37
Tab csere bere
  • Frayer
    #1
    Itt lehet Tabokat csereberélni.
    Direkt a gitár TAB-oknak lett nyitva, más kottákkal nem foglalkozunk.
    Azért nyitottam, hogy a neten máshol nem fellelhető tabokat itt esetleg el lehet kérni valakitől, akinek talán megvan, az feltolhatja ide a másiknak.

    De tartsátok észben, hogy sorhelyesen a

    [ courier ] courier new betűtípus [ /courier ]


    courier new betűtípus

    ------2----
    -----------
    --3---4----



    makro formázó kóddal szúrjátok be a tabokat a nyitó és záró kód közé illesztve természetesen.

    Azért is nyitottam mert ahogy észre vettem a neten fellelhető tabok nagy része ROSSZ, hibásan van lejegyezve.
    Esetleg itt a már mások által vagy saját magunktól kijavított helyes tabokat lehet terjeszteni.

    Nekem most speciel az EDDA-tól kellene az Egyedül blues c. " egy irányú út" számhoz kellene valamilyen TAB. Nem találom sehol a neten. =(
  • barnie1990
    #2
    Én támogatnám, de szerintem halott ötlet volt ezt megnyitni. Ha nem igaz amit mondok, akkor sok sikert.

    A tabok egy része valóban helytelen, de ezért jó, hogy ott van még vagy 5 verzió mellette.
  • John Cena
    #3
    Én innen szedek le tabokat szoktam elég fasza kis honlap!
  • Monoton
    #4
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=991417227
  • Frayer
    #5
    Igen ismerem. Fasza kis lap, mint a sok más hasonló is.

    A magyar dalok, zenék gitár tabjai, ritkák a neten, sokszor egyáltalán nincs is.
    Mivel magyarok vagyunk, ezért nem ártana ha ki tudnánk cserélni egymás közt a ritka neten még nem létező tabokat.
    Nem mindenki tud hallás után gitározni és tabokat készíteni.
    Nem mindenki rakja fel a netre a tabokat. Itt egyszerűen ki tudnánk cserélni egymás közt.
    Persze ez egy speciális topik, nem lesz nagy forgalma, de sokaknak hasznos lehet, lesz.
    Még mindig keresem az EDDA szám tabját.
    Tud valaki jó tabulátorozó programot ami zenéből, szolóból csinál tabot?
  • barnie1990
    #6
    magyardalok.extra.hu oldaon mindenképp nézz szét.
  • tigeroo
    #7
    az ötlet jó, de sztem a (bass)gitározás topicokban elég lenne ezekről beszélni.

    bár engem érdekelnének cozombolis és gáspár laci bass tabok...
  • Frayer
    #8
    Megnéztem DE, ott sem volt a keresett szám.

    Tehát ami akár milyen web lapon létezik azt Google-al meg lehet találni.
    Az más kérdés, hogy egyesek nem jól keresnek.
    Zene szám cím vagy egy sor belőle + TAB, általában eredményre vezet. De ha még nincs a neten az adott tab, de mittom én EDDA fanok közül valakinek megvan az egyedül blues az tegye már fel ide nekem, beszarnák ha végre el tudnám játszani.
    Edda szólósa milyen erősítőt, effekteket, milyen gitár utakat használ?
    Az is jó lenne ha letudnám modellezni gitár riggel.
  • Tsol
    #9
    Hogyan kell egy gitártabot használni?
  • Kicsikiraly
    #10
    leülsz, megnézed, gitáron eljátszod, örülsz.
  • tigeroo
    #11
    nemtom mit nem lehet érteni rajta. én kb. fél perc alatt rájöttem, annyira egyértelmű az egész
  • bcrics
    #12
  • tigeroo
    #13
    hohó, a wicked-ről amugy én töltöttem egy guitar pro tabot...
    (asszem depresszió - itt az én időm c.)

    amint elindítottam a tabot ujraindult a gépem! bootnál is ujraindult... és elég volt csökkentett módban kipucolni a vírust amit leszedtem onnan...erről ennyit
  • Looooser
    #14
    Hali! valakinek nincs meg Uncle Kracker től a Followme tabja guitar prosan kéne, több hete keretem de seholsem tláltam :S ha valakinek megvan, privi rám. előre is köszi
  • Pistike 007
    #15
    Így-.-
  • Klemice
    #16
    ultimate-guitar.com
  • Looooser
    #17
    m néztem ott is de nem volsemmi jó,egyik semszól úgy ahogy kéne...
  • Tsol
    #18
    Köszi! :)
  • Frayer
    #19
    Erről beszéltem.
    A fellelhető tabok nagy része rossz.
    De akkor mi a francnak töltik fel, ha tudják,hogy rossz?

    Nem tud valaki TAB gyártó programot?
    Ha hibásan is csinálja, a kisebb hibákat ki lehet javítani.

    Használtok Guitar Rig-et?
    Milyen hangkártyával?
    Milyen hangszer illesztést használtok a hangkártyához?
    Használtok DI boxot?
    Vagy valamilyen előfokot?
    Gondolkoztam azon, hogy mennyivel melegebb tonosú lenne a gitár hangja ha beraknék egy csöves előfokot.
  • bcrics
    #20
    hát én használok riget de mivel alaplapi hangkártyám van.muhaha ezért ugy oldom meg az efféle perverzióim hogy audacityvel felveszem a témát és ráküldöm a rigre,,persze ha van 1 gt-10ed akkror felesleges a rig mert benne van:D


    ez pl,auda-rig metszet:)
  • Tsol
    #21
    Mit kezdjek a gp3 és gp4 formátumokkal? Milyen programmal megy?
  • Metalmilitiakid
    #22
    guitar pro 5 tel
  • Metalmilitiakid
    #23
    valaki nem tudja hol lehet megtalálni Napoleon Boulevard - Júlia nem akar a földön járni című számnak a guitar pro tabját ?
  • Johnnybgoode
    #24
    Hi!

    Segítségre lenne szükségem! Az EZ Drummer telepítése közben az "Internal Error 2908" hiba üzenet jelenik meg és nem tudom feltelepíteni. Valaki tud nekem valami hasznos infót adni mit tudok tenni ennek orvoslása érdekében? A segítségeket előre is köszi!
  • Hecker007
    #25
    én használok guitarrig-et, audigy4 pro-val, ASIO-val, se DI boxot se előerősítőt nem kötök a elé és nekem tökéletesen szól egy ibanez GRG170DX-el, csak a felvétel az nem a legjobb amit csinál, azt még nem tudom miért :S
  • Looooser
    #26
    gondolom recseg, és nem tiszta a felvétel, a bemeneti hangerőn finomíts, kicsit vedd lejjeb a hang erejét, lehet jobban fog szólni...
  • Hecker007
    #27
    kimenetről akartam felvenni, nem recseg amúgy csak a hangminőség nekem nem nagyon jött be, de mindegy mert megoldom adobe audition-nal
  • spongya
    #28
    Hali. Van egy videó youtube-n és az egyik részénél van egy akkord amire nem tudok rájönni mi az és sehol egy tabnál se írják le rendesen. segítenétek?
    Michelle Branch - Everywhere
    1:40-nél van az az akkord. Amikor azt énekli hogy "away from me". A többit tudom. Remélem tudtok segíteni :) előre is kösz
  • kenyer007
    #29
    http://www.youtube.com/watch?v=LL9Std2Kw1M
  • Piszkos  Fred
    #30
    +fav
  • shakwill
    #31
    Sziasztok!
    Nemrégen telepítettem fel a GP5 öt a vasra, de az alaplapi hangkártya szintetizátora elég szegényes hozzá. Tudna vki hangkártyát ajánlani amin aránylag jól szólnak a darabok?-Másik kérdésem az lenne, hogy ismertek e linket olyan oldalra, ahol a kottára is (nem a TABra) fel van számozva az ujjrend. (klasszikus gitár kotta.) Engem főképpen a reneszánsz, és korai barokk darabok érdekelnek, illetve a klasszikus gitár általában. Nekem a GP programra alapvetően a darabok betanulásához van szükségem. A hangkártyát is azért akarok cserélni, mert Noteworthy vagy a TEF view progikhoz képest a GP elég xarul szól ezen a kártyán.
  • Looooser
    #32
    SoundBlaster hangkarik jók erre a szerepre. ilyen kotta rendet talán az "új gitársuli és daloskönyv"-ben találsz, nézz körbe magyar torrent oldalakon vannak jó minőségüek, ha nem találsz jelezd felteszem majd otthonról rapidra.
  • tKool
    #33
    Valakinek nincs meg a Kispál és a Borz Rajtakaptál c. nótájának gitár tab-ja? Már régóta keresem, de sehol nem találom. (ahol meg megtalálom nem lehet leszedni)
  • Looooser
    #34
    valakinek nincs meg Katie Melua - On the road again tabja mert tetszik ezt a country/blues riff benne de nem találom sehol :S
    ---
    #33: sry nekem nincs :(((
  • penge96
    #35
    Ha valaki nem ismerné
  • Amigoss
    #36
    Sziasztok.
    Eladó Marshall MG10 10W-os szológitár erősítő/kombó.
    Ha vkit érdekel: [email protected] emailen keressen!
  • Hecker007
    #37
    Gitározás topikba is tedd be szerintem, ezt a topikot nem sokan olvassák sajna :S :(