27
  • ziipp
    #1
    Számomra YouTube egyre unszimpatikusabb.

    Video is not available in your country.

    This video is no longer available due to a copyright claim by WMG.

    Csak ennyi.
  • Alvarez999
    #2
    A copyright claimről nem a jútyúb tehet, de az már valóban ellenszenves, ha egyes országokból nem lehet valamit megnézni. Az sem tetszik, hogy vannak "flagged" videók, amelyeket nem lehet megnézni (vagy talán regelni kell?).

    A letölthetőség meg nagy dolog, most is le lehet tölteni a videókat.
  • balage187
    #3
    Btw copyright claim, nekem az "tetszett" (bar ebbe sem a YouTube volt a hibas), amikor felraktam egy masfel perces jelentet a South Parkbol es egy nappal kesobb mar le is vettek copyright-ra hivatkozva. Vicces, mert egy masfel perces klipp maximum nepszerusitheti a show-t, de semmilyen anyagi kart nem okoz. Es meg viccesebb, mert azt a masfel perces klippet a South Park hivatalos oldalan fennlevo, ingyen barki altal, barmelyik orszagbol megnezheto full epizodbol szedtem ki. :) Azota irtam annak, aki leszedette (talan a Universal Studios), kifejtettem ezt rendesen. Persze valaszt soha nem kaptam. :)
  • passatgt
    #4
    országkitiltós se a youtube hibája sztem
  • samuzsolt
    #5
    nyilván a tiéd.. rossz országba születtél :D:D
  • Hegi90
    #6
    Ez a youtube egyre szarabb... remélem jön valami konkurencia minnél hamarabb
  • HöfEE
    #7
    Sok konkurencia van. PL nekem nagy kedvencem volt a stage6, ez sajnos anyagi(?) okokból bezárta kapuit. Aztán ez mellett mindig a Veoh nevű videómegosztót használtam, néztem. Ezzel meg az történt, hogy gondoltak egyet és a fél világot tiltólistára tették köztük Mo.-t is mondván hogy nem volt kellő látogatottsága. Azóta nem elérhető innen az oldal, de ha az lenne se nézném már, elvből. Jelenleg a legkomolyabb youtube konkurencia a Vimeo, minőségben durván veri a youtube-ot, nem rossz oldal de nekem nem tetszik az egész elrendezés szerkezet. De ha videót töltenék fel akkor tuti ide raknám.
  • MEdievil
    #8
    "Sok konkurencia van" Sok videómegosztó oldal van de nincs igazi konkurencia.. ami volt az mindig furcsak körülményke között megszűnt vagy tönkre lett téve. Stage6 volt talán a legkomolyabb és hiába volt nagy és sikeres laza mozdulattal elgáncsolták.
  • roliika
    #9
    metacafe.com ráadásul ha töltesz fel videós és saját, fizetnek is érte.
  • B0nFire
    #10
    Akkor ne legyen reklám! Vagy-vagy! Most az nem pofátlanság, hogy fizetni is kell érte, meg a reklámokat is eltűrni? Ez rém furcsa nekem.

    Egyébként pedig eddig is letölthette a videókat, aki akarta ingyér'. Ezután is le fogja.
  • Sir Ny
    #11
    TOR!!!
  • Gerygrey
    #12
    Én töltöttem fel videót a Metacafe-ra a nézettség utáni pénz reményében (ha egy néző után csak 1 is forintot adnak, már van egy új autóm) de törölték a mocskok, mondván nem sajátkészítésű. Pedig de...

    A Vimeo nekem nagyon bevált, pár hónapja azt használom elsődlegesen. Tetszik, hogy nem időkorlát van, csak méret, így feltölthetek 2 órás anyagot is ha sikerül 500 mega alá tömöríteni, a rövid videók pedig magas bitrátán (=jó minőségben) is feltölthetőek.
  • Gerygrey
    #13
    Persze, le lehet tölteni a Youtube-ról. Azért viszont lehet hogy hajlandó lennék ésszerű összeget szánni (mondjuk havi 3-4 euro, vagy videónként max 25 cent) hogy a feltöltött eredeti xvid AVI vagy más jó minőségű forrásfájlt le tudjam tölteni. Mert a youtube-os FLV geciszar minőség, az ingyér se kell...
  • passatgt
    #14
    amúgy dailymotion
  • I.C.ram
    #15
    nekem az a kedvencem, amikor komplett videokat elnemitanak, mert a benne levo zene jogdijas... nevetseges.
  • B0nFire
    #16
    Persze HD-ban nem jön le, csak lebutítottban. De a célnak talán az is megfelel. Mondjuk úgy, hogy a silányabb minőséghez hozzá lehet jutni ingyen is, akinek meg nagyobbak az igényei, az fizesse meg természetesen.

    Mindazonáltal én sem töltögetek már a YouTube-ról, mert rájöttem, hogy felesleges. Az én HDD-mon foglalja a helyet, amikor on-line is nézhetem? Ha pedig néha nincs hálózat (karbantartják) nem megyek a falnak a bánattól. És akkor sem, amikor eltávolítanak egy-egy videót.
  • HöfEE
    #17
    Csakhogy ott a bökkenő, hogy a fene tudja ,hogy éppen miért és mikor cenzúráz/töröl/némít egy videót a youtube. Ezért biztosabb a lementett fájl. Persze én sem szedek le sok mindent, de ha valami nagyon érdekeset vagy fontosat találok azt le szoktam szedni.
  • Benedekco
    #18
    "barmelyik orszagbol megnezheto" persze ezért is kapom azt válasznak, hogy: "Sorry scandinavia. Full episodes coming soon." na erről is ennyit... dán ip-vel nem nézed meg
  • B0nFire
    #19
    De ha valami nagyon érdekes és fontos, azt alkalomadtán meg is lehet fizetni, nem? Ha abból indulunk ki, hogy a minőségi munka úgyis kevés, akkor azt a keveset meg lehet venni.

    Az viszont nem bír meghatni, hogy a retekklub leveteti a sóderklubot. Úgyis játsszák egyfolytában, ha jól számolom immár harmadjára. Ideje lenne új részeket forgatni.
  • Alvarez999
    #20
    Azt azért biztos tudod, hogy a jútyúb nem alapból szemét, hanem azért, mert a jogtiprók egyre erősebben szorongatják a tökeit. Márpedig amíg jóskapista gond nélkül tárolhat jogvédett anyagokat, addig a jútyúb ezt nem teheti meg, mert különben szarrá perlik.
  • smv
    #21
    Hm. És most arra alapoznak, hogy fizetnek majd az emberek azért a pár sorozatrészért ami fentvan, vagy esetleg azért fizetnek majd, hogy letölthessék a táncoló banán videót? Vagy most komolyan: mi a fene van youtubeon ami ennyire érdekes?
  • passatgt
    #22
    zene klippek, meg volt szó arról is, hogy teljes filmek is fent lesznek
  • balage187
    #23
    Jo bocs, tenyleg nem neztem meg dan IP-vel. My bad. :) Felteleztem, ha Mo.-n engedik, akkor mindenhol mashol is. De a lenyegen nem valtoztat. Meg akkor se lenne ertelmes indoka a Universal-nak arra, hogy leszedesse szerintem, ha az egesz vilagon sehol se lehetne ingyen latni a reszeket. Mert egy masfel perces klipp max. nepszerusiti a showt es ennyi, anyagi kart nem okoz.
  • urbijoe
    #24
    Mp4-ben lehet a youtube-rol most is a videokat leszedni full felbontásban ahogy fel lett töltve:)
    http://googlesystem.blogspot.com/2008/04/download-youtube-videos-as-mp4-files.html
    a "get youtube video" kis kék szöveget huzd a firefox könyvjelzöihez és ha nézed a videot csak erre nyomj rá
  • urbijoe
    #25
    hogy jobban lássátok

    get youtube video
  • tntmax
    #26
    Tényleg bosszantóak a tilalmak "not available in your country", nincs hang stb de ezeket nem a youtube találja ki.

    Konkurenciája meg aligha van, messze a legjobb, főleg mióta van HD is. És gyors is. Vannak próbálkozások konkurráló ábrándokkal, de a googleval aligha vehetik fel a versenyt, ezeknek a videomegosztóknak súlyos szerverek meg sávszélesség kell, amit nem engedhet meg magának akárki.
  • NeoPS
    #27
    Itt próbálkozzatok letölteni: http://downloader.weboldala.net/