62
Angels and Demons
  • Gladiator
    #1
    A topikot a filmnek nyitottam, de a konyvvel kapcsolatban is lenne par kerdesem.

    Szombaton lattam a film bemutatojat, es gondoltam meg gyorsan kiolvasom a konyvet, mielott a mozikba kerulne. Ket perce fejeztem be... Bar szerintem a Da Vinci Kod sokkal jobb, azert ez se volt unalmas, bar a vege mar kicsit sok volt, es kiszamithato.

    Par kerdes a konyvvel kapcsolatban (SPOILER)

    Amikor Langdon fent van annak az erodnek a tetejeben, hogy kiszabaditsa Vittoriat, akkor a Hassassin azt mondja, hogy a camerlengo (nem tudom mi magyarul, angolul olvastam. mindenesetre a camerlengo a volt papa fia). Tehat azt mondja, hogy a camerlengo is meg lesz jelolve, epp most erkezik hozza Janus. Na most camerlengo = Janus? Mert hogy sajat magat jelolte meg. Meg akkor minek erkezne hozza?

    Meg akkor vegulis hogy tudtak ellopni az "antimatter"-t a CERN-bol? Katonak orzik a bejaratot, mikor pl. az elejen is bement Langon, meg kellett mondania kihez megy. Tehat ha a camerlengo lopta el, akkor meg kellett mondania, hogy Leonardoval talalkozik, tehat onnan nem lehetett nehez kitalalni kesobb, hogy ki olhette meg. Na mind1.

    Meg volt meg amit nem nagyon ertettem, de most nem jut eszembe.

    Film

    TRAILER

    Egy csomo kepet nem tudok beazonositani. Pl. 1:55-nel egy "Pápa logot" (ket kulcs keresztben) formalo valamivel akarnak valakit megegetni. Ilyen resz nem is volt benne. Vagy amikor az utcan felrobban valami 0:52-nel, arra sem emlekszem. Se 1:09-et, se 1:11-et nem tudom beloni...

    Na mind1. Mindesetre trailerbol itelve jo kis film lesz, bar a Da Vinci Kodnak is jo volt a bemutatoja, megis hatalmas csalodas lett belole. Kar...
  • The Garrett
    #2
    elég csavaros a vége az biztos. :)

    huge spoiler alert az idetévedőknek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Camerlengo magába égette a jelet, de úgy intézte hogy a tolószékes faszira terelődjön a gyanu, tehát camerlengo = janus igen. ( ez a végefele a hosszabb monológjából is kiderül, amikor arról beszél, hogy ezzel a tervel próbálja az embereket visszaterelni az egyházhoz.

    Az antimatteres része nem emlékszem hirtelen, elég rég olvastam. :P


    Az utcai robbanás-t nemtudom én sem mi lesz, a másik kettő viszont a tüzes meg a földes templom lesz.
  • Gladiator
    #3
    SPOILER

    Jo, akkor camerlengo = Janus. Viszont akkor miert mondja a Hassassin Langdoneknek, hogy most erkezik a camerlengohoz? A gyilkos ugy volt vele, hogy ugyis megoli Langdonekat, most oket minek probalta volna felrevezetni? Valamint, ha nem lovik le Kohlert, akkor siman elmondhatta volna, hogy a camerlengo magat egette meg. Megnezik az ujjlenyomatot, es kesz. Szerintem nem volt eleg rendesen kidolgozva a konyv. Az eleje meg leesett neha az allam, de a dolgok megmagyarazasa kicsit ossze lett csapva.
  • Gladiator
    #4
    Hogy lenne a foldes meg a tuzes templom? Foldesnel nem emlkeszem, hogy barmi bazi nagy kotomb leesett volna, valamint a tuzes templomrol is vannak reszletek a videoban es egyik se hasonlit arra, amit emlitettem, hogy egy szoba kozepen valami csak ugy eg.

    Fu de szarul tudok neha fogalmazni:D Mind1, remelem ertheto:D
  • Viktor99
    #5
    Azért a trailer tetszik... :P
  • Nuki
    #6
    Talán 1 rövid kép erejéig de láttuk Kohlert a videóben, pedig úgy reménykedtem, hogy az X-menből megismert Patrick Stewart lesz majd ő ha egyszer megfilmesítik, de sajnos nem:P
  • Pigo
    #7
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A hassassin nem tudta hogy a camerlengo=Janus,csak annyit tudott hogy az "Illuminátusoknak"/akiket igazából a camerlengo keltett éltere a billogok,és a templomuk által/ van benn 1 emberük a Vatikánban.

    1.09-nél a nemtudom melyik bíborsot égetik el,ahol elrabolják vittoriát is.
    1.11-nél meg szerintem az templom beomlott
    1.55-nél a camerlengo nyomja a billogot Kohlerbe

    Azt ajánlom olvasd el magyarul is ,mert igen sok mindent nem értesz
  • Gladiator
    #8
    SPOILER

    Itt olvasom. Langdon rajon, hogy 6 illuminatus jel van, valamint, hogy a 6. jelet a camerlengoba akarjak egetni. Mondja a hassassinnak, hogy soha nem fog tudni bejutni Janus a camerlengohoz. Mire a hassassin: Hacsak nincs egy talalkozoja vele. "Langdon megzavarodott. Az egyetlen ember akit vartak most a Vatikanban, az a sajto altal 11. orai szamaritanusnak nevezett szemely - az az ember, akirol Rocher azt mondta, hogy informacioja van a... Langdon megtorpant. Te jo eg!"

    Es egy par percre ra, miutan megoltek a hassassint, elment felettuk a helikopter, amin Kohler utazott. Tehat akkor most a hassassin is felre volt vezetve, es neki is azt probalta (volna) beadni a camerlengo, hogy Kohler az illuminatus vezetoje? Ennek semmi ertelme.

    1:09 azt a biborost nem ugy egetik el. Kifeszitik az oltar fele. Ez ugy nez ki, mint egy maglya. A trailer eleje fele mutatjak rendesen, ahogy ki van feszitve, ez pedig tok maskepp nez ki.

    1:11 melyik templom?

    1:55 A konyvben nem szerepel olyan kinezetu billogo (igy hivjak magyarul?:)). Raadasul nem is nyomtak Kohlerbe semmit. A konyv szerint 6 ilyen billogo van: illuminatus, earth, air, fire, water, meg az illuminatus gyemant. Az, ami 1:55-nel van, az a papa logoja, a ket keresztbe tett kulcs (szerintem). Valamint, az nem is lehet Kohler, mert ha jol latom az ugyanaz az ember, aki az elejen azt mondja, hogy a Vatikan titkos archivumahoz csak oszentsege irasos engedelyevel lehet hozzaferni. Azt meg tuti nem Kohler mondta.

    Nem olvasom el magyarul is:) ertettem, csak sok mindennek nincs ertelme:)
  • Gladiator
    #9
    Noh, IMDB szerint az, akit 1:55-nel meg akarnak egetni, az vmi Richter. Most olvastam a konyvet, de en nem nagyon emlekszem ilyen nevu emberre:D Most vagy borzalmas memoriam van, vagy a forgatokonyv modositgatasa kozben kerult bele a tortenetbe. Viszont azert annyire megvaltoztatni a konyvet, hogy egy egy uj szereplot beleraknak, aki raadasul meg meg is lesz egetve...
  • Gladiator
    #10
    Na, kicsit utana olvastam. Ugyanugy, mint a Da Vinci Kod, ez a film is tok mas lesz, mint a konyv.

    SPOILER

    A CERN-es resz az elejen teljesen kimarad. Az illuminatit nem Vittoria apjaba egetik, hanem egy biborosba. Richter vezeti a nyomozast az eltunt papak ugyeben. Langdon Vittoriaval egyutt fog majd beragadni a konyvtarba es hasonlo aprosagok... Remek. Viszont meg mindig jobb, mint a Benjamin Button, aminek a cimen kivul annyi koze van a konyvhoz, hogy egy rendellenesen oregedo emberrol szol (de ez a rendellenesseg is tok mas a konyvben meg a filmben). Ezen kivul viszont a leghalvanyabb koze sincs a kettonek egymashoz:D
  • Gladiator
    #11
    lol, nem papak, hanem biborosok:)
  • Frosty01
    #12
    hmhmhmmhm

    ez a könyv érdekelne, mondjuk magyarul. nem tud róla valaki valamit hogy létezik e egyáltalán?
  • Gladiator
    #13
    Ez egy Bestseller:) A Da Vinci kod folytatasa (igazandibol elozmenye, de mivel a Da Vinci Kod utan lett felkapva, es a foszereplon kivul semmi koze a kettonek egymashoz, igy folytatasakent szoktak emlegetni).

    Ajanlom eloszor ezt, mert ez is baromi jo, aztan a Da Vinci kodot, mert az meg meg izgalmasabb. Igy nem lesz csalodas:)
  • mosoporr
    #14
    Semmi folytatás,ezt írta hamarabb és nekem kicsit jobban is tetszett mint a kod és szerintem filmen is jobb lesz.
  • mosoporr
    #15
    Azé ezt illett volna elolvasni nem csak akkor mikor már filmen is van.
    Ajánlom még a "Megtévesztés foka" ez is jó lett.
  • EnZsolt
    #16
    Az Angyalok és Démonok is eléggé felkapott volt, viszont a Da Vinci Kód nagyobb vihart kavart, ezért került megint a képbe az előzmény. Mert az.

    Szerintem ez a könyv, jobb, mint a Da Vinci Kód, a filmre kíváncsi vagyok, bár biztos voltam benne, hogy sok mindent átírnak. A megtévesztés fokából is remélem készül majd film, mert az sem lett rossz :)

    SPOILER!!!!

    Félrevezette a Hassassint, hogy még véletlenül se terelődjön rá a gyanú. Senki ne tudja, hogy ki ő valójában. És mégis ki gondolná, hogy a pápa jobbkeze ölte meg Leonardót? Azt viszont én is furcsállottam, hogy mégis hogy tudta kivinni csak úgy simán az antianyagot. És nem billogo, hanem billog :) Legalábbis a magyar fordításban így volt.

    Azért várom a filmet, mert annyira csak nem lesz rossz. Remélem :)
  • Sephi
    #17
    Ez is biztos olyan kurvajolesz mint a Davinci film!!!!111
  • Klemice
    #18
    vagy mint a kacsavincsi kód
  • Montanosz
    #19
    szerintem ne rágódj ennyit ezeken az apróságokon.
    a da vinciről is bevallották az írók hogy külön team írta nekik a regényt, és mindez kitaláció és igazság összegyúrt zagyvasága.
    kábé ez is, nem érdemel ennyi időt amit rápazarolsz, inkább menj a családoddal sétálni, feltéve ha süt a nap))))
  • mosoporr
    #20
    Cseréld le a logodat,mert heveny ellenszenvet keltesz!!!
  • Nuki
    #21
    Rámutattál a nyilvánvalóra.
    Az Angyalok és Démonok könyvben (amit azt hiszem 2000-ben írtak, 2003-ban jött ki magyarul) szerepelt a Nagy Hadron Ütköztető ( =LHC, ami csak a 2008-as évek vége felé kapott nagy hírverést).
    Az idő kicsit nem passzol, ki gondolná hogy az író nagy igazságok tudója :o
    Mellesleg a Dan Brown könyveket a regény polcon találod meg, az hogy köze van a valósághoz azért van, hogy jobban eladható legyen (meg ugye innen-onnan összeollóztak forrásokat,mende-mondákat hogy még sikeresebb legyen).
  • Gladiator
    #22
    irok? nem csak egy ember irta?:)

    egyebkent meg pont, hogy egy olyan riportot lattam, hogy Dan Brown kiallt amellett, hogy nem hasrautes szeruen irta a dolgokat. Meg nem tudom, nem lattam eloben ezeket a szobrokat, meg a Vatikan titkos archivumaban sem jartam, hogy beleolvassak a Diagrammaba, de szerintem mindenesetre eleg nehez osszegyurni egy olyan sztorit, amiben ennyi osszefugges lenne. Marmint, hogy a szobrok pont arra mutatnak, meg pont ugyanaz az ember faragta az osszeset, meg hasonlo dolgok...
  • Montanosz
    #23
    OFF
    Cseréld le az írásod,mert heveny ellenszenvet keltesz!!!
    On
  • Montanosz
    #24
    bbc-n volt asszem a riport amikor bevalották hogy több emberes gárda írta a regényt, de az újságok is leközölték, annak idején utána jártam.
  • Punker
    #25
    ez az a BBC volt ami lehozta hogy irakban vegyifegyverek vannak? :D
  • Montanosz
    #26
    miért? a kurdok ellen vegyifegyvert vetettek be, ma is élnek megnyomorodva a túlélők, az más kérdés persze hogy a médiát feltételesen kell kezelni, mint az itt említett filmeket is.
    de jelen esetben a "szerzők" nyilatkoztak!
  • mosoporr
    #27
    zsidó
  • mosoporr
    #28
    jude
  • Montanosz
    #29
    OFF
    buta vagy.
    keresztény szimbolum is.
    KUKK: KUKK
    ON
  • Montanosz
    #30
    OFF
    pontosabban a dedósokért és sértekedőkért amilyen te vagy:




    ON
  • EnZsolt
    #31
    Ezt most remélem nem gondoltad komolyan...

    És könyörgöm, ne a Da Vinci kódról beszéljünk, hanem az előzményéről. Mellesleg ne teológiai vita kerekedjen a dologból.

    Kösz.
  • Gladiator
    #32
    Hat ez remek... Fogadjunk Langdon bacsinak lenne mit hozzafuznie:) Tuti belemagyarazna, hogy ez amugy egy szabadkomuvesek jel:)
  • Montanosz
    #33
    ja
    "véletlenül" a keresztényi életmődom előtt a Fehér Sas páholy könyveit forgattam, hát így utólag tényleg minden keresztény,gnosztikus,meg mifene jelképet felhsználnak céljaikra.
    úgy mint az itt tárgyalt könyvek írói: jézus házassága máriával példa gnosztikus felfogás, hisz ha megtörtént volna, elvesztette leend Isteni természetét, azaz egyszerű ember lenne és a több milliárd benne hívő ember kétezer év alatt hiába hitt volna.
    szerencsére nem így történt, hisz menybemenetele után attól még itt maradt az a rengetek ember akit meggyógyított és feltámasztott.
    például lázár aki még tizenvalahány évet élt és aktív tagja maradt a gyülinek.
  • mosoporr
    #34
    fölfele nyíl "béke"
    jobbra nyíl az alsó "tóra"
    nem látsz itt valmi ellenmondást?
    meg kékkel?

    zsidó
  • mosoporr
    #35
    semmi teológia,1szerüen itt a magyarok forumoznak...
  • EnZsolt
    #36
    Nem, itt egy közösség fórumozik, ahova sajnos beléphet egy olyan is, mint te.
  • Montanosz
    #37
    OFF

    nem vagyok zsidó, de tudod mit, mondjuk zsidó vagyok.
    osz't akkó mi van?


    ON
  • SHADOWEYES7
    #38
    Látod nem tesz jót ez a logó,szal cseréld le légyszives,csak vitát generál mindenkinél.
  • SHADOWEYES7
    #39
    Kicsit vegyél vissza.
  • Gladiator
    #40
    És? Egy rakat zsidó haverom van, mi a bajod velük?