79
http://www.fox.com/lietome/
  • Bandee1987
    #1
    Üdv!

    Nemtom ki ismeri ezt az új sorozatot, számomra olyan CSI/House feelingje van, és szerintem nagyon jó.

    Hivatalos honlap

    winnie pilotkritikája a sorozatjunkie-n

    Human Insect pilotkritikája a sorozatjunkie-n
  • Bandee1987
    #2
    A főszereplő Tim Roth:

  • Bulykin
    #3
    én ismerem, nem nézem, de majd egyszer el fogom kezdeni(ezt isXD), nézettség ügyben elég jól áll, szóval tuti nem 1évados kaki lesz, lehet majd darálni:D
  • Bandee1987
    #4
    Röviden a sorozatról (és a pilotról is):

    "Dr. Carl Lightman nem egy hétköznapi ember, hisz istenadta tehetsége meg persze tudása van ahhoz, hogy megállapítsa az emberek gesztusaiból, hogy ki hazudik. Társával Dr. Gillian Foster-ral létrehozzák a The Lightman Group-ot, ami független nyomozásokra specializálódik és persze magasabb körökben is egyre sűrűbben veszik igénybe. A csapat egyik ilyen esete egy tinédzser fiú, akit azzal vádolnak, hogy brutálisan meggyilkolta a tanárát. A nyomozás közben aztán befut egy másik meló is, ami valamivel szaftosabb már, mivel egy politikust vádolnak meg kurvázással…"

    [forrás: http://www.sorozatguru.info/?p=16262]
  • Bandee1987
    #5
    hopsz, elírva, nem Carl, hanem Cal Lightman
  • tnm #6
    én 2 rész után elkaszáltam, sajnos túl erőltetettnek éreztem a "spontán" grimaszokat :( pedig akartam szeretni...
  • Tyler1
    #7
    nem akarok rossz májú lenni, de nem unják még ezeket a tök egy síkon futó sorozatokat?? régen orrba-szájba tolták a hülye szappanoperákat, most meg ezek az idétlen krimik, kórházas-, meg szuperdokis sorozatok(sry a fanoktól)...
    CSI-ból is kell már minden városba egy, kórházósból is kell 5 db minimum, most meg jönnek ezek a House utánzatok! én már eléggé unom ezeket!
  • Bulykin
    #8
    amíg van nézettség addig lesz is egyre több:)
  • Tyler1
    #9
    pont ez az h mért van nézettség? mert a leggyökerebb csatorna is megtudja venni a jogokat, főműsoridőbe beb@sszák, és szegény ember aki haza ér a melóból, és tv-zni akar, az nehogy vmi normálsiat nézhessen!!! Mert egész hétköznap minden kereskedelmi csatornán vmi idétlen krimi vagy kórházos sorozat megy! Mondjuk én nem nézem, mert engem nem idegelnek ki ilyen hülyeségekkel, inkább nézem a Discoveryt vagy mittomén, de sokan kényszerből nézik, mert NINCS MÁS! és tessék futószalagon jönnek ki az újabb hülyeségek!
    de remélem a Lost 234. évadjánál és a CSI:Bagdad 23. évadjánál feladják és végre nézhető adás lesz a tv-ben!
  • winnie
    #10
    "régen orrba-szájba tolták a hülye szappanoperákat, most meg ezek az idétlen krimik, kórházas-, meg szuperdokis sorozatok(sry a fanoktól)..."

    valamit félrenéztél szerintem. sorozatok, krimik, orvososak, mindig is volttak, kábé 50 éve és épp ez a szép, hogy a témában még mindig tudnak újat mutatni. (a szappanoperák is mindig voltak, csak azok amerikában délután.)

    "CSI-ból is kell már minden városba egy, kórházósból is kell 5 db"

    kórházasból kábé 10 éve csak 2-3 van. épp ezért öröm, hogy őszre elvileg 3 őjabb készül. évek óta nincs új és sikeres kórházas.

    " minimum, most meg jönnek ezek a House utánzatok! én már eléggé unom ezeket!"

    house-utánzat? ilyet is először olvasok. miben utánézonak egy house-t? mi az, amiben a house nem utánzat?

    de, ha unod, akkor nem kell nézned, olyan egyszerű. évente 150 új sorozat jön. nem kell neked cs-t nézni, ott van a middleman, az underworld, a being human, a being erica, a stella, a leverage, az east bound and down, hadd ne soroljam a többi 80-at. egyik sem nyomozós vagy kórházas.
  • winnie
    #11
    "inkább nézem a Discoveryt vagy mittomén,"

    "de remélem a Lost 234. évadjánál és a CSI:Bagdad 23. évadjánál feladják és végre nézhető adás lesz a tv-ben!"

    ja, hogy te az a típus vagy, aki nem is nézi és fikázza? és pont a discovery-t hozod fel, ahol ugyan jön évente 12-18 valóságshow, de nagyjából mind egy kaptafa?

    csak én érzek zavart az erőben?
  • Tyler1
    #12
    csak példának mondtam de tök mind1...úgy látom a lelkedbe gázoltam! oh annyira sajnálom! amugy ebből a két hsz-edből lehet látni, h te még sztem nem is láttad a napot, csak a tv-ből!
    és nem is az erőben érzel zavart(ami kb. 20 éves szöveg és már nagyon gáz) hanem a fejedben van nagy zavar rem nincs harag...
  • tnm #13
    1.: bocs, -és ezt nem azért írom, hogy olajat öntsek a flame-re, ill. hogy folytassam az offtopikot- de a Te fejedben van zavar. Szerencsére nem nagy, de tipikus: a hazai TV alapján, illetve az alapján, hogy mi jön át hozzánk az USA-ból (elsősorban a nagy csatornákra) ítéled meg (és el) az amerikai TV-t.
    Odaát szappanoperák terén évtizedek óta nem volt változás, így csak itthonra igaz, hogy "régen orrba-szájba tolták a hülye szappanoperákat". Amerikában ma is annyi megy kb, mint 20 éve vagy régebben is akár. Amúgy a jelenség alapja, ha tetszik a nézők hibája és a nagyon primitív magyar mentalitás hibája. Benyomtak 1-2 szappanoperát az igazán vacak minőségből (=olcsó!) és mikor látták, hogy tömegeket köt le a TV elé (ne felejtsük el, hogy Mo. elöregedő társadalom, sok nyugdíjassal, és itthon a kereskedelmi TV-zés is viszonylag új), szal ekkor hirtelen mki gyorsann szappanoperákat vett, mert jó biznisz volt.
    Aztán ez leült és felfedezték, hogy az épp futó egy-két nyomozós sorozatot is milyen érdeklődés övez, és akkor hirtelen mki a nyomozósakat vette meg, ami a kontraszt miatt igen durvának tűnik, de tudni kell, hogy ezek a sorozatok odakinn folyamatosan jelentek meg, nem úgy egyik pillanatról a másikra, mint nálunk. És ami a legfontosabb az a másik 130 sorozat, ami kinn megy, az viszont nem jön át ide, vagy legfeljebb csak kisebb csatornákra, így egészen más képet kapunk. Egyébként most a kisebb csatornákon (Via3, Via6, CC, Cool stb.) hasonló figyelhető meg a szitkomok terén utóbbi 20 év termése kb. egyszerre megy.

    2.: Ha már belekötsz vkibe, akkor jobb, ha megnézed kibe kötsz bele. Winnie-nek a szemére hányni, hogy sok sorozatot néz, és hogy ennyire otthon van bennük elég nagy önpofon. Gyak. ez a munkája, és igen sok mindent le tett már az asztalra ilyen téren. Hozzá képest Te a "messziről jött ember" vagy a TV-zés világában. Amit írt az is inkább okító szándékú volt, nem sértő, ellenben a válaszoddal.
    "csak én érzek zavart az erőben?" ez pl. sztem egy kedves és finom megfogalmazása annak, hogy nem konzekvens, ill. koherens az érvelésed, nem hiszem, hogy ebbe kéne belekötnöd, de lehet hogy jobb lett volna, ha ehelyett azt írja: "összevissza beszélsz"

    hogy legyek egy kicsit on is:
    abban azért van valami, hogy a Lie to Me erős House utánérzésű, sztem erősebben, mint pl. a Shark, de senki nem határozta meg, hogy a House mennyire újszerű, és ehhez képest mennyire hasonlóak a fentiek. attól mert valami hasonló még nem feltétlenül koppintás! (korlátozott számú téma van, amiről értelmes sorozatot lehet készíteni)

    3. még egy kis magyar: nálunk a legnézettebb műsor a Cobra 11. ez sokat elárul. majdnem mindegy milyen szlotban megy, ismétlés-e vagy új... ezen lehet gondolkodni.
    USA-ban közel 100 nem kábeles, ingyen fogható adó van (ezeknek egy része persze lokális, meg spanyol nyelvű, de akkor is), emellett még van ugye kábel TV is a prémium csatornákkal. az a fogalom, hogy "NINCS MÁS" az kb. nem létezik. és ezzel együtt népszerűek a CSI szériák pl.

    4. Discovery: én azon tudom felidegesíteni magam, mikor egy tematikus kommersz csatorna némi tudományos műsorral, tudományos csatornának titulálja magát; kis sznob hatást keltve a nézőben, hogy "én jobb vagyok, mint a plebs, mert nem a butító kereskedelmi csatornákat nézem, hanem egy tu-do-má-nyos csatornát". közben meg a fél műsoridejükben repülőgép katasztrófák mennek, meg paranormális jelenségek megközelítése nem természettudományos szempontból. ez most nem konkrétan ellened szólt, mert Te is csak azt írtad, hogy pl. Discovery, de sztem meg az a csatorna kifejezetten gusztustalan dolgokat művel, miközben egész másnak állítja be magát (luxuskurva lenne talán a jó jelző)
  • sapkafej
    #14
    nekem két dolog jut eszembe a discovery-ről. az egyik, hogy egy ház építéséből is a legizgalmasabb történetet akarják faragni, a másik meg, hogy túl sokszor hallottam a 'mérnökök' szót. pedig régen sokat néztem.

    a másik meg ezek a szokásos autókészítő valóságsók, oké, a tutulcsalád érdekes, de a többi száz...

    de hogy a témához írjak, nekem bejön a Lie To Me, és tényleg House-utánérzés, de ez miért rossz?

  • cherubim06
    #15
    Sztem teljesen rendben van ez a sorozat. Jó színészek, frappáns sztorik és a közszereplők gesztusainak bevágása nagyon szórakoztató, annak ellenére, hogy akár szájbarágósnak is nevezhetnénk.

  • Tyler1
    #16
    nos akk írom mégeccer, h nem sértő vagy flame szándékból irtam azt, hanem csak egyszerű vélemény volt! de tipikus magyar mentalitással, gyerekesen estek annak, aki nem osztozik a vélemyéneteken!
    semmi bajom a sorozattal, meg egyik fórumozóval sem, csak nekem kicsit sok már ez mindennap minden adón, minden percben, mindig vmi sorozat!(és most nem a Xena-ra gondolok)

    jah és nem azt irtam h EMBEREK ÉN ÉJJEL NAPPAL DISCOVERY NÉZEK!ÁÁÁÁÁ! hanem csak h azt IS nézek inkább...

    na és én be is fejeztem!
  • winnie
    #17
    "de tipikus magyar mentalitással, gyerekesen estek annak, aki nem osztozik a vélemyéneteken!"

    a tobbiek is véleményt írtak, akkor te se sérülj be. a magyar mentalitást pedig félreértelmezed. magyar mentalitás az, ha valaki magyar mentalitásra hivatkozik.
  • winnie
    #18
    "csak példának mondtam de tök mind1...úgy látom a lelkedbe gázoltam! oh annyira sajnálom! amugy ebből a két hsz-edből lehet látni, h te még sztem nem is láttad a napot, csak a tv-ből!"

    ó, hidd el, szó sincs gázolásról (aki ismer, tudja), csak meglepett, hogy olyas valaki nyomja a f-kát egy általam 2 rész után lelőtt sorozatról, aki nem is néz sorozatokat.

    (most komolyan, nem kell besérülni, mert valaki válaszolni mer, ejnye. ha pedig jelzik a butaságokat, amiket írtál, akkor nem személyeskedni kell durcásan és ignorálni a jelzést, hanem kitérni arra, hogy most mi is van. ha te jelzed, ígérem, én sem duzzogni fogok:)

    ízlések és pofonok, van, akinek bejönnek a sorozatok, más a reality-kkel vigasztalódik. a discovery-n is vannak jó sorozatok, mint ahogy természetesen gyengék is.
  • Bandee1987
    #19
    Gyerekek, nem beszélnétek inkább a sorozatról? Most ez lesz a vitatopik? Nem ezért nyitottam.
  • Bandee1987
    #20
    Egyébként köszi annak, aki a védelmére kelt a sorozatnak(pl. winnie), de ezt ne itt folytassuk, köszi.
  • Bandee1987
    #21
    "de tipikus magyar mentalitással, gyerekesen estek annak, aki nem osztozik a vélemyéneteken!"

    Nem esett neked senki, megfogalmazták az ő ellenvéleményüket (méghozzá elég részletesen).
  • ForzaInter
    #22
    hmm Tim Roth, lehet elkezdem, hány rész ment le eddig?
  • Bandee1987
    #23
    5 rész ment le eddig, ebből 4-hez már találsz magyar feliratot.
  • ForzaInter
    #24
    akkor még időben el tudom kezdeni:D más sorozatokból mindig lemegy már vagy 3-4 évad mire elakarom kezdeni, és sehol nem seedelik őket:S
  • Bandee1987
    #25
    Én 24-gyel voltam anno így, de akkor pont nyár volt, így volt bőven időm, hogy letoljak 4 évadot egyben :)
  • ForzaInter
    #26
    Azt én is elakarom kezdeni, csak már nagyon sok évad lement, és általában legtöbb évad nincs seedelve, na meg hely sincs:D
  • Bandee1987
    #27
    hát akkor kezd el, és szép lassan majd lejön. Csak ne szinkronosan! :)
  • ForzaInter
    #28
    Szinkronosan tuti nem, Heroes első évadját ugy néztem meg anno:S Utána meg mikor utólértem az amcsikat angolul néztem és ugy sokkal jobb volt, mondjuk 90%ban angolul nézem a sorozatokat.
  • Bandee1987
    #29
    Mondjuk Bauer magyar hangja (Selmeczi Roland (Isten nyugosztalja) - első három évad, aztán Kőszegi Ákos) nem rossz, de az eredeti Kiefer hang semmihez sem fogható.

    Na, de nagyon elmentünk más irányba :)
  • tomi555
    #30
    na, kinek hogy megy? :)
  • REALista
    #31
    Most néztem meg az első részt.Jó volt!
  • moon21
    #32
    Elkezdtem én is, 6 részt megnéztem, nagyon tetszik. :)
    Van itt még, aki nézi? Szóljatok, mert kérdeznék valamit...
  • Magoo
    #33
    1-2 kósza rész kivételével képben vagyok...lődd a kérdéseket :)
  • paly90
    #34
    láttam az összed részt, szoval tölem is kérdezhetsz:)
  • moon21
    #35
    Köszi, akkor kérdeznék is. Lehet, hogy hülyeség lesz, de ugye ők az arcmimikából állapítják meg, ha valaki hazudik. 1. évad 6. részében amikor volt az afrikai írónő, és a végén kiderült a hazugsága. Végén, Ria és Eli beszélgetnek, és mondja Eli, hogy nem érdekli, hogy az írónő miért akart vele találkozni. Ria persze rájött, hogy hazudik. Csak arra lennék kíváncsi, hogy honnan, mivel nem voltak árulkodó jelei...
    Bocsi, ha hülyeség, csak érdekel a dolog. :)
  • moon21
    #36
    Még lenne egy kérdésem. Tudtok esetleg valami könyvet, ami ezzel a témával foglalkozik? Gondolom valami testbeszéd vagy hasonló lehet.
    Köszi előre is!
  • tomi555
    #37
    Paul Ekman, Ő segít mint szakértő a sorozatban is. Vannak érdekes dolgok az oldalán, meg van valami fizetős traning kit-je is. Egyszer találtam neten egy olyasmi progit is ami a sorozatban van. Felvillan egy arc pontosabban mimika és meg kell mondani mi volt az, de már nem tudom hol láttam.
  • Shiwo
    #38
    most így nem emlékszem konkrétan a jelenetre, de nem csak arc-mimikából jönnek rá, testbeszédet is, illetve gyakran ha van rá lehetőségük, akkor pupilla-tágulást, test hőmérséklet-változását, pulzust, hangszín változását is.. Ria meg főleg ösztönösen, hatodik érzékből csinálja az analizálást, nem annyira tudományos alapon, mint Lightman
  • moon21
    #39
    Köszi, megnéztem az oldalát, de úgy látom, hogy az igazán hasznos dolgok fizetősek...
    Egyszer nekem is mutatták azt a tesztet, amit írtál, de nem tudom sajnos, hogy hol volt. Ha valaki tudja, ne tartsa magába. :)
  • moon21
    #40
    Értem, köszi a választ!
    Még az lenne a kérdésem, hogy elvileg ugye az igazi mosolynál nemcsak a száj húzódik szét, hanem a szem is összeszűkül, illetve a szem körül kisebb ráncok jelennek meg. Az lenne a kérdésem, hogy a harmadik tulajdonság nem mindenkire jellemző, vagy igen?
    Mert például a 2. évad 9. részében is, ahol Lokerék elemzik a lányt, akivel randizik, lehet látni, a mosolyt, illetve a szem-összeszűkülést, de a ráncokat nem.