65
  • Stiff
    #1
    Nesze neked te INTELIGENS! Beállhatsz a Mikrofos mögé... Ez a vásárlóknak csak jó lesz mert a versenyhelyzet most lesz a legnagyobb, ugyanis az AMD kibújik gödréből :)
  • Tetsuo
    #7
    Na végre!
  • tenkenorman
    #8
    int intel-es és inter-es vagyok de ez télleg szemétség.
  • who am I 7
    #9
    1 mrd juró asztabüdös
  • who am I 7
    #10
    ( JA, EGYÉBKÉNT MEG MI A F*szom ez a Bokros genyó reklám a FŐOLDALON??????????egy informatikai/tudományos oldalon?Ahol nem szabadna elve politizálni????)
  • supi007
    #11
    Firefox+Adblock megoldja.
  • who am I 7
    #12
    Jó..de akkor is...
  • bracsek #13
    Kár hogy ezt is én is fizetem, meg ti is hangoskodók :) Miért kell én támogassam az uniót? éljen meg nélkülem.
  • yvorl
    #14
    És azt nem fizeted amikor az Intel nem csökkent árat, mert nincs verseny?
    Az Intelt tartod el vagy az EU-t...az EU nál tán van esély hogy valamennyi visszajön, pályázatok, stb. Persze naív vagy meg minden, de az Intelnél van esély, hogy visszaad valamit?
  • yvorl
    #15
    'naív vagyok' akart lenni
  • Narxxis
    #16
    lal, de hülye vagy. Pont akkor fizetnéd meg ha az Intel tovább folytatná az AMD ellehetetlenítését. Az AMD csődbe megy utána Intel olyan árakat szab amilyet csak akar. Gondolkodj már egy kicsit, elhiszem, hogy nehéz, de hátha sikerül.
  • tomcsa4
    #17
    Unió megél nélküled. Nem si ezért szabott ki ekkora büntit. Remélem másodfokon is érvényes lesz ez a büntetés. Úgy kell neki.

    Ráadásul mi nem fizetjük. Van élet az Intelen túl is és baromi klassz. Jó, az Intelnek a megoldásai tetszenek (kivétel a Pentium 4, hosszú, ámde vacak sorozata). Ugye a P4-nél kezdte el nagyüzemben ezeket a csalásokat. Pedig ott volt egy Pentium M, mai hasonló volt az AMD-hez (alacsony órajelen adta azt, mint a P4 kurva magasan).
  • Polllen
    #18
    Ez fura hozzáállás...sőt kifejezetten egészségtelen...;) ennyit a tudatos fogyasztoról...

    100% hogy beépíti ezt a bírságot az áraiba, hiszen valamiből fizetni kell, de megnyugatlak az amd visszaszorításával már kitermelt magának némi aprópénzt...a konkurencia erősödésével meg túlságosan nem tudja rád verni, fogyasztóra...
  • tomcsa4
    #19
    Ez így igaz. De lehet még fokozni: például a Dell is bedőlt az Intlenek és a márkahívők (2002-2005-ös időszak között a márka sokkal nagyobb értéket képviselt, mint ma) nem tudtak választani, csak Intelt. Intel meg magasabban tartotta a proci árakat, olcsóbban adta a Dellnek, ami meg magasabb hasznot szedett be és ez így ment. Tovább lehet ezt gondolni, hát mekkora vicc árak voltak már Intel terén. Akinek meg kevés volt a pénze, vett Celeront. Sempron meg olcsóbb volt a Cerkánál, ámde mégis jobb az Athlon64-es, az AhtlonXP-s meg ugyanolyan szar, mint a Cerka. .
  • tomcsa4
    #20
    Lehet érezte a vesztét az Intel (bár a büntetést csak megjósolni tudta, nem tudom mekkorára számított) és ezért van ez a Core i7 és i5 szeparálása?

    De semmi pánik, az Intel magabiztosan vezeti a VGA piacot is, chipkészletben sokan előrébb tartják, mint az nvidiat, szóval csurran be neki, de azért az 1 milliárd euró kurva sok.
  • tomcsa4
    #21
    Javítanom kell: ...azért az 1 milliárd euró kurva sok, ámde egy szóval nem mondom, hogy nem érdemli meg.
  • tar86
    #22
    A megítélt bünti indokolt, legalábbis a hölgy kinézetéből kiindulva. Minden anyós így néz ki.
  • scagnetti
    #23
    A Sony ugyanezt csinálta a Toshiba-val, amikor kitört a formátumháború a blu ray és a hddvd között. Galád módon lefizette az összes kiadót és stúdiót, hogy csak az ő formátumát támogassák. A sony is megérdemelne egy ilyen büntetést.
  • robertone
    #24
    off
    Kiváncsi vagyok, a magyar államnak mennyi esélye lenne beperelni egynémely multit és politikust azért a gusztustalan piaci magatartás és üzleti előnnyel való visszaélés miatt amivel magyar vállalkozók tömkelegét tették tönkre és itt most nem a tisztességes versenyről beszélek mert azzal nincs semmi bajom, hanem a feltételezhető zsebpénzekről amivel levajazták pl. az itteni adófeltételeiket. Egyáltalán lesz-e valaha olyan kormányunk, amelyik ezt a kérdést feszegetni szeretné vagy merné vagy tudná...

    Bocs, csak erről az egymilliárd euróról eszembe jutott az államadósságunk amit olyan szépen bruttósítottak az utóbbi pár évben bizonyos politikusok és üzletemberek de remekül lehetne csökkenteni pár szerényebb összegű kártérítéssel... Álmodik a nyomor, valszeg soha nem fog megtörténni...

    Bocs és on
  • tomcsa4
    #25
    Politikát hagyjuk ki. Ez belpolitika, az EU-nak nincs akkora befolyása, mint hinnénk. Nem mondhatja, ohgy Orbikám/Ferikém/Gordonkám, csaltatok, ide az összs vagyonotokkal és pápá.

    On: Sony egy balfasz. 700 milliós büntit kapott már, amikor az a rootkites botránya volt, utána eldurranó akkumulátorok. NV detto balfasz: csalások (felhazsnálói beállítások felülírása, azaz effektek teljes kikapcsolása a felh tudta nélkül), GPU problmák (sok sok tönkrement noti). És most az Intel is beáll a balfaszok táborába. Grat nekik.
  • TeDDyRuSh
    #26
    Az összeg baromi sok, de talán ez már az a szám, ahol egy ilyen nagy gyártó, akár más ipari területen is, elgondolkodik, hogy érdemes e kockáztatni. Egyértelmű, hogy a Microsoft kilengése után, csak magasabb bünti jöhetett. Mert nem tanulnak ezek a szerencsétlenek. Meg persze vastagabban húzzák meg a cerkát egy olyan vállalatnál, ahol komoly bevétel van.

    A Media Marktnál is könnyen kiszámlázták a 100milliós bírságot, a Hülye aki nem ünnepel szlogenért. Bazz, és kiküldtek egy SÁRGA CSEKKET 100 millióról, ez komoly.
  • tomcsa4
    #27
    MM-nek azért voltak necces reklámjai :D
  • M0RN1NGST4R
    #28
    én nem csak az intelt büntettem volna meg, hanem a játékában résztvevő partnereket is. elrettentésül.
  • Darth Sith
    #29
    Mi versenyellenes abban, ha olcsóbban adom egy cégnek a cuccot mint egy rivális cég? ha én előtudom állítani olcsóbban úgyhogy még így is nyeereséget termelek, akkor annyival olcsóbban fogom adni a forgalmazóknak, hogy inkább az enyémet vegyék mint a rivális cégéét. Az intel ezek után meglépheti azt, hogy oké, kifizeti, de ezentúl európába 4xer annyiért árulja a chipjeit, mint bárhol a világon. Ahogy a M$-t is mondhatná azt, hogy nem fizeti ki, beszünteti az európai forgalmazást és megszünteti az európai support-t.

    Nem értek egyet az Intel és a M$-t módszereivel, de azért ezt cseppet túlzásnak érzem. Kisebbségi komplexusa van az EU-nak, hogy egy egyszerü informatikai cégnek nagyon hatalma van mint egy egész kontinenst irányító szervezetnek? ciki..

    Btw, nagyon jól mutat Neelie Kroes ezzel a kis nyáklappal a kezében, de szerintem fogalma sincs róla, hogy mi az, de azért megbírságot kiszabta.
  • Darth Sith
    #30
    OFF

    A blu-ray technikailag fejlettebb mint a HDDVD, ha nem is sokkal, de fejlettebb. HDDVD-re nem lett volna értelme átállni, mert egy 20 éves technológia foltozgatása, míg a BR legalább adott valami újat, elég ha a HDDVD-hez képest mért sokszoros tárolókapacitásra gondolni.
  • mamo33
    #31
    Na ez mára annyit változott, hogy most írt alá az EU és a Dell egy tíz évre szóló szerződést, többek között majd' 75.000 AMD alapú pc leszállítására!
  • mamo33
    #32
    Az Intel nem olcsóbban adta a cuccot, hanem külön fizetett azért, hogy csak az ő termékeit használják, az AMD-t ne! Van egy kis különbség!!! Van még egy hardware gyártó, aki hasonlóan működik együtt a software cégekkel, szerintem hamarosan sorra kerül ő is! (gyk: nVidia)
  • yvorl
    #33
    "4x annyiért forgalmaz", "beszünteti az európai forgalmazást és megszünteti az európai supportot"

    Ezek olyan jók :) Szerinted egy cég megteheti hogy sértődésből eldob egy kontinensnyi vásárlót? Pláne amikor annyit trükközött érte, hogy meglegyen a bevétel?
  • tomcsa4
    #34
    De ehhez adjátok még hozzá a japán, dél-koreai büntetéseket is (pár tíz, esetleg száz millió, múltkor volt hírben, nem emlékszem pontosan). Maximum annyit lehetett volna még, hogy elosztani a büntetést, de nagyobb részt az Intel kapja.
  • Narxxis
    #35
    Úgy adta olcsóbban, hogy ha a konkurenstől soha többet nem vásárolsz.
  • Narxxis
    #36
    Ezt a kivonul Európából dumát azért nem gondoltad komolyan, ugye? Még viccnek is erős.
  • cateran
    #37
    A vakok es gyengeelmejuek kedveert: meg nem kapta meg ezt a buntetest,hiszen fellebbez...az pedig jopar ev (ismerve a birosagok sebesseget..)es addig naaagyon sokminden tortenhet....Szegeny AMD-nek meg annyira szarul ment...fel is vasarolta banataban az ATI-t....Az INTEL ott szivta meg,hogy kiderult a turpissag,de kar illuziokba ringatni magunkat,hogy az AMD-ATI sosem csinalt/csinal ilyet..
  • Narxxis
    #38
    "Elképzelhető, hogy az Intel fellebbezése nyomán hosszadalmas eljárás következik, miként ez történt az Európai Bírósághoz forduló Microsoft esetében is. Igaz, a szoftveróriás ezen végül még többet bukott, mert a luxembourgi taláros testület sem neki adott igazat, és a bírság a késedelmi kamatokkal is emelkedett."
  • Narxxis
    #39
    Az AMD minden létező pénzét az ATi felvásárlására fordította, nagyon tájékozott lehetsz baszki.
  • Apaci
    #40
    Végig olvastam a cikket, és az összes hozzászólást. Nem derült ki számomra, hogy ezt a 1 milliárd eurót majd az AMD kapja?
    Az volna az igazságos, ha az AMD kapná meg a pénzt, mivel őt károsították meg!
    Ha viszont az unió rakja el a pénzt, akkor viszont ez pofátlanság, hogy finoman fejezem ki magam! Erről miért nem írnak a cikkben?
  • tomcsa4
    #41
    Azt ritkán kötik az emberek orrára, hogy mire megy. Nem kapja meg mindet az AMD, sőt leeht csak keveset át belőle.
  • neoG
    #42
    Nem az AMD kapja.Az Intel vétett a európai piacon érvényben lévő szabályok ellen.Ezért megbüntették.Viszont ha jogerős lesz, akkor az AMD nyugodtan indíthat kártérítési pert!
  • bracsek #43
    nem érdekel mi van a konkurenciájával... ha 3x ennyit kérne is intelt vennék, mert már megtanultam a leckéket mind az amd mind az atival kapcsolatban... ha képesek lesznek jobbat mondom még egyszer, hogy halljad, hogy jobbat mint az intel, akkor meggondolom, mondom meggondolom, és akkor is intelt veszek, egyszóval azt csinálok, amit akarok, és igenis dühít, mert azt is belőlem sajtolja ki, amit az unió kap. ha az amd nek adnák, nem bánnám, mert tényleg játszik a macska az egérrel, de nem cserélem le a macskám egy félős egérre.
  • mamo33
    #44
    Elég vicces hozzáállás! Ha a nagy cégek így alakítanák az üzletpolitikájukat, tönkre menne mind! A másik ez a "ha az ati jobbat gyárt mint az intel" na ezt végképp nem értem! A grafikus processzorok piacán az ATI a Ferrari, az intel meg egy Trabant! És még valami! Hallottál már arról a kifejezésről, hogy ár-érték arány?
  • bracsek #45
    olvass a sorok között...
    az atit a geforce vel hasonlítottam volna össze... csak nem írtam le.
    intelnek még jó szándékkal is alig van köze a videokártyákhoz....

    és pontosan tudom mi az az ár érték arány, az alapján nem szoktam a legújabb fejlesztéseket venni, mert sokkal drágábbak, mint amennyit valójában érnek, csak hát ú fejlesztés, és a fejlesztés árát ki kell fizetni... én inkább megvárom, míg az ára a valós értékét kezdi elérni, persze relatív, hogy kinek mi a valós érték, mert lehet ha grafikus lennék, akkor biza egy jobb grafikus kártyám lenne, de mivel programozok, ezért nekem inkább egy jobb processzorom van.