21
  • smv
    #1
    Nem csodálom, hogy nem az ilyen gépek vezetik az eladási listákat. 115.000 Ft? Ha valaki kompaktra vágyik akkor úgysem ebben, hanem a pár tízezres kategóriában keresgél, és 115 alatt azért elég sok frankó bridge -t kap az aki a "komolyabb kompakt" kategóriában keresgél (Fuji S100FS hülyevagyban 110.000 Ft, és szerintem az azért már egy elég komoly bridge)

    Tehát valahogy nem látom ennek a vásárlóközönségét.
  • Alvarez999
    #2
    Hűha!!! 13.5 megapixel??? Király!!! Ennyit nagyon sok DSLR sem tud, rohanok megvenni!!!
  • Ahoy
    #3
    Istenm nehogy bevedd ezt a szutykot... a megapixel NEM számít!!!! egy ilyen fosadék kis objektív ócska képet rajzol ki. Ráadásul kis objektív kis kirajzolt kör, aminek köszönhetően csipa méretű CCD-t raknak bele. Az pedig azt jelenti hoyg 13,5 millió pixelt bezsúfolni egy apró helyre, egyenlő azzal hogy ha kicsit sötétebb van, már undorítóan zajosodik a dolog. Ezt kompenzálja a zajcsökkentése... ami már meglátszik a mintaképeken is, nappali fényben. Szétrecskázza a képet. Ráadásul 115K... Te jó ég. Ekkora parasztvakítást :(
  • Alvarez999
    #4
    Ne félts engem, én is csak poénnak szántam a "lelkesedést". Ezért a pénzért inkább vennék egy Sony A200-at, egy kitobjektívvel kijön 100 rugóból. Vagy bármely más hasonló árú DSLR-t, persze azok nem lesznek 13.5 megapixelesek, de ki nem sz*rja le.
  • Ferrer
    #5
    Minek 13,5 megapixel meg még több otthonra? Valaki tán autós reklámplakátokat akar nyomtatni a képeiből?
  • G_ArchAngel #6
    Rohadtul nem ugyanarra van kitalalva a low-end dslr, mint a high-end kompakt...
    Nekem pl. egy Panasonic LX3-am van az 5D melle: f/2-es fenyereju, 24mm-es optika - ez mennyi lenne DLSR-ben? felmillio?
    Belefer zsebbe, mindig magamnal tarthatom, mig egy dslr-rel sok helyre be sem engednek.
    Raadasul a legtobb csucs kompakt tud raw-ban menteni, tehat ISO 400-ig, A/4-es nyomatig a kutya nem mondja meg, hogy mivel keszult a kep.
    A megapixel pedig rohadtul szamit egyes felhasznalasi teruleteken, esetleg a talalasa nem mindegy:-)

    Visszaterve a Sony A200 + kitobjektiv peldara: en meg csinalok a kis LX3-mal nagyon keves feny mellett zajos kepet, ahol a Sonyt mar ellehet csomagolni - nem az a fontos, hogy milyen a kep minosege, hanem hogy elkeszult-e!
  • smv
    #7
    És melyik az a terület ahol kompakttal fotóznak, és nagyon számít a megapixel?
  • G_ArchAngel #8
    Sok riporternek masodgep, fashion fotosok werkfotoznak vele, streetfotosok point-n-shot stilusban hasznaljak...
    A megapixel pedig azert szamit, mert konnyebb vagni, ujrakomponalni a kepet - raadasul nyomatoknal sem mindegy, hogy hany pont van inch-enkent egy A/4-es... - termeszetesen jo minoseget csak akkor kaphatunk, ha nem esunk tulzasba RAW-feldolgozasnal es zajszuresnel...

    (annyira faraszto ezt ezredszer leirni, nem tudom miert kezdek mindig bele)
  • Ferrer
    #9
    A DSLR-ek mellett a képminőséget szokták felhozni, és tényleg, egy DSLR sokkal édesebb képet tud összehozni, mint akármilyen kompakt. (Kivételek lehetnek)
  • Alvarez999
    #10
    Én már a filmes korszakban is tükörreflexes géppel (Minolta) fotóztam, Newton-keresős gépem csak gyerekkoromban volt. Megszoktam a nagyobb tömeget, nem zavar.

    Nem vagyok annyira nagy fotós, hogy tartsak high-end kompaktot és DSLR-t is, a kompaktok zaja viszont eléggé zavar. Nem tagadom a high-end kompaktok létjogosultságát, de ha csak egy gépem lehet, mert mondjuk nem akarok/tudok annyit kiadni, akkor egyértelmű a választásom: olcsóbb DSLR, azzal ISO 1600-on is jobb képet lehet képet készíteni, mint amilyet egy high-end kompakt ISO 400-on csinál.

    Azt is tudom, hogy számít a megapixel is. Ám ha nem kizárólag napsütötte környezetben vagy jó megvilágításban fotózok, akkor b***hatom a kompaktok megapixeleit. A Sony A200-at meg csak azért hoztam fel példának, mert abban van CCD-shiftes stabilizátor, ami nagyon nem mellékes, míg sok hasonló árú DSLR-ben nincs.
  • Gerygrey
    #11
    Nikon D40-et láttam pár napja akciósan a Saturnban 85-ért 18-55 kitobival. Ez mivel tud többet?
  • G_ArchAngel #12
    Nekem sem az az elsodleges gepem, de nem fogom magamnal tartani az 5D-t 6 objektivvel, ha setalni megyek. A kompakt megy a zsebbe es senkit nem fog zavarni - plane engem nem egy 10kg-os fotostaska.
    Arrol meg ne is beszeljunk, hogy koncertere, focimeccsre pedig legtobbszor be sem engedik az embert dslr-rel. Ha meg kompaktot tudok csak vinni, akkor meg miert ne a legjobbat?
  • angol
    #13
    nemtom ki tervezte de bszott ronda
  • Stiff
    #14
    Én a tudása miatt vettem egyet a http://www.focuscamera.hu webáruházban a GPS-e miatt. Nagyon tuti.Olyanok fogják jól kihasználni, akiknek számít az is, hogy a ' mi ' hol készült. :)
  • Möci
    #15

    Pl: Katonai hírszerzés.
  • Gerygrey
    #16
    Nem tudom hogy te hogy vagy vele, de ha én egy mappában látok a gépemen fotókat, és Eiffel-torony, diadalív meg hasonlók vannak a képeken, abból én tíz év múlva is feltételezem hogy a párizsi nyaraláson készültek :)
  • Lateralus
    #17
    Akkor a GPS-nek sincs semmi értelme?
    Nem tudom te hogy vagy vele, de ha én vezetés közben meglátom az Eiffel-tornyot, azonnal tudom, hogy Párizsban vagyok.

    Minden GPS vásárlót bepaliztak!
  • acdc
    #18
    Az iphoneban is mukodik ez a dolog es most visszaneztem a big ben rol keszult kepeim es milyen jo,hogy a iphotoba ott van hogy londonban keszult.Baszki mar epp hulyet kaptam valyon hol is csinaltam
  • Möci
    #19
    "Olyanok fogják jól kihasználni, akiknek számít az is, hogy mi hol készült."
    Igen például a Centrum Parkolási Társulás, midőn a kis kék színű mikuláscsomagjait felnyalja a szélvédődre. Őnekik biztos fontos a GPS, mert egyébként, hogyan tudnák bizonyítani, hogy hol fényképezte le az autódat?!
  • jaspercry
    #20
    Legalább a cikkbe szép képeket tettek volna, pont úgy néz ki, mint ha a telommal csináltam volna részegen.....
    Az ilyen gépek csak tökéletes fényviszonyok mellet adnak szép képet,persze
    müvileg lehet korrigálni, de az már nem ugyan az.
    Ha valaki kipróbáll egy tükörreflexes kis masinát,az többet nem akar kompact
    gépet,mert az már van a telefonjába
    13mega pixel!Hogy jobban látszodjon a képzaj
    Persze ...azért nem rosszak ,annyire nem akarom lehuzni,mert jo kis masinák vannak,csak a képek szarok amit ide betettek
  • jaspercry
    #21
    110ezerért?FUCK