27
Ujdonsag az MMORPG vilagaban
  • Ryleh
    #1
    Hello Minednkinek!
    Ime egy nemregen indult-jelenleg csak Alpha fokozatban levo,de mar jatszhato online game.

    A jatek hivatalos oldala
    A wiki eleg reszletes info oldala
    maga a jatek hagyon hasonlit az eleg nepszeru Entropia Universalis rendszerere,azaz penzt (is)lehet betenni,majd kesobb ha jol jartal kivenni.Ova intem a nagyravagyo embereket!!ebbol nem lehet megelni:))
    Kezdetben alapmunkakat tehetsz,,,favagas,kofejtes,egyebek.
    Maga a jatek egy poszt-apokaliptikus vilagban indul,semmi uberhiper fegyver,sem invertory ban elféro atomreakto nincs benne,,,
    Most ennyit,,,akit erdekel nezzen rá..maga a kliens LOL,nincs fel GB sem...
    Kerem hogy csak epuletes-akar negativ vagy pozitiv-kritikat irjatok,de a "hubazz,deszar,stb bejegyzeseknek semmi ertelme,,,
    tartsuk be az illemet,,ez egy forum,s nem egy cseho,tele idiotakkal...koszonom:)
  • Gaborkik #2
    Hali
    Jónak tűnik ... asszem ki is próbálom :-)
  • DarkHorSe
    #3
    valami gameplay movie?
  • Cat 02 #4
    Eléggé azt írják h entropia universe copy
  • Gaborkik #5
    Na igen vmi a játékból jól jönne tényleg ...
  • Gando
    #6
    az is... én még tavaly játszottam vele, már akkor is alpha-ban volt :D
    Amúgy télleg, olyan mint az entropia csak azzal a különbséggel, hogy itt könnyebb pénzhez jutni
  • Ryleh
    #7
    nekem az a fo gondom: baromira instabil neha,,,azaz a zold ikon a lagot jelzi,,a piros a DC-t,,,de soyor egyszeruen befagy,,
    pedig ez vegre nem egy common game,,(lehetne)..emellett baromi sok az adatforgalom,,,erdemes csekkolni,,liliteseknek Főleg!!!
    Igen EU copy,,de az EU haldoklik,,azaz iszony low lett a dropp,,azaz szo szerint a kari onmagat sem tratja fenn.....a sweatolas mar a multé,,azaz alacsony az ára,,,,5-6 orat kell sweatolni 2-2,5k sweatert,,,,,
    az EU atment abba a fazisba:vagy really lové,,,,vagy over,,,,,,
  • Gando
    #8
    pontosan :S
  • Ryleh
    #9
    a kezdetek:
    A "citizenship" rank eleresehez (hogy vegre ne gatyaban,vagy bikiniben rohangalj)kell vagy 100 AWD(afterworld dollar),vagy 50 P.note,,ez egyfajta valto,amit npc ad egy sikeres kvesztert.
    A lustabbak,vagy depositolok meg is vehetik ezeket....
    De ingame is meg lehet szerezni,,egy egysegnyi(stack=500 tétel) kozet,vagy egyemb materialal,stb,,,
    mivel tobb nyersanyag gyujtheto,igy tobbféle lehetoseg van a penszerzesre.
    A kezdeti ingyenes csákányok,stb jok,de lassuak,,viszont 0,9-1 awd egy jobb szerszam,,evvel nagyobb a hozatal,,es elindulnak a skillek is,,,

    aki jatsza esetleg az keressen a main cseten: Knox Ghazi neven.
  • Gaborkik #10
    Gondolom hülyét kérdezek de ingyenes ugye ?:)
  • Ryleh
    #11
    nem kerdezel "hulyet"...!:))
    Ingyenesen is lehet tolni,,igy nehezebb,,,,
    a Deposit=valos penz berakasa,,de ez most igy alpha,kesobbi beta ban ertelmetlen.
    A jatek arra épul,hogy valoban "dolgozz" meg a penzert,,,,en eddig kb 10 tonna kovet fejtettem ki,,es gyujtogetek.
    Tehat ha teszem azt:az elejen berax 10 dolcsit..akkor van 100 AWD-d(mondom,,nincs ertelme)az annyi,hogy elorebb vagy,,DE,,,de a skilljeid meg alszanak..............
    tehat jo az elejen "szenvedni" mert:
    -megismered a gamet,
    -lehet meg is utalod
    -kitapasztalod mellik szakma teccik majd.....
    -es ha ezekutan is akarod folytatni..Rajtad all....de ismetlem,,,ez a game megy valodi cash nelkul is,,(remelem menni is fog)
  • Ryleh
    #12
    A skilleket elkezdi adni akkor:ha hozzajutsz az elso jobb szerszamhoz...
    (pl 100kg Nitrit -ert siman adnak egy steelPickAxe-)
    ennek hasznalata mar adja a skilleket,100x hatekonyabb,stb
    A skillek novekedesevel kapsz ugynevezett "SAU"-kat,ez egyvajta zseton,,,amivel majd a skilljeidet (tekintsd pontoknbak) varialhatod,oszthatod el oket.
    Itt nincs karakter lvl up,,,,
    amit hasznalsz az fejlodik,s igy lehet soha sem olsz meg egy mobot sem,megis sikeres banyasz,crafter,stb lehetsz....
    Nagyon sok lehetoseg van benne,,nem a klasszikus RPG,,,:))

    Jatekbeli arcok normalisak,90% az EU veteranja.)))a hangulat jo,es eleg segitokeszek,,nem NOOB oznak le,,,van kultura....
  • Gaborkik #13
    jól hangzik ....
  • Solid Snake
    #14
    Nagyon jó! Itt a helyem
  • Narxis
    #15
    Hülyeség....:/
  • wordsworth
    #16
    Egy pillanatig azt hittem, hogy valóban lehet evvel pénzt keresni, de akkor félreértettem? :)
  • Ryleh
    #17
    nem ertetted felre,,,,de nem ez a szempont,,,eleg szerencse kell,nagyon sok munka,,,dehaát kerem,,ez egy jatek...szoval,ha pl az elodjen ,az EU-n jatszanal,,vagy sokaig rabszolgaskodsz,,alantas munkak,low droppok,,vagy depositolsz.
    Huzzunk egy vonalat:jatszok,es lehet penzt is keresek vele?azaz motival valamiben,nem csak a grind,xp,lvlup,stb...azaz valami ujat ad...
    Vagy tisztan profitszerzes miatt kezdenem?...utobbira az 1. bejegyzesben mar utaltam.
    szerintem pont jo balansz,,,jatek,no havidij,holt free az egesz,,es semmitsem teszek bele,szorakozok,es lehet ki is vehetek,,.
    Mellesleg az EU-n ha ki akartad bvenni a penzed,,,cirka 3 honapig kellett varni......

    Szoval minden nem megy eccerre,,,akkor senki sem dolgozna,,aki mmo zik:))
  • wordsworth
    #18
    És speciel miért lehet pénzt szerezni? csak azért kérdezem mert ez nekem teljesen új ( pedig régóta mmozok) gondolom ez nem egyenlő a kínai farmerkedéssel
  • Ryleh
    #19
    a jatekban vannak szakmak,,ezek eleg prozaiak,,
    pl a fold nyersanyagainak kitermelesaq,vagy eppenseggel a vadaszat...
    Pl: ha jelentosebb érclelohelyet talalsz,es ezt skilljeid,ill felszerelesed kellokeppen tamogatja,,akkor beuthet az un: HOF(ez az EU-s) elnevezese..azaz nagyobb lesz a talalt mennyiseg mint az átlag,,ugyanigy ha vadaszol,akkor szinten,,kiutsz egy mobbol jelentosebb targyat,,,stb...
    namost,,a hf nem mindig készpénz,,,,,(EU ban az,,,itt nemtudom még),,,de tetelesen monjuk egy atlag mobbol ,vagy átlag banyaszasbol van esetenkent 10 AWD-d,,,,erre bebasz a HOF..es lehet tobbszaz,,talan 1k is,,,,,es ha nem kp??akkorsincs baj,,,a nagyobb jutalom tobb anyag,,azaz a craftereket ellátod,letorod a piacot,vaqgy magad hasznalod fel a talat dolgokat,,hogy pénzé tedd,,,
    Ne felejtsuk el:a jatekban hof,vagy siman lot bol nyert pluszz,,,ami nem megy el rezsi re...az eladhato ingame pénzre,,,az ingame AWD pedig kivonhato really ra...ennyi....
    tehat egy sima mmo ban beakad egy full fegyver,armor,acessories,,,az hahahah,,,van es pont,,,itt mas.
  • Ryleh
    #20
    Kicsit OFF,de talan nem annyira,,,akit valoban érdekel a rendszere,,az fussa át az EU-s ismertetoket,,,van elég magyarul is,,,,s mivel ez annak koppintasa,,,teljesen kepben lesz,,,(ami a rendszeret illeti)
    vagy nyomjatok egy ket napot az EU ban,,,,
    ott pl a cseten sorban irja az ugynevezett GLOBAL-okat,,,hogy pl x,y evvel,és evvel,igy es igy szerzett 1200...vagy 14.000 PED et,,,azaz ingame lovet,,,ezt mar csak vissza kell soztani az ingame.valos pénz árfolyamaval...(10 valodi dollar=100 ingame PED)
    tok ugyanez van itt is,,,,DE EZ meg nem teljes verzio,,nincsenek sokan,aki gondolja fusson egy kort EU-n,aztan ugyis itt kot ki:))(EU-n telleg lehetetlen csak ellenni.....oda be kell invesztalni,,,vagy iszonyu ido elmegy unalmas munkaval,,,es az sem visz elore,,csak talan fenn tart.
  • Ryleh
    #21
    es ha mar ennyit irok:
    -felmerulhet a "szerencse" fogalom,,na igen,,,de probaljuk reálisan megkozeliteni a temát:
    -egy csont tanulatlan("marpedig en ercet fogok talalni,vagy kőolajmezot"hozzaallas)az ketlem hogy a valo életben is menne....na akkor,,,ha a skillek nonek,no az esély,,,s igy van ez mindennel,,ha erosebb,ugyesebb vagyok,stb
    vagy ugyanigy a vadaszat..lehet nagynehezen elbirsz avval a mobbal,amirol a csetrol,hirbol hallod,,na ez soxor dob nagyokat,,,de lehet kicsi a rate,..azaz sokat kell kinyirni hogy beusson a nygadolog,,,,ha ez csak nehezen sikerul??akkor nagy a rezsi!!:))
    es kokeményen peregnek a kiadasok,,,nem olyan.,,,,beulok egy pályara es farm,,,farm,,....tehat ezrt realisztikus.

    nemcsoda,,,az EU-t pl a felmeresek szerint a 20-40 esek toljak,,(nem akarok senkit sem megserteni)..tehat ez másabb,,mint az eddigiek...
  • wordsworth
    #22
    Ez engem eléggé érdekel, nagyon ötletes, de maga a renszer kicsit még furcsa nekem, pl mit értessz fenntartás alatt, le kellene szednem és valakivel játszani :)
  • Ryleh
    #23
    fentartas:
    (az EU-s peldaval jövök,mert ebben az AW ben en is csont uj vagyok,,)
    tehat nemolcso az ammo,eleve a fegyver sem az,,,
    ajatekot csot csoron,egy szal alsonadragban kezded....
    fell kell szerelni a karit,,mar ekkor dontesz mit is akarsz csinalni...
    aztan pl egy mobba bele kell pumpalni egy rakas loszert,,,a kezdeti skillek miatt nagy a tevesztes,,,stb...a gyenge moboktol ne varj sokat,,,es ne lepodj meg ha a beleinvesztalt ammomennyiseged sem jon vissza,,azaz meg nullan sem vagy,hanem minuszban!!max a skillek emelkedtek,,de ugye,alaprol kezded,,,a fegyverek ,ruhak serulnek,javitani kell,,,
    TEHAT:nincs olyan hogy ahh,,,,azert ennyi biztos van rajta,,NINCS....
    az elejen tutti hogy bux,,azaz sokat kell robotmunkat vegezni,hogy lassan,lassan gyarapodj,,,,nem 1 honap alatt leszel a szero sztárja,,,vagy szuperman,,stb...mi van ha x mobbol,,,legyilkolsz n40 db ot,,(mert erre van eleg ammo-d,vagy a kezifegyver javitasra penzed)..es nagyon keves a LOOT??..hm??mehetsz vissza dolgozni,kovetgyujteni,fat vagni ,stb

    EU-s szamitas:egy alap knife 2,3 cent volt,,,a hasznalat miatti serulese,,,na,,,,100 suhintas,,,2,3 ped a rezsi,,es ha a 100 suhintassal kinbyirt mobok nem dobtak ki a 2,3 pedet???buko.....nemhogy haszon,,,max a skillek fejlodnek,,,,
    monom:nem a klasszikus MMO farm,,,ami elore datalhato,mi mennyi lesz,,,,
    emellett a loot bol szarmazo cikkek ára is valtozhat,,,mert piac van,,ha nem kelendo,olcsobban kell adni,,stb...
    telleg nyomj egy kis EU-t..vagy olvass utana,,igy nagyon hosszu lenne leirni
  • Ryleh
    #24
    javitas:az EUs alap knife 1xeri hasznalata,egy szuras volt 2,3 cent....
  • spcs
    #25
    Sziasztok.
    Én most regisztráltam az oldalon, remélem ma este feltudok nézni, kíváncsi vagyok nagyon.
  • Ryleh
    #26
    kezdesnek menj el a nagy vörös kemeny melletti NPC hez,,,duma,duma,,,
    aztan keress kontenereket,,6 db van,guberalj belole csakanyokat,,,az elso kuldid:gyujts ossze 500kg pharr stonet,,,go északra ,,a szektosban,,es dolgozz,,,az invertory(most)meg unlimited),,azaz hamar osszejon,,,a ko szine voros,,de a stonek dobnak masfelet is,,,az elhasznalodott csakanyokat semmisisd meg,,(kuka ikon az invertben)...idovel a kontenerekben ujratermelodnek a szerszamok.
    ha evvel megvagy,,akkor valszeg lesz mar tobb 100kg egyeb koved,,ezt a cseten csereld be mas gamerral SteelPickAxe ra,,,evvel jobb,es elindulnak vegra a skillek is.
  • mano1111
    #27
    Sziasztok!Em segitsegeteket szeretnem kerni, jelenleg elekadtam a AW-ba ugyanis mikor kell csinalni a Iron-Pick helve-t akkor a Tools craftba bele kene tenni a MFP CD ....ez a problema hogy nekem nincs meg a CD...namost ezt valahonan be kell szerezni vagy csak ugy oda kellet volna nekem adni?Mert amikor a csakany fejet csinaltam akkor hozzaadtak a CD-t...Ha valaki tud segiteni....pls katt a "valasz erre" :-))Kulonben jo mmorpg game attol fugetlenul hogy meg csak "Alpha". Ah ha valaki keresne egy noobit Bern neven megtalal =DDD