60
  • B0nFire
    #1
    Szerintem ki kéne tenni, Föld körüli pályára állítani, oszt otthagyni a rákba! Az űrállomásról hajigálnák neki a mogyorót, meg kétnaponta kiürítenék a katéteres-zacskóját, oszt ellenne ott fenn.
  • T0nk
    #2
    Egyes. Leülhet.
  • vmiki88
    #3
    Hát akinek van pénze rá
    De nem lehetne ezt a pénzt segélyszervezeteknek, alapítványoknak adni?? (ha jótékonykodott már, akkor bocsánat a tudatlanságomért)
  • mrzool
    #4
    Éjszaka demagógia bogyókat nyeltetek álmotokban, vagy mi van? Szokásos jó magyar irigység?
  • who am I 7
    #5
    hopp, a demagóg szó ajvékolása a kedvencem, kis vöröskabátos.
  • who am I 7
    #6
    Egyébként jó helye van annak a 35 milliónak az űrkutatásban, csak nehogy új audikra költsék mint itthon az agyhalottak.
  • toto66
    #7
    Google és Demagóg fia vagyok C:
  • tmisi
    #8
    Remélem a Marsig meg sem áll...
  • szasz85
    #9
    A fejlődés nagyságrendekkel fontosabb (és nem utolsó sorban jövedelmezőbb) mint a jótékonykodás.

    Ha esetleg te ezt nem így gondolod akkor add el a géped, a mobilod, mond le az internet és kábel TV előfizetésed és az így felszabadult pénzt add a hajléktalanoknak.
  • Mcsiv
    #10
    Simonyi évente több milliót költ jótékonykodásra. Ez szimplán az emberi butaság, irigység és az, hogy igazából a reklamálók és a "jót akarók" a google-be nem képesek beírni a nevét;] Többet tett ő már le az asztalra, mint az előbb említettek valaha is fognak;]
  • kvp
    #11
    Az urturistak alapelve a kovetkezo: minden egyes urturista fizeti az urhajojat, eztaltal ket masik (hasznos) urhajos jut ki igy az urbe. Alapvetoen a penz amit elkolt hasznalhato lenne masra is, de ez meg mindig hasznosabb mintha luxushajot/autot venne belole. Persze felhasznalhatna arra is, hogy epitsen belole egy sajat urhajot, de igy sokkal gyorsabban feljut, bar rovidebb idore, de hasznalhatja a nemzetkozi urallomast is.
  • tntmax
    #12
    Klassz lehet egy ilyen utazás.
  • tntmax
    #13
    Pór magyar-gazdagoknak lehet alternatíva hasonló élményszerzésre:
    http://www.meglepkek.hu/Csak-gazdagoknak/Null-gravitacios-sulytalansagi-repules.html
  • roliika
    #14
    Simonyit megkérdezték amúgy, hogy Magyarországon esetleg nem-e akarna segíteni, merthogy van annyi pénze, hogy az államadósság jó részét ő egyedül ki tudná fizetni...azt mondta, hogy nem célja, mert az országnak magának kell megoldania ezt a problémát. Szerintem teljesen igaza van amúgy...ha ő..egyedül ennyi pénzt össze tudott szedni, akkor drága politikusainknak miért nem sikerül.

    Még annyit, hogy ő rendesen beszél magyarul, és nem játtsza meg hogy néém bészélni mádzsar becasuse very sok idő tölteni én USA...pedig neki lenne mire. Jó utat neki. :)
  • Sanyix
    #15
    "akkor drága politikusainknak miért nem sikerül."

    sikerült nekik, ezért megy a csőd felé az ország, mert a pénz ami az országé volt, már a politikusok bankszámláján díszeleg. Hol élsz te? Nem csak elkúrás volt itt, ellopás is.
  • B0nFire
    #16
    Nem maga az űrhajó a drága (relatíve), hanem a rakéta, vagyis a hordozóegység, mert az minden felszálláskor megsemmisül, így újra kell "teremteni".
  • fizik
    #17
    Azon a zöld csövön a szennyvizet engedik ki?!

    Amúgy én is simán kimennék, ha lenne rá ennyi feleslegem. Lehet el is kezdek gyűjteni az ük-ükunokáimnak... :S
  • Sanyix
    #18
    :D Nem, az a periszkóp.
  • bmw
    #19
    Ha lenne lovem En is siman mennek....
  • Motoroj
    #20
    Hát ennél sokkal jobban én sem fogalmaztam volna :)
    1 pont oda.
  • roliika
    #21
    Hát igen.. azon csodálkozok, hogy mindig tudnak lopni..mikor azt hinné az ember..hogy dehát nincs mit.. de van...
  • Garga Pitic #22
    NASA TV-t nézi valaki? Nem éppen egy akciófilm, de azért érdekes volt élőben látni egy szerelési műveletet háttérben a Földdel vagy az ISS lakóinak közlekedését 0 g-ben. A mostani Shuttle-indítás óta egészen rákattantam :)

    Ha a felhőzet engedi, érdemes napnyugta után fölsasolni az égre, van hogy naponta kétszer is megfigyelhető az ISS, adatok itt:
    NASA, pálya grafikusan
    NASA, észlelési adatok Budapestre (idő, irány, magasság, stb)
    ESA, pálya grafikusan
    ESA, észlelési adatok Budapestre

    Simonyinak jó utat! Szimpatikus fazon, a magyar kötődés hangsúlyozása, kísérletezés és amatőrrádiózás szép gesztus és azt is bizonyítja, hogy nem egyszerűen a fölös pénzét szórja valami trendi szórakozásra.
  • NEXUS6
    #23
    Ó, hát az nem lopás, amit csinálnak, mert tök törvényes.
    Más kérdés, hogy a törvényeket is ők hozzák.

    Talán Svájcban van az embereknek a legnagyobb lehetősége közvetlenül beleszolni az ügyekbe, ott rengeteg népszavazást tartanak, de pl. a németeknél Bajorországban a Parlament is visszahívható népszavazás útján, na ez kéne szerintem nálunk is.

    Rögtön csökkenne az arcuk a politikus uraknak. Valszeg a többségük szerencsénkre keresne valami kevésbé rizikós szakmát.
  • Sidewinder
    #24
    Jó utat,jó leszállást Simonyi Károlynak!
  • NEXUS6
    #25
    Egy szinten igaza van, csak - és ezt minden antiszemitizmus nélkül írom - ha zsidók is így gondolkodnának, akkor most nem lenne Ízrael!!!
  • laca103
    #26
    Nos, szerintem a magyar vezető politikusaink is összeszedtek LEGALÁBB ennyi pénzt, csak az a különbség, hogy Simonyi bácsi valamilyen módon megdolgozott azért pénzért, aggyal, és azzal, hogy adott is valamit cserébe a világnak ezért a pénzért... DE a jelenlegi államvezetésünk SEMMIT nem adott azért pénzért cserébe, magyarul LOPTA azt a pénzt....(nem kell szépíteni)
  • laca103
    #27
    Továbbá, ha lenne ennyi pénzem, én is simán lelkiismeretfurdalás nélkül kimennék az Űrbe, ahogy szerintem a világ 90%-a.... úgyhogy nem kéne szerintem álszenteskedni. Ha már van annyi pénzem, hogy telik belől 2 űrutazásra akkor az azt jelenti van még annál több pénzem is, amiből adott esetben jótékonykodhatok...De nem olvastátok az Írást? "Úgy adj alamizsnát, hogy ne tudja bal kezed mit csinál a jobb, mert a Te Urad aki rejtekben is lát, megjutalmaz" Tehát, az igazi alamizsnáról CSAK Te tudsz, aki szétkürtöli magáról az képmutató.... Minek dicsekedjek a jóindulatommal, ha már van egy rakás pénzem?
  • laca103
    #28
    Végülis, kell annál több hogy kimehetek az űrbe?
  • Thrawn
    #29
    "Nem maga az űrhajó a drága (relatíve), hanem a rakéta, vagyis a hordozóegység, mert az minden felszálláskor megsemmisül, így újra kell "teremteni". "

    A Szojuzok esetében nem csak a hordozórakéta, hanem maga az űrhajó is csak egyszer használatos. A fékezőrakéták működése után a Szojuz három részre válik szét(a belinkelt kép szerint balról jobbra): orbitális kabin, visszatérő egység, műszaki egység. Ezekből csak a visszatérő egység éri el a Földet, a többi elég a légköri fékezésnél. A visszatérő egységet pedig nem használják fel újra.
  • kvp
    #30
    "Továbbá, ha lenne ennyi pénzem, én is simán lelkiismeretfurdalás nélkül kimennék az Űrbe, ahogy szerintem a világ 90%-a"

    Mondjuk en valoszinuleg inkabb resztvennek egy sajat urhajo epiteseben. Pont ezt tette Simonyi kollegaja Paul Allan. Kevesbe izagalmas az elso par evben, de cserebe elobb-utobb lesz egy hasznalhato magan urhajoflotta, amivel annyiszor megy az ember az urbe ahanyszor akar (es meg nyereseget is hoz).
  • Sanyix
    #31
    Amíg van imf hitel, és eu támogatás van mit lopni.
  • Sanyix
    #32
    Erre épül a parazita életmód. Ülnek az országon, szívogatják a pénzt, de annyira azért nem zúzzák szét hogy behaljon (államcsőd, lázadás), hanem valamennyire működőképes marad. Olyanok mint azok a paraziták, amik nem ölik meg az áldozatot, csak legyengítik, fokozatosan szívogatják ki belőle az életet.
  • jeec
    #33
    Speciel Charles Simonyi pont olyan dologba fekteti a pénzét, ami az egész emberiség érdeke. Az űrturizmusra fordított pénz segíti ennek az iparágnak, és általában az űrtechnikának a fejlesztését, ami igazán nagyon ráfér az emberiség egészére. Szóval én örülök neki, hogy így tesz, és büszke vagyok arra, hogy magyar származású. (Sikeres, biztonságos földet érést és küldetést kívánok neki.)

    (Arról nem tudok, hogy jótékonykodik-e más módon is, de ha igen, ha nem, ez az ő dolga.)

    Paul Allannak, azt gondolom, több pénze van, amiből már - talán - el lehet kezdeni eredményesen saját űrfejlesztést.
  • Tetsuo
    #34
    Szeretek az urkutatas fejlodeserol olvasni, de nem hiszem, h az emberiseg erdemben fel fogja hasznalni ezt a technikat barmire is.
    Az okori (pl) gorogoktol nem fejlodtunk semmit sem a technikan kivul.. alapvetoen onzok vagyunk es keresztbe teszunk a masiknak, leigazzuk ha tehetjuk..
    Az emberiseg SOHA nem fog osszefogni, es 1uttes erovel fejleszteni vmit, v haladni elore (barmerre legyen is az).
    Teljesen mind1 h nehanyan utaznak a Marsra v messzebb, maximum azt is beszennyezzuk a "technikankkal".. es ugyanugy 1 kis csoport kizsakmanyolja tobbseget, ehezni fog az emberiseg negyede stb..
    Hivhatjuk fejlodesnek, de a legtobb ember ugyanugy szenvedni fog es vert izzadni amig vilag a vilag!
  • NEXUS6
    #35
    Szerintem is kicsit naívság azt gondolni, hogy aki az űrkutatásba (és speciálisan az állami űrkutatásba) ad pénzt, az az Emberiségért tesz valamit. Lehet, hogy ez valamikor változni fog, de jelenleg nem ez a helyzet. Az űrhajózás, űrkutatás a gazdagok és a politikusok játszadozása volt és az is maradt.

    Azzal, hogy Simonyi ebbe a rendszerbe száll be, ebbe adja be a pénzét, semmi nem változik bármennyit is rádioamatörködik majd fenn az állomáson középiskolásokkal.

    Technológiailag kb 20-30 éve adottak a feltételek, hogy a kormányok kialakítsanak egy jelentős gazdasági értékű űripart, ami az autógyártással összemérhető hatású lehetne, akár a kisember szempontjából is. Ehhez kapcsolódó termékeket előállító gyárban dolgozhatna, űrutazáson vehetne részt, vagy más égitestek kolonizálásában. Az űr maga végtelen erőforrást jelent az emberiség számára, ha csak a Naprendszer közelebbi régióit nézzük.

    Azoknak akik 50-100 éve már a jelenlegi világrend csúcsán vannak, nem érdekük, hogy új tényezőket hozzanak a rendszerbe. Kinek hiányzik, az olcsó űrtechnik, hogy az emberek (a legjobb képességű alattvalók) milliószámra menjenek az űrbe, ott új politikai erőket létrehozva.
    Azzal, hogy annak idején Európa elkezdte a gyarmatosítást egy csomó olyan országot hozott létre, akikkel most versenyeznie kell pl pont Amerikát.

    Hát kinek hiányzik ez, még ennél is magasabb szinten??:)))
  • jeec
    #36
    Az élet szenvedés. :)
  • jeec
    #37
    Az űrtechnológia, pont azért, amit te is írtál nagyon fontos a jövő szempontjából.
    Nyilván az ebbe fektetett pénzből sok nem kifejezetten magára az űretechnológiára fordítódik, de ez szükséges rossz, amit el kell viselni, hogy ha azt akarod, hogy a kevés, ami tényleg oda megy, felhasználásra kerüljön.
  • NEXUS6
    #38
    Ezért lenne talán inkább helyesebb, ha a Simonyi valami államoktól független vállakozást támogatna, de egyrészt ilyen még nem tud olyan magas szintű szolgáltatást biztosítani, mint az oroszok, másrészt a saját pénzével azt csinál amit akar.

    De az hogy az oroszoknak ad pénzt arra, hogy egy egyszerhasználatos járgánnyal szállítsák fel az űrállomásra meg vissza, mindent szolgál csak az emberiség érdekét nem. Leginkább az igencsak korlátozott képességű orosz állami ürvállalatot szolgálja. Meg a politikusokat, akik büszkén állhatnak a Világ elé, hogy ők mennyivel demokratikusabbak, mint az amcsik, mert ők bárkit felvisznek a ráadásul sokkal biztonságosabb (azt az 1-2 Szojúz balesetet, most ne nézzük) űrhajójukkal, szal bárkit, aki csak roppant demokratikus módon képes megfizetni.:)))

    Hát kb erről szól Simonyi útja, többről nem igazán.
  • Anaid
    #39
    Ja, fontos az űrtechnológia. Az emberiség rég arról álmodozik, hogy talál más lakható bolygót és kolonizálhatja...Hát igen, ha már ezt a bolygót nem sikerült kellőképpen megbecsülni, hátha találunk másikat...
    Na tényleg működnek magas szinten is az álmok a realitással ellentétben.

    Tessék mondani, mikorra megtaláljuk lesz még kikkel kolonizálni? Vagy lesz még egyáltalán honnan elindulni?

    Bocs, hogy megint ironizálok, de elsősorban azt kellene megbecsülni és azért tenni ami van, szerintem. Először a Földet kellene megbecsülni, majd utána kacsintgatni másfele.

    De az megnyugtató, hogy a gazdasági válság tényleg nem érinti az egész világot....
  • pasi29uk
    #40
    Meg ne haragudjatok, de ha nekem lenne ennyi pénzem és olyan körökben mozognék mint Ő lehet összedobnénk a haverokkal egy bulizós kabinra ott fönt, és szépen csendben mászkálnánk a ruszkiktól föl-le :)
    Mindenki pont annyit költ, adakozik, és tartalékol amennyit akar.