22
  • bigjoe
    #1
    Öröm ilyenről hallani.. És itt az élő példa, hogy mindig van új a nap alatt és ha valaki kreatív meggazdagodhat..
  • Turdus
    #2
    Most nem azért, de ezt bármelyik olcsó wifi router tudja. Hol itt az újdonság? 3 éve már csináltam ilyent, de aztán letettem róla, mert mint a cikk is írja: "hálózatban lévő felhasználók megosztoznak a sávszélességen". Ráadásul az olcsó routerek döntő részén Linux fut, amit kényed-kedved szerint szabhatsz, de letölthetsz előre elkészített image-ket is...
  • cateran
    #3
    Nyilván az ócsóér wifi routered is üzemképes -20 és +70 celsius között,esőben....(meshnode iii)ja és törésbiztos boritása van....
  • Sanyix
    #4
    Van más országban él. Itthon sztem egy ilyen próbálkozásnál, análisan magáévá tette volna az ortt, a nif, és az mt is, merthogy ne szolgáltasson ő már, há milyen jogon?
  • nyalógép
    #5
    Sajnos ezek a felsorolt felügyeletek nemhogy segítenék az alternatív megoldásokat, hanem ott tennének keresztbe ahol tudnak.
  • B0nFire
    #6
    De jó, hogy vannak akik semminek nem tudnak örülni! Ha te "ugyanezt" már megcsináltad, hogyhogy nem te forgalmazol belőle évi 3 millió eurót?! Savanyú a szőlő, mi?
  • Daza500
    #7
    Hmm...érdekes a külseje ennek az izének.
    Azokat az időket juttatja eszembe, amikor a dolgokat még tényleg NAGY-ra tervezték. :)

    "felhasználók megosztoznak a sávszélen"...hácc...2 usernél még elmegy, de ha 5 felé kell szétosztani, akkor már eléggé belassulhat...
  • haxy27
    #8
    Na valaki fel találta a spanyol viaszt. AD-HOK vagy Multi bridge
  • Botond #9
    Ja, a japán 160 mbites netet szétosztják 5 felé, akkor jut fejenként 32 mbit. Tiszta gáz. :s
  • lammaer
    #10
    Igazabol a cikkbol nekem se jon le teljesen, mit talalt fel a srac? Nyilvan valamit igen, mert 3 millio euros forgalom nem keves, de a zold dobozon kivul nekem semmi sem derul ki...

    Rakna le itt magyarorszagon 100 meterenkent, meg a beuzemelesig se jutna, mert elobb szerelne la valami "elelmes" tolvaj... :(
  • Skynet85
    #11
    Nem tom nekem erről a satelit netek ugrottak be elsőre, tom tom nem ugyan az, de én is úgy érzem spanyol viasz szaga van a dolognak, az hogy drágábbak az ic-k meg kapott egy törés álló dobozt attól még valóban ,,csak" egy ,,wifi ruter" ámbátor gratu az üzleti érzékéhez bill bátyó se a hardcore programing skilljéből van ott ahol van... fejlődő országokba ahol még az 56k is nagy szám, meg egyenes csúcs technika számba megy majd, és hát rájuk is fér.

    Egyetértek azzal is, hogy itthon ezért nem 3 milla járt volna, hanem 3 év fegyház ,,ne legyééé mán kreatív a multik kárára vazze"
  • Daza500
    #12
    Hazai viszonylatban értettem.
  • SuspiciousC
    #13
    Nem "talalt fel" semmit a srac, talan eppen ez a plane benne, eszrevett egy piaci rest es kihasznalta, ennyi. Barki megteheti.
  • SuspiciousC
    #14
    Az teny, hogy a desing viszont nagyon klafa lett. :D
  • B0nFire
    #15
    Szerintem meg éppenhogy ronda; manapság nagy retróőrület dúl, ez is azért ilyen idétlen. De ha minden igaz, úgyis a háztetőn lesz, nem kell bámulni.
  • helkis
    #16
    lehet arról van szó, hogy bármilyen netre "tudja hogy kell csatlakozni" csak legyen hatótávon belül, így tényleg olcsó megoldást jelent..
  • goger
    #17
    vlaki magyarázza már el ebben mi a szenzáció, ha jól értem csinált egy hálózatot amit rákötött a netre. ez mitől ujdonsdág?
  • usererror
    #18
    Nem sok technikai újítás van benne, az tuti, de eladják valahogy és a jelek szerint működik is. A lényeg, hogy egy vidéki településen, nem feltétlenül fekete afrikában, remekül működhet, leginkább talán úgy, hogy állami pénzen üzemeltetnek egy kondisabb vonalat, hogy mindig legyen net, aztán a házakban meg csak telepíteni kell ezt a feltuningolt wifi rooter-t. Már ez önmagában is jó, hiszen nem kell kábelezni.

    Egyszerű ötlet, igazatok van, de miért kell alapból fikázni?
  • polarka
    #19
    Sztem senki sem fikázza. Aki értenek a témához látják, hogy semmi új és nagy dolog nincsen a dologban és meglepődtek, hogy most ezzel akkor mi van? Mert a cikk azt sugallja, h hú de faxa a gyerek. De lentebb, már vki megmondta, h csak annyi a lényeg, h kihasznált egy piaci rést és kész.

    Egyébként ezt nálunk itthon, a lakótelepen is, már most megtudjuk csinálni. Kirakom routerem az ablakba és már másik 10-20 routert látok, köztük van olyan amelyiket ingyért használhatom netezésre is. Ha a telepen összebeszélnek néhányan, akkor már elő is állt a cikkben említett rendszer és kész.
  • Ahoy
    #20
    Zseniális a srác... irigylik is sokan közületek. Akár spanyol viasz, akár nem, de a körítés szuper. Megérdemli a hírnevet.
  • Ahoy
    #21
    Jah és még annnyit! Tipikus magyar hozzáállás és kifogáskeresés: "itthon biztos börtön járt volna érte nem 3 milla..." meg úgyis kiröhögnének, minek is csinálni valamit.

    Akkor basszátok meg én kitartó leszek, akár itt magyarisztánban akár külföldön, de én igenis végig akarok vinni pár ilyen ötletet mint a srác!
  • T0nk
    #22
    Nem akarom a cikket kommentálni...
    A dátumokat tessék nézni.

    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020527