40
  • hodobaj
    #1
    Hát igen ahol olyan jól élnek az emberek mint Ausztriában ott minek dolgozni.
    Vesz egy kis házat a hegyekben vesz 10 tehenet az egész életében elvan a jó levegőn.
  • DjDano
    #2
    Persze mert ott kolbászból van a kerítés... LOL

    Amúgy itt a lehetőség a magyar szakemberek előtt, Ausztria nincs messze !
  • fade2black
    #3
    Tilos munkát vállalnunk Ausztriában.

  • Ahoy
    #4
    király :) ha egyszer elvégzem a BME-et is a programozói fsz mellett, 2020-ra már vén róka leszek énis :) na de nembaj, ha van rá igény akkor jöhet
  • roliika
    #5
    Megyek...de beszéljenek hozzám magyarul. :D
  • Zoliz
    #6
    Senki se akar programozó lenni, márpedig az informatika kizárólag Az, különben lenne nekem is munkám...
  • barii
    #7
    hmm... miért? EU tagállam, akkor elméletileg szabad kéne legyen ,nem?
  • Voldi
    #8
    Ha az informatika csak a programozókról szólna, akkor nem lenne "informatikus" képzés. nem gondolod?
  • Glutamin
    #9
    Büdös a munka! Mérnökhiány van mindenhol:D
  • hiftu
    #10
    Nem lehet, hogy inkább az IT cégek kiviszik külföldre a munkát, mert az osztrák IT mérnök nem olcsó. Sőt már a magyar sem az, pedig töredék árért dolgoznak.

    Amúgy a munkaerőpiacon is kereslet/kinálat van. Vajon miért nem mennek az emberek, akár külföldről oda dolgozni? Inkább azt kellene megnézni, hogy milyen munkát ajánlanak milyen feltételekkel.
  • NEXUS6
    #11
    Mitköll ehhet tunni?
    Megóggyuk, csak mönnyi a fizu?
  • Voldi
    #12
    Én azért sem megyek, mert nem tudok jódlizni.
  • emilllio
    #13
    Én már egy ideje keresek prog. állást kint. Több mint 10 éves tapasztalattal....
    De a cégek java része mivel magyar vagyok, le se sz.r. Aki mégis felvenne, az meg olyan vicc összeget kínál, amennyit kinnt a takarítók keresnek. No akkor, ki a fene megy oda dolgozni???
  • NEXUS6
    #14
    Albánok?

    Nemtom mire számítanak ott is? Egy emberke tehetséggel pár évig koptatja a padot aztán meg menjen el dolgozni mint mikrobi, 24/24-ben?
    Vagy eza globalizávijó vazzeee?
  • Hegi90
    #15
    ilyen magyarországon miért nincs??:))))
  • zolis
    #16
    El tudom képzelni, ahogy Kolompár Lajos programozó matematikus vagy villamosmérnök otthon aszongya az asszonynak: "Dikmá, hát ajánlották nekem eztet az állást Ausztráliában, de ott dógozni kell, inkább maradok itthon a segíjért".:)

    Magyarul: nem csak megfelelő papír, hanem mellé még szaktudás és nyelvtudás is kell. Először EZT kell összehozni.
  • mrzool
    #17
    Senki se akar programozó lenni, márpedig az informatika kizárólag Az, különben lenne nekem is munkám...

    Ezt a hülyeséget meg ki mondta neked?
  • Tetsuo
    #18
    Azert hozza kell tenni, h mar a magyar oktatasi szinvonal sem a regi..
    20bol 1 infos aki tud is vmit.
    20-30eve mar a tanulmanyok alatt kaptak allasajanlatokat kulfoldrol a magyar diakok.. vajon miert? Ma meg a tanarok is gagyik..
    A vilag nagy reszen is ez van, azert rohognek ha arra hivatkozol, h Neumann foldije vagy.

    Ha jo v vmiben, pl irsz 1 programot ami beszaras, meg fognak keresni..
    Ha kozepszintu vagy, akkor 1 vagy az 50 milliobol..
  • pixx
    #19
    "hmm... miért? EU tagállam, akkor elméletileg szabad kéne legyen ,nem? " kvóta rendszer van, csak meghatározott számú dolgozhat legálisan, illegálisn bárki, bár az ott nem divat.
  • zolis
    #20
    "20-30eve mar a tanulmanyok alatt kaptak allasajanlatokat kulfoldrol a magyar diakok.. "

    Szibériából? :) Egyébként te belülről is láttál már egyetemi informatikus képzést vagy csak kívülről fikázol? Vagy első félév után kirúgtak?

    "Ma meg a tanarok is gagyik.."
    Akkor te valami nagyon nagy lángész lehetsz, hogy ilyeneket mondasz. Akadémiai tagság megvan már? Mert ha nincs, akkor nincs jogod ilyeneket pofázni.

    "A vilag nagy reszen is ez van, azert rohognek ha arra hivatkozol, h Neumann foldije vagy."

    Ahaaa, akkor nem csak akadémiai tag vagy, hanem világutazó is. De remélem a föld összes országát végig jártad!

    "Ha kozepszintu vagy, akkor 1 vagy az 50 milliobol.."

    És a szoftverüzemeltetőiddel mi vagy?
  • Glutamin
    #21
    Egy jó szakember már Magyarországon is tűrhetően keres. ennek persze valóban feltétele néhány év releváns tapasztalat és minimum egy de inkább két nyelv tárgyalóképes ismerete. Ezzel sajnos az informatikusok 90%-a ki is hullott a rostán.
  • Yv@n
    #22
    "Akkor te valami nagyon nagy lángész lehetsz, hogy ilyeneket mondasz. Akadémiai tagság megvan már? Mert ha nincs, akkor nincs jogod ilyeneket pofázni."

    Tehát nem mondhatsz kritikát egy filmről, ha nem vagy filmrendező.
    Okos vagy, ülj előre.
  • Mipi
    #23
    Szerintem az a baj hogy sokan inkább gazdaságinformatikusok akarnak lenni mert jobb üzletelni az informatikában mint gyakorlatban csinálni. Inkább mindenki elmegy ilyen üzletembernek utána végigmegy a ranglétrán és cégvezető lessz. De pl egy rendszergazda idág nem fog eljutni hogy informatikai cégvezető legyen.
    Én ezt így gondolom! De lehet ti másképp, ez csak az én véleményem.
  • lamer the true
    #24
    Így van. Mindenki főnök akar lenni, de valakinek a valódi profitot hozó melót is meg kell csinálni. Na ez ami büdös és nincs ember rá. Persze vezetők, középvezetők, managerek azok aztán vannak dögivel. De előbb utóbb elfogy a birka és hát akkor meg lesz a 47%-os hiány.
  • JZO
    #25
    Tegyük hozzá, hogy a programozót, mint melóst, itthon is lenézik keményen.
    A főnök rendszerint nem ért hozzá, mégis dirigál neked hülyeségeket és nem csakhogy Ő a főnök, hanem a hülyeségeiért még több fizut is kap. Te meg copsz...
  • tproli
    #26
    Egyetértek. Ráadásul a programozók általában befelé forduló emberek, mondhatni kockák, ami az érdeklődési körükből fakad. Persze tiszelet a kivételnek.

    Én grafikusként dolgozom, nem vagyok programozó (de kacsintgatok afelé). Valamennyire azért hasonló a helyzet. Minden munkát végül nekem kell megcsinálni, persze ezeket nem én, hanem a főnököm szerzi. Ért valamennyire a témához, de előfordul, hogy nem igazán kivitelezhető dolgot vállal be.

    Hála istennek nincs okom panaszkodni, a munkahelyemen megbecsülnek, de úgy látom, hogy nem ez az általános. Sokan minimálbér közeli fizuért güriznek úgy, hogy ha elbasznak valamit, akkor levonják a pénzükből. És emellett elvárják azt is, hogy mindig 120%-on hozd a kreativitásodat.
  • kvp
    #27
    A fenti cikkbol mindenki a programozokra gondol. Pedig a betoltetlen allasok jo reszet nem ok teszik ki. Ausztriaban alig zajlik globalis jelentosegu fejlesztes. A legtobb ures allas egyszeru karbantartoi feladat, tehat rendszergazda, helpdesk, techikai ugyelet es szerviztechikusi allas. Ezekre tenyleg nem talalnak embert, mert programozni szinte mindenki tud, tehat aki ert valamit a fejleszteshez az fejleszto akar lenni, pedig egy atlag cegen beleul szukseg van jopar fent felsorolt mukat vegzo emberre, de altalaban 0 darab fejlesztore, ugyanis a szoftvereket ma mar nem hazon belul irjak. Viszont egy altalanos szoftverfejlesztessel/rendszerszervezessel/rendszertelepitessel foglalkozo informatikai cegnel is atlag minden fejlesztore jut egy technikus, vagy mernoki vegzettsegu, de technikusi/rendszergazdai szintu munkat vegzo ember. Ezen allasokat nem tudjak betolteni, tobbnyire magyarorszagon sem.
  • Sanyix
    #28
    Nem kell akadémiai tagság ahhoz hogy tudja, a magyar tanárok nagy része fos, az oktatási rendszer egészével együtt. Bárkinek van joga ezt mondani aki tapasztalta.

    Miért is kéne körbeutazni a világot hogy kiröhögjenek ha magyar oktatásoddal villogsz? Hol élsz? A 19. században?

    "És a szoftverüzemeltetőiddel mi vagy?"

    Az amit megtanul... képzeld a tanuláshoz nem kell feltétlenül iskola, sőt.
    Te bizony jó kis begyepesedett agyú posztkomcsi díszmagyar mánáger lehetnél/lehetsz.
  • muerte2
    #29
    Hmm. Erdekes. A "nyugati" orszagok is raebredtek arra, hogy mara sajnos nem a papir meglete es nve szamit hanem atudas. Leven hogy mara mar a papir meglete semmire nem garancia. Nem azt sajnalom hogy erre rajottek, hanem hogy muszaly volt nekik atertekelni a dolgokat. Anno elkezdtem foiskolai tanulmanyaimat es eleinte furcsaltam a dolgokat, a masodik szemeszterben mar teljesen feleslegesnek tartottam az egeszet. Minden lenyeg volt csak az nem, hogy a tudasanyagot ami valojaban fontos megkapjuk. Tisztelet a tanarok azon reszenek, akik komolyanvettek a feladatukat es szigoruan koveteltek is. Sajnos nem sok volt beloluk. Volt a fiatal aki leszarja csak legyen alairasod hogy jofej llegyen a menzabulikon, voltak akik a penzt termeltek a sulinak es elore lefektetett szazalek mehetett at egy egy vizsgan, valamint a nehany tenyleg tanitani akaro tanar. Nem lattam ertelmet es soha nem bantam meg hogy ott hagytam. Latom mit tudnak az ismerosok akik elvegeztek es mit tudnak kezdeni vele. Mindkettore a SEMMIT a legtalalobb. Dolgoztam egy cegnel, ahol megjelent egy 2diplomas friss srac, muszinf es infotanar diplomakkal, ott kuldte el a fonokom, amikor a telepits egy XP-t a gepre feladatnal megkerdezte miert nem boot ol CD rol es hogy MI AZ A BIOS? Itt lementunk hidba. Mondjuk azota kis protekcioval BM ben oktat infot. OKTAT.... Bar talan Paint, Office csomag meg megy is neki. Szamtalan ilyen peldat latni egyre tobbet. A barataim egy resze mire elvegezte a sulit nekem mar olyan referenciam volt amivel mindenhol sokkal nagyobb eselyekkel indulok mint ok. Mindig mindenhol a kovetkezo kerdessel talalkozok. Tudod vagy nem? Senkit nem erdekel tanultad e van e papirod rola. Ertessz hozza? Ha igen gyere, ha nem, szevasz.
    Kitermelunk egy rahedli nagyreszben felesleges semmire nem hasznalhato diplomas embert aztan csodalkozunk hogy nincs az orszagban szakmunkas. A nemetek is rajottek erre, jogiegyetemrol mentek arcok automata feltoltonek, mert nem volt mas lehetoseguk, szakmunkahoz meg nem ertettek. Valtoztatnak. Mi mikor tesszuk?
    Magyarorszagon nem letezik az Ausbildungsplatz fogalma ami szakmai kepzesek eseten a valos munkaba tanulast biztositja, baluk minden kepzesnel letezik a doog, itthon sajnos nincs ilyen, ami van kotelezo, az meg semmire sem eleg. Naluk egy alap szakmai kepzes 3ev, ennek majdnem fele gyakorlat, a manus aki kijon az iskolabol tud is valamit a gyakorlatban utanna.

  • chuky123
    #30
    Hát igen ebbe van igazság amit leírtál.
    MO is sok a "diplomagyár".
  • Molnibalage
    #31
    Érdekes. Nekem túlnyomó részt csak jó tanáraim voltak a BME-n. Nagyon kevés volt az akire azt mondanám, hogy szar tanár. Aki az volt, az sem a tudása miatt. Egyszerűen nem volt érzéke az oktatáshoz.
  • hol9672
    #32
    Vannak lehetőségek. Már csak németül kéne megtanulni... (én már tudok)
  • Vogel
    #33
    Csak sajnos nem BME-ből áll a felsőoktatás. Én is most váltok sulit, mert a mostani semmit nem adott.
  • Molnibalage
    #34
    Ez igaz. Viszont dolgoztam már máshol végett mérnökkel. Ők sem voltak hülyék és tudtalanok. Gondolok itt a Miskolci mérnöki képzésekre, de én úgy tudom, hogy Gödöllő sem olyan rossz.
  • Glutamin
    #35
    Gyere BME-re, ott majd megkapod a szükséges alapokat. A főiskolát meg nem kéne egy kalap alá venni az egyetemekkel, mondván, hogy az is felsőfokú végzettség. BME-s diplomával + tárgyalóképes nyelvtudással nem lesz senkinek sem gondja az elhelyezkedéssel. (ja igen, ott azért többet kell tanulni mint egy átlag fősulin, de a tudás a befektetett munkából lesz)
  • lammaer
    #36
    "A főiskolát meg nem kéne egy kalap alá venni az egyetemekkel"

    10 éve tolom IT-ben, Kandós diplomával. Többek közt olyan multiknál mint GE, Siemens - senkin nem látszik meg, hogy az egyetemen +1 vagy +2 évet lehúzott. Továbbmegyek, a cégek nem is tesznek fikarcnyi különbséget se hogy egyetemi v. főiskolai diplomád van. Nem kell nagyon elszállni.... :)

    Abban egyetértünk, hogy megfelelő nyelvtudás és egy kis magabiztosság, és a multiknál simán kapsz helyet, még MOST is.

    Más: ahogy már említettek IT != programozás. Őszintén szólva, egy programozó már szakközép/gimnázium magasságában tud annyit (főleg ha hobbi szinten még érdekli is) hogy a multiknál és egyéb nagy IT cégeknél elvégezze a programozói munkát. Ott ugyanis az esetek többségében meglévő rendszerekben kell túrni a szart, mások kódján kiigazodni és rájönni hova kell betenni azt a két IF-et :)
    Nagyon kevés olyan hely van, ahol egy vérbeli programozó kiélheti magát, és ténylegesen fejleszthet valami érdekeset.
    A legtöbb helyen van cirka 15% effektiv programozás, 20% keresgélés egy indiai/német/angol/olasz csávó kódjában, 20% levelezgetés/telefonálgatás, hogy infót szerezz attól a külfölditől aki még ismeri a rendszert, a maradék 45% meetingezés, küzdelem a managerekkel, segged védése, papirmunka, mindenféle céges policyk megtanulása, betartása.

    Amúgy is, egy IT cégnél a programozók csak a létszám egy töredékét teszik ki (max 30%) és mint dolgozók, bizony nem ők a csúcsragadozók :)
  • Tetsuo
    #37
    LOL Te akkor biztos 1 lecsuszott infotanar vagy, akit max a GDF-en alkalmaznak.. ha ilyen erzekenyen erint a teny.

    Nem kell ahhoz akademikusnak lenni, h lasd a helyzetet, en nagyjabol objektiven latom, de te az irasod alapjan erosen szubjektiven.

    Ismerek 1 sracot aki summa cum laude vegzett a BME-n programozokent, O jelenleg New York-ban dolgozik tozsdeprogram felugyelokent..
    De elarulom neked -akademiai tagsag nelkul- h nagyon kevesen vegeznek "summa cum laude", plane a BME-n.. ellenben a legtobb infos csak pofazik a nagy tudasarol, ami nincs.. es altalaban ok haborognak a kulfold miatt (ertheto), hiszen 1 nemet miert venne fel 1 olyan magyart, akit meg 1 evig tanit pl az SAP-ra?

    A magyar oktatas szinvonala altalanosan is esett, nem csak az info teruleten, ma szinte barkit felvesznek tanarnak, ha legalabb szerencseje van; regen ez nem igy volt.. Az elso ill a masodik vilaghaboru utan TENYLEG vilagelso volt pl a muszaki oktatasunk, a 70-es evekben is magas szinten allt, de mara mar, a "vadkapitalista vilagban", ahol csak a penz szamit, szet esett v hamarosan szet fog esni az oktatasi renszer..

    Nem kell szakacsnak lennem ahoz, hogy felismerjem az odaegett kajat; nem kell Japanban elnem ahoz, hogy tudjam, keverik a vallasokat..
    De tanultam informatikat es jelenleg is kulfoldon elek. Te pedig ne szemelyeskedj, hiszen en is mondhatnam, h 1 idiota vagy, de azt a hozzaszolasod mar elmondja rolad..
  • Glutamin
    #38
    A Kandó az egyik legerősebb, ha ne ma legerősebb fűsuli ezen a vonalon. Azért nem mindenhol az a szint megy. De ettől függetlenül nagyjából egyetértek az általad leírtakkal. ahol én dolgozom, ott is kb. ez megy. Sajnos sok informatikusnak hiányzik a ténylegesen jó nyelvtudása (pl egy telefonkonferenciához elegendő) A jó iskola pedig erős alapot ad (pl BME is ilyen), amire viszonylag gyorsan lehet építeni specifikus dolgokat. Erős alapok nélkül ez nem megy.

    Előző munkahelyemen megkérdezték a pénzügyön, hogy miért nem magyarázom el nekik egyik nap, hogy kell makrót írni:D Nem akarták megérteni, hogy a programozás nem 100%-ban mechanikus munka.
  • Molnibalage
    #39
    Te meg csúnyán általánosítottál barátom és úgy, hogy itthon sem élsz. Akkor - már elnézést - honnan a bús faszból tudnád, hogy az átlag infós képzés milyen itthon?
  • bakagaijin
    #40
    Istenem, hogy a seggvédés mennyi időt elvesz, anyám.... "Régi szép" pályakezdő korom, ahol az idő 80%-ra erre ment el mert mindent a nyeregalattpuhítós hülyemagyarok nyakába akartak varrni... No, de ez is elmúlt már :). nosztalgia OFF.