20
  • lamer the true
    #1
    Ezt az univerzumot már amúgy is tönkre vágják az ügyvédek, meg a bankok szal most ők jönnek :)
  • Lazarus
    #2
    off:
    Anno nem értettem a Fight Club c. filmben ugyan miért kéne felrobbantani az összes jelentős bank központját... most már tudjuk
  • B0nFire
    #3
    "Ha van egy elektronunk, akkor lennie kell egy pozitronunknak is, ha van egy protonunk, akkor lenni kell egy antiprotonunknak is." - Ez miféle érvelés? Parmenidészi? "Ami létezik, az van, ami pedig nem létezik, az nincs." És ilyen körkörös logikával találják ki a marhaságokat, amire még pénzt is kéne herdálni. Antianyag. Jó, hogy nem a Jóistent kutatják.
  • Gladiator
    #4
    Ejjha, te okos gyereknek tunsz, biztos sokat szoktal olvasni. Csak igy tovabb, veled meg egyszer tobb lesz az emberiseg!:)
  • blessyou
    #5
    Kissé nehéz lenne közérthetően elmagyarázni, hogy hogyan is keletkeznek a vákuumból részecskék, és amikor a közérthetőség kedvéért bizonyos dolgokat nem mondunk el, akkor bizony a vájtfülűek számára hibásnak tűnhet.

    A Discovery News-nak nyilatkozott a fickó, nem a többi fizikusnak.
  • Wharyoo
    #6
    Nekem csak egy dolog nem fekszik teljesen. Vagy nagyon bátor a fickó vagy tényleg nagyon tud valamit, mert ez:
    "Ez egyfajta perdöntő kísérlet az antianyag-univerzum létezéséről."
    kicsit merész kijelentés szerintem :)
    Mi van, ha éppen rosszkor vizsgálják rossz helyen, vagy csak valamit elszámolt valaki és nem sikerül? Akkor el fogják fogadni, hogy nincs antianyag-univerzum?
    Szó se róla, remélem megtalálják amit keresnek, csak ez így meredeken hangzik ;)
  • immovable
    #7
  • Csacsis
    #8
    Épp ideje megtalálni az antianyagot, mert hamarosan jön a 3. világháború, ami után 2063. április 4.-én Zefram Cochran sikeres térváltást hajt majd végre aminek következtében felvesszük a kapcsolatot idegen civilizációkkal.

    Aki nem hiszi, nézzen STAR TREK-et. :D
  • UnnameD
    #9
    Lehet, hogy a gamma-kitörések is kis mennyiségű anyag-antianyag találkozások?
  • FlyingV
    #10
    hmm én úgy tudom, hogy az antianyag létezése bizonyított (reagálva ezzel a lentebbi kétkedőknek), az viszont elég érdekes elmélet, hogy lenne egy ebből álló univerzum is.. lévén az anyag-antianyag páros 'nem igazán szereti' egymást a mi szemszögünkből (értsd: bumm. :D ), szóval vagy nagyon messze van tőlünk ez az univerzum (de hát a mi univerzumunk nem tágul, nem felfoghatatlan nagy? akkor hol keressük? ráadásul nem is látunk túl a határon ugye), vagy pedig alapvetően valamit nem vettek figyelembe a tudósok. esetleg a tér-idő kontinuum egy más szintjén lehet? de akkor meg át kell értékelni a spiritualitást, mint olyat, és mellette az egész materialista tudományszemléletet. érdekes kérdés. 10 év múlva visszatérhetünk rá :)
  • blessyou
    #11
    Én azon is elgondolkodtam, hogy mondjuk tegyük fel, hogy van egy antianyagból álló galaxis. Meg tudnánk-e különböztetni a műszereinkkel a többi galaxistól? hiszen a fotonnak nincs antirészecskéje, márpedig a fotonokon kívül talán csak a szupernóvák neutrínóit tudjuk nagy távolságból észlelni.
    elvileg lehetséges volna egy antianyag-galaxis? mármint ha eléggé el van szigetelve a többi normál galaxistól, vagy van vmilyen szimmetriasértés, ami nem engedi, hogy ilyen nagy és komplex struktúra létrejöjjön belőle.
  • FlyingV
    #12
    vaagy lehet, hogy este az antinap kel fel, és ez antifotonokat lődögél ránk, emiatt van sötét (a fejemben is :D)!
  • moikboy
    #13
    A foton antirészecskéje önmaga, szóval szerintem nem lehetne megkülönböztetni, hogyha nem lép kölcsönhatásba a "rendes" anyaggal. Bár lehet, hogy akkor sem tudnánk eldönteni, hogy melyik volt az anyag és melyik az antianyag.

    Mindenesetre egyelőre úgy tartják, hogy az általunk belátható univerzumban az anyag jelenléte dominál.
  • Mic ACE
    #14
    Én ajánlanék két wiki bejegyzést, amiből sokat meg lehet érteni. Az elsőt mindenféleképp olvass el, akit érdekel a téma. A másodikat sem árt elolvasni, noha én sem értek a témához, de azért eléggé képbehozzák az embert:
    Antianyag - Wikipédia
    CP-Szimmetria - Wikipédia
    És egy plusz link a kvantummechanikáról is úgy, hogy az valamennyire közérthető legyen (terjesszük az igét ):
    http://cosmo.supernova.hu/kvantum.htm
  • Mic ACE
    #15
    Talán inkább így: Kvantummechanika közérthetően
  • moikboy
    #16


    Igen, ez tényleg eléggé képbehozott minden laikust :D:D:D
  • toto66
    #17
    Kérdés: Ha minden anyag elektromágneses hullám, akkor az antianyag mi?
    Olyan hullám ami kioltja a másik hullámot?
    Akkor lehet, hogy csak ellenfázisú hullám?
  • AgentKis
    #18
    Én nem mondanám azt hogy kioltja, csak azt, hogy energiává alakítja.

    Szerintem kioldásról akkor beszélhetnénk, ha anyag és antianyag találkozásakor csak vákuum maradna, de ez nem így van, rengeteg energia keletkezik.
  • Kara kán
    #19
    EM hullámok esetében nem beszélünk antianyagról. Antianyagról csak akkor beszélünk, amikor anyagi részecskéid vannak.
    És amúgy tényleg az anyag-antianyag pár kioltja egymást, abból lesz az EM-sugárzás.
  • Kara kán
    #20
    Hajszálon múlt.

    Kezdetben minden 10 milliárd antianyag részecskére 10 milliárd+1 részecske jutott.

    Azokból az egy részecskékből lettünk mi.