszi2
    #21
    inkább megveszem a kereszttesómtól az egyik deltát:D
  • greg benz
    #22
    Olyan sose lesz,törvénybe iktatom,hogy ne csinálhassanak
    Egyébként a tamiya-nak asszem van deltája
  • kemszi2
    #23
    jaja van nekik.sokszor szemeztem már vele.vaterán volt is egy menetkész új 50ezerért
  • Sordoran
    #24
    én megnéztem, és az oldal GYIK-ja szerint 80 szám lesz, kiszámítva 188000 Ft lesz az összes szám, nekem nem éri meg XD
  • greg benz
    #25
    Igen,erre lehetett számítani,a ferrari is ugyanígy volt kb
  • N3TuddKi
    #26
    egyszerűbb neten összeszedegetni az alkatrészeket. még, ha ebay-ről akkor is.
  • greg benz
    #27
    Ha nem is egyszerűbb,de talán olcsóbb
  • soma22
    #28
    ma erős meglepetés ért:

    barátnőm hazaállított az újság első részével, mondván ő fizeti nekem, merthogy látta a reklámot, és tudja hogy imádom a modelleket. mit mondjak, örülök:)

    egyébként érdekes dolgok derültek ki az újságból:
    ennek az on-road gépnek egy igen sikeres off-road adja az alapot, mégpedig az inferno. ebből kiindulva tényleg lehet egy exkluziv gép, ami kevésbé lesz irreális végösszegben mint anno a ferrari volt

    már maga a big block 50 fölött van, plusz ugye inferno alap...hát nemtudom.örülni fogok ha összeáll, főleg ajándékként:)
  • Sordoran
    #29
    havi 5k-t vállalt magára, nagyon szerethet :D
  • Tufa
    #30
    havi 9600 előfizetve
  • HTS s3rg1nh00
    #31
    baszki,akkor nekem is utána kéne nézni az újságárusoknál,csak fogalmam se nincs,miskolcon hol lehet majd kapni
  • soma22
    #32
    Megnéztem, az az inferno off road modell, amiben ugyanez a technika van, 180ezer kompletten
  • soma22
    #33
    megrendelheted neten az első számtól kezdve is.

    magyar honlapja:

    http://www.amg-mercedes-rc2008.hu/

    mehetne a bannerbe
  • HTS s3rg1nh00
    #34
    na,kicsit utánanéztem a dolognak,most 80 szám lesz,és előfizetésben összesen 189k lesz...itt meg található róla pár dolog magyarul.
  • HTS s3rg1nh00
    #35
  • Sordoran
    #36
    jah, tényleg, csak megkavart a kéthetente 2 szám XD
  • greg benz
    #37
    Erről felvilágosítottad szegénykét?"az 1. szám 390 Ft, 2. szám 1290 Ft, a 3. számtól kezdve pedig az egységes ár 2400 Ft"
  • greg benz
    #38
    Ha valaki megveszi 180ért a ferrarimat,megígérem,hogy elkezdem ezt a mercit venniCsak,hogy lássátok milyen rendes vagyok
    :DDDD
  • greg benz
    #39
    Egyébként sajnos fórummoderátor csak az 500. komment után lehet:( Addig se banner,se más
  • kemszi2
    #40
    én meg veszem 180-ért.ráírom a nevemet és te akkor visszavásárolhatod 200-ért