69
Irie Maffia
  • Firerock
    #1
    Az Irie Maffia 2005-ben alakult magyar együttes. Zenei stílusát főleg a reggae és a dancehall műfajok határozzák meg, ezt hip-hop, funk és rock elemekkel ötvözik. Létezik egy soundsystem (Irie Maffia Soundsystem) felállása is, melyben a zenekarvezető Dermot (Élő Márton) és Jumo Daddy (Horváth Gáspár) által bakelitről játszott reggae/dancehall riddim-ekre Columbo (Kéri András) énekel ragga szövegeket.



    A zenekar alapítói Dermot (Élő Márton) és Jumo Daddy (Horváth Gáspár) régóta zenéltek együtt. Eleinte csak hobbiból otthon, majd később dj-ként egyre több nyilvános fellépésen is. 2001 és 2005 között leginkább ez határozta meg fő zenei irányvonalukat. Olyan formációkban és "műhelyekben" fordultak meg, mint a Tilos Rádió, Love Alliance Soundsystem, vagy később a Gimmeshot Crew. 2004 végén arra az elhatározásra jutottak, hogy a számítógépes zenét és a lemeztáskát hangszerekre cserélik, és élő zenekarral próbálják folytatni a reggae/dancehall/hiphop műfajok hazai népszerűsítését. Így 2004 decemberében megalapították az Irie Maffia-t. A zenekar alapfelállásában Dermot kezelte a dob groovokat, Jumo pedig a billentyűs hangszereket. Basszusgitáron Havas Miklós (korábbi zenekarok: Sziámi, Duende, UP!), Dermot unokatestvére játszott, a zenekar dj-je pedig Dj Future (Baranyai Ákos) lett, a Tilos Rádió dj-je. Trombitán Barabás Lőrinc jazz trombitás, gitáron pedig Kürthy Miklós játszott az alapfelállásban. A zenekar frontemberei a Gimmeshot Crew népszerű MC-i, Columbo, Busa és Kemon lettek. A zenekar egy éves fennállásakor került a bandába Dési Tamás dobos, aki a dobgépet felváltva, a teljesen élő hangzás világába terelte a zenekart. Korábbi gitárosuk kiválásakor került a zenekarba Szekér Ádám, kiegészítve Doktor úr és Tomi duóját, így alakult ki az együttes Irie Maffia Rock Trió néven is emlegetett ritmusszekciója, melyet Zsömi (Oláh Antal) belépésével ütős hangszerek egészítettek ki. Ettől kezdve a fúvós szekciót Dermot(harsona) és Barabás Lőrinc (trombita) alkotta, 2008-ban azonban mind Lőrinc szóló projektje (Barabás Lőrinc Eklektric), mind a Maffia keresett zenekar lett, már nem lehetett az időpontokat egyeztetni, így Lőrinc kilépett a zenekarból, helyet adva Meggyes Ádámnak, aki azóta megalapozta helyét az együttesben. Az MC-k tekintetében is történt változás, Kemon elhagyta az országot, helyette MC Sena-t (Dagadu Sena) sikerült a zenekarba csábítani, akinek különleges hangja és szövegei rövidesen meghatározó szerepet kaptak a Maffia hangzásában.
  • Firerock
    #2
    pénteken volt nálunk koncert és naggyon jó volt:)
    csodálkoztam hogy még nem volt topicja
    remélem sokan ismerik és szeretik rajtam kívül:)
  • Firerock
    #3

  • ngcsnet
    #4
    remélem sokan ismerik és szeretik rajtam kívül:)

    -ebben biztos lehetsz;)
  • Firerock
    #5
    de akkor eddig miért nem volt topicja?
  • tigeroo
    #6
    hatalmas zenét nyomnak!

    még csak a geller ep-t(?) hallottam tőlük...
    de befogom pótolni a többit is:D
  • Firerock
    #7
    jófejek nagyon
    volt szerencsém a pénteki buli után beszélgetni velük
    meg annyira lazák hogy csak!:D
    most egy picit nagyon síkrészeg gyerek felment a szinpadra táncolni a csajjal és nem az hogy lelökje a csaj hanem szépen kulturáltan megbeszélte vele:)amikor nemhatott akkor megjött a kétajtósszekrény és letessékelte
    am ezek milyen nyelven küldik?:)
  • ChuckyHUN
    #8
    +fav:)
  • Rockynhooo
    #9
    Nem nagyon szeretem , régen zsír volt Kemonnal de már nem jön be..
  • Firerock
    #10
    ennek a csajnak olyan hangja van!!nemtudod te mi a jó:D
  • vmvr
    #11
    szeressük:)
  • [HUN]FaTaL
    #12
    Hm eddig nem ismertem őket de +fav :)
  • zdlr
    #13
    "am ezek milyen nyelven küldik?:)"

    angol/patois meg Busa magyarul.
    patois a "jamaikai angol".
  • Laky
    #14
    <3
  • pAtOcA
    #15
    Hát nekem marhára tetszik <3
  • Lacee
    #16
    nagy király, szeretjük őket.
    új lemezük nem jön valamikor?
  • Vegas
    #17
    Ha már Irie akkor Brains is ;>
  • toysoldier
    #18
    nagyon jók ^^

    asszem novemberben voltam koncertjükön a Gödörben, óriási volt :]

    +fav
  • pAtOcA
    #19
    Kedvencem (L)
  • pAtOcA
    #20
    Huh img-be raktam lol...
    Irie Maffia - Boomboklaat ---> legjobb :D
  • toysoldier
    #21
    amúgy valahol vannak dalszövegeik?
    mert én még nem nagyon találtam :]
  • Firerock
    #22
    ha csak tehetitek mennyetek el egy bulira
    nagyon komoly
  • atomkrumpli
    #23
    Geller EP meg a Fel a kezekkel! - ezt a kettőt ismerem, jó zene :-)
  • tigeroo
    #24
    na akkor jól rémlett hogy az EP volt...csak kevés trekk volt a lemezen először azthittem valami maxi...
  • ChuckyHUN
    #25
    Környéken is lehetne koncert CSÁPOLNÁNK:D
  • Firerock
    #26
    tölcsd le a FEl a kezekkel cd-t
    azon vannak az igazi jó számok:D
  • Bulykin
    #27
    Fel a kezekkel az nagyon király, én is csak ajánlani tudom!
    +fav
  • Fbn Lx
    #28
    Miskolcon mikor lesznek megint?
    kocsonyásról lemaradtam :C
  • Bulykin
    #29
    én is:D
    Gondolom jövőre megint jönnek, sőt sztem hamarabb is
  • zdlr
    #30
    vegye meg, ne le töltse! 2ezer forint, annyit megérdemel a zenekar szerintem.

    amúgy a gelleren és fel a kezekkelen kívűl még egy promo lemezük van, intro-outroval együtt 6 szám.

    ezen kívűl még a soundsystem felállásnak van pár kiadványa, mixtapek. nem tudom pontosan mennyi, nekem kettő van meg.
    "rockin time mixtape"; "the good, the best and the ugly" címekkel.
    innét lerántható az utóbbi.
  • gfreak
    #31
    a System Failure meg a Soul Trouble Kemon-os változata a Gelleren van? Mert a Fel a kezekkel-t megvettem, és a Soul Trouble ott már Senásítva hallható (ami nem rossz, de az első változat jobb volt szvsz)
  • ChuckyHUN
    #32
    Nem lehet megtalálni a koncertjeik listáját?
  • zdlr
    #33
    a system failure a gelleren van, meg a promon is.
    a soul trouble eredetije nem tudom melyik lehet, de szerintem az "új" szám.

    @32 DERBI v Chucky:
    http://www.myspace.com/iriemaffia
  • toysoldier
    #34
    ? (:
  • ngcsnet
    #35
    utóbbihoz tracklist itt:
    ImpulseCreator Mix 40
  • PJack
    #36
    szeressük, pláne a trombitás Barabás Lőrincet akinek van egy saját zenekara is, majdnem ugyanazokkal a tagokkal. (Y)
  • zdlr
    #37
    Lőrinc már nem tagja a maffiának..

    "2008-ban azonban mind Lőrinc szóló projektje (Barabás Lőrinc Eklektric), mind a Maffia keresett zenekar lett, már nem lehetett az időpontokat egyeztetni, így Lőrinc kilépett a zenekarból, helyet adva Meggyes Ádámnak, aki azóta megalapozta helyét az együttesben"

    első hozzászólás :)
  • zdlr
    #38
    tudomásom szerint nincs.
  • toysoldier
    #39
    kár :\
  • PJack
    #40
    jóvan nem olvastam, el hisz ismertem őket, de azért sajnálom mert ő igen ügyes trombitás volt.