657
Mi a munkanélküliség oka?
  • cmsworld
    #1
    Arra keresném a választ, hogy mi az oka annak, hogy manapság már egy szakképzett ember is alig talál munkát, a diákok munkavállalási lehetősége pedig már teljesen ellehetetlenedett.
  • dav1d
    #2
    úgy látszik a váltság híre nem mindenhova juthatott el vagy burokban élsz?
  • tigeroo
    #3
    munka...hmmm... drága hobbi
  • ProGabe #4
    fejtsük meg a válság igazi okát és váltsuk meg a világot, hajrá ezsgések!

    amúgy sajnos én is ebben a "kórban" szenvedek jelenleg. itt a környéken 0, semmi, lóf*sz lehetőség sincs. ahhoz meg, hogy elmenjek pestre, esetleg külföldre, kell valami kezdőtőke. ördögi kör befigyel, óóójeee
  • autoszimulator
    #5
    szakképzettség alatt mit értesz? szakmunka vagy esetleg egyetemről frissen kikerült javarészt semmihez sem értő, de tökéletesen matekozó diákról? :D

    mellesleg ez most nem egy aktuális kérdés, majd a válság lezajlása után vissza lehet rá térni, hogy mi a helyzet, de hogy mi lesz a sok, kevésbé képzett, eddig szalagon dolgozó emberrel, nem tudom...
  • Rockynhooo
    #6
    Ó akkor nem csak én járok ebben a cipőben. Itt vidéken a munkalehetőség nulla , legalábbis itt ebben a városban semmi sincs, de Szegediek mesélték ,hogy nagyon náluk se. SZóval csongrád megye eléggé pang :S de már kb elmennék vmi kertészetbe is paprikát csomagolni ,hogy szerezzek kezdőtőkét de még az sincs. Abban bízom ,hogy nyár végén ,hogy elinduljak pestre majd szüleim segítenek.
  • Bucser
    #7
    "szakmunka vagy esetleg egyetemről frissen kikerült javarészt semmihez sem értő, de tökéletesen matekozó diákról?"

    Az egyetemről frissen kikerültekkel nem az a gond, hogy nem értenek valamihez hanem általában az, hogy évekig olyat tanultak ami nem érdekli őket csak azért, hogy "legyen egy papírjuk". Aki olyat tanul az egyetemen ami érdekli s olyan állást választ ami az érdeklődési körébe tartozik (és hajlandó figyelemmel követni az adott terület fejlődését) akkor talál állást. Máskülönben ha talál is gyorsan kiderül, hogy nem az az igazi és továbbáll.

    A szakmunkásokkal pedig az a gond, hogy nem mindig rendelkeznek azokkal az alapvető ismeretekkel, hogy egyedül boldoguljanak vállalkozóként. Éppen ezért belerekednek az alkalmazotti munkakörbe ahol napi 11 óra meló mellett széthajtják őket fizikailag.
  • akyyy
    #8
    vállaljatok alkalmi munkát kiskönyvel, azzal "kezdőtőkét" össze lehet hozni akár. eleinte én is ezt akartam, bár lehet az is lesz belőle, csak egyenlőre veszem magamnak a dolgokat, amiket diákmunka meg gazdak szülők hiján nem volt lehetőségem megvenni. már csak egy havi fizu kéne utánna meg gyüjthetek:D
  • solo
    #9
    Hát, igen.Bár ez előtte is Így volt..
    Féltesóm mutterja 5 diplomával szopik, mert nem talál munkát már jórég:C
    Ill van melója ugyebár, csak nem olyan jól fizető, mint amennyit 5 diplomától várnánk.
  • Calver
    #10
    "Féltesóm mutterja 5 diplomával szopik"
    hátöööö...
  • 12346
    #11
    s az 5 diploma közül melyikhez ért?^^
  • terribad
    #12
    mert nincsenek jó kapcsolataik
    és vidéki az ország, onnan meg mit akar elérni egy egyetemen vki? földet kell művelni, mindenki maradjon ott ahova tartozik és ne a pestiek elől próbálja elhalászni az ottani melókat, és nyerészkedni azon hogy a mi őseink világvárost építettek az övé meg szőlőt aszalt.
  • autoszimulator
    #13
    Teljesen igazad van, csak sajnos az új BSc csodájában már az egyetemek is arra mennek, hogy legyen egy papír, és kész. Főleg ugye az alapképzésben, de említhetném az MSc-t is, mely szintén elméleti tudásra alapoz, végig matek az egész. Szóval az tényleg azért van, hogy legyen papírod, azon felül, hogy valamihez érts, sok sok meló. Ezzel nem is lenne gondom, meg azzal sem, hogy az orrom alá dörgölik minden ZH időszakban, de akkor igazából miért kell oda járnom? Most kezdődik az a folyamat, hogy kicsit szedik össze az egészet, alakítgatják, de ez rajtam és az évfolyamtársaimon nem segít, sőt sokszor még inkább hátráltat a bizonyos papír megszerzésében, pedig engem nem csak az motivál.
  • SötétBarom
    #14
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Aztakurva :D You made my day.
  • karajjj
    #15
    az én "őseim" pl generációkra visszamenőleg bányászok voltak, most meg egy darab bánya sincs, akkor aszaljak szőlőt, hogy te pesten terpeszthesd a valagadat az irodába? én nem értem ezt a logikát...
  • jackcsabi
    #16
    Ahha, megszólalt a pesti =D
  • Bala10
    #17
    :D
  • 0Fritz0
    #18
    Inkább budai. :)
  • Marci0115
    #19








  • sz4bolcs
    #20
    Ezt a szüleidtől hallottad? Mert egyedül nem lehetsz ilyen hülye.
  • Vlala #21
    Talán az, hogy önsajnálatból jobban meg lehet élni. Régi mondás, de máig igaz: Aki akar, talál munkát. Aki nem, talál kifogást.
    Mégis, mi a fészkes fenéneknak kell diploma, ingyenes felsőoktatási rendszerben minden falusi hülyének? Hogy túlképzett legyen mindenhez? Hogy elmondhassa, hogy "nem azért tanultam ennyit, hogy fizikai munkát kelljen végeznem"? "Sokat akar a szarka"-szindróma.

    Nemrég egy két éve munkanélküli haverom oltott le, hogy "ennyiért ő nem dolgozna, miért nem tanultam tovább."
  • edios
    #22
    :DDDDDDD

    Érdemes volt benézni!
  • Molnibalage
    #23
    Végig matek? Én még a régi rendszerben végeztem BME gépészként. Az első négy félévben 8-8-6-4 matekom volt hetente és ez is kevesebb volt, mint 5 évvel azelőtt. Most a Bsc-n van heti 4-4-4 matek és passz. Ez lenne a "metek az egész"?

    Nekem heti 2 közgáz és 2 menedzsment volt. Nekik csak első félévben volt 4 közgáz és 2 menedzsment asszem...
  • Molnibalage
    #24
    [i]Régi mondás, de máig igaz: Aki akar, talál munkát.[i]

    Csak nem igaz. Pont. Egyesek nagyon beképzeltek...
  • Frosty01
    #25
    idiot
  • SötétBarom
    #26
    Ez szerintem is igaz. Ha helyben nincs, akkor olyan helyre kell menni, ahol van..
  • sz4bolcs
    #27
    Miért kell falusi hülyézni? A városokban kevesebb a hülye, vagy a falusi a hülye szinonímája?
  • Qwerty4
    #28
    Oka:idétlen kormány ámokfutása éveken keresztül, valósággal a magyarországi adórendszer elrettentette a befektetőket, inkább mentek Szlovákiába, Romániába, ahol sokkal kevesebbet kellett perkálniuk a munkásoknak és az állambácsinak is.Na ezért nagy a munkanéálküliség.
    Persze az embereken is múlik, vannak olyan csoportok, akik nem nagyon akarnak dolgzni, tudja mindenki kik ezek.
    Aki meg szakképzett vagy egyetemet végzett és nem kap munkát, ez tényleg szomorú. :(
  • Hegi90
    #29
    Nem azért, mert egy átlag magyar embernek sokkal nagyobb erőfeszítésébe kerül vállalkozását fenntartani/alapítani, mint egy külföldinek, aki ide jönne (de már így se nagyon jönnek), vagy egy multinak, aki gyakorlatilag ingyen van Mo-n és a fizetése gyakran nevetséges?

  • Hegi90
    #30
    persze ez most nagy általánosítás volt, de azért mégis...
  • Molnibalage
    #31
    És miből? Ha mondjuk Kanadában lenne egy meló miből menjen ki az ember?
  • SötétBarom
    #32
    Először nyilván itthon kell valami munkát találni, mifelénk van sztem bőven (Sopron).. Esetleg itt albérlet, és lehet ingázni a határon át oda vissza (1000e körül simán lehet keresni a legputribb melókkal). Ebből sztem hamar össze lehet kaparni egy repjegyet bárhová..
  • SötétBarom
    #33
    Értem én, hogy nagyon szar dolog, ha az ember helyben nem tud elhelyezkedni, de ha nincs más választás, akkor lépni kell. Nem a munka fog megtalálni senkit..
  • Slayerboy
    #34
    Gratulálok. Büszke lehetsz a világvárosodra. De akkor ne zabálj vidékről vagy kisebb városokból érkező termékekből.
  • SötétBarom
    #35
  • immovable
    #36
    Aki akar, talál munkát. Aki nem, talál kifogást.

    Ez igaz, ha nincs válság, főleg itt Komárom-Esztergom megyében. Az már nem biztos, hogy jó meló is de munka van bőven. Most épp nincs, mert nincs felvétel szinte sehova, de azért aki nagyon akar talán még most is meg tudja keresni a kenyérre valót. Ez helyi viszonylat. Az ország többi része rosszabb helyzetben van, kivéve, Győr illetve Bp s környéke.
  • immovable
    #37
    vannak olyan csoportok, akik nem nagyon akarnak dolgzni, tudja mindenki kik ezek.

    Biztos vagyok benne, hogy a svédekre gondolsz.
  • Marci0115
    #38
    szerintem a norvégokra
  • immovable
    #39
    A rohattyyyyja.
  • Molnibalage
    #40
    Én én mit kezdjek egy soproni munkával szigetszentmikóson? Ha nem netó 150 körüli a fizetés gyakorlatilag mindent elvisz a megélhetés. 0 jövőd van mellette. Az albérletre több havi kauciót kérnek előre (már, ha van...).

    Arról sem halottálm, hogy kint tömegesen rúgják ki a nem hazai munkaerőt az ilyen állásokból?