24
  • Me Ga
    #1
    Ez nagyon testzik.
    A minőség nem romlik a tükör miatt?
  • misran
    #2
    Szuper!

    Kár hogy fordít a képen. Ezt kiküszöbölhetjük egy második tükörrel. Ja, de akkor már egy periszkópunk van amivel méginkább el lehet bújni.

    Amúgy nagyon jó, nekem főleg a szégyenlős gyerekek lefotózása miatt tetszik. Kéne egy ilyen a családba...
  • Tpe
    #3
    Kár, hogy este sem használható. Másfele villog a vaku, mint ahova fényképeznek vele. :)
  • misran
    #4
    Erre megoldás lehetne egy álvaku amely minden irányba villan, hogy ez se buktasson le... :)
  • hiftu
    #5
    Kémfotó vakuval? Az kicsit sem feltünő.
    Esetleg ha nagyon kell, akkor odaraksz a vaku elé egy másik tükröt.
  • Razide
    #6
    Az ilyen tükörreflexes gépekre rakott normális rendszervaku feje elforgatható. Legfeljebb azt mondod, derítéshez lesz :-)
  • Magnum PI
    #7
    Szerintem ezekkel a gépekkel menüből megfordítod a képet és kész
  • Flashy
    #8
    azért lehet hogy van, akinek feltűnik hogy egy bazinagy lyuk van az oldalán :)
  • polarka
    #10
    Ötletes, de miután elterjed ez a módszer, közismert lesz, akkor már senki sem dől be neki.
  • B0nFire
    #11
    Most mi van, feltalálták a tükröt? Agyam elszáll; mindenki vak, hogy nem látja azt a bazi nagy lyukat az objektíven??? Kábé 3 éves gyereket lehet ezzel becsapni; kíváncsi leszek, mennyire fog ez a hülyeség elterjedni.
  • Möci
    #12
    15-20 méterről már nem szúrható ki könnyen, hacsak nem világítással szemben dolgozol.
    Egyébként nekem ez inkább egy indirekt NIKON reklámnak tűnt, semmint egyéb termékismertetőnek.
  • warman88
    #13
    Csak nekem van olyan Wanted utóérzésem? Kanyarbalövés helyett kanyarbafotózás. Semmi értelmét nem látom a dolognak. Ha valaki az utca pillanatait akarja elkapni az vesz egy telét és nem egy 18-70-el bohóckodik, ami még cropos váznál, nagy jóindulattal sem kistele...
  • babajaga
    #14
    Agyament féleszűség!
  • Alvarez999
    #15
    Telével ugyanazt a fényerőt nehezebb elérni, na meg az optikai stabilizátor sem mindenható.
  • Alvarez999
    #16
    A szenzoreltolásos hatékonysága pedig erősen romlik nagyobb gyújtótávolságokon.
  • Gabe Dearborne
    #17
    Marhaság, mert ha már itt megjelent, akkor mindenki tud róla. Ezen kívül pedig bizonyos helyekre akkor sem engednek be DSLR-rel, de még kompakttal sem, ha hason csúszol, és úgy könyörögsz. Fölösleges pénzkidobás.
  • Blasta
    #18
    Pedig aki már próbált elkapni pillanatokat az utcán egy telével a gépén, az nagyon jól tudja, hogy a legtöbb tekintetet szinte vonz a nagy teleobjektív, szinte azonnal odanéznek, ahogy rájuk irányítod a lencsét. A kevésbé szégyellős fotóalanyok arca is sokat változik ha tudják, hogy fotózod őket.
    Ez a cucc így elég sok esetben lehet megoldás, nem találom hülyeségnek. (persze nem sapnyolviasz, de a sikere az egyszerűségében rejlik)
  • Aldaris
    #19
    Teljesen egyetértek B0nFire-el. Tükör, dejó...
    Nézzék már meg a videót is, teljesen nyilvánvaló a dolog. A bevágott képeken még látszik is, hogy nézik hogy mit csinál az csaj. Max telefotónál jó, ahol elég messze vagy, hogy lássák.
  • Balumann
    #20
    Nagyon jó ötlet, de a megvalósítás nem a legjobb :) Egyrészt látszik, hogy ott van oldalt a lyuk, másrészt eléggé figyelemfelkeltő az amikor valaki olyat fotóz aminek nincsen sok értelme :D
  • korpati
    #21
    Ezt az okosságot már 20 évvel ezelőtt láttam katalógusban. Akkor sem hozott különösebben lázba. Inkább egy jó tele. Inkább áprilisi tréflinek tűnik!! :-) Egészségünkre!! :-)
  • RoCkEtAnDrEw
    #22
    hehh :D ez egy baromság :) dehát..nehogy a terroristák kezébe kerüljön ;-)
  • RoCkEtAnDrEw
    #23
    bár mondjuk ez olyan szar h nyugodtana kezükbe kerülhet :D
  • pasi29uk
    #24
    És igen!
    Angol kutatók hat évi munkával és pár milla font elköltésével megalkották a lyukat!
    Mi van ha beesik a hó? Vagy berepül egy légy? :D