22
Segítség. zavaros képernyőkép
  • El Deloro
    #1
    Üdv!
    Nemrégen találkoztam vele, amikor szépen beleakadt a fülesem kábelébe a szobatársam és kicsit lehúzta a gépet. (csak 10 cm-re van a földtől szóval nem asztalról esett)
    Ennek következtében azonnal becsíkozódott a kép, többszöri restart után is úgy maradt, mindjárt illusztrálom.
    No nem, baj elkönyveltem magamban, hogy majd egyszer beadom szervizbe, de másnap bekacsoltam és semmi zavaros kép, tiszta volt teljesen. Ez ment vagy 3 órán át azthittem ennyi volt a gond amikor megint becsíkozódott. Ma vagy 5 percig volt tiszta képem, most csíkos stb.




    Szerintem teljesen szoftveres hiba van a dologban, de nem tudom mi lehet, és hogy csak elmozdult e valami, vagy sérült.
    Előre is köszönöm a tanácsokat.
  • El Deloro
    #2
    Gondoltam , hogy nem fogja elfogadni a képeket na jó akkor a hiba:


  • Carlos
    #3
    videókártya katymasz lehet szerintem.
    Azzal hogy sikerült lescreenshotolni a dolgot kilőttük a külső problémákat (kábel, monitor).
    Esetleg próbáld megmozgatni a videókarit a slot-ban, mert lehet, hogy kicsúszott. Ezt a memóriával is megteheted!
    Ha igy sem ok, próbálj videókártyát cserélni. Ha azzal sem jó, akkor nagyobb lehet a gond.
  • El Deloro
    #4
  • karajjj
    #5
    nyomd be a helyére a videokártyát :D
  • LeWyTy
    #6
    Attól ha csinál pillanatképet akkor annak jónak kéne lennie nem?
  • El Deloro
    #7
    Nos szétkaptam a dolgot :D, most így első bootolásra jónak tűnik, majd írok, ha történik valami :).
  • karajjj
    #8
    ha nem érintkezik normálisan és rosszul képzi le a képet, akkor miért kéne jónak lennie? :D
  • werkfilm
    #9
    ne rajzold tele paintben csíkokkal
  • gfreak
    #10
    zárható
  • n3whous3
    #11
    nem feltétlen
  • n3whous3
    #12
    1. vagy kihúzódott a vga
    2. vagy tönkrement a kábel a monitorhoz
    3. vagy a vga ment tönkre
  • karajjj
    #13
    gondoltam a kábel húzódott ki, de mivel tudott képet csinálni, annak meg nincs köze a kábelhez, mint ahogy már írta Carlos is, ezért kábel kilőve
  • Schwarz
    #14
    VRAM hiba.
  • kemszi2
    #15
    nekem ezt anno vga kártyahiba okozta,a kártyánál a hibát meg a táp okozta
  • EK1TEP
    #16
    Nekem ilyen akkor volt amikor meghalt a VGA-m... nemvolt natív felbontás nemlehetett felrakni drivert..kuka lett a vége!
  • El Deloro
    #17
    Nos végülis böngészés közben meg alapesetben nincs baj, de játékoknál 2-t próbáltam :) , az egyiknél már mikor elindítom a céglogók után rossz a kép, a másiknál egy idő után romlott el. De szerencsére mikor kilép akkor visszaáll az éles kép... Még filmet megnézem tud e lejátszani... Ötlet?
  • Frosty01
    #18
    mindenféleképp szervíz ha van még rá gari...
  • ProGabe #19
    igen, ez a legvalószínűbb. máskülönben a mentett kép tiszta lenne. ezt séróból amúgy nem lehet 100%-ra megmondani, kezdetnek egy videókártya csere kell. egyrészt a "rossz" gépbe egy másik, hogy a vga-val van-e gond, de érdemesebb beletenni egy másik gépbe, és ha abban is szar, akkor biztos, hogy a vga a ludas.

    amúgy elfért volna kismillió topikban ez a kérdés
  • CaviaR
    #20
    Én melegedés okozta hibára tippelnék. A leeséskor a vga hűtőbordája elmozdulhatott, esetleg ha régebbi típus és megkeményedett a hővezetőpaszta akkor az elrepedt és nem fezeti a hőt..
    Megoldás: kapd le a bordát, hígítóval szedd le a régi pasztát, kenj fel újat, és szereld össze. Kb 10 perces meló, ártani nem fog neki.
  • atomkrumpli
    #21
    Nézd meg ezzel kezdésnek:

    Video Memory Test
  • El Deloro
    #22
    Jaj de régi ez a topik.

    Amúgy meghalt a kártya, cserélni kellett.