20
Technikák, történetek...
  • Gladiator
    #1
    Bar volt mind eletmentes, mind elsosegely topik, azok zarva lettek anno.

    Engem konkretan a vizimentes resze erdekelne a dolognak, csak ugy ereztem az tul szuk tema, igy lett belole altalanos eletmentes is:) A lenyeg, hogy nyaron vizimentoskodni akarok majd a Balatonon es kivancsi vagyok, hogy van-e itt olyan, aki mar csinalta. Tanacsokat, torteneteket megoszthatna...

    Valamint jo lenne valami internetes anyag a vizimentesi technikakrol, hogy ne tok hulyen keruljek oda a tenfolyamra, vagy amibol esetleg olyat is tanulhatnek amit a tanfolyamon nem fogok. Ezt kivetelesen komolyan akarom csinalni, mert eleg gaz lenne ha mondjuk a toketlenkedesem miatt valaki meghalna.

    Egyebkent ha valakit erdekelne rajtam kivul, akkor itt tud jelentkezni. (Van tobb is, de en speciel erre megyek majd)

    Vízimentő Magyarországi Szakszolgálata Egyesület
  • milk4
    #2
    Külföldön tesi tanárom azt mondta,hogy anno a tengerparton volt vizimentő.Egyik nap evés után ment egy csávó úszni és ő ügye elkezdte felöklendezni és nem tudta se kihányni se lenyelni.Volt tanárom szájon át lélegeztetett a társa meg szívmasszást csinált.Majd jött a meglepetés mikor a tanárom szájába köpte a félig megemésztett kaját a csávó.

    ui.:sry a gyerekes írásért de csak 1 kézzel tudok most írni.
  • daemonervosa
    #3
    mi a különség az 1 és a 2 kézzel való írás közt?

    /no offense/
  • Viktor99
    #4
    Tanárod mit csinált ezután? (Tudom én is meg ő is sejthette hogy egy ilyen szakmában ez előfordulhat)
  • milk4
    #5
    Nem megy vissza többet,inkább máshol dolgozik nyáron.

    #3:Megpróbálom a lehető legrövidebb szavakat használni és nem használok szinte semmilyen irásjelet.
  • Gyocsika
    #6
    Üdv!

    Hát én inkább, a szárazföldi mentéssel kapcsolatban vagyok kicsit tájékozódottabb, ha ezzel kapcsolatban van valami kérdés, akkor ha tudok szívesen válaszolok. :-)

    Linkek:
    A Mentő Állomás
    OMSZ
    Légimentők
  • ThisZip
    #7
    Mennyit keresnek manapság a mentősök?
  • redbull0304
    #8
    Keveset sajnos.
  • Gyocsika
    #9
    Úgy bizony. Nagyon pontosat nem tudok mondani, attól is függ hány éjszakai műszakja volt, vagy netán 12 vagy 8 órás autón mennyi műszakja volt.
    De ha minden igaz, ha tévedek javítsatok ki. Gkv. és ápoló olyan 80-90 ezer, tiszt/orvos kicsit több.
  • Barnabyka
    #10
    és egy vizimentő mennyit keres?
  • Gladiator
    #11
    Szentem hasonlo, vagy meg kevesebb, foleg hogyha ilyen nyarimunka szerusegben csinalja valaki. Mondjuk en nem is a penzert csinalom, hanem mert valaszthatok e kozott, vagy hogy anyumnal dolgozok a telefonszervizben. Es hat inkabb hesszelek kint a strandon, nezem a csajokat, mint hogy telefonokkal szorakozzak 40 fokban...
  • Rockynhooo
    #12
    nem mondod? Egy csaj haverom mentő orvos akar lenni , Semmelweis egyetemen tanul majd meg szakad kb a tanulástol és szaros 100ezret fog keresni ? :| azt hittem sokkal többet kapnak...
  • Balumann
    #13
    Engem is érdekelnének technikák, esetleg ha van akkor valami jó videó, vagy leírás illusztrációkkal. Elsősegélyt már olvastam (power pointos), de érzem, hogy sokkal okosabb lettem volna tőle...
  • ba32107
    #14
    Innen olvassátok el az első fejezetet, nagyon jó, tanulságos sztorikat tartalmaz. Nem kapcsolódik szorosan a topikhoz, de szerintem nagyon érdekes.
  • szjuca
    #15
    Ez elég érdekesen hangzik, miután szájon át történő lélegeztetéskor a tüdőbe kell, hogy levegőt juttassunk. Ha ez a csávó átköpött valamit az esősegélynyújtó szájába, akkor előfordulhatott az is, hogy a levegővel együtt ételmaradékot is fújt a tüdőbe.
    Az újraélesztésnek úgymond ÁBC-je van, Á-átjárható légutak biztosítása, B-befúvásos lélegeztetés, C-compressio

    Nem akartam egyébként kötözködni, a részletek már biztosan elvesztek. :-)
  • Gyocsika
    #16
    Hát ez sok mindentől függ, mint említettem is.
    Mentőorvosok között és többféle van.

    Egyik a " sima " mentőorvos, az lehet ilyen, aki végez egy 6 év egyetemet és utána ha jól tudom, van egy kis átképzés, aztán vizsga és dolgozhat is. Ő hozzájuk lehet hasonlítani, a mentőtiszteket, akik 4 év egyetem után lesznek mentőtisztek. De ők viszont abban a 4 évben jó szorosan, a szakmához illő dolgokat tanulják.

    Aztán vannak a szakorvosok. Ők ugye azok, akiknek van 6 év egyetem, + egy szakvizsga, amely még min. asszem 2 év. (Oxyológus...)

    Szóval a fizetések eltérnek, de nem fog meggazdagodni az biztos. De aki az miatt menne mentőnek, az ne is fogjon bele.
    Ezért van, az hogy elég sok mentőorvos, csak félállásban mentőzik, és mellette egy kórházban melózik, ahol több pénzt kap.

  • Gyocsika
    #17
    Mentésbemutató

    Ez egy falunapon volt.
    (Megjegyezném , hogy itt nem minden úgy történik, mint a valóságban, mert ez csak ugye bemutató)

    (Ott voltam élőben is :-))
  • justfire
    #18
    Sziasztok !

    Tűzoltó linkgyűjtemény 1119 bejegyzéssel:

    tuzolto.linkindito.hu

    Böngésszétek !
    Van tű. búvár block is, s lehet lesz vízimentés is :)
  • Emmegki
    #19
  • Sadist
    #20
    Fenéket. Magyarország, itt nem fognak magas fizetést kapni a végiggürizett 6 év után. Kimennek inkább külföldre, ahol messze jobban megfizetik őket.