17
Django Reinhardt (Charleroi, 1910. január 23 – Samois Sur Sein, 1953. május 16.) az európai dzsessz kiemelkedő alakja, műfajteremtő újítója.
  • tenkenorman
    #1
    Aki szereti Django-t nyugodtan írjon ide. Szerintem nagyszerű zenész. És bocsássatok meg hogy nem írok most ide sokat.
    -
    Playlist
  • SigS
    #2
    100 tagú cigányzenekar tagjainak nem akarsz topikokat nyitni?
  • msstz
    #3
    nagyon jó, a mafiában is egy csomó száma szól. :)
  • Balidani
    #4
    fffasz
  • Balidani
    #5
    A Belleville a legjobb, az is benne van a Mafiában.
    Na meg érdemes megnézni a Sweet and Lowdown című filmet, habár a Django témát csak súrolja, mégis megéri.

    Ja és úgy hallgassátok, hogy Django egy bénulás miatt csak 2 ujját tudta használni.
  • Scottt
    #6
    Emlékszek ha kocsi ültem 10/9alkalommal ez szólt(Belleville)végén már gyilkolni tudtam volna vele úgy idegesített,1-2x oké de 6828328.-adjára elég idegesítő amikor koncentrálsz, hogy meglépj a zsaruk elől^^De egyébként tényleg egész jó számai vannak^^
  • bcrics
    #7
    sztem a legnagyobb film a világon..isten.sean penn amit ott produkál..attól letettem magam..patkányokra lövöldöznek?..isten:DD
    woody allen 1 állat.
  • ChuckyHUN
    #8
    Minor Swing a legjobb száma:):):)
    szeretem a zenéjét
  • gfreak
    #9


    en neha csak ezert vettem elo a Mafia-t :D
  • gfreak
    #10
    ostoba
  • SigS
    #11
  • gfreak
    #12
    mi köze van a 100tagúnak Reinhardt-hoz? leszámítva a népcsoportot?
  • tenkenorman
    #13
    istenem...
  • tenkenorman
    #14
    amúgy a mafia miatt nyitottam.
  • gfreak
    #15
    :D mindenképpen nézzed meg a Világ második legjobb gitárosa című filmet...ugyan nem közvetlen Djangoval foglalkozik (mivel ő a világ legjobb gitárosa a film idején :DDD ), de szerintem tetszeni fog :D
  • tenkenorman
    #16
    rendben. sort kerítek rá :)
  • morcosqtya
    #17
    Végre valaki hallgat jazz-t ezen a fórumon! :)
    Szeretem a gitárjátékát, nem egy lassú kezű jazz-zenész Ő sem.. :)

    Ha némileg "újkori" megfelelőjét keresnéd, nálam előkelő helyet foglal el Emily Remler, játékában hasonló melódiákkal, ritmikai felépítéssel (swing) és hangulattal.
    Hallgass bele ebbe ha van 6 perced: