33
  • bvalek2
    #1
  • FuryAlpha
    #2
    En nem ertem miert ragadnak meg mindig le ezeknel az ocska raketaknal?
    Miert nem epitenek egy urhajot kint az urben?
    Vagy egy hatalmas allomast?
  • bvalek2
    #3
    És hogy mennek ki oda?
  • immovable
    #4
    Busszal.
  • Cat #5
    Minek? Mikor térül meg?

    Az egész űrkutatás veszteséges, nincs üzleti nyereség. (Haszon van, a járulékos fejlesztések miatt, de az marginális, és nem is ezért csinálják.) Amíg nincs megalapozva, addig olyanokon megy a vita, hogy 5 vagy 8 tonnás teherbírású legyen az űrhajó. Amint megéri, máris tucatnyi magáncég ugrana rá, mint ahogy például a műholdfellövések esetében.
  • L3zl13
    #6
    Ha figyelted a közelmúlt űr küldetésekkel kapcsolatos híreit,akkor láthattad mennyi gond van még az ISS elemek feljuttatásával, fenntartáshoz szükséges ellátmány szállításával is.
    Sajnálatos, de még mindig csak itt tartunk technológiailag. Legalábbis ennyi pénzből csak erre vagyunk képesek.
  • Molnibalage
    #7
    Kérem az alternatív javaslatokat, hogy mivel vinnél fel tonnányi hasznos terhet legalább low orbit pályára.

    A MAKS űrrepülőgép súlypont elhelyezése nem lett volna kicst durva?
  • bvalek2
    #8
    Nézd, erre a mobiltelefont tudom felhozni példának. Igény van rá? Hogyne volna. Na és van igény kvantummechanikára? Van igény gyorsítókra, alapkutatásokra, amik nélkül a mai félvezető-alapú kütyüink nem is léteznének? A haszon óriási, de nem közvetlenül jelentkezik, dolgozni kell érte évtizedekig, és olyasmire költeni, amitől első ránézésre nem kerül kenyér az asztalra.

    Az űrkutatás is ilyen dolog. Van igény élettérre, több nyersanyagra? Persze hogy van. Na de az előnyöket addig nem tudjuk élvezni, amíg senki sem veszi a fáradságot, hogy megküzdjön értük. Ilyen passzív hozzáállással a tüzet sem fedeztük volna fel...
  • who am I 7
    #9
  • uwu
    #10
    Sokára.
    Majd ha bányászni megyünk más égitestekre.
    Még jó, hogy nem sok olyan ember van mint te, különben nem létezne civilizáció.

    Még a piramisépítés is megtérül, nemhogy az űrkutatás. annál megalománabb, és értelmetlenebb erőfeszítést nem nagyon ismerek, most meg annak a hírnevéből él sok sok ember. Az űrkutatás sokkal hamarabb meg fog térülni.
  • Ranbó
    #11
    "....Külföldre került űrbázisok...."

    Nem külföldre, hanem vissza kerültek saját hazájukba, amit hőn szeretett felszabadítóink a ruszkik foglaltak el.
  • Sanyix
    #12
    hát igen, ők is felszabadultak a felszabadítók alól :D
  • Sanyix
    #13
    magyarországon meg most is felszabadítóknak hívják a ruszkikat.... istenem bárcsak NE "szabadítottak" volna fel, mennyivel jobban élnénk...
  • L3zl13
    #14
    Szerintem mi magyarok akkor is elk*rtunk volna valamit, hogy végül ne legyen jó...
  • uwu
    #15
    Dehogyis.
    Pont azért van az elkúrás, mert ilyen előzményei voltak.
  • Hober Mallow
    #16
    A ruszkik nem mentek el,a ruszkik nem jöttek be,a ruszkik ITT VOLTAK
  • NEXUS6
    #17
    A hegymászás mikor térül meg, sőt az élet maga?
  • NEXUS6
    #18
    OFF

    "A ruszkik már a spájzban vannak!"

    Amúgy annélkül, hogy áradozni kéne szovjet barátaink hihetetlen emberségességéről (még meg sem melegedtek, már szedték is össze az embereket egy kis málenykij robotra) azért kedves német testvéreink tényleg megszállták az országot és gyak bábkormányt állítottak az élére, miközben még meg sem melegedtek, mivel jobb dolguk nem volt már is vitték az embereket Birkenauba!
    Szal ha úgy teccik tőlük megszabadítottak, de azért valszeg ők sem voltak jobbak.

    Gyak mi is megkaptuk ugyan azt, mint a lengyelek a háború elején, hogy egy időben vagy 2-3 nagy haderő támadta az országot és egymást, ami tudvalevőleg nem tesz jót a terméshozamnak, hogy kapják be!
  • Nos
    #19
    na, akkor lehet mindenkit gyorsan és sokat utálni
    Az űrprogram már senkit nem is érdekel, ha végre van egy jó kis utálkozni való kapcsolódási pont.

    Gratula
  • Nos
    #20
    de sajnos ez nagyban is így megy, mint itt kicsiben
  • Achilles
    #21
    Erdekes...ez az elso cifu cikk ami nem a szerzo meltatasaval kezdodik...
    Cifu: kezdik az emberek megszokni a cikkeid minoseget...felek hogy mi lesz velunk nelkuled, ha mar nem fognak agyba-fobe dicserni, es megunod a cikkek irasat...
    Sok ilyet meg!
  • [NST]Cifu
    #22
    A szovjetek/oroszok elég jól mozogtak az aerodinamika terén, és a BOR kísérleti gépekkel tesztelték egypár fajta kialakítást. Gondolom nem ok nélkül választották ezt a megoldást a MAKS részére.

    Itt található egy részletesebb leírás a BOR kísérleti gépekről.

    De ha belegondolsz, akkor az amerikai X-23 és X-24 tesztgépek sem voltak kevésbé meghökkentő külsejűek.
  • Teppik Amon
    #23
    még sok ilyen jó szinvonalú cikket szeretnénk olvasni :D
  • lapaleves
    #24
    szerintem meg "mi magyarok" még az ilyen egyszerűcske és kishitű megnyilvánulások ellenére is szeretünk téged. kis pszichológiai ismeretettel felvértezve tudnád mennyit ártasz főként magadnak ezekkel a gondolatokkal.

    mondd nekik: hess-hess negatív hullámok!
  • Molnibalage
    #25
    Én már lassan 4 éve szokom. :)
  • DrRadon
    #26
    Köszi cifu Ha egyszer újra kiadják az Űrtan című könyvet, remélem te leszel a egyik társszerző.

    Azért a Kliperért kár. Pedig jobban lehetett volna vele országimázst építeni, mint a flotta körbehajóztatásával a világ tengerein.
  • Sir Ny
    #27
    nem ismerem annyira a környező országokat, de valószínűsítem, hogy nem maguktól építették az űrbázisokat...
  • Motoroj
    #28
    Szép munka
  • NEXUS6
    #29
    Szal, én is csak azt akarom írni, hogy jó kis cikk!!!

    (Csak nehogy a ....)
    Bocs, muszáj volt!
  • kissssss
    #30
    turisták kezébe kerüljön???
  • valamit
    #31
    Azért a Klipper láthatóan haladás a korábbiakhoz képest.

    Ki lehetne még egészíteni felfújható bővítőmodulokkal, esetleg Föld körüli pályán csatlakoztatni lehetne hozzá ion hajtóművet, azt egész szimpatikus is lenne :)
  • L3zl13
    #32
    Szerintem viszont sokkal többet ártunk magunknak, ha minden gondunkért másokat vagy a sorsot hibáztatjuk...
  • Epikurosz
    #33
    rimming