129
Gobliiins 4 - a nagysikerű oldschool kalandjáték folytatása
  • CamelX
    #1
    Képek: http://www.adventuregames.hu/galeria/megtekintes/269

    Info + videó: http://www.adventuregames.hu/hirek/gobliiins_4__visszaternek_a_goblinok

    Remélem akadnak emberek itt akik játszottak az első 3 résszel :) a Monkey Islands mellett szerintem a legnagyobb kalandjáték ami garantáltan sírvaröhögős volt. Elvileg a napokban jelent meg a 4. rész. Kíváncsian várom hogy kipróbálhassam!
  • tigeroo
    #2
    juj ez kell:P
  • Apus
    #3
    hú de király lesz :D:D:D
  • Lacee
    #4
    nagyon bírtam a korábbi részeket, kiváncsi vagyoke rre is. bár a képek elég ijesztőek... biztos, hogy kell a 3d egy poin&click játékhoz, pláne ha ilyen csúnyácska?

    (torrenten már tölthető egyébként :))
  • CamelX
    #5
    Kis artwork kollekció magyarul! Hatalmas :D

  • CamelX
    #6
    Végszóra. Már lenn is. Este beszámolódok :) egyébként jobb is hogy nem hdr+bloomozták szét, ehhez más grafika istenkáromlás lenne!
  • Seth
    #7
    Ha jól tudom teljesen új csapat csinálta, de az előző részek feje is erősen közreműködött a projektben, szóval a külcsínyen kívül még lehet jó is :)
  • tigeroo
    #8
    ja de ezt tényleg nem értem. szerintem még maerásabb is 3d-be ültetni mintha csak a rajzokat csinálnák meg 2d-ben
  • CamelX
    #9
    Nah tesztelve. Jóféle kis szösszenet, szokásos kaliberű poénok nem hiányoznak. 1 bugot viszont már találtam, a 4. vagy 5. pályán beszorult a Goblinom 1 kőbe azt ki kellett lépnem :) boxolós-varázslós-gyűjtögetős séma meg asszem 1. részre volt még jellemző, a 3. részbéli logikai feladatok agyelszívással párosítva jobban tetszettek. Na de remélem még a felénél se tartok :)
  • Seth
    #10
    14+1 pályás
  • Patesz7
    #11
    Szevasztok!
    A "kék mackós" pályán volt már valaki?
    Ott már mindent megcsináltam szinte, még a földre is rajzoltam a ceruzával, de mégsem enged tovább! Valami kimaradhatott, de mi....?
    Valaki kivitte már azt a pályát?
  • CamelX
    #12
    Ha teljes a nyíl és mondja is, akkor a padlón a kockát amire mutat, ki kell feszíteni a kanállal. Gonosz 1 pálya az tény
  • Patesz7
    #13
    Sajnos nem teljes a nyíl! Hiányzik a háromszög jobb oldali oldala! Nem akarja berajzolni!
  • CamelX
    #14
    Biztos megvan akkor 1-7ig? Mindegyiknél próbálkozni kell.
  • Patesz7
    #15
    A 7-es nincs meg!
  • CamelX
    #16
    Ha jól emléxem akkor az a legszopacsabb. Könyvvel fel kell varázsolódni a bal felső polcra és a képen van 1 eszméletlen nehezen észrevehető folt, azt kell nagyítóval leolvasni
  • Patesz7
    #17
    Valóban! Pedig végigpásztáztam már azt is az egérrel ezerszer, de nem írt ki véletlenül sem semmit!
    Kössz szépen a help-et! :)
  • zso23
    #18
    A szörny szájából nem tudok kijutni!
    A jobb oldali fogakkal mit kell csinálni? Hol kell megcsiklandozni, és az ásót hova kell rakni?
  • zso23
    #19
    na meg van sikerült! :P
  • MrGrey
    #20
    Ezen a pályán (mármint a kutya szobájában) hol van az aranyfog?
    Az egyik képen van egy, de az nem vehető el...
    Szemét dolog, hogy pl. a köv. pályán az eldugult alagútban van és nem is látszik, csak véletlenül található meg, az állomáson meg szintén egy rejtett kőlap alatt lesz.
  • CamelX
    #21
    Azt én is csak hosszas külföldi fórum böngészéssel tudtam megoldani. Fel kell juttatni az izomagyat a fenti képhez a dominóval és újra felhúzni a bohóc játékot. Amikor kiugrik, akkor be kell neki 1et fentről húzni és akkor betörik a képnek az üvege
    Egyelőre még csak az azutáni pályán vagyok, de köszi a tippet a lelőhelyről :)
  • Patesz7
    #22
    Üdv.!
    Az állomásos pályán hogyan kell átjutni a másik oldalra?
  • zso23
    #23
    A keménylegénnyel egyszerűen belesétálsz, a "folyóba" a többi meg átugrál a sisakján.
  • Patesz7
    #24
    Köszi, de arra már rájöttem időközben, de arra nem hogy az erőset hogyan viszem át.
  • runner78
    #25
    17 pálya könyvtár van a data könyvtárában a játéknak.

    Kéne egy kis segitség.
    A nagy zöld lényes pályán, mikor elterelem a figyelmét a kék virággal, akkor mit kéne csinálni?
    Egyszerre csak egyel tudok átmenni jobbra a csigaházzal.
    Saláta kéne a dögnek, csak nem tudom hogyan...
    köszi
  • Patesz7
    #26
    Már megoldottam! De azért köszönöm!
  • runner78
    #27
    a köpadlöt a tuloldali üres részre téve, a varázslóval "lift-é" lehet alakitani. Nem a létra kell oda! :)
  • zso23
    #28
    Amikor megfogja a kék virágot a szörny, akkor kell az erős goblinal (csak azzal) a szárára kapaszkodni, utána a varázslóval átmész a csigaház segitségével és....
  • runner78
    #29
    az már megvan, köszi.
    A szájban akkor a törött foggal mi9t kell tenni?
    Meg elörébb a notch-al?
  • zso23
    #30
    Ami elől van fog abba a kagylót kell berakni, ami jobb alsó sarokban van fog(a fognak a tövét!), azt a boxosal kell ütni és ott lesz egy nyuszi azzal beszélgetni kell, meg megmutatni a fényképet a kutyáról, aztán a madárral kell beszélni és majd adni fog egy tollat, azzal kell megcsiklandozni, az ásót meg majd ha kinyitja a száját, jobb-középen kell berakni és úgy már nem tudja össze zárni, és ki lehet menni.
    Én a következő pályán vagyok elakadva nem tudom hogy hova kell a seed elülteni, vagy hogy, igaz most nincs időm vele játszani majd csak később.
  • runner78
    #31
    köszi, de hiába boxolom a fogat, semmi...
    Tövénél nem is jelez semmit...
  • zso23
    #32

    Én már az űrben vagyok.. :)
  • CamelX
    #33
    Na végére értem :) jó kis nosztalgiázás volt, szórakoztató + 5letes. Ha kell valakinek segítség még benézegetek ide.
  • Patesz7
    #34
    Az állomáson ha megvan a kaja vagy mi, azzal mit kell csinálni?
  • Patesz7
    #35
    Megetetem a kukacot de nem történik semmi!
  • CamelX
    #36
    Ha megetetted ásóval akkor jelenteni kell a fővakondnak, aki ad érte 1 jegyet a kukac járatba, amit...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem lehet kijukasztani a ticket puncherrel, mert el van romolva, tehát be kell csúsztatni a szendvicsbe, amibe akkor harap bele, ha rávarázsolsz 1et

  • Patesz7
    #37
    Köszöntem! :)
  • dmi
    #38
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. A kutya szobájánál tartok és majdnem megrajzoltam a nyilat de nem tudom hol lehet megtalálni az equals 6-ot.
    A többi már megvan a szemem gúvad a hajam őszül.:) Ha valaki tud segítsen légyszíves.
    Előre is köszönöm!
    dmi
  • EmThor
    #39
    [spoiler]erős sráccal üsd meg a teddy maci fejét balra fentről
  • dmi
    #40
    Ok, nagyon thx!!! :)