29
  • Tsol
    #1
    Gyors vagyok
  • Narxis
    #2
    Gondolom ezt mondod a csajodnak is.(ha van) XD
  • Lazarus
    #3
    Ilyen már volt a final fantasy c. egészestés animációs filmben
  • dilofekete
    #4
    A villanyvasutam is ilyen gyors :)
  • xNoodlex
    #5
    Kérdés, hogy ki bízza majd az életét egy robotra?
  • jaspercry
    #6
    Ha valaki elég szarul van ,az nem fog tiltakozni,lehet meg se tud szolalni.
    Csak másnap ,de akkor már a robot leműtötte a faszát.....
  • loky
    #7
    Adjunk neki még pár évet... ugyis még csak gyerekcipőben slattyog... De az elképzel szerintem nagyon jó...
  • Epikurosz
    #8
    én.
  • JMáté
    #9
    Én is. A robot nem fárad el, nem remeg a keze, és nem felejteni benne a kendőt a páciensben.
  • Epikurosz
    #10
    és nem kér borravalót!
  • Jonah
    #11
    Az nem fogja, de a hozzá kötött programozó esetleg igen xDDD
    Csak ne windoze fusson rajta ! :-) inkább írok egy saját oprenccert mielőtt megműt engem egy ilyen :D
  • idebudanemoda
    #12
    jajcsaknehogyateroristák...
  • Epikurosz
    #13
    Légy nyugodt, hogy egy ilyen robotsebész nem Windowst, hanem valamilyen valósidejű, tényleg konkurrens oprendszert használ.
  • Epikurosz
    #14
    Ilyenekre gondoltam, mint QNX, RTLinux, VxWorks, Windows CE, bár ezek sem multiprocesszoros oprendszerek, tudtommal.
    mert ugye, ami kéne:
    - valós időben
    - több feladat és
    - több proci kezelése.
  • Epikurosz
    #15
    Na basszus, ledöbbentem.
    A routerem ugyanazt az VxWorks oprendszert használja, mint a Mars Reconnaisance Orbiter és még számos űrszonda, Asimo robot, a Boeingek stb.
  • jaspercry
    #16
    Nembaj.Lesz erre is Vírus(herélö)
  • qwas
    #17
    Arrol nem szol a cikk, hogy ez mert is jobb annal mintha egy orvos csinalna meg mindezt direkbe.
  • Epikurosz
    #18
    Hány orvos mászkál szerinted a csatatereken?
  • kvp
    #19
    "Légy nyugodt, hogy egy ilyen robotsebész nem Windowst, hanem valamilyen valósidejű, tényleg konkurrens oprendszert használ."

    A general electric rendszerei peldaul windows-t hasznalnak. A regebbiek meg unix system V-ot. Volt mar szoftverhiba miatti halaleset, de eleg regen.

    A leonardo tesztelese soran eddig csak 5 ember halt meg hardver/szoftverhiba miatt, ami csak egy kicsivel rosszabb mint az emberi orvos eseten elkovetett muhibak szama. Viszont szakerto orvost nem mindig talalni az adott feladatra.

    "Hány orvos mászkál szerinted a csatatereken?"

    Altalaban alakulatonkent legalabb 1 alapfoku vegzettsegu. (medic) A harcteri korhazakban pedig eleg sok. A legismertebb sorozat roluk a m.a.s.h.-volt, de a mai napig hasonlo korhazak vannak minden amerikai csatateren (pl. afganisztanban es irakban eleg sok helyen).
  • qwas
    #20
    Ezek szerint kevesebb mint kellene.
  • atomkrumpli
    #21
    ez is karbantartást igényel, tehát elfárad sőt még remeghet is, ha lusta volt a szervizes szétcsapja a pácienc belét egy rosz pneumatik cső esetleg bele ereszt valami maró folyadékot a betegbe nyámm
  • toto66
    #22
    "rosz pneumatik cső esetleg bele ereszt valami maró folyadékot a betegbe"
    Ritkán, ha csak nem kondenzvizet, de az sem igen van benne, mivel arra is direkt vigyáznak! (ugyanis sűrített levegővel működik, nem hidraulikus)
  • Epikurosz
    #23
    OFF
    Szia toto66!
    Küldtek nekem egy linket, amelyet igazából nem tudok hová tenni. Érdekelne a véleményed. Meg olyanoké, akik értenek ehhez.
  • Epikurosz
    #24
    OFF
    Mondjuk, érdekes lenne tudni mennyire komoly site ez a PrisonPlanet, de más forrás is közölte a hírt.
  • Epikurosz
    #25
    még egy link
  • Epikurosz
    #26
    Youtube-os sopánkodás, kontra FDA:
    [URL=http://www.flupatrol.com/2007/05/16/flumis-effective-for-young-kids-but-may-cause-wheezing/]"The US Food and Drug Administration approved the use of FluMist for children under 5, despite concerns that the nasal spray vaccine caused increased respiratory problems in some patients."[/URL]

    Nos, annyira titkosak ezek az emberiség kiirtására szőtt tervek, hogy az amerikai FDA hivatalosan is jóváhagyta őket.
  • toto66
    #27
    Miből gondolod, hogy értek a madárinfluenzához?
    Bár érdekes, hogy a hidegháború alatt kisérleteztek olyan bilógiai fegyverekkel, amivel amúgy is meggyűlt a bajunk (antrax, butulium).
    Végul is nem kizárt a szándékosság a madárinfluenzánál sem, de soha nem lehet bizonyítani, másrészt, ha tényleg kisérleteztek vele, akkor hadászati szempontból kudarc volt (nem elég hatásos). A gazdasági fegyverként viszont működik, de csak békeidőben (nem lehet eladni a baromfit a célországból), de ez sem túl hatásos. Persze van olyan összeesküvés elmélet, hogy a vakcina eladása miatt fertőztek meg állatokat, de szerintem ez is nevetséges. Úgy gondolom, hogy igazából sehogy nem gondolom.
  • Epikurosz
    #28
    Nem gondolom, hogy értenél a madárinfluenzához, viszont logikusan gondolkodsz.
    Én amúgy meg vagyok győződve, hogy felfújt összeesküvés-elméletről van itt szó, amely arra alapoz, hogy az influenza ellenes oltás kifejlesztésénél a h5n1 vírus génszekvenciáit is beépítették, ráadásul nem titokban, hanem hivatalos FDA jóváhagyással. Először persze bedőltem a szenzációs hírnek, hogy itt valami disznóság készül.
  • Anaid
    #29
    Szerintem az emberi test esetében sok olyan váratlan fordulat felmerülhet, ami "meglepetésként" hatna az előre beprogizott robotokra. Kicsit rizikósnak tűnik. Nem készültünk egy kaptafára.
    Szerintem még nem "váltható ki robottal" az emberi problémamegoldóképesség.
    Ehhez nem totál egyforma szervezetű emberek kellenének? Olyan meg nincs.