12
  • moikboy
    #1
    Nos úgy tűnik, hogy mégsem a fasizmus vagy a kommunizmus alkotja meg Orwell utópiáját.
  • ffxi
    #2
    Há most mé'? CSI Miami-ban mindenkiről van DNS mintájuk. Betöltik és már kidobja, hogy ki volt a rossz fiú :D
  • Alvarez999
    #3
    Talán csak azért, mert mindkettő megbukott addigra, mire kifejlődtek a műszaki és tudományos alapok.
  • Teppik Amon
    #4
    De hogy szereznek DNS mintát? "Hé fiatalmeber, pöktyön ide egyet erre a tárgylemezre! vagy Elkérhetem a rágóját? vagy a metrón észrevétlenül levágnak a hajából?" vagy mi?
  • Lazarus
    #5
    Emlékszel amikor védőoltást kaptál az iskolában? Te is benne vagy az adatbázisban
  • zola2000
    #6
    Gondolom kisebb bűncselekmények miatt lehet, ott eléggé eldurvultak a dolgok, nem mintha itt nem...
  • kisb92
    #7
    Sic transit gloria mundi!
  • Pares
    #8
    Novo Ordo Seclorum
  • Teppik Amon
    #9
    Azért ez csak nem az X-akták!?! Modnjuk rendszres véradó vagyok, lehet hogy egy fiola megy a NBH-nak is? :D
  • jaspercry
    #10
    1,1 millió fiatal szerepel a brit DNS-adatbázisban
    és ez csak nőni fog....
  • jaspercry
    #11
    ja "csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön"boccs az idézetért
    ............................................ANONIMUS
  • kvp
    #12
    "Modnjuk rendszres véradó vagyok, lehet hogy egy fiola megy a NBH-nak is?"

    Nem. Magyarorszagon meg a hivatal alkalmazottairol sem vezetnek rendes nyilvantartast, meg ujjlenyomatot sem vesznek mindenkitol. Itthon meg nem divat a biometria, cserebe szep hagyomanyai vannak a megfigyelesnek.

    A brit biometrikus rendszerrel pedig az a baj, hogy egyre nagyobb a hamis pozitivok aranya, mivel a tarolt digitalis informacio nem 100%-os, ezert minel tobb ember van az adatbazisban, annal tobb a hibas talalat.