10
  • KillerBee
    #1
    "Javítottak az eddig is jól működő, belső, érzékelő-eltolásos stabilizátoron, melynek hatékonysága a hírek szerint 2,5 - 4 fényérték fokozatnak felel meg."

    A javítás rá is fért, a K20D-nél a hatékonyság max. 2 fényérték volt:

    http://pixinfo.com/cikkek/pentax_k20d.6
  • babajaga
    #2
    " pentaprizma átalakításának köszönhetően javult az átnézeti kereső is"

    Főként akkor javult volna ha lenne. Mert nincs nem is lehet.
  • Loál János #3
    Nem utóda a K20D-nek.
  • eke
    #4
    Bakke, szétflexeszték a gépet Nekem enyhén retrofeelingje van a kinnézetében...., de érdekes.
  • gosub
    #5
    Ennek a gépnek nincs pentaprizmája? Nem is lehet?? Csalás a szétfűrészelt kép?? Csalás az átnézeti keresője?
  • KillerBee
    #6
    Átnézeti keresőnek általában a Newton-keresőt hívják, ami ennek a gépnek nincs. Neki tükörreflexes keresője van.

    Az angol nyelvű irodalom nem egyértelmű, mert bár létezik a reflex finder kifejezés, nem túl gyakori a használata és helyette is inkább a viewfinder szót használják. Digitális gépnél meg EVR (electronic viewfinder, pedig az is a lencsén át néz).

    De szerintem ezt te is tudod.
  • gosub
    #7
    Félreértettem Babajagát, azt hittem a pentaprizmát hiányolja.
  • KillerBee
    #8
    OK, bár bravúr volt félreérteni, mert a mondata alanya az átnézeti kereső volt.
  • Beatmaster
    #9
    jol is néznénk ki, ha csak átnézo lenne rajta, benne meg távméro :) nekem egyébként K100D-m van, és biztosan jó, ha javítottak a képstabilizátoron, mert az enyémen nemvalami hatékony... de nembaj, én igy szeretem az oreget :)
  • Beatmaster
    #10
    meg ezt a modelt már 20.án bejelentették, nem? :) kicsit megkésve érkezett a hír :)